Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

WarCraft - gra fabularna

18 postów w tym temacie

Witam! Jako, że poprzedni temat upadł oraz... ekhem... zepsuł się pod względem gry postanowiłem założyć nowy.

Regulamin:
1. Używamy języka polskiego bez slangu i możliwie bez błędów.
2. Nie przezywamy siebie na wzajem.
3. Nie spamujemy, a cokolwiek nie związane z sesją umieszczamy w nawias [kwadratowy] .
4. Przyjmujemy z pokorą decyzje MG (nie dotyczy zadań specjalnych, które mogą być nadane) .
5. Wymagana chociaż trochę znajomość jak przebiega taka sesja RPG.
Inaczej: postępujemy zgodnie z NETYKIETĄ.


Schemat karty postaci:

Imię:
Nazwisko:
Płeć: mężczyzna/kobieta*
Rasa: człowiek/gnom/krasnolud*
Historia:
Profesja: wojownik/mag/paladyn/łotrzyk*
Życie: 10/5/7/9
Atak: 20/-/15+/10+
Oręż:
Tarcza:
Pancerz:

Profesja, życie i atak są inne dla każdej profesji. – oznacza atak magiczny, a + dodatkowe obrażenia.

Ekwipunek:
Dla wojownika:
bronie: topór, miecz długi, miecz krótki, buława, korbacz, lanca
Tarcze: puklerz, drewniana tarcza
Pancerz: lekka zbroja

Dla maga:
Bronie: laska, sztylet
Tarcze: (brak)
Pancerz: szata

Dla paladyna:
Bronie: topór, miecz długi, miecz krótki, buława, korbacz, lanca, berło
Tarcze: puklerz, drewniana tarcza, bursztynowa ochrona
Pancerz: lekka zbroja

Dla łotrzyka:
Bronie: Łuk, sztylet, sztylet do rzucania
Tarcze: (brak)
Pancerz: peleryna

Można sobie wybrać po jednej broni, tarczy, szacie.

*niepotrzebne skreślić
(proszę moderatora o przypięcie posta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam szkic pierwszej przygody w głowie. Potrzeba teraz 5 graczy, włączając w to (i to ważne) paladyna.
Proszę od razu robić kartę postaci, a nie pytać się o pozwolenie. Jak będzie limit czy coś nie tak to powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym trolle i orki :P

Jestem zarejestrowany na lastinn''ie więc wiem, jak przebiegają takie sesje.

KP:

Imię: Balear
Nazwisko: Vash
Płeć: mężczyzna
Rasa: gnom
Historia: Balear od najmłodszych lat lubił monety. Jego malutkie rączki od urodzenia obracały zręcznie monety między pulchnymi paluszkami. Kiedy podrósł, jego ojciec został zabity, z niewiadomych (bynajmniej dla Baleara) przyczyn. Ojciec zajmował się handlem dziwnymi częściami. Matka została sama z Balear''em. Balear pracował do pełnoletności w przydrożnej, gnomowej karczmie, jako pomywacz. Często zakładał się z gośćmi o to, kto więcej nabije punktów w lotki. I to zazwyczaj on wygrywał. Później Balear chciał wypróbować awanturniczego życia wesołego łotrzyka. Balear jest niski, nawet jak na gnoma. Ma gęste, czarne loki. Jest chudy, lecz ma pulchną twarz. Posiada interesującą opaleniznę.
Profesja: łotrzyk
Życie: 9 [tu i w ataku mogłeś trochę bardziej wyjaśnić :P]
Atak: 10+
Oręż: sztylet do rzucania
Tarcza: ----
Pancerz: peleryna

Mam nadzieję, że to będzie coś bardziej rozbudowanego niż tylko bijatyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[a będzie, będzie. Życie i atak to takie coś pobocznego, żeby było na jakieś ostre walki w późniejszym etapie być może z użyciem kostki. Powiedzmy, że jest to domyślna wytrzymałość i niebezpieczność bohatera. :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię:Kazbo
Nazwisko:Khrek
Płeć:mężczyzn
Rasa:gnom
Historia:Urodził się w ubogiej wiosce.Nigdy nie czuł się dobrze w śród biednych wieśniaków.Zawsze pragnął potęgi.Kiedy pewnego dnia przez wioskę przejeżdżał jakiś dostojny mag Kazbo po prostu go zaczepił i zapytał czy aby nie może zostać uczniem owego maga.Po dłuższej rozmowie mag zgodził się a Kazbo wyjechał z wioski bez słowa pożegnania.
Kiedy przybyli do wieży maga okazało się że czarodziej wcale nie był taki potężny za jakiego uważał go Kazbo.Szybko przerósł swojego mistrza i kiedy spostrzegł że mag zaczyna łamać przy nim głowę spakował księgi i zabrał z jego domu pieniądze i uciekł.
Kiedy po długiej wędrówce Kazbo dotarł do pewnej gospody spotkał tam maga,innego niż dotychczas wszystkich jakich widział(jego dawny mistrz widywał się z różnymi czarodziejami).Miał w sobie coś mrocznego.Nie tracąc czasu podszedł do niego i spytał czemu jest inny.Wtedy dowiedział się o czarnej magii warlocków.Owszem wcześniej czytywał o niej w księgach mistrza ale było tam tylko kilka wzmianek gdyż jego dawny mentor nie lubił tego odłamu magii.
Kiedy dowiedział się jakie możliwości daje przywoływanie demonów od razu odkupił od owego warlocka z gospody kilka ksiąg i zabrał się za naukę.
Im bardziej zagłębiał się w księgi tym bardziej był zimny i oschły dla innych.W końcu przestał rozmawiać z ludźmi w celach towarzyskich i stał się typem zimnego,zuchwałego,samolubnego maga...
Kazbo jest łysy ale przedtem miał czarne włosy,ma kościste policzki i nieprzyjemne rysy twarzy(mówiące "spie*dalaj).Jest chudy i emanuje z niego zło i zimno dla reszty świata.
Profesja:mag
Życie:8
Atak:10
Oręż:laska
Pancerz:szata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> w śród

O jakieś nowe formy pisania

To była biedna wioska a takie szychy tam przechodziły?

Przerósł mistrza... jasne...

W ogóle nie jest klimatyczny ten opis :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Opis nieklimatyczny i trochę chamski ;(
Weź popraw, bo to ma byc dobra zabawa, a nie nieklimatyczny śmietnik (jaki był w poprzednim temacie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:11, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Opis nieklimatyczny i trochę chamski ;(
Weź popraw, bo to ma byc dobra zabawa, a nie nieklimatyczny śmietnik (jaki był w poprzednim
temacie) .

Znaczy,jak?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2008 o 09:17, Telomo napisał:

To była biedna wioska a takie szychy tam przechodziły?

Nie szychy tylko szycha i przechodzić mógł.

Dnia 25.06.2008 o 09:17, Telomo napisał:

Przerósł mistrza... jasne...

Um...a nigdy nie słyszałeś o kiepskich magach?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wacraft forumowa gra RPG - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29907&u=915

Zapewne zaraz zaczniecie mówić, że przecież tu o co innego chodzi, ale zastanówcie się, do każdej gry będziemy tworzyć po 10 gier forumowych? Nie za dużo tego. Istnieje ogrom gier takich jak twoje, może tam różnią się trochę rasami czy profesjami, ale chodzi o to samo. Coraz więcej jest martwych gier forumowych, w które nikt nie gra, bo są inne, ciekawsze, w które forumowicze grają już od dawna, więc nie zwrócą uwagi na kolejną grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... słuchaj, tamta gra była już tak zjechana i nieciekawa, że szkoda by było robic coś od nowa. To jest inny temat, nie forumowa gra RPG, tylko zwykła gra fabularna. I to i to RPG, aczkolwiek na innych zasadach i z lepszą przygodą (hehe, dla mnie tak, ale jeszcze 2 graczy i 1 paladyn się musi znaleźc) . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sam się logicznie zastanów, nikt twojej gry nie odwiedza, bo wszyscy graja w Ogień Demonów, czy jak to tam, forumową Mafię i inne gry, więc masz małe szanse przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 16:01, Jaki Ganh1 napisał:

Ale sam się logicznie zastanów, nikt twojej gry nie odwiedza, bo wszyscy graja w Ogień
Demonów, czy jak to tam, forumową Mafię i inne gry, więc masz małe szanse przebicia.

To pierwsze podupada.

Poza tym, to ma byc dobra zabawa, a nie epicka wędrówka prze pustynię 20 graczy... 5 w pierwszej przygodzie wystarczy i mam nadzieję, że w końcu nastanie czas gry. :)
Mógłbyś sam sobie zagrac. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 16:07, Jaki Ganh1 napisał:

O nie, już mi starczy tych gier forumowych, quizów, wielkie dzięki że o mnie pomyślałeś,
ale nie :-)

Nooo jak ja patrzę na ilośc tych gier forumowych to aż mi się słabo robi ze smutku... pomyślałem nad alternatywą, uporządkowaną, logicznie zrobioną grą RPG na miarę możliwości "napisz post na forum, to twój ruch w grze" .

A mógłbyś spróbowac. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj drobne niedociągnięcia ale się dopiszę.
Imię: Vilran
Nazwisko:-(brak)
Płeć: mężczyzna
Rasa:człowiek
Historia: Vilran żył sam w opuszczonej leśnej wiosce. Bał się wyjść z lasu. Uczył się walki od najmłodszych lat od ojca który potem umarł. Vilran mimo straty ojca ćwiczył walkę dalej na zwierzętach. W końcu postanowił wyrwać się z lasu. W pewnej elfickiej osadzie uczył się dalej ukrywając to że jest człowiekiem. Pewnego razu jedno dziecko odkryło to.Ucieczkę(która była konieczna) ułatwiło to że na wioskę napadła grupa orków. Uciekł. Jednak nie do lasu. Błąkał się znalazł duże miasto w którym żyli ludzie, krasnoludy i gnomy. Był tam popularny, bogaty jednak brakowało mu walki, tylko trenował. Postanowił wyruszyć jako potężny paladyn poszukując przygody.
Profesja:paladyn
Życie:10
Atak:15+
Oręż:Miecz długi
Tarcze:Bursztynowa ochrona
Pancerz:Lekka zbroja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować