Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Avencast Rise of the Mage - recenzja

17 postów w tym temacie

gram.pl

Avencast: Rise of the Mage zabiera nas na "potteropodobną" wyprawę do Akademii Magii. Wkrótce okazuje się, że na naszych bohaterskich barkach spoczywają losy świata. Choć autorzy nie ustrzegli się kilku zapożyczeń i utartych banałów, w sumie wypadło nieźle.

Przeczytaj cały tekst "Avencast Rise of the Mage - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już z recenzji wynikało, że będzie to interesująca pozycja, a gameplay utwierdził mnie w tym zdaniu. Walka wygląda ciekawie i mimo, że będzie polegała głównie na czarach to może przynieść sporo zabawy. Trzeba będzie się zainteresować tą grą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Dzisiaj dopiero o tym tytule usłyszałem i również dzisiaj przeczytałem jego recenzję o_O

Wygląda ciekawie, chociaż osobiście nie pogniewałbym się gdyby to wyglądało jak WoW tylko w singlu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam nadzieje że jakieś demko jest lub będzie bo po lekturze recenzji ciężko się zdecydować. Niby dobrze, ale średnio ... sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, no i się porobiło. Pierwsze słyszę o tej grze. Ja tu miałem GRiD''a zamawiać a wydaje mi się, że Avencast Rise of the Mage wszedł nam (mi i GRiD''owi) w paradę. Nie wiem co myśleć o tym tytule zwłaszcza, że filmiki się dopiero buforują, a gry nie można jeszcze zamówić. To teraz gram.pl mnie zaskoczyliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, że mnie też zainteresował ten tytuł. chociaż ta "harrypotterowość" mnie lekko odrzuca. ale może nie jest to zbyt mocno nasilone.

czaki222 -> co do grafiki, to wydaje mi się, że to wygląda lepiej niż wow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd to narzekanie na grafikę. z tego co ja widzę na trailerach to jest całkiem niezła. efekty czarów mi się podobają. z samej recenzji pewnie bym nie kupił, ale po trailerku sprawę przemyślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra moze byc dobra. Mi sie spodobaly czry odpalane za pomocą kombinacji klawiszow. Moim zdaniem bedzie to moze nie urzekajacy grafiką ale calkiem niezly hack''n slash(dobrze napisalem?). Fabula jest prosta, ale jak dla mnie w nawalankach nie jest to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak autor tekstu powiazal ta gre z Harrym Potterem. Co ma wspolnego bajka dla dzieci z fantasy? Ze co? Ze niby bo jest akademia magow? To niby pani Rowling wymyslila Akademie magow (Nawiasem mowiac bardziej podobna do akademii pana kleksa niz prawdziwej akademii magow)?? Nie sadze. A jak dotad to jedyne powiazanie. Bo bohaterem nie jest jakis dzieciak, czary nie rzuca patyczkiem grubosci olowka i nei wydaje przy tym dzwiekow przypominajacych lacine polaczona z belkotem "shabiddus babbidus".

Na takiej samej zasadzie mozna porownac z Potterem Noxa. Jest tam Akademia magow jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, teraz jak cokolwiek jest o magii i nie daj Boże o akademii czarów, to od razu, że nawiązanie do Pottera. A przecież w cyklu Ziemiomorze też była akademia magii i jakoś się o tym nie mówi, a to było troszkę wczęsniej i jednak mamy w tym przypadku do czynienia z literaturą "trochę" wyższych lotów ;)

Poza tym miło, że ktoś jeszcze pamięta Nox''a. To była ta gra gdzie można było grać wojem, magiem lub conjurerem? Zapomniana pozycja ale pamiętam, że zabawa była przy tym wyśmienita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o ten Nox mi chodzilo. Gra pojawila sie mniej wiecej w tym samym czasie co Diablo II i to byl jej pech... no i brak cooperative - podobno naprawiony w jakims patchu.

Wracajac jednak do meritum. Porownanie Avencasta do Pottera to niski chwyt marketingowy, bardzo niski. I do tego moze przyciagnac nieodpowiedni target a zrazic ludzi ktorzy Pottera najzwyczajniej w swiecie nie lubia. Ja jako wielki wielbiciel wszelkiej magii, magów, czarów i oczywiście akademii po prostu go nie znosze. Dlatego porownanie czegos co moze sie okazac bardzo fajna gra w moich klimatach do Pottera po prostu mnie mierzi.

A tak jak wspomnial przedmowca motyw Akademii Magow pojawia sie juz wczesniej. Ba... ktos moze kto gral dawno w M:TG (ale w karcianke a nie gre Midwaya bodajze) kojarzy cykl Urzy i Akademie w Tolarii. Z tego co wiem dodatek byl wydany przed wydaniem Pottera.

Tak jak rozmaite ksiazki i pewnie takze gry...

Takze podsumowujac porownanie Avencasta do Pottera albo swiadczy o ograniczonych horyzontach autora tekstu, albo o jego milosci do ksiazek Rowling albo po prostu o niewiedzy ze przyrownywanie dwoch tworow za pomoca jednego motywu jest po prostu nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Powiadają nawet, że ukryte w kryształowych grotach precjoza mają moc przenoszenia ludzi w trzeci wymiar."

zaraz zaraz a czy nasz swiat nie jest 3-wymiarowy - zyjemy w 3 wymiarach, nie zabardzo rozumiem jak sie mozna przeniesc do trzeciego wymiaru.

Mnie rowniez porownanie do pottera sie nie spodobalo, bo to w sumie potwarz dla dobre gry to raz, a dwa ten motyw byl walkowany dziesiatki razy wiec nie wiem czemu akurat z HP sie autorowi kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzy wymiary plus 4 wymiar - czas...

"ciekawą historię, która po trosze jest zlepkiem z dzieł Tolkiena i powieści J.J.Rowling" - No to mnie rozbilo. Jak fantasy to od razy Harry Potter i Wladca Pierscieni... taaa... a moze Silmarillion? Albo Hobbit?

A tak btw ona nie jest J. K. Rowling czasem? Tak jest - wystarczy wpisac w google.

Moze lepiej jakies porownania do starszych gier a nie zupelnie nietrafione przyrownania do literatury ktore tylko narazaja autora na smiesznosc bo widac ze jego wiedza dotyczaca fantasy ogranicza sie do Harrego Pottera i Wladcy Pierscieni i pewnie dlatego, ze nakrecili o nich filmy...

Krotko mowiac moglibyscie lepiej dobierac recenzentow do gier ktore maja ocenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny hack ''n slash wchodzący w skład tej ogromnej już biblioteki tytułów. Szkoda tylko, że brakuje tych prawdziwych, klimatycznych i zarazem genialnych roleplay''ów, których ostatnimi czasy wychodzi tak na oko 6x mniej niż siekanek, a do tego nic nie zapowiada zmian. Średniawka - nie pogram ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować