Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft miał być darmowy

65 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 11:08, Jaki Ganh1 napisał:

Dobrze, sama grafika, w WoWie jest bajkowa. Wielkość świata, ilość klas, ilość zadań,
raid bossy, party, klimat, to wszystko sprawia że dla mnie Lineage 2 góruje nad WoWem,
ale oczywiście, dla ciebie mogą to być wady, a nie zalety, więc po co kontynuować tą
dyskusję? To nie jest miejsce na nią, i nigdy ani ty mi nie udowodnisz że WoW jest lepszy,
ani ja tobie, że l2 jest lepsze.


Zgadza się, w WoW''ie grafika jest bajkowa, i raczej nie powali na kolana kogoś, kto wydał na kartę graficzną 2k złotych. Wielkość świata, cóż nie grałem w Lineage aż tyle, aby cały świat przemierzyć, więc tu nie powiem nic. Raid bossy, cóż, kiedy 300 osób leje jednego bossa, to może być zaletą, na papierze. Bo w rzeczywistości... z tych 300 jakieś 150-200, to tragarze ze strzałami, potkami itp... zdecydowany minus - gdzie w tym przyjemność z grania? party, tutaj ciężko raczej cokolwiek wytknąć, bo w obu można zrobić party od dwóch osób w górę ;) różnicą jest limit... klimat jest najbardziej kwestią gustu, jedni w fantasy nie akceptują broni palnej, a innym ona nie przeszkadza... cóż. Jednak wciąż wierzę, że kiedyś się nawrócisz! xD Zobaczysz, będziesz się kiedyś spowiadał z tego grzechu... "Grałem w lineage, twierdziłem, że jest lepsze od WoW''a... zgrzeszyłem... żałuje..." , "A więc rozgrzeszam cię, idź i nie grzesz więcej..." xD

Dnia 26.06.2008 o 11:08, Jaki Ganh1 napisał:


>
> Chyba, że mam do ciebie "daleko", bo tak bardzo zostałeś z tyłu ?? Noooo, nie musisz

> być taki samo-krytyczny ;)
>

Czy wiesz że w ten sposób obrażasz ludzi ? Odpowiem Ci tylko tyle: Nie przypisuj mi swoich
wad :)
Do tego jesteś uparty jak osioł


Hm, nie sądziłem, że Osoba Na Takim Światłym Poziomie Jak Ty, może czuć się urażona takim lekkim dowcipem... hmm chyba się przeceniasz :)

Uparty jak osioł? Może i coś w tym jest... o shit, skąd to futro? i te uszy?!?! aaaa nieeeeee xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o to chodzi że się nawrócę, ja gram aktywnie i w Lineage 2 i w World of Warcraft, aktualnie przerwa w grze i tej, i tej. Po prostu z tych dwóch bardziej wolę Lineage 2, ale nie pogardzę WoW''em, gdyż to są wg. mnie najlepsze gry MMO, nie grałem jeszcze w Guild Wars, ale myślę że też jest ciekawą pozycją dla gracza MMO, może kiedyś kupię. I widzisz, jednak twój kolega grał na pirackim serwerze, gdyż nie do końca wiesz co to jest party na Raid Bossa :) Serwery pirackie to 10% wspaniałości gry na oficjalnym serwerze (oczywiście nigdy nie grałem na piratach, ale wielu ludzi zaczęło z piratów na officialu, i zachwalali, jak to teraz jest wspaniale!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 11:20, Jaki Ganh1 napisał:

Nie, nie o to chodzi że się nawrócę, ja gram aktywnie i w Lineage 2 i w World of Warcraft,
aktualnie przerwa w grze i tej, i tej. Po prostu z tych dwóch bardziej wolę Lineage 2,
ale nie pogardzę WoW''em, gdyż to są wg. mnie najlepsze gry MMO, nie grałem jeszcze w
Guild Wars, ale myślę że też jest ciekawą pozycją dla gracza MMO, może kiedyś kupię.
I widzisz, jednak twój kolega grał na pirackim serwerze, gdyż nie do końca wiesz co to
jest party na Raid Bossa :) Serwery pirackie to 10% wspaniałości gry na oficjalnym serwerze
(oczywiście nigdy nie grałem na piratach, ale wielu ludzi zaczęło z piratów na officialu,
i zachwalali, jak to teraz jest wspaniale!)


No, grasz w obie gry ? noooo to co innego... I owszem, graŁEM na piratach, ale zacząłem na oryginale, potem po prostu powróciłem do oryginała, jak kaska się na opłacanie znalazła :) dlatego, mogę się uważać za obiektywnego, gdyż znam obie strony mocy ;)

A GW, raczej nie jest MMO... tylko MORPG xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogło być tak pięknie ;P Zamiast 10 milionów aktywnych kont byłoby 50 milionów :P I w sumie mogłoby wyjść na to samo (wiadomo, że wtedy było by więcej reklam itp. - ciekawe czy dawałoby to takie same miesięczne przychody jakie WoW przynosi teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to chyba nikt nie wie czym GW jest.. ( bynajmniej ja nie wiem, choć dość długo grałem w ten tytuł ) ale po co porównanie GW do WoW''a skoro to z założenia 2 rożne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEEEEEE!!! WoW miał być darmowy... Grrrrrr. Mógł już teraz tego nie mówić i nie psuć nastroju. A płacz za złotówami za abonament jest teraz jeszcze mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozpaczam ;-)

W World of Wacraft i tak nie gram, nawet jak byłby darmowy to przypuszczam, że by mi się nie spodobał. Zwyczajnie ten gatunek mi nie przypada do gustu :P Skoro jednak wprowadzili abonament, to lepiej dla nich - mają kasę i mogą za to serfować graczom różne dodatki, urozmaicenia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, niektórzy to nie wiedzą co piszą. I co z tego, że Guild Wars jest darmowy? Przecież struktura gry to nic innego jak Diablo 2 a Diablo 2 też jest darmowe. Każdy wie, że w GW świat jest podzielony na instancje, czyli defakto serwery gry nie muszą być tak wydajne jak te w WoW, gdzie non-stop biega obok siebie po kilkuset graczy. Zresztą Guild Wars to nie MMO i w końcu to zrozumcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 10:46, Lost Paradise napisał:

Bzdury to to ty masz w głowie skoro nie umiesz czytać....w takim razie firma zarabiająca
na guild warsach praktykuje "bzdury" bo nie wyciąga ci z kieszeni mamony za abonament?.
Gratuluję "myślenia".


Guild Wars różni się bardzo architekturą od WoWa. Jeden serwer Wowa nie wyrobi duzej ilości osób. Muszą wprowadzać nowe servery. Świat jest otwarty. Każdy mobek musi być przez taki server obsługiwany. A w guildwars masz małe districty w miastach po pare osób. Nie wymaga to dużej ilości serwerów. Tworzone są tylko instancje dla grup kilku osób grających aktualnie razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WoW grałem tydzień i gra wydała mi się bardzo dobra (chociaż jestem przeciwnikiem MMORPG), aczkolwiek odrzuciła mnie od niego społeczność gry, w której roi się od 10-latków (szczególnie widać to w Alliance - biegają tymi swoimi "draneiami" czy innymi gnomami). Gdyby gra była darmowa takiej hołoty byłoby 10 razy więcej (vide polski Guild Wars) i chwała Blizz''owi za to, że jednak zdecydowali się na opłaty abonamentowe - chociaż i tak dzieci tam nie brakuje... Natomiast zaciekawił mnie ostatnio Age of Conan - brutalny świat, zero cukierkowości i dojrzalsi gracze. Braciszek właśnie to cacko sobie sprawił, więc pora wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że gdyby nie abonament to ta gra by się tak nie rozwijała. Owszem, pewnie byłyby patche, ale bez nowej zawartości, a ograniczające się jedynie do poprawek związanych z działaniem gry/balansem itp. Prosta kalkulacja - coś trzeba płacić tym, którzy nad tymi patchami siedzą. Możliwe więc, że dobrze się stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że w obecnej chwili wszyscy, i ci mniej zamożni i ci bardziej zagrywali by się w WoWa. Ale cóż jest jak jest, ciekawe jak duży wpływ na jego sprzedaż i ilość graczy miało by to, że byłby darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować