Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymyśl nazwę dla nowego sklepu i wygraj Xboksa 360!

337 postów w tym temacie

Mam pytanie, bo chce się w 100% upewnić;]
Czy to co mamy wymyślić, to jest 1. *******.gram.pl, czy może .2 *****.pl, czy też 3. Nazwa sklepu, tam gdzie znajduje się logo + adres 1. lub 2.? Domyślam się, że opcja 1. lub 3, ale jednak chciałem się upewnić ;] Tylko proszę o odpowiedź kogoś, kto WIE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:14, Abi Dalzim napisał:

> :)
Tzn?


Tzn. to co w Twoim pytaniu wyboldowałem - może być z kosmosu :)

Monk > racja, thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jeśli się mylę, tzn. że nowy sklep już nie będzie się znajdował na witrynie gram.pl? i już również nie będzie się tak nazywał? trochę szkoda, bo wg. mnie gram.pl to świetna nazwa na sklep, łatwa do zapamiętania i dobrze "wpadająca" w ucho... Oczywiście poprawcie mnie jeśli się mylę, jestem tylko ciekaw.
btw co do konkursu... ciekawa inicjatywa z Xbox''em... takim czymś można nawet największych leni zagonic do roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nurtujące pytanie:
Czy w nowym sklepie trzeba będzie założyć nowe konto, nie współpracujące z gram.pl, czy będzie tak jak teraz, że na gram.pl i sklep.gram.pl będziemy mieli to same konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie to przeczytać i generalnie i argumentacja i konkluzja jest strasznie bzdurna.

Piszesz takim językiem, jakby ta akcja była faktycznie ogromną aferą, irytujesz się, że jakieś dziecko za przypadkiem wymyśloną nazwę dostanie starą konsolę (może nie brać udziału, nie ma przymusu), że tylko 1 osoba wygra (a co to, socjalizm, żeby każdemu po równo? od kiedy w konkursach każdy wygrywa?) i jeszcze przywołujesz to całkiem od rzeczy porównanie z pracą chińskich dzieci.


Ale sam piszesz, że to jest "prosto z mostu". Ja jednak preferuję kilka razy sprawę przemyśleć niż pisać głupoty nie mają pokrycia w rzeczywistości (czy inaczej - niż popadać w skrajność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:18, RosTo napisał:

Reszta tekstu pod adresem:
rosto.wordpress.com/2008/06/28/frajera-zatrudnie-od-zaraz

Dnia 28.06.2008 o 20:18, RosTo napisał:

"Za pracę wartą dziesiątki tysięcy złotych, CDProjekt oferuje ochłap (...)"
"CDProjekt to największy wydawca gier w Polsce oraz naszej części Europy. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś na górze zatwierdził tak niedorzeczny sposób obniżenia kosztów. (...)"
"Firma CDProjekt szuka armii frajerów, (...)"
"Mam nadzieję, że CDProjekt szybko się opamięta, zakończy “konkurs”, (...)"


Proponuję najpierw dowiedzieć się nieco na temat firmy, a potem bawić się w oszczerstwa. Gram.pl jest osobną spółką i niema nic wspólnego z CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//////////////////////////
jedna sprawa:

Dnia 29.06.2008 o 16:30, Wojtas94 napisał:

Reszta tekstu pod adresem:
rosto.wordpress.com/2008/06/28/frajera-zatrudnie-od-zaraz

"Za pracę wartą dziesiątki tysięcy złotych, CDProjekt oferuje ochłap (...)"
"CDProjekt to największy wydawca gier w Polsce oraz naszej części Europy.
Ciężko mi uwierzyć, że ktoś na górze zatwierdził tak niedorzeczny sposób obniżenia kosztów.
(...)"
"Firma CDProjekt szuka armii frajerów, (...)"
"Mam nadzieję, że CDProjekt szybko się opamięta, zakończy “konkurs”,
(...)"


Mądrze napisane na stronie synonim.pl - Jeżeli firma przeciwna nie ma dobrej nazwy, łatwo jest jej strzelić gola - nie ma pewności, że Cenega nie strzela w ten sposób gola CDP :)
Niedorzeczny sposób obniżenia kosztów? Firma synonim cośtam (jakoś nazwa nie wpadła mi za bardzo w pamięć :]) jako wiodąca firma nie musi obniżać kosztów wymyślenia nazwy z 40-60tys do 20tys, dziwne że to robi.
Po prostu mamy tu konkurs na darmową reklamę dla tejże firmy powiązanej z autorem tekstu.

Z drugiej strony, trzeciej też, i czwartej, i piątej... to kto ma wiedzieć lepiej, jaka nazwa trafi do grupy docelowej, niż grupa docelowa? Czteroosobowy sztab myślicieli-filozofów? :) A nie, sory, teraz się to nazywa profesjonalizm...

Ja miałbym w tej kwestii tylko jedne pytanie - czy będzie jakiś dokument potwierdzający stworzenie nazwy sklepu gram.pl dla zwycięscy - bardzo by sie przydał do CV... Trzeba wiedzieć, że sporo osób, jak nie większość na gram.pl to osoby niepełnoletnie, które nie mają sposobów na zarobienie chociażby na xboxa, więc wnioski są logiczne.

