Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszystkim podoba się Diablo III

421 postów w tym temacie

Moze pasuje i do Starcrafta, ale ciagle historia jest ta sama - miedzywymiarowa forteca, w ktorej sobie siedzialy latajace zarowki zwane naaru. Mi sie absolutnie bryla rozu nie kojarzy z czyms takim. Co najwyzej moglaby to byc forteca paladynow w tier5. Oni lubia takie kolorki... Brrrrrutale :P
Morrowind z zalozenia mial miec swiat "inny". Sama gra mi sie bardzo podobala. Grzybki tez mnie na poczatku wkurzaly, ale pozniej przestaly, zreszta w ktoryms z dodatkow wprowadzili i lasy na wyspie :)
Co do Diablo - te elementy pomijam, bo ich raczej nie zmienia za bardzo. Mogliby jedynie wprowadzic pewna "logike" w generacji lochow. Czyli jakies "stale" okreslajace chocby polozenie grobowcow w odpowiednich do tego miejscach itd. :)
I jeszcze co do grafiki - Czy gdyby losy wiedzmina Geralta byly przelozone na bardziej "sterylne" przedstawienie swiata to czy ciagle byloby to samo? :) Czy to nie ta zabawa konwencjami i motywami nadala Sadze wyjatkowosci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w ogóle Naaru, i cała ta kosmiczna technologia, nie pasuje do Warcrafta :(
Hehe no i faktycznie wygląda to jak forteca paladynów ... ahh ten ich przepiękny ubiór ludowy @_@
( Modle się by paladyn w D3 ( o ile bedzie ) nie skończył tak jak ten w WoW''ie :>)

No ten dodatek do Morrka był imo zarąbisty ... przez tą ciągłą rozbudowę osady górniczej, miałem wrażenie że ten świat naprawdę żyje. W jakiej grze ostatnio było coś takiego ?

Co do Wiedźmina to trudno mi się wypowiedzieć gdyż przez cholernie długi loading, zniechęciłem się do tej gry i ja odinstallowałem ;P . A książek niestety nie czytałem ( mimo tego że leżą gdzieś u mnie w biblioteczce >.< )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loading nie byl problemem dla mnie, jedynie crashe mi psuly rozgrywke. Zreszta oba problemy zlikwidowano w patchach. Niemniej radze najpierw przeczytac ksiazki, a pozniej odpalic gre, przyjemnosc jest duzo wieksza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że D3 nie jest mroczne, nie wiele tam amosfery horroru - dokładnie tak jak w Diablo 2. W pierwszej części było znacznie mniej kolorów (co nie znaczy, że nie było nic widać, bo wystarczyło rozjaśnić gammę) a ciała ludzi wyglądały masakrycznie. W dwójce jest nieraz ciemno ale to tylko wkurzająca ciemność przez którą ciężko grać w południe. Poza tym gdyby na poprawionym screenie rozjaśnić coś więcej niż tylko mały obszar wkoło barbarzyńcy to wszysko byłoby znacznie bardziej czytelne dzięki lepszym kontrastom i ostrości.

Zdecydowanie petycja NIE jest przesadzona, to jest propozycja i prośba. Ludzie chcą ładniejszej gry i wyraźnie widać, że nie ma problemu ze znaczną zmianą wyglądu. Oczywiście nie musi (i nie powinno) być dokładnie tak jak pokazano na przykładzie. Powinno być widać znacznie więcej a tło mogłoby być tylko nieznacznie przyciemnione. Za to kolory skóry i cegieł wyszły bardzo ładnie więc to tylko mała zmiana tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh może kiedyś przeczytam :P . A co do loadingu, to nie miał bym nic do nie niego, gdyby nie ciągła potrzeba zmiany lokacji ( co oczywiście wiązało się z kolejnym doczytywaniem :> ).

@globbi

Wiesz w Photoshopie nie jest trudno zmienić wygląd ^^ ... najłatwiej blizzowi imo było by dodać opcje filtrów, ale to nie to samo co "przerysowanie" bądź "podmalowanie" wszystkich textur. Skończy się na tym, że przez wszystki te "narzekania", czas produkcji gry wydłuży się o kilka lat :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morrku i Obku tez zmieniales lokacje :> Miasto, sklepy, kontynent, lochy, jaskinie itd. :P Fakt, byly to swiaty rowniez wieksze, ale szczerze powiedziawszy mam to gdzies. W poczatkowych planach swiat mial byc ogromny, miales miec konia, ba, mogles nawet stworzyc wlasnego wiedzmina! Cele te jednak ulegly zmianie, za to otrzymalismy gre wrecz przesycona atmosfera znana z ksiazek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bankowe będzie że Diablo III nie będzie już mieć tego klimatu i tego co było w poprzednich częściach. Jest to trudne wyzwanie dla nich i żeby znów zatrudnili Matta Uelmena żeby skomponował muzykę do Diablo III jak już bedzie heh.. bo w drugiej części Matt się spisał na 6 muzyka jest świetna

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No lokacje się zmieniało ale ...
1.Loading był o wiele krótszy ( przynajmniej w moim przypadku )
2.Jak wszedłeś do jakiejś lokacji to zazwyczaj miałeś co tam robić ... w budynkach mogłeś pogadać z ludźmi ( i nie tylko ), zakosić im sztućce ze stołu >.<, okraść ich, walnąć pałka po głowie.. jako wampir mogłeś chyba nawet wyssać z nich krew o_O ... połamać wytrychy próbując otworzyć skrzynkę itp. ( czyli cała ta interakcja za którą nie przepadasz :P ).
A w Wiedźminie ? Najpierw wychodzisz z lokacji w której dostałeś questa //LOADING\\ przebiegasz pół miasta by dostać się do małego pomieszczenia //LOADING\\ w budynku nastepuje krótka wymiana zdań, po czym wychodzisz na zewnątrz //LOADING\\ wracasz przez pół miasta do miejsca w którym dostałeś questa //LOADING\\ oddajesz questa i wychodzisz na zewnątrz by poszukać nowych zadań //LOADING\\ ... ... Nie mówię że Wiedźmin jest naszpikowany tego typu questami, ale własnię kilka zadań tego typu zniecheciły mnie do tej gry :(

@Sir Braveheart
To że nie będzie miało tego samego klimatu, nie oznacza ze klimat ten będzie gorszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem, ale taka interakcja jest o kant dupy rozbic, jesli kosisz co sie da. W Baldurze tez mogles wiele dobr w taki sposob nabyc, ale juz z ich sprzedaza byl klopot :P W morrku nie przypominam sobie by bylo to AZ tak wyeksponowane. Oczywiscie, jak zapierdzieliles sprzedawcy zbroje sprzed nosa to to raczej zauwazal :P
Nie wiem tez w jaka wersje Wiedzmina grales prawde powiedziawszy... Wiekszosc questow znajdowala sie pod gospoda i byla opcjonalna, sam tez zwiekszalem ilosc tych makabrycznych loadingow wsciubiajac glowe Bialego Wilka, gdzie tylko bylo to mozliwe :P Zadania rowniez rozwiazywalem w ten sposob, ze najpierw staralem sie wykonac wszystko, a pozniej biegalem oddac zlecenia :P Dla mnie tez przy takim swiecie, jaki Tworcy oddali loadingow mogloby byc dwa razy wiecej. Dawno, DAWNO nie gralem w tak swietnego rpga. Moge byc jedyny zly za krotkosc samej gry, mam nadzieje, ze dwojka - jesli powstanie - bedzie przynajmniej raz dluzsza :P

PS. Ba! Dwojka musi powstac, w koncu wiele rzeczy musi zostac wyjasnione, przynajmniej na zasadzie podania paru potencjalnych sciezek danego problemu. Taki tez motyw masz na koncu sagi, zakonczenie kazdy moze interpretowac tak, jak pragnie. Z checia napisalbym wiecej, ale nie chce niszczyc przyjemnosci z obcowania z opowiadaniami i Saga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm może kradzież widelców to nie był najlepszy przykład :P .. Ale tak samo jak w BG nie każdy kupował kradzione przedmioty. Z tego co pamiętam to chyba trza było być członkiem gildii złodziei, i nabyć odpowiednie kontakty, by móc być w stanie upchnąć towar. Poza tym nie wszystko można było tak po prostu wziąć. Jeśli cie ktoś przyłapał na kradzieży to zazwyczaj wzywał straż.

Co do wersji Wiedźka,to ile, i jakie te wersje były ? :P . Jeśli powstanie druga część, to mam nadzieje że zrobią coś z tym ciągłym loadingiem :}

A tak w ogóle, to chyba troche zeszliśmy z tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko jedna i dlatego zdziwilem sie Twoim opisem. Takie questy na palcach mozna policzyc, a to mialo wydzwiek taki, jakby byla to kwintesencja samej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie odczułeś tego co ja :P ... Grałem w Wiedźka na komputerze p4 2.8 2,5GHz ramu i GF7600GTS ... praktycznie każdy loading trwał około 3 minut. I wyobraź jak ja się czułem np. w tej misji gdzie obrabiali bank, gdzie wchodzisz przodem tylko po to by dowiedzieć się że musisz wejść tyłem budynku :o ... same te przejścia trwały około 8 minut :(.

Co do Diablo, to zawsze mogło być gorzej :P
http://img352.imageshack.us/img352/240/beforeafterhv3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy miala miejsce premiera to mialem slabszego kompa niz Ty :P athlona jesli mnie pamiec nie myli 3000, 1gb ram i gf6800 i tak jak mowie, loading byl dlugi - do patcha, pozniej to trwalo... hmm.... hmmm.... 2-3 sekundy gora :) moze lepiej tez off-top zakonczmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolem tak jak zobaczylem D3 na oficjalnej stronie caly gameplay to zrobili dobra robote jesli chodzi o wplyw na przedmioty itp... Ale grafika z WoW,a co widac w petycji. Naprawde wersje AFTER sa o wiele lepsze i od razu widac ze to jest DIABLO. Ale jeszcze chca wypuscic ja na konsole - kolejny blad !! Diablo zawsze bylo gra na PC i niech tak zostanie. Konsolowcy maja swoje gierki, a pc''towcy swoje i niech tak zostanie ! Jesli wypuszcza to dla mnie schanbia ten tytul... Bo sporo osob zeby pograc w jakas fajna gre ktora wyszla na konsole czeka az wyhdzie ona na pieca a takich jest malo...
Np FABLE 2 z tego co mi wiadomo a mam info z pierwszej reki ma nie wyjsc na PC... Ale tez nic nie wiadomo .. A czemu ma nie wyjsc... Dlatego zeby sklonic ludzi do zakupu konsoli... A dla fanow tej gry ktorzy grali ja na piecu to bedzie zawod...

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zreszta nawet teoretycznie zakladajac taka mozliwosc to co im to da? Nie od dzis wiadomo, ze glowna zabawa w Starcrafta, Diablo i Warcrafta skupia sie na battle.necie. Jesliby ten tytul naprawde chcieli uczynic zywotnym na konsolach to tym samym rodzi sie pytanie o konstrukcje tamtejszego BN. Jesli natomiast gre wypuszcza bez tego elementu to szybko odejdzie w mroki zapomnienia, jak ongi Diablo 1 na PS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co podobało mi się w Diablo2 to klimat.
Klimat buduje się głównie otoczeniem a to w diablo 3 jest zbytnio.... no z bajki. Diablo 3 powinno powiewać mrokiem a małe dzieci powinny się bać w niego grać. Nie mam zamiaru grać w diablo, które zostało pomalowane przez setki barw, chcę grę szarą, brudną i dającą efekt tego, że nie jest dobrze w Świecie.
Ja podpisałem się pod petycją.

Czekam na następce Diablo2 a nie okrojonego WoW''a w trybie single z kamerą z góry (bo tak to się prezentuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malkontentom porównującym D3 do WoW''a pozostaje tylko współczuć. Grajcie sobie dalej w wasze kochane D2 o idealnej graficie i klimacie. Zresztą jestem pewien, że zdecydowana większość z was nie pamięta, że to wspaniałe D2 zostało objechane od góry na dół za BAJKOWĄ grafikę i brak klimatu z poprzedniej części. Tak samo jak robicie to teraz w stosunku do D3. Tak, to klimatyczne D2 nie sprostało porównaniom do D1.

Odnośnie tego dlaczego D3 się prezentuje tak z nie inaczej radzę poszukać wypowiedzi Blizzarda, które znakomicie tłumaczą co i jak, oraz jakie wersje grafiki TESTOWALI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, Durance of Hate jest bardzo bajkowe, ten slodki wystroj, te jakze zywe kolory, ah! Glupi blizz tylko kwiatki zapomnial tam posadzic, czyz nie Niv?
Co do reszty aktow powtorze to jak stara mantre - skoros taki wspolczujacy to sprawdz reszte moich postow to sie dowiesz co o tym i owym z poprzednich czesci sadze. Dodam tylko, ze na te ekscesy mozna bylo przymknac oko z jednego wzgledu - swiat musieli rozwinac, by gra byla dluzsza. W zwiazku z tym czesc ich prob jest nietrafiona. Jako ze bylo to ich pierwsze podejscie to sie po prostu odpuscilo. Nie stanowi to jednak zadnego usprawiedliwienia dla stanu obecnego. Czy tez mi zaraz zaczniesz za przeproszeniem pieprzyc, ze tworcy mieli calkowita racje powolujac do zycia HoMM IV i piatka powinna byc jej rozwinieciem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie ... poczekajcie na nowe screeny. Może Blizz pokaże jakieś mroczniejsze lokacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować