Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

Brawo bardzo dobry wynik, dość dużo jednak spekuluje się tutaj o dopingu czy też nie-dopingu - sport od dłuższego czasu nie był czysty - takie realia niemniej jednak dopiero teraz może okazać sie jeszcze bardziej "nieczysty"

GENETYKA, BIOETYKA:

Gen UGT2B17 - i doping jest niewykrywalny

W Laboratorium Antydopingowym w Sztokholmie na zlecenie naukowców genetyków i endokrynologów z Uniwersytetu Karolinska (Szwecja) przeprowadzono badania mające sprawdzić skuteczność badań antydopingowych. 55 ochotnikom wstrzyknięto jednorazowo 360 mg testosteronu odpowiedzialnego za m.in. wzrost masy mięśniowej i agresji. Następnie wykonano takie same standardowe badania antydopingowe, jakie będą przeprowadzane podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wynik był zaskakujący i niepokojący: niedozwolone substancje wyłowiono tylko u 38 osób. Co więcej, w siedemnastce osób zweryfikowanych negatywnie, u 10 nie znaleziono ani śladu dopingu. Okazuje się, że odpowiedzialny za to jest gen UGT2B17. Wystarczy więc sprawdzić metodami molekularnymi nosicielstwo tego genu, a może się okazać, że doping będzie niewykrywalny. Pracę na ten temat opublikowano w “Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism“.


Sportowiec to też człowiek niestety i sama chęć zdobycia medalu może popchnąć człowieka do czegoś czego nigdy wczesniej by nie zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak na złość medali nie było to teraz 2 na raz! I to jedno złoto!!!

A ten moment jak grali hymn to aż ciarki przeszły po plecach:) Może w końcu będzie więcej medali. Ale dla takich chwil warto oglądać sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat dotyczy Igrzysk, a nie konfliktu zbrojnego w Gruzji. Nawiasem mówiąc kiedy piszę te słowa mamy już dwa medale (srebro i złoto), ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy w klasyfikacji medalowej na tym samym miejscu co... Mongolia i ze sportowego punktu widzenia jest to KATASTROFA. Nie do końca zakumałem tekst o "złym mieście", domyślam się, że chodzi o Pekin, ale przypominam, że warunki atmosferyczne są takie same dla wszystkich. A idąc Twoim tokiem rozumowania można śmiało powiedzieć, że o konflikcie w Gruzji też nikt nie będzie pamiętał za 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:44, Andrejew napisał:

A tak... Jak widzę, trudno niektórym
pogodzić się z porażką Otylii, zamiast lepiej powiedzieć prawdę, to szuka się jakiś dziwnych
tłumaczeń.


Ty naprawdę nie rozumiesz, że tu nie chodzi o wynik Otylii? Od tego wypadku jest cieniem samej siebie, właściwie to byłbym zaskoczony gdyby to wygrała.

Co do rzutu kulą: po tym, jak Nelson się spalił to wiedziałem, że medal będzie. Była kwestia tego jaki. Trochę mnie denerwowali komentatorzy gadający jak to Majewski może 21.50 rzucić itp. bo już nie raz tak było, że sportowiec dużo mógł, a jakoś na samych zawodach tego nie pokazywał. Tym lepiej, że Majewski udowodnił, że nie tylko "może", ale też potrafi. Tylko żeby teraz na niego pismaki za dużej presji nie rzucili, bo to potrafi wykończyć każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 17:01, Pablor napisał:

Ten temat dotyczy Igrzysk, a nie konfliktu zbrojnego w Gruzji. Nawiasem mówiąc kiedy
piszę te słowa mamy już dwa medale (srebro i złoto), ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy
w klasyfikacji medalowej na tym samym miejscu co... Mongolia i ze sportowego punktu widzenia
jest to KATASTROFA. Nie do końca zakumałem tekst o "złym mieście", domyślam się, że chodzi
o Pekin, ale przypominam, że warunki atmosferyczne są takie same dla wszystkich. A idąc
Twoim tokiem rozumowania można śmiało powiedzieć, że o konflikcie w Gruzji też nikt nie
będzie pamiętał za 2-3 lata.

W moim odczuciu za bardzo bierzesz te igrzyska na serio i gubisz ich główny cel, który mówi, że już sam występ jest wielkim sukcesem. Mongolia jest bardzo mocnym krajem między innymi w judo, a Hiszpania, która ma porównywalnie tyle samo mieszkańców co my, ma złoto i brąz. Czy to jest dla nich katastrofą? Czy Indonezja z 200 milionami mieszkańców z dwoma brązowymi medalami, czy Meksyk z jednym uważają swój występ za "KATASTROFĘ"?
Warunki atmosferyczne panujące w Pekinie inaczej wpływają na Eskimosa, a inaczej na Somalijczyka, a tego uniknąć się nie da, choć smog może być uciążliwy dla wszystkich.
Z konfliktem gruzińskim nie wiadomo, czy zostanie zapomniany, czy nie, bo on wciąż trwa.
"Idąc Twoim tokiem myślenia" to nawet spóźnienie się autobusu o kilka sekund bywa katastrofą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Imponujący" sposób myślenia... nie jest źle, bo inni mają gorzej. Poczytaj troszkę, a możesz zrozumiesz do czego zmierzam, porównuję potencjały. Jak myślisz dlaczego Chiny prowadzą w klasyfikacji medalowej, bo są gospodarzami (???), bo są przyzwyczajeni do smogu (???)... bzdury, są po pierwsze najliczniejszą ekipą, a po drugie są dobrze przygotowani. A my spełniamy po części tylko ten pierwszy warunek, ekipa liczna, a przygotowanie... kiepskie (przynajmniej dotychczas).

http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/BIO/NOC/MGL.shtml
http://results.beijing2 008.cn/WRM/ENG/BIO/NOC/POL.shtml

A powyżej małe porównanie.

PS. Porównanie spóźnionego autobusu do największej imprezy sportowej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Pomyśl tylko jak byś się czuł gdybyś spóźnił się na autobus, który jedzie raz na cztery lata... może to da Ci do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 18:48, Jacobek92 napisał:

No fajnie zę mamy chociaż jakieś medale , ale ja nadal nie rozumiem co sie dzieje z naszymi
siatkarkami :(

Szczerze ostatnio sie sam zdziwiłem że polki ugrały 2 sety :].
Mamy już 2 medale,a do zdobycia jest jeszcze dużo medali,myśle że polacy zdobędą chociaż 15 medali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 18:31, Pablor napisał:

/.../

Chińczycy mają ułatwioną sprawę z tego, że są gospodarzami (sprawa m. in. gimnastyczek)

Dnia 15.08.2008 o 18:31, Pablor napisał:

Mała ilośc medali oznacza, że są słabi, jeśli eliminują "lepszych" Polaków?

Dnia 15.08.2008 o 18:31, Pablor napisał:

/.../

Mój drogi stań na miejscu tych wszystkich trenerów i zobacz, że ta praca jest ciężka jak cholera i zobaczysz, że swoistą katastrofą słabe występy Polaków nie są
PS. Nie odpowiadaj na tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 19:45, Budep napisał:

Czy mozna gdzies na necie zobaczyc jak zloty medal zdobyl nasz kulomiot oraz ceremonie wreczenia medali? D:


Wpisz w wyszukiwarce YouTube "Tomasz Majewski". Niesamowicie trudno na to wpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ! Jest złoty medal , coś pięknego . Najlepsze jest to , że Tomek zdobył złoto a on spokojnie o tym mówi i tonuje '''' podniecenie '''' dziennikarzy , mówiąc , że nie ma czym się podniecać :D Gościu widać , że jest w porządku , oby więcej tak Wielkich Sportowców w Naszym Kraju , może medal jeszcze zdobędzie Leszek Blanik i Szymek Kołecki , po cichu liczę na złoto . A jeśli chodzi o Królową Spotu , to liczyć można Na Marka Plawgę , Anne Jesień czy też Monikę Pyrek :) Tak więc nie smućmy się , jest szansa na kilka medali , może siatkarze , nie zapominajmy także o wioślarzach i kajakarzy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 19:49, DJ Szlafrok napisał:

> Czy mozna gdzies na necie zobaczyc jak zloty medal zdobyl nasz kulomiot oraz ceremonie
wreczenia medali? D:

Wpisz w wyszukiwarce YouTube "Tomasz Majewski". Niesamowicie trudno na to wpaść.


Heh masz racje "niesamowicie trudno" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ostatnio sam się zorientowałem ( ostatnio, tzn po wygranej 2 chinek i po odpadnięciu Otylii) Po co właściwie te igrzyska oglądać, skoro i tak wiadomo, kto te medale zdobędzie? To z tymi chinkami to było niemożliwe, nawet sam doping byłby za słaby, ja naprawdę nie chcę wiedzieć co one brały żeby taki rezultat osiągnąć... obyśmy za kilka dni nie czytali na wp o Śmierci Mistrzyń Olimpijskich z Pekinu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:44, ko?nik napisał:

Zobaczymy. Mój typ określiłem na podstawie polskich umiejętności biegania w sztafecie.

Masz rację. Zobaczymy i to już niebawem.
I wiesz co. Chciałbym bardzo, żebyś to Ty miał rację a nie ja ;-)

Fatalnie zakończyły nasz dziewczyny we florecie drużynowym. Prowadząc 22:15 przegrały z Amerykankami 30:31
Przegrały z nimi po raz pierwszy w historii. Niestety zdarzyło się to akurat na Igrzyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity finał na 100m motylkiem panów! Złoto zdobył Michael Phelps,ale był lepszy od Serba Cavicia tylko o 0,01 sek. (sic!). Serb miał jakieś kilkadziesiąt centymetrów do ściany,podczas gdy Phelps dopiero zaczynał ostatni ruch,a to jednak Amerykanin zwyciężył. O dziwo rekord świata nie padł. Serbowie złożyli rzecz jasna protest,ale został odrzucony. Tak,więc Phelps ma już 7 złotych medali, jutro powalczy o ósmy,ale tym razem szczęście miał niesamowite (co sam zresztą przyznał). A może po prostu Amerykanin już odczuwa trudy turnieju,może to jednak człowiek,a nie zaprogramowana maszyna? :D W pozostałych konkurencjach złoto i rekord świata dla Coventry na 200m grzbietem (jest to jej czwarty medal, wcześniej były 3 srebra i tym samym Zimbabwe wyprzedziło nas w klasyfikacji medalowej ;)),złoto i pobity 19-letni rekord świata przez 19-letnią Brytyjkę Adlington na 800m dowolnym. Złoto zdobył także Brazylijczyk Cielo Filho na 50m dowolnym.
Szkoda odpadnięcia naszych florecistek,bo po cichu lczyłem,że pójdą śladem panów, a szkoda tym bardziej,bo roztrwoniły dużą przewagę. Piotr Małachowski wygrał kwalifikacje rzutu dyskiem i awansował do finału,do finału awansowały także nasze tyczkarki,choć co prawda nie w komplecie (Piwowarska nie dała rady),tak więc stadion lekkoatletyczny nadal dla nas szczęśliwy :) A już dziś na tym obiekcie wielkie wydarzenie - finał 100m panów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie jest źle na tych igrzyskach.2 medale w 1 dzień to dla polski bardzo dobry wynik,szkoda,że ich wcześniej zabrakło;) Na jeszcze liczę na srebro-brąz Pyrek,jakiś medal Blańka i takie tam;) Jak myślicie?Na którym miejscu w tabeli medalowej będzie polska?
Lp. Kraj Z S B R
5. Włochy 6 5 4 15
6. Japonia 6 4 4 14
7. Australia 5 7 10 22[ /b]
8. Rosja 4 8 8 2 0
9. Wielka B. 4 2 3 9
10. Ukraina 4 0 4 8
11. Francja 3 9 8 20
12. Słowacj a 3 1 0 4
13 . Czechy 2 2 0 4
14. Gruzja 2 0 1 3
15. Kuba 1 3 4 8
16. Zim babwe1 3 0 4
17. Holandia 1 2 4 7
18. Azerbejd.1 2 1 4
19. K . Północ.1 1 3 5
20. Rumunia 1 1 2 4
21. Mongolia 1 1 0 2
21. Polska 1 1 0 2
23. Brazylia 1 0 4 5
24. Szwajcar.1 0 3 4
25. Finlandia 1 0 1 2

Ja myślę,że będziemy gdzieś koło 15 miejsca,bo jeśli nie przegonimy Zimbabwe,Gruzji,Azerbejdżanu i takich tam to chańba:/ Ale tacy jak Jamajka na pewno dadzą nam radę bo w biegach itp. zawsze im dobrze szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować