Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2012 o 15:31, NeroNarmeril napisał:

Zresztą i tak najgorszy wynik się odejmuje w finałowym rozrachunku.


Ale zamiast tego 22 mogło być odliczane jakieś 12 czy coś.

OMG teraz powiedzieli co się stało. Klepacka na ostatnim znaku 3 miejsce, do mety z 30 sekund i ona zamiast płynąć do końca chciała jeszcze jedno kółko robić. Nie dość, że musiała zawracać jak się zorientowała o co chodzi co skutkowało spadkiem na 5 miejsce to jeszcze kara. Jak można takie błędy robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 16:29, Nightdew napisał:

OMG teraz powiedzieli co się stało. Klepacka na ostatnim znaku 3 miejsce, do mety z 30
sekund i ona zamiast płynąć do końca chciała jeszcze jedno kółko robić. Nie dość, że
musiała zawracać jak się zorientowała o co chodzi co skutkowało spadkiem na 5 miejsce
to jeszcze kara. Jak można takie błędy robić...


No faktycznie fail.

W międzyczasie Australia już wygrywa z Włochami 2-0 w siatę. Zastanawiam się teraz, czy to Włosi są bez formy na tym turnieju, czy to Australia taka dobra i czy nasza wygrana z Włochami ma teraz znaczenie w takim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dnia

Plusy
- Bogacka za walkę, chociaż medal to przerżnęła w eliminacjach
- siatkarze
- Rogowska za awans do finału

Minusy
- Klepacka za frajerski błąd mogący kosztować medal
- Pyrek za brak awansu do finału

Poza Polakami - to co Ilyin odwalił w ciężarach... Chyba ostatni polski rekord świata (232 kg w podrzucie Kołeckiego) poszedł się kochać.

W siatkówce cuda - Australia przegrywa z Włochami 2:3, a wygrywała 2:0. To samo USA z Rosją.

Znowu sędziowie dali o sobie znać - Chińczyk Yang zrobił falstart, a ci mu darowali. A potem Chińczyk zdobył złoto na 1500 m w pływaniu, przy okazji bijąc rekord świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 00:02, Gregwil napisał:

Do minusów dodałbym naszą czwórkę w wioslarstwie- dominatorów do dzisiaj


Widzę, że dałeś się nabrać na ten balonik, który był dmuchany przez komentatorów, Dominatorami to oni byli w zależności jak patrzeć do roku 2009 czy 2010. A potem nie było sukcesów, a sporo problemów. Realnie na sprawę patrząc występ w finale był sporym sukcesem.
Zresztą takich baloników było o wiele więcej - pływanie. Np Sawrymowicz w pływaniu Babiarz przeżywał, że to mistrz świata z 2007 roku tyle, że w tak zwanym między czasie były jeszcze dwa kolejne mistrzostwa świata. A 5 lat w pływaniu to kosmos.

A-cis - ta obiecana ilość transmisji i godzin związana jest chyba z tym, że można oglądać w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 23:00, Budep napisał:

Fajne te podsumowania, nawet się możesz bardziej rozpisywać. Serio, bo mogę w minutę
obczaić co się działo :D


Nie lubię pisać elaboratów, zresztą większość dyscyplin oglądam na zasadzie ''jest Polak - odpalam, nic się nie dzieje - odpalam byle co, byleby to nie był bieg na 10 km albo coś podobnego''. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2012 o 22:44, Rzezim napisał:

A-cis - ta obiecana ilość transmisji i godzin związana jest chyba z tym, że można oglądać w internecie

Z tego co pamiętam, to oni mówili o ilości godzin transmisji telewizyjnych.
Zresztą być może ta liczba godzin będzie zrealizowana, jako że transmitują silnie na TV 1 i TV2 oraz non stop na TVP Sport a także nieco na TVP Info i TVP HD.
Sęk w tym, że - jak już pisałem - te transmisje odbywają się wg szablonu: reklama - studio - reklama - powtórka - reklama - studio - reklama - ew. coś na żywo - reklama - studio - reklama itd.
Nawet jak piszą, że na żywo, to ja to najczęściej już widziałem albo w Eurosporcie albo w necie.
Chyba jedynie studio odbywa się faktycznie na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klepacka dzisiaj 4 i 5. W klasyfikacji jest na 5 miejscu ale tam są tak minimalne różnice, że do srebra traci chyba 4 pkt. Został medalowy wyścig liczony podwójnie, oby dopłyneła w pierwszej dwójce to będzie raczej pewne srebro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 15:27, NeroNarmeril napisał:

Ktoś mi wytłumaczy jak to jest, że Hinduska dostała ostry łomot od naszej w boksie, dwa
razy leżała na deskach, a i tak wygrała walkę?

Hinduska cwana. Pieciokrotna Mistrzyni Swiata. Po prostu punktowała.
Biła słabiej ale celniej. Ale i tak jestem pełen uznania dla nasze Michalczuk. Ma dziewczyna serce do walki.
Gdyby tylko pamiętała że czasem warto zrobić unik i zasłonić sie przed ciosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bolt zgodnie z przewidywaniami, chociaż nie spodziewałem się że tak zdecydowanie. Ziółkowski na miarę oczekiwań 7 miejsce. Szkoda, że Fajdka nie było ponieważ kolejny dzień bez medali, a myślę że gościu srebro by miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herp derp, podsumowanie dnia

W zasadzie dzisiaj Polaków było mało i wyniki mieli standardowe, więc plusów i minusów brak. No, może plus dla Ziółkowskiego za utrzymanie się w czołówce światowej przez tak długi okres czasu.

Poza Polakami - Bolta każdy widział, więc sobie podaruję.

Jestem za wywaleniem najcięższych kategorii wagowych w kobiecych konkurencjach, bo aż oczy bolą, jak się patrzy na takie wieloryby (przypadkiem odpaliłem podnoszenie ciężarów w kategorii powyżej 75 kg i wymiękłem), zwłaszcza, jak Chińczycy startują, bo jeszcze się trzeba zastanawiać, czy to na pewno kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jutro za to powinniśmy mieć 5-ty medal.
Poza tym jestem ciekaw aktualnej dyspozycji Piotra Małachowskiego (bo nie wiem czy go typować na medalistę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 23:19, A-cis napisał:

No ale jutro za to powinniśmy mieć 5-ty medal.


Ano, jak Dołęga nic nie wywalczy (zwłaszcza, że Rosjanie się wycofali) to będzie wielka kicha. Może Rogowska zabłyśnie i zdobędzie chociaż brąz, bo na złoto nie liczę. No i mamy zapaśników jeszcze (jeden to wicemistrz świata, a drugi jest z mojego miasta).

Dnia 05.08.2012 o 23:19, A-cis napisał:

Poza tym jestem ciekaw aktualnej dyspozycji Piotra Małachowskiego (bo nie wiem czy go
typować na medalistę :-)


Patrząc na tegoroczne wyniki szansa jest (dalej rzucał tylko Litwin Alekna i Niemiec Harting), gorzej, że Małachowski miał jakąś kontuzję dłoni czy czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 23:26, NeroNarmeril napisał:

> No ale jutro za to powinniśmy mieć 5-ty medal.

Ano, jak Dołęga nic nie wywalczy (zwłaszcza, że Rosjanie się wycofali) to będzie wielka
kicha. Może Rogowska zabłyśnie i zdobędzie chociaż brąz, bo na złoto nie liczę. No i
mamy zapaśników jeszcze (jeden to wicemistrz świata, a drugi jest z mojego miasta).



Rogowska medal? Proszę Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2012 o 23:26, NeroNarmeril napisał:

Ano, jak Dołęga nic nie wywalczy (zwłaszcza, że Rosjanie się wycofali) to będzie wielka
kicha. Może Rogowska zabłyśnie i zdobędzie chociaż brąz, bo na złoto nie liczę. No i
mamy zapaśników jeszcze (jeden to wicemistrz świata, a drugi jest z mojego miasta).


Każdy inny medal niż złoty będzie porażką w przypadku Dołęgi. Jest on największym z największych faworytów do medali dla naszego kraju a po wycofaniu się jego najgroźniejszych rywali to powinna być walka o rekord świata i spokojne złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 23:35, NeroNarmeril napisał:

> Rogowska medal? Proszę Cię :)
>

Po Bogackiej też nikt się medalu nie spodziewał. ;P


Ty się po Rogowskiej spodziewasz, więc już spalone :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 15:27, NeroNarmeril napisał:

Ktoś mi wytłumaczy jak to jest, że Hinduska dostała ostry łomot od naszej w boksie, dwa
razy leżała na deskach, a i tak wygrała walkę?


Dla mnie ta walka to w ogóle jakiś śmiech na sali. Wygrała punktami bo to się liczy w boksie amatorskim, a nie siła ciosów. Natomiast sama walka... dla mnie porażka. Hinduska rzucała się "z pięściami" na naszą, wyglądało to jak uliczna bijatyka, a nie walka sportowa. Potem trzymała łokciem jedną rękę naszej, a drugą ją obijała, a sędziowie nic. Dla mnie kpina a nie walka sportowa, jeśli tak cały boks damski wygląda to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować