Zaloguj się, aby obserwować  
kabak5

Zakładanie kapeli rockowej-jak zacząć

37 postów w tym temacie

Witam!!!
Gram od dłuższego czasu na gitarze akustycznej i elektrycznej. Mam kolegę który zaczyna ale będe mu pokazywać pierwsze kroki na instrumencie. Na wokalistke mamy koleżanke z klasy śpiewu<naprawde rewelacyjna> i bas też dopiero zaczynający. Mamy problem z perkusją bo jest mało osób w moim mieście którzy grają na tmy instrumencie. Czy ktoś wie jak zabrać sie do zespołu jakie są pierwsze kroki żeby zacząc iść w góre?? Szukam pomocy u osób w komplecie które mają już kapele i grają na scenach na róźnych festynach i zabawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 15:48, kabak5 napisał:

Witam!!!
Gram od dłuższego czasu na gitarze akustycznej i elektrycznej. Mam kolegę który zaczyna
ale będe mu pokazywać pierwsze kroki na instrumencie. Na wokalistke mamy koleżanke z
klasy śpiewu<naprawde rewelacyjna> i bas też dopiero zaczynający. Mamy problem
z perkusją bo jest mało osób w moim mieście którzy grają na tmy instrumencie. Czy ktoś
wie jak zabrać sie do zespołu jakie są pierwsze kroki żeby zacząc iść w góre?? Szukam
pomocy u osób w komplecie które mają już kapele i grają na scenach na róźnych festynach
i zabawach.


najpierw nauczcie się grać, znajdźcie perkusje bo jak nie to pozostają wam wątpliwe sample z programów do generowania perkusji.
ćwiczcie ćwiczcie, piszcie swoje piosenki a jak już będziecie mieli co zagrać zgłoście się do lokali o tematyce rockowej w których grają inne kapele, jeśli takich nie ma to polecam miejski dom kultury, tam z chęcią wam załatwią jakiś mały koncert.
Ale i tak najważniejsze jest to by skompletować załogę, perkusja, wokal, bas gitara prowadząca i elektryk.
chyba ze grali byście z jedną gitarą.
Na forum najwięcej Roben ci podpowie który w tej tematyce siedzi.
Zacznijcie od prób, zgrajcie się i wtedy z repertuarem możecie podbijać serca ludzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>t.

Dnia 27.06.2008 o 16:00, Dark SMG napisał:

Ale i tak najważniejsze jest to by skompletować załogę, perkusja, wokal, bas gitara prowadząca
i elektryk.

Ale jak sądzisz czy np. jakieś zrobić może ćwiczenia z tym co jest a potem zrobić jakiś casting poszukiwany basista i perkusista??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej to, co Ci Dark powiedział.
przede wszystkim, znajdźcie sobie perkusje.
dalej, ćwiczcie tak, aby być mniej więcej na jednym poziomie. wakacje = dużo czasu. to dobry moment na to.
dalej... na początku nie ma co myśleć nad własną muzyką. grajcie znane utwory, ćwiczcie je, ćwiczcie i jeszcze raz ćwiczcie.
na pewnym poziomie wena sama Wam przyjdzie i zaczniecie grać swoje kawałki.

pamiętaj, nie ma co zaczynać póki nie skompletujecie zespołu.
i znajdźcie koniecznie miejsce, gdzie będziecie grać.
jakiś oldskul garaż się nada myślę ;]
pzdr i powodzenia.

Dnia 27.06.2008 o 15:48, kabak5 napisał:

Ale jak sądzisz czy np. jakieś zrobić może ćwiczenia z tym co jest a potem zrobić jakiś casting poszukiwany
basista i perkusista??


oczywiście, że możecie ćwiczyć w takim składzie, jaki teraz macie.
ale im prędzej znajdziecie brakujących członków, tym lepiej.
rusz głową. dzwoń po znajomych, uruchom kontakty. ogłaszaj się na stronach [ale nie na forum.gram.pl :P], choćby grono.net czy coś. może się ktoś odezwie.
casting byłby dobry, gdybyś miał z czego wybierać. a sam mówisz, ze ciężko u Ciebie o jakiegoś perkusistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 16:04, kabak5 napisał:

>t.
> Ale i tak najważniejsze jest to by skompletować załogę, perkusja, wokal, bas gitara
prowadząca
> i elektryk.
Ale jak sądzisz czy np. jakieś zrobić może ćwiczenia z tym co jest a potem zrobić jakiś
casting poszukiwany basista i perkusista?? Ujmę to tak:

Masz 14 lat zapewne wokal ma tyle samo...
nie wiem czy kto kolwiek chciał by pracować z amatorami a do tego dziećmi.
Mówię, najpierw zorganizuj ekipe, nikt się nie dołączy na hasło "elo, robimy kapele, zmienimy historie, rock 4 ever maaan" ekhm..a od kiedy gracie? "ee no... ona jest z nami od tygodnia, tamten typek z gitarą gra miesiąc a ja już pół roku" nara ziom.
złap kogo się da do kapeli, nabierzcie doświadczenia, potem mozecie się bawić w wielki band.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 16:11, Dark SMG napisał:

Masz 14 lat zapewne wokal ma tyle samo...
nie wiem czy kto kolwiek chciał by pracować z amatorami a do tego dziećmi.

Wiem że jesteśmy amatorami ale jak było z offpsirngiem np.? Przez to że nie dostali się na koncert stworzyli kapele a teraz jeżdża po świecie i koncertują oraz nagrywają piosenki. Jest tam także różnica wiekowa choćby noodles a Dexter 3 lata a perkusista i basista to nie wiem. Także sprubóje na gronie poszukać jeśli się da i zgadam sie ze "złamkiem" zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne to :D ale kapela będzie rockowa więc nie chce żeby była :qurewsko" głośna jak powiedział fat boy. Wpisałem się na grono może ktoś się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 15:48, kabak5 napisał:

Witam!!!
Gram od dłuższego czasu na gitarze akustycznej i elektrycznej. Mam kolegę który zaczyna
ale będe mu pokazywać pierwsze kroki na instrumencie. Na wokalistke mamy koleżanke z
klasy śpiewu<naprawde rewelacyjna> i bas też dopiero zaczynający. Mamy problem
z perkusją bo jest mało osób w moim mieście którzy grają na tmy instrumencie. Czy ktoś
wie jak zabrać sie do zespołu jakie są pierwsze kroki żeby zacząc iść w góre?? Szukam
pomocy u osób w komplecie które mają już kapele i grają na scenach na róźnych festynach
i zabawach.

mam kumpla, który właśnie gra w zespole na gitarze i z tego co opowiadał to tylko dwóch się tam znało... po prostu grali sami sobie w szkole (przynosili gitary i osprzęt) a reszta sama się dołączyła... ale najlepiej najpierw nauczyć się grać w zespole ćwicząc na jakichś prostych, a znanych kawałkach, żeby potem można było popróbować improwizować a wprawa sama przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 19:27, przemcio256 napisał:


> i zabawach.
mam kumpla, który właśnie gra w zespole na gitarze i z tego co opowiadał to tylko dwóch
się tam znało... po prostu grali sami sobie w szkole (przynosili gitary i osprzęt) a
reszta sama się dołączyła... ale najlepiej najpierw nauczyć się grać w zespole ćwicząc
na jakichś prostych, a znanych kawałkach, żeby potem można było popróbować improwizować
a wprawa sama przyjdzie :)

Naczy ja gram dość dobrze gram takie kawałki jak metallica Claptona sweet homa albama blusy i improwizacja też mi jakoś idzie ale jeszcze wiele przede mną. Wokalistka jest dobra bo śpiewa ok. 2 lata czy więcej a reszta dopiero zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 19:44, kabak5 napisał:


>
> > i zabawach.
> mam kumpla, który właśnie gra w zespole na gitarze i z tego co opowiadał to tylko
dwóch
> się tam znało... po prostu grali sami sobie w szkole (przynosili gitary i osprzęt)
a
> reszta sama się dołączyła... ale najlepiej najpierw nauczyć się grać w zespole ćwicząc

> na jakichś prostych, a znanych kawałkach, żeby potem można było popróbować improwizować

> a wprawa sama przyjdzie :)
Naczy ja gram dość dobrze gram takie kawałki jak metallica Claptona sweet homa albama
blusy i improwizacja też mi jakoś idzie ale jeszcze wiele przede mną. Wokalistka jest
dobra bo śpiewa ok. 2 lata czy więcej a reszta dopiero zaczyna.

ale gdy uda wam się zagrać chociaż jeden kawałek bardzo dobrze i "od ręki" to już pójdzie potem z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 15:48, kabak5 napisał:

Witam!!!
Gram od dłuższego czasu na gitarze akustycznej i elektrycznej. Mam kolegę który zaczyna
ale będe mu pokazywać pierwsze kroki na instrumencie. Na wokalistke mamy koleżanke z
klasy śpiewu<naprawde rewelacyjna> i bas też dopiero zaczynający. Mamy problem
z perkusją bo jest mało osób w moim mieście którzy grają na tmy instrumencie. Czy ktoś
wie jak zabrać sie do zespołu jakie są pierwsze kroki żeby zacząc iść w góre?? Szukam
pomocy u osób w komplecie które mają już kapele i grają na scenach na róźnych festynach
i zabawach.



Pamiętaj że kapela to nie jest hop siup i jesteśmy, to tego trzeba mieć czas, chęci, talent i przede wszystkim pieniądze jeśli nie chcecie zabawiać emerytów na 10-lecie kombatanta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 19:53, Filippeczek napisał:

Pamiętaj że kapela to nie jest hop siup i jesteśmy

Wiem zdaje sobie sprawe z tego że nie pójdzie z górki. Wiem że wejście na szczyt będzie kosztować na mnusto wysiłku, prób i zaangażowania. Mamy zamiar przez wakacje zrobic sam skład a później tworzyć może przez rok coś się wymyśli i zagramy u nas w młodzieżowym domu kultury. Może wykażemy się na koncercie kumpla mojego taty gdyż powiedział że potrzebuje 2 gitarzystów ale może pozwoli całego naszego zespoły zagrać jedną piosenke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzić zbytnio dobrze nie mogę, aczkolwiek mogę przybliżyć historię mojego zespołu. Otóż standardowo od początku, czyli od zebrania ekipy (gitara elektryczna, basowa, perkusja, wokal itp) i sprzętu. Nie był to może jakiś szczyt amatorstwa, bo trenowałem grę na perkusji już ładnych parę lat (pozostali członkowie zespołu również nie zostawali w tyle). Zaczynałem od imprez organizowanych przez gminę mojej wsi. Większość z nas była młodymi headbanger''ami - graliśmy natomiast wolniejsze kawałki typu "Wind of Change" Scorpions''ów. Ludowi się widocznie podobało (do dziś nie mogę zapomnieć tych wszystkich zapalniczek uniesionych w górę ;)... I niestety po tym even''cie zespół został czasowo zawieszony - spowodowane było to natomiast moim wyjazdem za granicę. Jako, że jesteś tak młody (14 lat?) możecie jedynie urządzać sobie próby w garażu, bo szczerze mówiąc nie jest to takie proste jak się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 15:48, kabak5 napisał:

Witam!!!
Gram od dłuższego czasu na gitarze akustycznej i elektrycznej. Mam kolegę który zaczyna
ale będe mu pokazywać pierwsze kroki na instrumencie. Na wokalistke mamy koleżanke z
klasy śpiewu<naprawde rewelacyjna> i bas też dopiero zaczynający. Mamy problem
z perkusją bo jest mało osób w moim mieście którzy grają na tmy instrumencie. Czy ktoś
wie jak zabrać sie do zespołu jakie są pierwsze kroki żeby zacząc iść w góre?? Szukam
pomocy u osób w komplecie które mają już kapele i grają na scenach na róźnych festynach
i zabawach.

A więc tak:
Minimum każdy musi mieć 2 lata praktyki gry czyli musi grać bardzo dobrze
Musicie mieć salę prób
Sprzęt i to dość dobry (gitary wiadomo nie jakieś sky waye tylko pożądne gitary, wzmacniacze 100W itd.)
Dużo zapału no i Image.
I być zgrani!!!!!!
Patrząc na twój post radzę ci poczekać te 2 lata żebyście wszyscy złapali doświadczenia a nie zakładać zespołu który grać nie umie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 20:23, Mateusz9214 napisał:

Patrząc na twój post radzę ci poczekać te 2 lata żebyście wszyscy złapali doświadczenia
a nie zakładać zespołu który grać nie umie...

Ale patrząc na mnie gram już ponad rok około i będe najprawdobpodobniej tą gitarą prowadzącą natomiast kolega tą rytmiczną może po roku nauki czy 2 da rade bo ja już sie ucze tych naprawde hardych solówek i parti Scorpionsów czy innych zespołów. Wokal spełnia twoje wymogi a reszta zależy jak sobie skombinować to coś się wymonci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 20:13, HiSin napisał:

może pierwsze zadaj sobie pytanie co chcesz osiągnąć?

Chce stworzyć kapele która stworzy nieco swoich kawałków i chcę zaczać grać z kmplami na scenie. Nie chodzi mi o jakąś wielką estradę jak The police tylko w klubach czy mniejszych miastach no i przeżyć tą szczenięcą przygode z muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 21:26, kabak5 napisał:


> Patrząc na twój post radzę ci poczekać te 2 lata żebyście wszyscy złapali doświadczenia

> a nie zakładać zespołu który grać nie umie...
>
Ale patrząc na mnie gram już ponad rok około i będe najprawdobpodobniej tą gitarą prowadzącą
natomiast kolega tą rytmiczną może po roku nauki czy 2 da rade bo ja już sie ucze tych
naprawde hardych solówek i parti Scorpionsów czy innych zespołów. Wokal spełnia twoje
wymogi a reszta zależy jak sobie skombinować to coś się wymonci.

Tak jak mówiłem każdy członek zespołu musi mieć 2 lata doświadczenia, nie mniej. Pózniej możecie się zgrywać. Jeśli serio traktujesz założenie kapeli uwierz mi cierpliwość da ci maksymalnie dobre efekty a i w tym czasie na pewno perkusista i reszta zespołu sie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że może pomysł troche głupi ale kumpel na naszej klasie dawał temat w forach szkół z mojego miasta, że poszukuje perkusji i basa. Zawsze to jakiś sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować