Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny etap wojny ATI z Nvidią - współpraca czerwonych z Blizzardem?

47 postów w tym temacie

Harpen

Czyżby ATI wraz ze swoim programem Get in the Game miało stać się konkurencja dla The Way It's Meant To Be Played od Nvidii? Prawdopodobnie tak - twierdzą redaktorzy serwisu Fudzilla, którzy informują, że bardzo możliwa jest współpraca czerwonych z Blizzardem.

Przeczytaj cały tekst "Kolejny etap wojny ATI z Nvidią - współpraca czerwonych z Blizzardem?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i dobrze, mam nadzieję że przy następnej zmianie sprzętu będę mógł znowu z czystym sumieniem wziąć radka, bo teraz (nie)stety jadę na gf8800gt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe, ciekawe - biorąc pod uwagę że nowe Radeony serii 48xx (w tym wersja X2) zapowiadają się wyśmienicie (co widać po pierwszych, skąpych testach), może być bardzo ciekawie. Już nie mogę się doczekać aż złożę CrossFire i nakarmię go Starcraftem 2... ;)

A tak całkiem serio - ATI pokazuje, że nVidia wcale nie ma monopolu ja sprzęt dla graczy. I bardzo dobrze, bo konkurencja oznacza niższe ceny kart z obu stajni. Bardzo ciekawie byłoby ujrzeć logo Czerwonych zaraz po logu Blizzarda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Starcrafta, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych strategii (i gier w ogóle) w tym roku" Rozczaruję was, niektórzy nie czekają na tą grę w ogóle. Wolałbym gdyby na gram.pl obyło się bez takich "marketingowych" komentarzy.

Co do tematu. Na konsolach trwa wojna XB360 vs. PS3, na PC - nVidia kontra ATI(-AMD). Jak zwykle najwięcej zyskają klienci końcowi czyli my - gracze. Monopol i dominacja nigdy nie są dobre (no może z wyjątkiem dla tych, którzy te monopole tworzą). Bardzo dobrze, że ATI posiada swój własny program skierowany do graczy i stara się nawiązywać współpracę z twórcami gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety do ATi nie mam zaufania, miałem 2 Radeony i o ile do samych kart nie można było mieć żadnych zastrzeżeń to sterowniki mieli po prostu tragiczne. Wiele nowych gier albo nie odpalało się albo nie działały jakieś efekty czy ustawienia np. wygładzanie krawędzi i trzeba było czekać miesiąc albo dwa aż poprawili obsługę danej gry. Z NVIDIĄ nigdy nie miałem takich problemów. A teraz kiedy NV dodało pełna obsługę Physix w G260 i G280 to już stało się bezkonkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość. ATI potrzebna na pewno jest współpraca aby podjąć rywalizację z Nvidią. Mnie zawsze denerwowało to że na grach w współpracą Nvidii, karty ATI zawsze spisywały się gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo ja mam kartę ATI:) A tak na poważnie: miło, że niektórzy producenci gier widzą, że ATI też robi świetne karty dla graczy. Ostatnio w reklamówce AiTD widziałem, że gra wspiera sprzęt AMD/ATI. Czyli monopol nVidii wśród programów lojalnościowych znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:46, Galadin napisał:

Włączamy StarCraft 2, a tutaj przed intro mała reklama - napis "It is a good day to die"
z Radeonem w tle. :)


Dlaczego? Ja mam Radeona HD3850 i nawet Crysis mu się nie oprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na SC 2 czekam od premiery dodatku do jedynki :)...

Bardzo cieszy mnie owa prawdopodobna współpraca Blizza i AMD Ati, gdyż przepadam za oboma firmami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:58, Tal441 napisał:

Ja czekam na premierę 4870 :) czerwoni zmiotą zielonych.


Tez tak uwazam. Dwa radeki 4850 w crossfire sa tak samo wydajne (a w niektorych testach nawet lepsze) jak GTX280 a kosztuja tylko polowe tego co "potwor" od nvidi, wiec 2x4870 da popalic zielonym. Dodajmy do tego obsluge fizyki od Havoka i hit murowany. Najlepsze jest w tym wszystkim to ze dwa 4870 i tak beda tansze od GTX280. Ciesze sie ze ATI wkoncu zacznie wydawac troche kasy na wspolprace bo dzieki temu bedziemy mieli lepiej zoptymilizowane stery pod najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie zanosi się bym radeona kiedyś kupił (na razie na oku mam 9600GT) to jednak chciałbym by się ATI umocniło bo pewnie wtedy cena GF''ów spadnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 12:37, Marco Polo napisał:

"Starcrafta, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych strategii (i gier w ogóle) w tym
roku"
Rozczaruję was, niektórzy nie czekają na tą grę w ogóle. Wolałbym gdyby na
gram.pl obyło się bez takich "marketingowych" komentarzy.

Gdybyś to napisał pod newsem o grach EA (np. Spore) czy Ubisoft (np. AC) to bym zrozumiał, ale pod newsem o grze Blizzarda? Blizzard wypuszcza nowe tytuły co 5 lat (i za każdym razem jest to oprogramowanie świetnej jakości, pomijam już to jakie kto lubi gry), więc nie ma nic dziwnego, że SC2 jest to "jedną z najbardziej oczekiwanych strategii".
Pewnie, że Ty możesz na nią nie czekać, ale statystycznie jesteś w zdecydowanej mniejszosci.

Dobrze by Blizzard zoptymalizował SC2 pod wszystkie karty graficzne, a nie głównie ATI. Zresztą biorąc pod uwagę niezależność Blizzarda taki mariaż z ATi wydaje mi się mało prawdopodobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować