Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - wideosprawozdanie

57 postów w tym temacie

AoC to nie jest nawet beta, raczej wersja alfa. Oblężenia to porażka - radzę poczytać oficjalne forum gry. Nie jest to też specjalna nowość, było to już w Shadowbane, nawet ciekawiej zrobione i SWG. Oblężenia są też w Lineage2 i DAoC. Niestety, AoC może będzie coś warte za rok, a o "massive siege" na razie można zapomnieć, zresztą porównując z dawnym DAoC (niestety, ta stara gra ma już za mało subskrybentów) czy Lineage2 48v48 to nie jest żadne "massive" tylko śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filmik z grubsza o niczym... niezly poczatek (tworzenie postaci i servery), mialem nadzieje ze bedzie wiecej o walce, przedmiotach, umiejetnosciach, klasach, jakies pvp... a jest po macoszemu o wszystkim. Slyszac o niedopracowaniu wielu rzeczy i braku balansu odpuszcze sobie AoC - zostane przy komixach i ksiazkach w oczekiwaniu na WH:O w ktorego szczerze wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula --> Zacytuję sam siebie: "Dzisiejszy film ma jednak dość ogólny charakter - bez skupiania się na poszczególnych elementach rozgrywki. Ma raczej stanowić swoiste wprowadzenie do okrutnego świata ery hyboryjskiej. Przedstawimy kilka podstawowych aspektów gry, począwszy od procesu tworzenia postaci, a skończywszy na krótkiej wycieczce po właśnie budowanym mieście, należącym do gildii Evolution z serwera Fury." Resztę tekstu nad ruchomymi obrazkami też proponuję przeczytać - takich filmów będzie więcej. :)

Metalhead86 --> To jest tłuczenie potworków, owszem. Ale cała zabawa polega na tłuczeniu innych graczy - mimo trybów multi, to nie do samo w zwykłych h''n''s. A fabularnie - przynajmniej otoczka: questy, dialogi etc - AoC przebija niektóre gry single. :)

Generalnie AoC nie jest przesadnie odkrywczy - ale... ALE... ma niepowtarzalny klimat i jeśli wszystkie te elementy składowe w końcu zagrają - ja będę również grał dalej... WoW mnie szybko znudził, a w GW i L1, L2 jakoś nie mogłem się odnaleźć na dłuższą metę.

Nie potrafię też zrozumieć tego ciągłego porównywania, stawiania wyżej, niżej, pomiędzy, pośrodku... Po co to w ogóle? Mamy po prostu nowy, nieco inny tytuł, który powiększył ofertę dostępnych na rynku MMORPG. Cieszyć się trzeba, a nie płakać. Do niektórych trafił, do innych nie. Tyle. A w kwestii niedopracowania - początki Wowa, tak z pierwsze pół roku, to był dopiero koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:10, Khasim napisał:

P.S do autorów filmiku - błagam, Rogue czyta się "roug" a nie "roudż" :>


Naprawdę? A w jakim zakątku świata? :D

Za to "Era Hyboriańska" nie "Hyborska".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 00:23, Qamar napisał:

> P.S do autorów filmiku - błagam, Rogue czyta się "roug" a nie "roudż" :>

Naprawdę? A w jakim zakątku świata? :D


http://mojetesty.pl/content/slownik/4236.html
W każdym, w którym zna się chociaż trochę na angielskim.
Dla niekumatych - kliknąć na głośniczek przy słowie "wymowa" u góry strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 00:46, Khasim napisał:

> > P.S do autorów filmiku - błagam, Rogue czyta się "roug" a nie "roudż" :>

>
> Naprawdę? A w jakim zakątku świata? :D

http://mojetesty.pl/content/slownik/4236.html
W każdym, w którym zna się chociaż trochę na angielskim.
Dla niekumatych - kliknąć na głośniczek przy słowie "wymowa" u góry strony.


Ojej... To Roudż to spolszczenie i do takiej wymowy tego słowa Polacy są przyzwyczajeni nie ma co robić z tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja - powinno się to wymawiać "roug", ale to nie jest mój głos... ;)

No i tekst w oryginale wyglądał tak: (ctrl+v) "Nasza przygoda w erze hyboryjskiej rozpoczyna się dość standardowo." Cóż, lektorom zdarzają się przejęzyczenia i niewielkie potknięcia. Ludzie to, jako i my, chociaż rzadko wiemy jak wyglądają, znając tylko ich głosy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 00:10, Myszasty napisał:

EmperorKaligula --> Zacytuję sam siebie: "Dzisiejszy film ma jednak dość ogólny charakter
- bez skupiania się na poszczególnych elementach rozgrywki. Ma raczej stanowić swoiste
wprowadzenie do okrutnego świata ery hyboryjskiej. Przedstawimy kilka podstawowych aspektów
gry, począwszy od procesu tworzenia postaci, a skończywszy na krótkiej wycieczce po właśnie
budowanym mieście, należącym do gildii Evolution z serwera Fury." Resztę tekstu nad ruchomymi
obrazkami też proponuję przeczytać - takich filmów będzie więcej. :)


znam takie powiedzienie jak cos jest do wszystkiego to jest do dupy - sprawdza sie idealnie ;) powinniscie kazdy filmik poswiecic innej czesci gry - i tak po paru filmikach kilka aspektow waznych dla gier moo byloby opisane. A tak to co "śliczna grafika" etc - za stary jestem juz aby podniecac sie najnowszymi efektami i rozdzielczosciami z kosmosu... wiecej "growego" profesjonalizmu a mniej ogolnikow i zapychaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaligula, Ty ciągle nie rozumiesz - będzie więcej filmików, każdy następny będzie omawiał szczegółowo jakiś aspekt gry. Moim zdaniem ZAWSZE trzeba zacząć ogólnikowo, wspominając najważniejsze elementy, nowinki, coś co wyszło lepiej, coś co wyszło gorzej - nigdy nie powinno zaczynać się ''z buta'', wyważając drzwi.
Mi się filmik bardzo podobał, choć wiedziałem o tym wszystkim :) Czekam z niecierpliwością na kolejne, bardzo bym chciał, gdybyście każdą klasę w taki sposób opisali - założę się, że wielu chętnych do gry w AoC nie może się zdecydować na wybór klasy.

PS: Na zachwycanie się grafiką nigdy nie jest się za starym. Gdy gra wyjątkowa, inna od innych i oryginalna ma także świetną grafikę, to chyba warto o tym wspomnieć, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 07:57, Naars napisał:

Kaligula, Ty ciągle nie rozumiesz - będzie więcej filmików, każdy następny będzie omawiał
szczegółowo jakiś aspekt gry. Moim zdaniem ZAWSZE trzeba zacząć ogólnikowo, wspominając
najważniejsze elementy, nowinki, coś co wyszło lepiej, coś co wyszło gorzej - nigdy nie
powinno zaczynać się ''z buta'', wyważając drzwi.


a czy nie bylo "zapowiedzi", "beta testow" i innych takich rzeczy ? Bylo i to wszystko co na filmiku bylo tam opisane - ile mozna walkowac to samo...

Dnia 23.06.2008 o 07:57, Naars napisał:

Mi się filmik bardzo podobał, choć wiedziałem o tym wszystkim :) Czekam z niecierpliwością
na kolejne, bardzo bym chciał, gdybyście każdą klasę w taki sposób opisali - założę się,
że wielu chętnych do gry w AoC nie może się zdecydować na wybór klasy.


ja tez wiedzialem o wszsytkim i dlatego filmik mi sie nie spodobal bo dla mnie ma zerowa wartosc informacyjna, dla tych ktorzy przeczytali poprzednie newsy dotyczace AoC rowniez... no i myslisz ze co dostaniemy jako "opisy klas" ? Przepisane opisy umiejetnosci... naprawde przydatne porownania klas stworza gracze, ale to dopiero po balansie ze strony producenta.

Dnia 23.06.2008 o 07:57, Naars napisał:

PS: Na zachwycanie się grafiką nigdy nie jest się za starym. Gdy gra wyjątkowa, inna
od innych i oryginalna ma także świetną grafikę, to chyba warto o tym wspomnieć, co?


zaraz zaraz, gdzie Ty masz wyjatkowa i orginalna gre ? AoC ? Bez jaj ^^ Przeciez wiekszosc elementow to powielone schematy (w sumie to dobrze, bo sprawdzone rzeczy wypada powielic). A grafika ? Mnie juz shadery czy wodotryski nie podniecaja tak jak kiedys, nie musze grac na super hiper detalach aby cieszyc sie gra. O dziwo WoW ktory nie powala grafika ciagle cieszy moje oczy, dziwne nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie rozwiązanie... Nie oglądaj tych filmików, skoro tak Cię bardzo negatywnie nastrajają. Ja i wiele innych osób doceniają je (a właściwie go), bo pokazują to, co można było wyczytać wcześniej. Ty może lubisz czytać i na tym poprzestać, ale ja chętnie obejrzę to wszystko ''w praniu''.

Czego oczekuję po opisie klas? Wrażeń autora, przemyśleń, plusów i minusów klasy, co mu dobrze szło tą, a co inną postacią. Te minirecenzje, które oglądałem na youtube nie mówiły mi wiele, wszystkie były za krótkie, za powierzchowne, zawierające za mało przemyśleń jak tą klasą NAPRAWDĘ się gra, a nie jak to mówią opisy. Poza tym, co ma znaczyć - ''(...) naprawde przydatne porownania klas stworza gracze (...)''? Chyba zapominasz, iż osoba tworząca ten filmik też jest graczem... Poza tym nie oczekuję porównania - chcę ''recenzji'' postaci.

AoC jest grą oryginalną. Oczywiście, zawiera mnóstwo elementów widywanych w innych MMO, ale moim zdaniem nie można już inaczej - gracze są tak przyzwyczajeni do pewnych systemów, że nie wyobrażają sobie czegoś nowatorskiego. W tej grze jednak jest wiele ciekawych rozwiązań (najbardziej oczywisty jest system walki), ale także sam początek gry, wprowadzenie w fabułę, ciekawe questy (które praktycznie się nie powtarzają, nie ma zadań ''zabij 20 dzików'') itd...

Grafika: WoW ma grafikę kolorową, bajkową - takie obrazki wolno się starzeją. AoC jednak ma oprawę,hm, ''rzeczywistą'' - a wybacz mi bardzo, jeśli gra chce graficznie imitować świat rzeczywisty, to owe ''wodotryski'' są ważne i godne wzmianki. Ty chyba reagujesz zbyt żywiołowo na określenie ''piękna grafika'' - jak dla mnie taka reakcja oznacza, że chcesz dostać grę z grafiką sprzed 10 lat? Zastanów się. Grafika JEST ważna - oczywiście, jest na samym dnie rzeczy ważnych, ale nie wyobrażam sobie gry, która chce być czymś ważnym w historii gier komputerowych (a Funcom tego właśnie oczekuje po swym dziecku) i jej oprawa jest przeciętna... Nie zrozum mnie źle, dla mnie grafika jest dobra wtedy, kiedy to wystarczy na wczucie się w postać, wejść w świat gry i się zapomnieć - jeśli AoC potrzebuje takiej właśnie grafiki aby osiągnąć ten cel, to nie widzę żadnego problemu.

PS: Sorry za powtórzenia słowa ''grafika'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rzesz w mord[k]e ale mnie przekonaliście zobaczy,y tylko po ile polski abonament i czekamy na wersję PL bo nie lubię ANG a już widziałem w MM
ta gra ma wszystko moim zdaniem czego nie miał WoW a te właśnie wszystkie elementy mi odpowiadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A można gdzieś dorwać wersję demo tej gry? Bo jakoś nie chce mi się w koszta pakować i ryzykować że gra nie podejdzie. Nie mam doświadczenia z mmorpg chociaż rpg lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować