Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

B. dobrze spisał się Kawęcki w półfinale pływania na 200 m grzbietowym. Po jego 14 czasie uzyskanym w eliminacjach nie spodziewałem się tego. Tymczasem uzyskał 5 czas i oczywiście awansował do finału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca lubię Kawęckiego, często po różnych imprezach w wywiadach podkreśla jaki to on nie jest zarąbisty i że tylko on w naszym kraju potrafi grzbietem pływać (chociaż to w sumie prawda). Jednak liczyłem na finał, w końcu ma jeden z lepszych rezultatów na świecie w tym roku. Po jego dzisiejszy mwywiadzie w którym mówi, że jest w stanie ostatnie 50 m wytrzymać tak jak dzisiejsze 150 m to może się wszystko w finale zdarzyć :) Chociaż stawiam na 5-6 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dnia

Plus
- Kawęcki za awans do finału
- Polaczyk mimo pecha
- siatkarze plażowi
- badmintoniści za walkę do końca

Minus
- sztafeta pływacka
- szpadziści
- tenisiści

Poza Polakami - bardzo dobrze, że wywalili tych cwaniaków z badmintona, bo układów międzypaństwowych nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta Ci z tymi układami to mnie rozwalili :P Fajną ustawkę sobie zrobili razem :P

Amerykanie też dowalają z tymi komentarzami po porażce w siatkówce plażowej xD
Ich głęboka głupota po raz kolejny wychodzi na jaw :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak tak patrz na klasyfikacje, to Polska ma 1 medal, orientuje się ktoś jak było 4 lata temu, mniej więcej w tym samym czasie ile Polska miała już medali. Wydaje mi się, że w Pekinie zdobywaliśmy je częściej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest jakaś strona gdzie można sprawdzić kiedy będą starty Polaków danego dnia i gdzie będzie to transmitowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Daria Pogorzelec, 2 walki wygrane i jest już w ósemce. Swoją drogą po co te florecistki jeźdżą na io? 8 lat i wszystko przegrały, najpierw w pekinie wszystkie trzy przegrały swoje pierwsze walki a następnie porażka z amerykankami drużynowo. Teraz w Londynie znowu wszystkie przegrały swoje peirwsze walki i drużynowo ogromna porażka z francuskami.

Paoro

O ile dobrze pamiętam dopiero po tygodniu mieliśmy pierwszy medal. I była to chyba drużyna szpadzistów, czyli to tak jakby dzisiaj florecistki zdobyły medal bo na io zawsze tylko jedna drużynówka jest w szermierce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy, czemu na wczesnych etapach trafiamy na faworytów, mistrzów świata czy innych kontynentów? Ja rozumiem na takowego trafić w półfinale czy gdzieś, ale już w pierwszej rundzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobiła Pacierpnik, ale po prostu wspaniały przejazd półfinałowy. Żeby z 2 s karnymi tak zdecydowanie wygrać? W finale będzie startować jako ostatnia, będzie bardzo trudno zwłaszcza iż znając życie teraz pewnie miała najlepszy przejazd a w finale będzie różnie.

Edit: Żeglarze znowu zarąbisty dzień. Kusznierewicz i Życki w pierwszym wyścigu dzisiejszego dnia drugie miejsce, a Klepacka wygrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Kusznierewicz po 9 miejscu w ósmym wyścigu już praktycznie minimalne szanse na medal... Do 2 i 3 strata 18 pkt. Za to Klepacka dzisiaj dwa wygrane wyścigi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 15:59, Nightdew napisał:

Nie wiem jak to zrobiła Pacierpnik, ale po prostu wspaniały przejazd półfinałowy. Żeby
z 2 s karnymi tak zdecydowanie wygrać? W finale będzie startować jako ostatnia, będzie
bardzo trudno zwłaszcza iż znając życie teraz pewnie miała najlepszy przejazd a w finale będzie różnie.

Szkoda, że nie popłynęła tak dobrze w finale. Podejrzewam, że zjadły ją nerwy.
Chyba lepiej by było, gdyby w półfinale nie popłynęła tak dobrze. Wtedy przed finałem myślałaby tylko jak poprawić swój przejazd, a nie jak utrzymać pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz Usa z Nigerią po prostu szalony :D To co za 3 pkt amerykanie robią... było chyba 20/30, po 3 kwartach 119 pkt. Sam melo ma chyba 10/12 za 3 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, jak mnie wkurza ta nasza "publiczna" telewizja (Redakcja sportowa). Zapowiadali kilkaset godzin transmisji ale te transmisje odbywają się w cyklu: reklama, studio, reklama, powtórka, reklama, studio, reklama, ew. coś na żywo, reklama, studio itd.
Dziś chyba tylko judokę i 4 wioślarzy pokazali na żywo od 9.30, czyli przez 3 godziny. W tym czasie płynęło 2 naszych pływaków, strzelał z łuku Dobrowolski, startowała judoczka, lekkoatleci, płynęli inni wioślarze ... ech, ręce opadają.
Gdyby nie Eurosport, to chyba nic bym z tych Igrzysk nie widział na żywo :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:41, Hydro2 napisał:


Ciekawy artykuł, z jednej strony może to być narzekanie Amerykanina, który boi się, że Chińczycy mogą zagrozić ich dominacji na pływalni, ale całkiem możliwe, że coś jest na rzeczy. W końcu taki niebywały wyczyn nieznanej szerszej publiczności zawodniczki, do tego jeszcze juniorki może budzić uzasadnione podejrzenia. Ja bym jednak popatrzył na ten artykuł z szerszej perspektywy i zastanowił się czy w przyszłości zamiast rywalizacji czysto sportowej będziemy mieli wyścig nowoczesnych technik medycyny sportowej i prób "ulepszania zawodników" poprzez zmiany genetyczne. Przypuszczam, że takie zmiany są trudne do wykrycia w przeciwieństwie do tradycyjnych środków dopingujących, a to może kusić niektóre federacje to eksperymentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować