Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Złóż komputer do gry w Age of Conan ze sklepem gram.pl!

77 postów w tym temacie

Na obecnym sprzęcie to ja mogę jedynie w paintcie malować żeby się dziad nie zawieszał. Za to z obecnymi funduszami nie stać mnie na nic nowego ;/ No ale chwali się wyjście z pomocą dla graczy, info przydatne. To teraz jeszcze skoro pomagacie złożyć PC to mi jeszcze go za sponsorujcie a pokocham Was jak własnych rodziców :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Logitech G9 lepiej wziąść Razer DeathAdder chociaż oczywiście wybór myszki zależy od tego jak ona będzie leżeć w dłoni, jednak materiał z którego zbudowany jest Deathadder, sensor(3G) i wygoda jej użytkowania sprawiają, że to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza myszka na rynku.

Co do klawiatury G11 to fajna klawa, na rynku jest też jej nowsza wersja G15, można by też wziąć Razer Lycose lub Tarantule.

Jeśli chodzi o karty graficzne to jest bardzo duży wybór EVGA 8800GT Superclocked 512MB jest dość dobrym wyborem szczególnie, że można ją kupić za bardzo niską cenę a otrzymać bardzo dużą wydajność, zamiast tego można kupić coś pokroju 8800GTS lub 9800GTX lub karty konkurencji 3870 X2 lub 4850-który w niektórych testach potrafi być lepszy od 9800GTX.

Creative X-Fi Fatality to karta świetna i pewnie jedna z najlepszych na rynku dźwiękówek o ile nie najlepsza i w tej cenie to raczej najlepszy wybór.

Mimo wszystko jednak Age of Conan będzie działał w przyzwoitych detalach i rozdzielczości na słabszej konfiguracji jednak dla tych którzy chcą cieszyć się wysokimi rozdzielczościami i płynną grą na najwyższych detalach tego typu konfiguracje na pewno będą bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 11:26, Zelgadis napisał:

Pytanie tylko skąd brałeś komponenty i jakich marek one są? Jak się składa sprzęt, szczególnie
do grania, trzeba wybierać jak najlepsze części za możliwie najniższą cenę. EVGA, OCZ,
to klasa sama w sobie, a wielu ludzi bierze często niższej półki producenta, żeby więcej
oszczędzić. A im lepszy sprzęt tym większa wydajność i stabilność maszyny.

Bo Ci producenci którzy produkują "nalepsze" komponenty, najczęściej doliczają 100-200 zł za znaczek "For Gamers" (lub wrzucenie przetaktowanego biosu "superclocked"). I nie przesadzałbym z wymaganiem tej "superstabilności" przecież nie jest to system podtrzymujący życie, a lepsze komponenty dają może z 5% wzrost wydajności. Oczywiście kupowanie słabej jakości noname to głupota (a już szczególnie zasiłek), ale kupowanie sprzętu z wysokiej półki ma sens tylko gdy ktoś jest prawdziwym entuzjastą i ma za dużo pieniędzy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co 4GB ramu, skoro 32-bitowe systemy widzą "tylko" 3? Oj, nieładnie zdzierać, nieładnie. A Furusu ma rację - nie warto tylko pod jedną grą uparge`ować kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, do MMORPG potrzeba niezwykle szybkiej myszki, koniecznie ze zmiana czulosci w locie i fajnym napisem na niej. Klawiatura nie moze miec mniej jak 54 makr, co jak wiemy, jest niezbedne do RPG. Dopiero jak ma sie ten sprzet, wystarczy miec 1 lvl by kosic wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:14, Namaru napisał:

Bo Ci producenci którzy produkują "nalepsze" komponenty, najczęściej doliczają 100-200
zł za znaczek "For Gamers" (lub wrzucenie przetaktowanego biosu "superclocked"). I nie
przesadzałbym z wymaganiem tej "superstabilności" przecież nie jest to system podtrzymujący
życie, a lepsze komponenty dają może z 5% wzrost wydajności. Oczywiście kupowanie słabej
jakości noname to głupota (a już szczególnie zasiłek), ale kupowanie sprzętu z wysokiej
półki ma sens tylko gdy ktoś jest prawdziwym entuzjastą i ma za dużo pieniędzy. ;)

Ale ja nie mówię, żeby rzucać się na to, co ma w nazwie "Extreme Gamer", bo takie produkty zwykle mają wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od graczy. Za niewielką kwotę można złożyć całkiem porządny sprzęt, nie chodzi mi tu oczywiście o kwoty rzędu 1500 zł, ale też nie znowu o nie wiadomo jak wysokie.
Trochę się też nie zgodzę z tym, że sprzęt znanego producenta podnosi niewiele wydajność i/lub jest bardzo drogi - EVGA nie ma wygórowanych cen, a jest sporo lepsza od takiego np. Galaxy. Pamięć od GoodRam na pewno będzie gorzej się podkręcała i miała niższe osiągi niż sprawdzony Patriot kosztujący niewiele więcej.
Sklep komputerowy także ma znaczenie - lepiej wybrać Komputronik (ew. gram.pl ;)) niż Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niewielką kwotę można złożyć

Dnia 22.06.2008 o 14:36, Zelgadis napisał:

całkiem porządny sprzęt, nie chodzi mi tu oczywiście o kwoty rzędu 1500 zł, ale też nie
znowu o nie wiadomo jak wysokie.

czy ja wiem... niecały miech temu za jakieś 1700 zł złożyłem naprawdę przyzwoity sprzęciki raczej przez jakiś czas nie powinienem narzekać na wydajność.
Gdyby porównać ceny sprzętu na przełomie paru ostatnich lat widać coraz większą tendencję do spadku cen... może jak bozia da kiedyś zrównamy się z poziomem cen jakie są choćby w stanach gdzie jak wiadomo elektronika jest o wiele tańsza niż u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nowym komputerze na razie nie mam co marzyć. Może kiedyś... Ale na takiego sprzętu bym nie kupił. Wolę złożyć sobie gdzie indziej. :P Gdybym szastał pieniędzmi to może skusił bym się tu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 14:36, Zelgadis napisał:

Trochę się też nie zgodzę z tym, że sprzęt znanego producenta podnosi niewiele wydajność
i/lub jest bardzo drogi - EVGA nie ma wygórowanych cen, a jest sporo lepsza od takiego
np. Galaxy.

Faktycznie ceny zwykłych edycji są niższe nawet niż ceny asusów, ale EVGA ma dziwną politykę wypuszczania kart. Wydała 4 edycje 9600GT które różnią się tylko taktowaniami (bo chyba niczym innym), a różnice pomiędzy modelem najtańszym, a najdroższym to 150 zł!

Dnia 22.06.2008 o 14:36, Zelgadis napisał:

Pamięć od GoodRam na pewno będzie gorzej się podkręcała i miała niższe osiągi
niż sprawdzony Patriot kosztujący niewiele więcej.

No tak racja, GoodRamy to takie low-end. Ale już np. Geile to taki mid i wcale źle się nie kręcą, zresztą normalni ludzie nie podkręcają sprzętu, to raczej domena entuzjastów ;)

Dnia 22.06.2008 o 14:36, Zelgadis napisał:

Sklep komputerowy także ma znaczenie - lepiej wybrać Komputronik (ew. gram.pl ;)) niż
Allegro.

Lepiej ze względu na np. gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ceny macie zaporowe... ja sam składam kompa wcale nie taniego bo 2500zł ale ponad 300 zł za 4 giga ramu to troszkę przesada :). Nie mówcie źle o goodramie, własnie od nich kupuję pamięć i chcę pełnego przekonania, że nie robię źle więc proszę mi tu nie łamać kredek :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusiłbym się na RAM, jednak 6GB pamięci RAM robi wrażenie. Ale po co to komu, lepszy sportowy wydech do motocykla, a tak przy okazji, czy gram.pl będzie prowadziło sklep motoryzacyjny? Spożywczy też by się przydał... Ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no ceny są w miarę normalne ,ale cena tych kości to przegiecie przecież identyczne ,tyle że GeiL kosztuje w okolicy 250-260 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale.. skłądac kompa przez neta sie nie opłaca.
problemy z gwarancją jak coś bebe to trzeba wysyłać itd itd..
po za tym ogólnie sklep bardzo bardzo biedny...

ps przydaly by sie rzeczy za które mozna zapłącic WPLN :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do graczy AoC.
Czy gra pójdzie mi w najwyższych detalach, bez AA na rozdzielczości 1680x1050 na takim sprzęcie? Słyszałem, że ludziom na "naprawdę mocnych maszynach" gra tnie na najwyższych, ale nikt nie sprecyzował, co to są te "naprawdę mocne maszyny".
Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,0Ghz
Galaxy GeForce 8800GTS 512
2x2GB GeIL Ultra 800Mhz
?
P.S jakby ktoś chciał wiedzieć, mój zestaw + ASUS P5KC i obudowa AeroCool ExtremeEngine 3T to wydatek rzędu ~3000zł (2500 jak się weźmie na firmę) i wszystkie nowe gry chodzą płynnie, Crysis na very high pod 1280x1024 też ;]
P.P.S Co do sprzętu z artykułu - opowiadam się również za DeathAdderem, najlepsza myszka jaką w życiu miałem w ręku, a miałem wiele - Logitech MX500, Logitech MX510, A4Tech X-750F, używałem też pożyczonej G5 i MX518, ale żadna nie była tak wygodna jak DeathAdder.
Z klawiatur również lepszym wyborem (jeśli jużchcemy być uber true pro gamerami) będzie Razer Lycosa.
Dla melomanów X-Fi będzie dobrym wyborem, chociaż dla zwykłych śmiertelników wystarczy SB Audigy SE za circa 70zł, poza tym do X-Fi przyda się też porządny zestaw 7.1, a to też wydatek ok. 300zł, jak nie więcej (dokładnie nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 20:07, Khasim napisał:

Pytanie do graczy AoC.
Czy gra pójdzie mi w najwyższych detalach, bez AA na rozdzielczości 1680x1050 na takim
sprzęcie? Słyszałem, że ludziom na "naprawdę mocnych maszynach" gra tnie na najwyższych,
ale nikt nie sprecyzował, co to są te "naprawdę mocne maszyny".
Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,0Ghz
Galaxy GeForce 8800GTS 512
2x2GB GeIL Ultra 800Mhz
?
P.S jakby ktoś chciał wiedzieć, mój zestaw + ASUS P5KC i obudowa AeroCool ExtremeEngine
3T to wydatek rzędu ~3000zł (2500 jak się weźmie na firmę) i wszystkie nowe gry chodzą
płynnie, Crysis na very high pod 1280x1024 też ;]
P.P.S Co do sprzętu z artykułu - opowiadam się również za DeathAdderem, najlepsza myszka
jaką w życiu miałem w ręku, a miałem wiele - Logitech MX500, Logitech MX510, A4Tech X-750F,
używałem też pożyczonej G5 i MX518, ale żadna nie była tak wygodna jak DeathAdder.
Z klawiatur również lepszym wyborem (jeśli jużchcemy być uber true pro gamerami) będzie
Razer Lycosa.
Dla melomanów X-Fi będzie dobrym wyborem, chociaż dla zwykłych śmiertelników wystarczy
SB Audigy SE za circa 70zł, poza tym do X-Fi przyda się też porządny zestaw 7.1, a to
też wydatek ok. 300zł, jak nie więcej (dokładnie nie wiem).


Powiem ci 100% pewności nie mam ale myślę, że raczej tak. Dobry grafika i dużo ramu więc powinno ruszyć... jedyne co może chrupać to antyaliasing 16Q ale samo 16 (nawet nie wiem co to Q oznacza) już powinno ładnie śmigać :). Ja nie rozumiem tylko dlaczego teraz wszyscy ludzie upierają się na rozdzielczość 1680x1050 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 20:28, PharauhnMizzrym napisał:

Ja nie rozumiem tylko dlaczego teraz wszyscy
ludzie upierają się na rozdzielczość 1680x1050 :P.


Ja to widzę tak - 1280x1024 to już previous-genowa rozdziałka, coraz więcej gier jest robionych pierwotnie pod konsolowe 16:9, więc monitor 16:10 jest sensownym wyborem, z kolei 1920x1200 to już rozdzielczość dla naprawdę wypasionych sprzętów, 1280x720 - monitorek przymały, a 22" panorama iiyama 1680x1050 jest taki w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować