• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
G4ngst4

Problem z przeglądarkami

Pytanie

siema mam problem z przeglądarkami, tzn jak chce wlaczyc Opere albo Firefoxa to nic sie nie dzieje tak jakby ich w ogole nie bylo na dysku, dzisiaj rano Norton znalazl u mnie kilkanascie wirusów, ale usunelem ręcznie (inaczej sie nie dalo) wszystkie pliki ktore byly juz zakazone wirusem i po ponownym skanowaniu wyszlo na to ze komp jest czysty ale ani Opera ani FF nie wchodza nadal OCB??? IE mi dziala beznadziejnie nie moge nic na nim robic bo zaraz wlacza sie ostrzezenie przed wirusami:/ W dodatku pomoc techniczna w nortonie nie wchodzi bo pisze ze nie ma połączenia z internetem, i nie moge też dokonać Live Update (w nortonie) jak kto wie co robic to piszcie!!1 Z modemem wszystko ok chyba, dzialaja komunikatory itp ale tak jak mowie glownie chodzi mi o te 2 przeglądarki które się nie wlaczaja
P.S. teraz pisze z drugiego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.06.2008 o 12:12, G4ngst4 napisał:

siema mam problem z przeglądarkami, tzn jak chce wlaczyc Opere albo Firefoxa to nic sie
nie dzieje tak jakby ich w ogole nie bylo na dysku


A sa na dysku? Moze skasowales razem z zarazonymi plikami? Najlepiej zainstalowac FF na nowo (scuagajac przez IE albo przegrywajac z innego kompa). Niektore zlosliwe programy czasem potrafia narobic duzo wieksze szkody niz tylko zarazenie paru plikow wiec pewnie skonczy sie na formacie jak nie masz dobrego informatyka pod reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.06.2008 o 14:46, Volvox napisał:

> siema mam problem z przeglądarkami, tzn jak chce wlaczyc Opere albo Firefoxa to
nic sie
> nie dzieje tak jakby ich w ogole nie bylo na dysku

A sa na dysku? Moze skasowales razem z zarazonymi plikami? Najlepiej zainstalowac FF
na nowo (scuagajac przez IE albo przegrywajac z innego kompa). Niektore zlosliwe programy
czasem potrafia narobic duzo wieksze szkody niz tylko zarazenie paru plikow wiec pewnie
skonczy sie na formacie jak nie masz dobrego informatyka pod reka.

Dziaki za odp zaraz sprobuje, co prawda nowego FF instalowalem podczas tej ''zadymy'' (kasowania kiku tys. plikow, wczesniej mialem tylko Opere i IE) ale zrobie to jeszcze raz i zaraz napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma szans, na syfiatym IE nic sie nie da zrobic co za g*wno omg >< Zapomnialem powiedziec ze nie moge ustawic aktualizacji automatycznych w windowsie\, pisze zebym zrobil to przez panel sterowania ale tez sie nie da... Przegladarki wygladaja na cale, wywalilem Opere FF zostawilem na wszelki wypadek, nie wiem co z tym zrobic, nie chce znowu robic formata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.06.2008 o 16:01, G4ngst4 napisał:

LUDZIE POMOZCIE naprawde nie ma na calym GRAM.PL kogos kto by sie na tym znał?:(


Jesli wywaliles kilka tysiecy plikow to bardzo mozliwe ze takze wiele waznych i przez to nic nie dziala ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem,
ostatnio często chcąc wejść na jakąś stronę przez IE bądź Firefox przekierowuje mi na sitelauncher, często nawet jestem wręcz pewny, że ta strona działa..

Dodatkowo, nie widzę nigdzie możliwości, aby to wyłączyć/odinstalować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2008 o 22:47, Homo sum napisał:

ostatnio często chcąc wejść na jakąś stronę przez IE bądź Firefox przekierowuje mi na
sitelauncher, często nawet jestem wręcz pewny, że ta strona działa..


Gratulujemy! Wlasnie stales sie posiadaczem uroczego spyware ;)
Ciezko znalesc o nim info ale zwykle takie cos dziala na 2-3 sposoby:
- Zamienia wpis w windowsie z informacja o serwerze DNS (twoj komputer po wpisaniu adresu do przegladarki pyta serwer DNS gdzie strona sie znajduje. jesli ktos podmienil adres tego serwera na swoj to na pytanie od twojego kompuera odpowiedz bedzie wskazywac na ich strone)
- Przerabia strony pobierane z internetu w locie
- (rzadko spotykane) zmienil jakies ustawienia wewnatrz przegladarki

Zeby sie nie meczyc niepotrzebnie to najlepiej zaczac od skanow: (mozesz sciagnac z innego kompa)
- Spybot
- Ad-aware (jest darmowa wersja)
- Windows Defender
- Kaspersky online scanner (wklep to w google to znajdziesz wlasciwa strone - otwieraj przez IE)
Nie musisz wszystkimi ale ze 2 z nich by sie przydaly.

Jesli to nie pomoze to:
- Wchodzimy do Moje miejsca sieciowe (prawym i wlasciwosci), nastepnie wybieramy nasze polaczenie z internetem (np. Polaczenie Lokalne) (prawym i wlasciwosci) i wchodzimy do ustawien TCP/IP. Sprawdzamy jaki adres jest w DNS. Powinie zaczynac sie od 10 albo 192 jesli masz internet przez router. Jesli jest inny wpis to go tu napisz
- Jesli to zlosliwy program ktory podmienia strony w locie to otworz jakas strone (normalna) i zerknij na jej kod (Widok --> Zrodlo strony) i pozneij wybierz edycja i szukaj. No i oczywiscie sprawdzamy czy gdzies w kodzie jest sitelauncher ;)

Jak nic z tego nie pomoze to zglos sie ponownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.06.2008 o 15:15, G4ngst4 napisał:

[..] nie wiem co z tym zrobic, nie chce znowu robic formata :/

Spróbuj zatem naprawić istniejącą instalację. Po włożeniu płyty wybierasz instalację systemu na tej samej partycji, na której masz ten uszkodzony; po tym, jak zostanie wykryty masz możliwość jego naprawienia, co zachowa wszystkie Twoje dane i zainstalowane programy (robiłem to ostatnio). Licz się jednak z tym, że potrzeba będzie ściągnąć mnóstwo aktualizacji. A na przyszłość polecam Ci korzystanie z oprogramowania, które na bieżąco będzie śledzić wszelkie próby zmian w rejestrze systemowym, dzięki czemu unikniesz części zagrożeń już na ich początkowym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 26.07.2008 o 02:20, Volvox napisał:

Gratulujemy! Wlasnie stales sie posiadaczem uroczego spyware ;)


Dziękuje! Chciałbym się zrzec tej wspaniałej ... nagrody!

A na poważnie, przeskanowałem do tej pory:
Pandą, Kaspersky, Windows Defender i nic mi nie znalazło.. Noo Kasperky znalazł jeden plik Real Playera..

Co do DNS, to wraz z IP i mam ustawione na automatycznie, a w źródle strony nie znalazłem nic wskazujacego na sitelauncher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> Co do DNS, to wraz z IP i mam ustawione na automatycznie, a w źródle strony nie znalazłem
> nic wskazujacego na sitelauncher

To dobrze. Przynajmniej mozemy pobawi sie jeszcze troszke ;)
Sprawdz co sie stanie jak wejdziesz na strone ktorej nie ma. Na przyklad http://www.oten.pl/ (sprawdz z www i bez).
Pozniej warto przeinstalowac Firefoxa. Koniecznie przy tym pokasuj katalogi z ustawieniami FF i sciagnij go z porzadnej strony :)
Na koniec poprosze o wykaz z programu HijackThis i moze jeszcze SilentRunners

PS. Jak ci sie znudzi to zawsze mozna przeinstalowac Windowsa na nowo (chociaz to popsuje zabawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 01:33, Volvox napisał:

PS. Jak ci sie znudzi to zawsze mozna przeinstalowac Windowsa na nowo (chociaz to popsuje
zabawe ;)


Tego chciałbym za wszelką cenę uniknąć, za dużo zabawy..

A jak strony nie ma, to też przekierowuje na SiteLauncher,

eee Wykaz jakiego programu? Tzn skąd to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ustawiłem jako stronę startową w przeglądarce IE 7.0 yahoo.com i strona mi się nie załącza i komp mi zamula , czemu tak się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 12:58, heaton 1992 bdg napisał:

Ustawiłem jako stronę startową w przeglądarce IE 7.0 yahoo.com i strona mi się nie załącza
i komp mi zamula , czemu tak się dzieje ?

jesteś pewien że coś nie "poprawiło" tego ustawienia? spróbuj poszukać w rejestrze klucza start page (nie pamiętam czy ma być spacja czy nie), ie6 właśnie w nim trzymał stronę startową wiec może 7 też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 12:59, sig. napisał:

> Ustawiłem jako stronę startową w przeglądarce IE 7.0 yahoo.com i strona mi się nie
załącza
> i komp mi zamula , czemu tak się dzieje ?
jesteś pewien że coś nie "poprawiło" tego ustawienia? spróbuj poszukać w rejestrze klucza
start page (nie pamiętam czy ma być spacja czy nie), ie6 właśnie w nim trzymał stronę
startową wiec może 7 też.

Ok dzięki za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Coś dziwnego stało mi się dzisiaj z przeglądarką. Zainstalowała mi się aktualizacja firefox''a więc uruchomiłem go ponownie, i od tej pory nie łączy z żadną stroną. Wyskakuje informacja, że "przekroczono limit czasu połączenia" Usunąłem zupełnie firefox''a, próbowałem zainstalować starszą wersję ale to nic nie daje. Ściągnąłem chrome''a i też nie działa. Najdziwniejsze jest to, że z internet explorer''em i operą nie ma tego problemu. Wiem, że mógłbym się przerzucić na którąś z nich ale polubiłem firefoxa i chciałbym dalej z niego korzystać, więc proszę o pomoc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pobawię się w archeologa...

Od paru dni mam problem z przeglądarkami. Od czasu do czasu, przy próbach wejścia na nową stronę (niezależnie od tego, czy dopiero ją otwieram, czy przechodzę do kolejnej strony np. artykułu) pojawia mi się info, że dana strona jest niedostępna. Dopiero odświeżenie strony kilka - kilkanaście razy powoduje, że otwiera się ona poprawnie. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale nie ma też reguły. Przez kilkanaście - kilkadziesiąt minut wszystko jest ok, a potem kilka stron z rzędu będzie miało problemy.

Najczęściej dzieje się tak z onetem (tak, wiem, że to szmatławiec, ale kiedyś był normalnym portalem informacyjnym i się przyzwyczaiłem) i gramem. Z gmailem czy fejsbukiem jeszcze takich problemów nie zauważyłem. Sprawdzałem to i w Chrome i w Firefoxie - jest dokładnie tak samo. Czyściłem dane przeglądarek, licząc na to, że może jakieś ciasteczko gdzieś utknęło i mąci, ale nie - zero zmian na lepsze. Gdyby dotyczyło to tylko jednej przeglądarki, to uznałbym, że reinstalka załatwi sprawę, ale w przypadku obu zastanawiam się, czy problem leży po ich stronie, czy może po stronie mojego kompa (lub netu).

Nie jest to wielki problem, ale potrafi być upierdliwy... Jakieś pomysły (poza "przeinstaluj system")? W ostatnich dniach nic nowego nie instalowałem, nie ściągałem i nie zmieniałem w kompie.

EDYTKA: Czasem strony ładują się "niepełnie", same elementy tekstowe, bez grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować