Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

O której zaczyna się ceremonia otwarcia? Z tego co widzę już jakieś eventy trwają, ale interesuje mnie głównie przemarsz wszystkich reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewyobrażalne, właśnie popatrzyłem i się okazało, że tu pisałem... 4 lata temu :o

Ale ten czas leci!

Fajnie, że kolejne igrzyska, będzie co pooglądać. Cienko to widzę z medalami, najpewniej będzie mniej niż w Pekinie, ale liczę na siatkarzy. Bardzo. Co do lekkiej atletyki... Małachowski coś narzeka, Majewski chyba formę będzie miał, Wojciechowski na "chama" leci, Ziółkowski stary... nie wygląda to kolorowo. Wioślarze też nie ta klasa, wątpię też w taki sukces jak 4 lata temu z zapasach Agnieszka Wieszczek osiągnęła (brąz). Do tego nie mam pojęcia w jakiej formie są ciężarowcy, ktoś wie? Widzę to czarno, ale obym się mylił.

Ciekawy jestem ceremonii, zawsze lubię otwarcia takich imprez. W Pekinie było ciekawie, zobaczymy jak w Londynie.

Nie będzie tylko tego klimatu wstawania o 4 w nocy, żeby zobaczyć jakieś strzelanie, bez reprezentantów Polski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zaczynają się igrzyska:) Ceremonia otwarcia super, ale trochę się przeciągneła. Aga z flagą prezentowała się bardzo fajnie. Nareszcie poczułem klimat igrzysk, kiedy obserwowałem tych wszystkich uradowanych i wzruszonych sportowców. Najbliższe dwa tygodnie niedostępny dla świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udana ceremonia otwarcia, ciekawy początek, gdzie pokazano jak wiejskie klimaty przeobrażają się w klimaty przemysłowe XIX wiecznego Londynu, potem zobaczyliśmy przeciągający się w czasie pochód olimpijczyków, ale największą niespodziankę mieliśmy na końcu, gdy w nowatorski sposób zapalony został olimpijski znicz i po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda płonący znicz od środka. Do tego parę ciekawych motywów muzycznych oraz występ kilku legendarnych muzyków z brytyjskiej sceny sprawiły, że ceremonia jak dla mnie była udana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ceromonia otwarcia Igrzysk. Dużo ciekawych pomysłów, myślę, że każdy znalazł coś dla siebie, mnie szczególnie spodobało się to, że było dużo muzyki. Najciekawszym elementem oczywiście było podpalenie znicza olimpijskiego, nigdy bym nie wpadł na pomysł, że właśnie w taki sposób zostanie to zrobionie, świetna koncepcja, najlepsza jaką widziałem do tej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie znicza ciekawe, nowatorskie, bardzo fajne, ale brakowało mi takiego jeb****cia jakie było w Pekinie. Ale ceremonia bardzo fajna - no i zagrali Queen-ów!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie podeszło. Miałem wrażenie, że oglądam otwarcie Muzeum Historii Anglii, a nie międzynarodowych igrzysk olimpijskich. Pomysłowe, owszem, ale jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO super ceremonia otwarcia. Bawiłem się znakomicie, choć jak zawsze przemarsz trochę sie dłużył.

O której są dzisiał finały pływania z udziałem Michael Phelps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni strzał na 10.8 rozwalił system :) Super, srebro na początek. Atmosfera naprawdę wspaniała, wszystkie areny wypełnione widzami(pływanie, siatkówka plażowa itd), na trasie kolarzy również pelno widzów. Dzieje się dzieje, dopiero teraz od rana miałem chwilę aby odejść od tv:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze srebrnego medalu i życzę Bogackiej dalszych sukcesów.

Niestety, srebro to jedyne, z czego można być dzisiaj zadowolony. Bo tak:
- wioślarze - takie plus minus, ci, którzy mieli awansować to awansowali, a niektórzy muszą się pchać w repasażach, czego można było uniknąć,
- florecistki - no kurde, powtórka z Pekinu. O ile w przypadku dwóch zawodniczek (nie pamiętam nazwisk) wielkich wymagań nie było (nawet jakby przeszły, to w następnej rundzie były Włoszki), to Gruchała... sorry, ale pompowała balon przed igrzyskami, a teraz plonk,
- nie wiem, co tam w badmintonie było, bo tvp nie raczyła pokazać na żywo meczu miksta (dowiedziałem się wyniku po czasie), woleli z odtworzenia walić. No kurde mol, na żywo to pokazują wielce ''ciekawe'' dyscypliny typu kolarstwo, gdzie emocje są na ostatnich kilometrach dopiero... To samo z tenisem - brak relacji.

A poza Polakami - Laszlo Cech nie awansował do finału 400 m stylem zmiennym, a Michael Phelps dopiero z 8 czasem (ostatnim) awansował. No i zdarzył się już przypadek dziwnej dyskwalifikacji i wypadu za doping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 19:55, Lex napisał:

Któraś z polskich stacji ma zamiar transmitować dzisiejszy mecz naszych siatkarzy?

Ale mecz jest jutro i będzie tranmitowany w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 21:33, Largooo napisał:

16 letnia Chinka rekord świata na 400m zmiennym. Oo


Azjaci. W Pekinie też to było :D


O której grają siatkarze jutro? I kto wygrał kolarstwo? Bo nie ogarniam, sorry, za dużo tego :P

Gruchała strasznie przerąbała tę walkę z 37 bodajże w rankingu Japonką... a Polka 9. Słabo, słabo, słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 21:37, Budep napisał:

O której grają siatkarze jutro? I kto wygrał kolarstwo? Bo nie ogarniam, sorry, za dużo
tego :P


O 20:00. A kolarstwo wygrał Winokurow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować