Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszystkim podoba się Diablo III

421 postów w tym temacie

Właściwie to zgadzam się z "gitarka" poza jedną sprawą. Blizzard nie stawia na grafikę niestarzejącą się :) Popatrzmy choćby na poprzednie części. W porównaniu do gier sprzed roku wygląda dla niektórych staro aczkolwiek to i tak Diablo jest popularniejsze od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Revan, twoje stwierdzenie na temat tego co sądzą fani WoW''a na temat screen''a "After" jest bezsensu... No chyba, że jesteś fanem WoW''a i masz takie odczucie, lub przed chwilą twój kolega - potencjalny fan WoW''a - stwierdził podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy D2 było "mega mroczne", fakt sporo ciał tarzało się po korytarzach, ale nie wiem czy to jest najlepszy wyznacznik mroczności. Wg. mnie ten gameplay ma bardzo "diablowy" charakter szczególnie właśnie pod wzg. "look & feel". Jestem pewien, że gdyby Blizz miał taką technologię 8 lat temu to tak właśnie by d2 wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byl sarkazm. Do WoWa nic nie mam, lecz jak blizz postanawia czynic z posepnego swiata Sanktuarium jakies sielskie, WoWowe polanki to mnie szlag trafia no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 22:04, AjKnowJu napisał:

> Że niby Diablo III wygląda cukierkowo ?
> Chyba was pogięło ;p

Nich Bóg będzie z tobą, jeden z niewielu !.

http://jrpg.pl/img/wow3.jpg
http://www.hcgamer.hu/gamer/images/cikkek/2001_12 /warcraft3.jpg
http://www.blizzard.com/diablo3/_images/screenshots/ss29.jpg


Różnica jest dosyć spora jak dla mnie ;p
Cukierkowy to jest Red Alert 2 i 3 itp. ,ale na pewno nie Diablo III ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że go nie wyczułem :P Przecież Blizzard nie robi z "posępnego świata Sanktuarium" żadnej "WoWowej polanki", więc to chyba nie dlatego Cię szlag trafił ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 22:42, Revan 666 napisał:

Fanom WoWa na pewno screeny ''after'' to gustu nie przypadaja :P Zapewne sa oblesne,
durne i w ogole ble. No i ten brak gnomow, ehh.
Petycja jest po to aby w jakis sposob zakomunikowac Zamieci, ze ''nie tedy droga''. Lepiej
zrobic to teraz, nizeli po premierze omawiac na forach swoje gorzkie zale, ze zrobili
tak, a nie inaczej. Pokazali malutkie demko, a jako potencjalny nabywca i fan serii moge
wyrazic swoje wlasne zdanie.


Zastanów się co piszesz.... Jestem fanem wow''a i wersja After jest fajna, ale lepsza jest blizzardowka i w ogóle nie przypomina WoW''a/warcrafta. Dwa to, że został pokazany tylko Gameplay z jednej lokacji (przypuszczam iż z pierwszych jakie odwiedzimy), więc nie widzę powodu by się martwić o coś co jest aktualnie naprawdę dobre. Klimat, klimat... jasna cholera jak można poczuć klimat patrząc się na pieprzony ( od pieprzyć pieprzem ) obrazek/gameplay. Trzeba zagrać, poczuć i ocenić. Blizzard wie co robi i ma racje co do tej grafiki jest ona boska, dobrze, że zatrzymali kamerę taką jaka była w D2, grafika tez się znacząco nie różni, więcej kolorów, bo większe możliwości, to samo było by w D2 jak i może w D1, jak jeszcze nie zauważyliście Blizzard we wszystkich swoich grach preferuje taką, a nie inna grafe, wierzcie mi na pewno takie same były by ich starsze gry, gdyby były dzisiejsze możliwości sprzętowe.

MisticGohan_Moded

Nie wiem nie grałem w Red Alert, ale napenwo Diablo III nie jest cukierkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 23:24, Lesniewski napisał:

Wszyscy mi tu wyskakują z WoW''em Warcraftam. A ja powiem nie :D, mi to bardziej przypomina
troszeczkę mroczniejszą grafike Heroesów V


Cos w tym jest xD! Ale dla mnie taka grafika pasuje. A gdyby trochę te barwy na zewnatrz stonowali to juz jestem w niebie (sorry Diablo, biznes is biznes ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard stara się robić gre uniwersalną , która spodoba się każdemu , ale jak wiadomo różne są gusta . Nie wiem czy pamietacie ale podobno nowy Gothic ma wyjsc w 2 wersjach dla Europy i USA. Europa ma byc troche smutniejsza a kolory maja byc mniej wyraziste zas w USA ma byc na odwrot. Moze blizzard tez powinien o tym pomyslec ? W kazdym badz razie jestem anty fanem WoW-a bo uwazam ze niszczy on zycie wiec nie chce grac w gre ktora ma podbna grafike do WoW . Widac Diablo 3 jest robione bardziej pod Amerykanski rynek . Bedzie kolorowo i "śłitaśnie" . Uwazam ze to nie wyjdzie za dobrze grze . Pamietacie poprzednie czesci ? Mroczne , brudne lokacje od ktorych ciarki przechodzily po plecach . A teraz co to jest? Skacze sobie gumisiowy zelek - tworcy wmawiaja ze to barbarzynca - i rozwala hordy innych miejszych gumioswych zelkow . Swoja droga wracajac do Gothica . Przegralem wszystkie czesci oprocz 3 . Jak wlaczylem 3 to po kilku minutach grania wylaczylem (a jestem wielkim fanem serii) . Dlaczego ? Przyzwyczailem sie ze gothic jest brudny i ma brutalny swiat . Jak zobaczylem nowa oprawe graficzna w 3 to bylem przerazony bo to wygladalo jak (znowu :P) gumisiowe zelki z patykami walczace pomiedzy soba :P Ogolnie masakra i gra strasznie traci na klimacie , dlatego JA(!) chce mroczne , klimatyczne gry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AjKnowJu, klimat da się wyczuć ze wszystkiego (jeśli tylko umie się czuć :D ). Ja tam podczas oglądania tego gameplay''a czuję to coś ;] Najlepiej wyciszyć głoś kolesie, który to prezentuje i puścić fajny podkład muzyczny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak. Moim skromnym zdaniem, z którym nie musicie się liczyć jest tak:
Blizzard chciał wypróbować coś nowego, stąd ten a nie inny wygląd. Specjalnie pokazali grę na BWI by zobaczyć jak na nią zareagują konsumenci i posłuchać ich zażaleń, przecież tą grę robią dla nas nie dla samych siebie więc powinni się bardziej z naszym poglądem niż ich. W końcu my płacimy my wymagamy :D

Tak poza tym Diablo 3 według mnie:
Grafika teraz 9/10
Gdyby była taka jaką proponują fani 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy screenie z after prawie nic nie widać. Gdyby Blizz posłuchał tych frustratów to musiałbym zwiększyć jasność w opcjach ;p. Tak czy siak, król nie ubłagalnie nadchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przy takich produkcjach jak WoW, czy Diablo grafika schodzi na plan dalszy no ale rzeczywiście ta w Diablo I i II w pełni oddawała mroczny charakter, tutaj zbyt "cukierkowate"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh Diablo 3 podobne do WoW''a co to za porównanie ??? Jestem fanem Diablo od kiedy dostałem swój 1 komputer i sadzę że Diablo 3 będzie godnym następcą 2. Przyjrzyjcie się stylowi Before i co widzicie?? Ja widzę bogactwo szczegółów postaci jak i całej scenerii a ten klimat zniszczenia i niedoskonałości rzeczy materialnych.....
A teraz "propozycja" czyli styl After co to jest?? dla mnie to czarny obrazek i co dalej?? Cała gra powinna tak wyglądać?? Minęło dopiero kilka dni od ogłoszenia że Diablo 3 będzie;) I po co to zamieszanie z petycją??
Szczerze to sadze że chyba nie ma się co martwić ponieważ prace nad grą podobno trwają już jakiś czas więc zmiana całej grafiki w grze wydaje się niemożliwa, ale jak dojdzie do tego to poczekamy na grę jeszcze z 3 lata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zaproponowane zmiany są trochę "przesadzone", ale oddają specyficzny klimat "ciasnych i mrocznych lochów". Mam nadzieję, że Blizzard dostrzeże pewne zalety (wady też są, ale dostrzegalne w większości przez fanów Warcraft''a, a nie Diablo) tego rozwiązania, ale też zachowa zdrowy rozsądek i odpowiednio zbilansuje odpowiednie zmiany graficzne. Sam ucieszyłbym się z możliwości wyboru wersji kolorystycznej w menu grafiki pomiędzy opcjami:
1. Wersja "before".
2. Wersja pomiędzy "before" a "after".
3. Wersja "after".
Wymagało by to oczywiście większego nakładu pracy, ale zaspokoiłoby oczekiwania większości fanów Blizz''a. Niektórzy nie zauważają, że sama zmiana "kontrastu/jasności/nasycenia kolorów" nie pozwala osiągnąć efektów, jak na proponowanych screen''ach, wymagają one użycia przynajmniej 2-3 filtrów i lekkiej zmiany oświetlenia/cieni. Sama petycja nie powinna być traktowana jako marudzenie itp. , ma ona jedynie uwidocznić pewien aspekt grafiki, który znacząco może wpływać na "grywalność" tytułu, a konkretniej na jego "klimat(yczność)" (swoją drogą obie wersje graficzne mają swój unikalny klimat). Osoby podpisujące petycję działają w dobrej wierze, i chcą jedynie zasugerować Bliizz''owi pewne rozwiązania lub raczej pokazać pewną możliwość i inny kierunek design''u grafiki. Zresztą sama treść mówi za siebie:
"And lastly here''s a few concept pictures of how fans want Diablo 3 to be, they might be inaccurate and exaggerated but remember, they''re just concept pictures, suggestions of how the game could look, Blizzard can find a balanced term."
I dalej:
"What we ask Blizzard is to find a way of pleasing the fans of the Diablo universe by giving us a true sequel to Diablo 2 that is graphically coherent with the Diablo universe it belongs to. "
Z podziękowaniami dla Blizz''a na końcu. Czy ktoś nadal sądzi, że petycja jest nachalna lub "niedyskretna"?

PS Mi tęcza w Diablo 3 nie przeszkadza, ale petycję podpisałem, wszak trochę mroku gdzieniegdzie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykłady paru "diablo-klimatycznych" artwork''ów:
http://www.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/ss12-hires.jpg (mój ulubiony)
http://www.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/ss29-hires.jpg
http://ww w.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/ss24-hires.jpg
http://www.blizzard.com/diabl o3/_images/artwork/ss23-hires.jpg
http://www.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/s s21-hires.jpg
i oczywiście logo D3:
http://www.blizzard.com/diablo3/_images/artwork/ss1-hires.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować