Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

Podsumowanie całej imprezy.

Szczerze to mam mieszane uczucia. Wysłaliśmy do Londynu dość sporą grupkę (bodajże 14-15 miejsce pod względem liczebności kadry), a wyszło z tego wiadomo co. Co niektórzy na czele z Radwańską to pojechali tam na wycieczkę (naprawdę nie widzę sensu wystawiania zawodników do biegów krótkodystansowych, jak i tak wiadomo, że nas zjedzą, do sztafety to jeszcze ujdzie, bo jakaś szansa na awans jest) i takich potępiam. Co niektórzy mieli sporego pecha (Dołęga - który to już raz bez medalu?), a co niektórzy wywiązali się z zadania w 100 albo i więcej procentach (wszyscy na których nikt nie stawiał a zdobyli medal), a reszta osiągała standardowe wyniki.

Co zrobić, żeby było lepiej? Skupiłbym się na paru dyscyplinach, zamiast wkładać kasę we wszystko po równo. Widać, że mamy spory potencjał w ciężarach, żeglarstwie i sportach walki. Szkoda, że te dyscypliny są mało medialne, bo inaczej to byłby spory zaciąg nowych zawodników. Olałbym interesowanie się dyscyplinami, w których nie mamy żadnych szans (pięciobój nowoczesny albo inne tego typu wynalazki). Oczywiście trzeba też interesować się jednostkami, bo tacy są zawsze w cenie (zadziwił mnie dzisiaj maratończyk, który dobiegł na 9 miejscu, ale jako pierwszy z Europy). No i zainwestowałbym w psychologów bo widać było, że u co niektórych psycha siada w najważniejszych momentach (kajakarki).

Poza Polakami - sporo afer sędziowskich się narobiło. Nie pamiętam, żeby na poprzednich igrzyskach były tego typu afery. No i Amerykanom nie wróżę w Rio pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej - Phelps kończy karierę, a on sam nabijał Amerykanom medale w pływaniu. Jeden Lochte cudów nie zdziała.