////////////////////
rzecz zupełnie inna:

Dnia 29.06.2008 o 16:30, Wojtas94 napisał:

Proponuję najpierw dowiedzieć się nieco na temat firmy, a potem bawić się w oszczerstwa.
Gram.pl jest osobną spółką i niema nic wspólnego z CDP.

Proponuję się zapoznać z historią gram.pl, zobaczyć, jaka firma wydaje większość, jak nie wszystkie gry w Polsce, jakie znajdują się w newsellerze gram.pl, proponuję zobaczyć, czy był prowadzony kiedykolwiek czat na żywo z osobą powiązaną z Cenegą. Nawet jeśli gram.pl jest osobną spółką, to nigdy nie udowodnisz, że nie ma nic wspólnego z CDP, tym bardziej, że i Cenega, i CDP żeby mieć udział w rynku potrzebują swojego community - powiedz mi proszę, gdzie jest community CDP? :)


Ja tu już nie chcę bronić CDPu ani gramu, ani tym bardziej im coś zarzucać, ale jednak gdy się o czymś pisze warto by spojrzeć na sytuację trzeźwo, z różnych perspektyw.
Po prostu trzeba umiejętnie wyrobić swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie gdy wyśle się kilkukrotnie tą samą propozycję?
Czasem klikając buttonka wywala błąd i zdarza sie, że klikam kilkanaście razy zanim coś zaskoczy, mam nadzieję, że nie zasypuję was kilkunastokrotnie tą samą propozycją nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 17:25, Euchenio napisał:

Co się stanie gdy wyśle się kilkukrotnie tą samą propozycję?
Czasem klikając buttonka wywala błąd i zdarza sie, że klikam kilkanaście razy zanim coś
zaskoczy, mam nadzieję, że nie zasypuję was kilkunastokrotnie tą samą propozycją nazwy.

Chyba wlasnie zasypujesz... ;d Poczytaj wczesniejsze posty Spaykusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wbrew pozorom to nie jest takie łatwe zadanie... Kombinuje już dzisiaj od rana i nic sensownego nie przychodzi mi na myśl. Dobrze, że ten konkurs będzie jeszcze trwał przez 30-parę dni, to może wymyślę coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historię gramu.pl śledzę od początku działalności, więc mam świadomość do kogo należała stronka. Z tego co się dowiedziałem, gram.pl stało się osobną spółką dość niedawno, więc miejsce pracy pracowników serwisu gram (o ile się domyślam) mieści się wciąż w siedzibie CD-Projektu, dlatego można powiedzieć, że w jakimś stopniu są razem powiązani. Ja trzymam się mojej wersji. Ale tak jak powiedziałeś warto spojrzeć na sytuację z różnych perspektyw, ale wg. mnie, by pisać ""Firma CDProjekt szuka armii frajerów" trzeba mieć 100% dowód na to, że gram.pl jest wciąż portalem CDP i redakcja okłamała wszystkich mówiąc, że kończą współpracę. Dlatego imo taka rozmowa nie ma sensu jeśli nikt z nas nie ma pewności swojego stwierdzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:32, Wojtas94 napisał:

Historię gramu.pl śledzę od początku działalności, więc mam świadomość do kogo należała
stronka. Z tego co się dowiedziałem, gram.pl stało się osobną spółką dość niedawno, więc
miejsce pracy pracowników serwisu gram (o ile się domyślam) mieści się wciąż w siedzibie
CD-Projektu, dlatego można powiedzieć, że w jakimś stopniu są razem powiązani. Ja trzymam
się mojej wersji. Ale tak jak powiedziałeś warto spojrzeć na sytuację z różnych perspektyw,
ale wg. mnie, by pisać ""Firma CDProjekt szuka armii frajerów" trzeba mieć 100% dowód
na to, że gram.pl jest wciąż portalem CDP i redakcja okłamała wszystkich mówiąc, że kończą
współpracę. Dlatego imo taka rozmowa nie ma sensu jeśli nikt z nas nie ma pewności swojego
stwierdzenia. :)


gram.pl ogłosiło rozłąkę z CDP? oO to musiałem to przegapić przez ostatni rok, w którym mnie tu nie było... W sumie to już mnie nie dziwi to, że wtyczka w mozilli pokazuje mi, iż serwer gram.pl znajduje się w USA.
Nie sądzę, żeby redakcja miała okłamywać użytkowników, aczkolwiek byłby to strzał w nogę dla CDP. Wydaje mi się, że może teraz gram.pl jest po prostu spółką partnerską - w końcu CDP musi znać zdanie graczy, wyniki sprzedaży nie mówią o wszystkim.
Tak czy inaczej po prostu myślę, że te "Firma CDProjekt szuka armii frajerów" to po prostu chwyt marketingowy, tak jak pisałem, firma synonim cośtam szuka niekreatywnych frajerów, którzy mają za dużo kasy, a chcą założyć swoją firmę/poprawić jej notowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 10:04, Yowie16 napisał:

Ja bym w życiu nie uzbierał na xbox-a, dlatego liczę na tą wygraną, chociaż wiem, że
to szansa 1 na milion.


Oj, macie dużo czasu. Polecam chodzić z notesikiem w kieszeni i notować, notować, notować, a potem wysyłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować