Zaloguj się, aby obserwować  
Alchenik

Ceny CDP

15 postów w tym temacie

może bez sensu temat, ale ciągle się zastanawiam jak to jest że u wydawcy (CDP) są ceny droższe(nie mówię o kosztach wysyłki) niż w sklepie xxx.Rozumiem jeszcze jakby była jakaś promocja czy coś ale normalna cena w sklepie jest niższa niż na gram. Owszem jest marża itp. ale według mnie u wydawcy powinna być cena najniższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:41, Alchenik napisał:

może bez sensu temat, ale ciągle się zastanawiam jak to jest że u wydawcy (CDP) są ceny
droższe(nie mówię o kosztach wysyłki) niż w sklepie xxx.Rozumiem jeszcze jakby była jakaś
promocja czy coś ale normalna cena w sklepie jest niższa niż na gram. Owszem jest marża
itp. ale według mnie u wydawcy powinna być cena najniższa

Eeee... W sklepie gramu np. gra kosztująca w zwykłym sklepie 100 zł tu kosztuje zazwyczaj 80 zł. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:41, Alchenik napisał:

może bez sensu temat, ale ciągle się zastanawiam jak to jest że u wydawcy (CDP) są ceny
droższe(nie mówię o kosztach wysyłki) niż w sklepie xxx.Rozumiem jeszcze jakby była jakaś
promocja czy coś ale normalna cena w sklepie jest niższa niż na gram. Owszem jest marża
itp. ale według mnie u wydawcy powinna być cena najniższa

Popieram... na Gramie można znaleźć całkiem smaczne oferty jednak znakomita część towarów jest droższa niż u konkurencji a oczy mydlą nam tylko wPLN`y
Tak czy siak zaraz zjawi się ktoś kto napisze ze Gram.pl nie am nic wspólnego z CDP.. Bullshit Gram.pl to jest CDP a ściemnianie że o to gram się ogłączył od CD Projektu i stał własną firmą na mnie nie podziała.
to jak zmiana opakowania czekolady która smakuje identycznie jak ta obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:44, Aragloin napisał:

> może bez sensu temat, ale ciągle się zastanawiam jak to jest że u wydawcy (CDP)
są ceny
> droższe(nie mówię o kosztach wysyłki) niż w sklepie xxx.Rozumiem jeszcze jakby była
jakaś
> promocja czy coś ale normalna cena w sklepie jest niższa niż na gram. Owszem jest
marża
> itp. ale według mnie u wydawcy powinna być cena najniższa
Eeee... W sklepie gramu np. gra kosztująca w zwykłym sklepie 100 zł tu kosztuje zazwyczaj
80 zł. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.



no wczoraj kupiłem sobie unreala za 64 a patrze tu jest za 69 owszem to są grosze ale zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:41, Alchenik napisał:

może bez sensu temat, ale ciągle się zastanawiam jak to jest że u wydawcy (CDP) są ceny
droższe(nie mówię o kosztach wysyłki) niż w sklepie xxx.Rozumiem jeszcze jakby była jakaś
promocja czy coś ale normalna cena w sklepie jest niższa niż na gram. Owszem jest marża
itp. ale według mnie u wydawcy powinna być cena najniższa


Po pierwsze - gram.pl jest teraz niezaleznym sklepem, a nie sklepem CDP :)
Ale poza ta mala uwaga zgadzam sie calkowicie, ze cos jest nie tak. Wczesniej, gdy wlascicielem gramu byl CDP ceny tez byly wysokie (czesto wyzsze od tych sklepowych!). Przyznam, ze jest to dla mnie nie zrozumiale. Koszt prowadzenia sklepu internetowego jest nizszy (ciekawe czy gram ma chociaz wlasny magazyn czy korzysta z CDPowego), a jednak ceny tego nie odzwierciedlaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:48, Aragloin napisał:


> no wczoraj kupiłem sobie unreala za 64 a patrze tu jest za 69 owszem to są grosze
ale
> zawsze
Ale tego: http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=8A7eH,6
Czy tego: http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=8AniJO3
??



Ech no Aragloin nie jestem aż tak głupi jasne że Unreal Tournament III:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2008 o 12:50, Alchenik napisał:

Ech no Aragloin nie jestem aż tak głupi jasne że Unreal Tournament III:PP

:) Na razie z nowszych gier nic nie kupuję, bo komp.... trochę nie zorientowany jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny sklep wydawcy nie moze sprzedawac gier taniej od konkurencji bo inaczej zabije wszystkich swoich resellerow i w efekcie bedziemy dazyc do sytuacji gdy gry CDP sa tylko w gram, gry Cenegi tylko w jej sklepie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku kupuje tylko w mediamarkiecie,ogolem to ceny sa sporo nizsze a kiedy kupuje na gramie dochodzi jeszcze koszt wysylki wiec sprawa jest jasna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 13:01, Michaelius napisał:

Oficjalny sklep wydawcy nie moze sprzedawac gier taniej od konkurencji bo inaczej zabije
wszystkich swoich resellerow i w efekcie bedziemy dazyc do sytuacji gdy gry CDP sa tylko
w gram, gry Cenegi tylko w jej sklepie itd.




Ano o tym nie pomyślałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, ponieważ CDP jest właścicielem gramu, z którego stworzyli tylko osobną spółkę a zarząd jest podobny. Gram.pl jest spółką córką CDP. Wydzielenie zapene upraszcza prowadzenie różnych profili działalności, księgowości.
Co do cen to są mało atrakcyjne, ponieważ nie chcą robić konkurencji swoim dużym klientom(odbiorcom hurtowym, sieciom handlowym), ponieważ musieliby dawać zbyt duże upusty ze stratą dla CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 13:01, Michaelius napisał:

Oficjalny sklep wydawcy nie moze sprzedawac gier taniej od konkurencji bo inaczej zabije
wszystkich swoich resellerow i w efekcie bedziemy dazyc do sytuacji gdy gry CDP sa tylko
w gram, gry Cenegi tylko w jej sklepie itd.


To nadal nie tlumaczy WYZSZYCH cen. Poza tym sprzedaz interentowa jest mniej popularna okupiona dodatkowym kosztem (wysylka), wiec ceny o 5-10% nizsze niz sklepowe nie zachwialyby rownowagi na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować