Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszystkim podoba się Diablo III

421 postów w tym temacie

Od razu po pierwszych minutach oglądania trailera, naszła mnie myśl "to Diablo za zaje*iście nie-mroczne!", Diablo 1 i 2 miały wręcz satanistyczny klimat, a tutaj?, beznadzieja, za prawdziwego fana Diablo może uważać się ten kto po zobaczeniu gameplaya zauważył brak mroczności, kto nie zauważył, ten *upa, a nie fan Diablo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo lepiej nazywać hack''n''slash ;) Gry tego typu, mają pewne cechy RPG-ów, ale są zbyt bardzo nastawione na rżnięcie setek/tysięcy stworów.

Czy nie dałoby się załatwić gotycki klimat jednym post-effectem i w pixel-shaderze podbić nieco kontrast i zmniejszyć saturację? Wtedy w opcjach można by wybrać, jaki chce się mieć klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku mało kto obiektywnie patrzył na D3. Teraz kiedy emocje trochę opadły to można się Diabłowi przypatrzeć. I po obejrzeniu przerobionych screenów stwierdzam, że faktycznie to tak powinno wyglądać. Są po prostu boskie. Oryginały mnie aż tak w oczy nie kolą, ale mimo wszystko powinno być bardziej Diablowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam że myślałem że na Blizzardzie można polegać, że to oni są tymi mistrzami co nigdy nie zawiodą fanów i tworzą idealne produkcje, cóż...w momencie ukazania się gameplaya D3 Blizzard wiele stracił w moich oczach, po raz chyba pierwszy BLIZZARD POKAZAŁ ŻE JEST W MARNEJ KONDYCJI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie w gameplay ten piekną akcje na samym koncu jak glowny boss pozera jednego barbarzynce od glowy bodajze do pasa :) mniam cudo :) jak bedą się zdarzały takie zakonczenia zycia to nikt nie bedzie chcial grac w trybie "zawodowca" :)
I niech mi ktos zaraz powie ze ten motyw tez jest za bardzo cukierkowy to wymiękne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Też mi się tak na początku wydawało. Osobiście popieram pomysł z bardziej mrocznym wyglądem Diablo 3.

@Spaykus
Jeśli to jakaś mistyfikacja to mocno bym się rozczarował :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 21:43, Diamentowy Szaman napisał:

Jeszcze tylko dodam że myślałem że na Blizzardzie można polegać, że to oni są tymi mistrzami
co nigdy nie zawiodą fanów i tworzą idealne produkcje, cóż...w momencie ukazania się
gameplaya D3 Blizzard wiele stracił w moich oczach, po raz chyba pierwszy BLIZZARD POKAZAŁ
ŻE JEST W MARNEJ KONDYCJI!


A to juz D3 wyszlo? Gdzie? Kiedy? W jakim sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pare zdechloków jak mniemam ma automatycznie powodowac, ze D3 pod wzgledem mhroku przebije dwie poprzednie czesci? :> Alez przeciez w WoWie tez mamy zdechlokow! Ba! Do tego grywalnych, a kolo Scarlet Monastery wisielce sobie wesolo dyndaja... I gdzie sie tam jakis maruda cukierkowosci dopatruje, czyz nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już ludzie zaczynają lekko przesadzać. Przypominam "And heavens shall tremble"... DIII rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w drugiej części. Do tego momentu świat mógł się w pewnym sensie "lekko" "zregenerować", stąd parę drzewek itp itd. IMO grafika jest świetna. Lekko mroczna + od czasu do czasu coś kolorowego, a więc coś dla oczka miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan "LPpl" ma racje............ Diablo 3 powinno być mroczne , "brudne i ciężkie" .........bo to nie jest gra o gumisiach ani o zielonych orkach....czy pięknych elfach lecz o BARDZO ZŁYCH DEMONACH....:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poczatku nie zwrocilem uwagi, bo goladalem only gameplay''a, ktory byl krecony w ciemnym miejscu, ale po screnach i porownaniach widac wszystko i czas podpisac sie pod petycja:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po takiej przeróbce gra by wyglądała, jakbt się oglądało światełka na czarnym tle oO
Jak dla mnie grafika pokazana w filmiku z gameplaya nie wyglądała jakoś WoW''owo, za to była czytelna, a na tym przerobionym czymś nie za wiele widać, jeśli to ma być klimat to wystarczy sobie poprzekręcać kontrast i kolory na maxa, mega gotycko zaiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazana oprawa graficzna DIII nie jest lustrzanym odbiciem WoW`a. To widać wyraźnie. Chyba, że ktoś ma problemy ze wzrokiem. :/ Blizzard postawił (podobnie jak w przypadku WoW`a) na grafikę niestarzejącą się. Tak sobie czytam te wszystkie posty i zadaję pytanie - po co my robimy wielkie HALO. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu i dużo może się jeszcze zmienić. Te lokacje, które mają być mroczne, będą mroczne. Zamieć wie jak Diablo wyglądać nie może. Może dodadzą tylko filtr i sprawa zostanie rozwiązana. Czas pokarze.

Poza tym ta cała petycja to jeden wielki szajs. Jeśli ktoś chce to może kilka razy się tam wpisywać, tyle tylko, że pod innym nickiem. :/ Inna sprawa jest taka, że jak zmienią grafikę to znowu będą głosy, że poprzednia była lepsza, czemu zmieniliście na gorszą. Takie są gusta i Blizz zdaje sobie z tego sprawę i na pewno próbuje jakoś z tego wyjść. Petycja będzie miała sens jak tam będzie min. milion podpisów. Tysiące nic nie dadzą przy milionowej sprzedaży, a taka w przypadku premiery może być. Ktoś jeszcze napisał, że Blizzard jest w marnej formie. Śmiech i żal jednocześnie. Ta firma nigdy nie była w marnej formie. Każda wydana przez nich gra jest hitem. To jest marność? Nie wydaje mi się.

Pokazali tak mało, że naprawdę trudno powiedzieć, jak będą wyglądać inne lokacje. W DII lokacje rózniły się kolorystyką - każda byłą inna. Jeśli chodzi o mnie - czy się coś w oprawie zmieni czy nie ja i tak w tą grę zagram, bowiem od pierwszego spojrzenia mi się spodobała. A taki stan zdarza się u mnie niezwykle rzadko. Nie w ustawieniach dadzą suwaki nasycenia i kontrastu i każdy ustawi sobie taką mroczność jaką będzie chciał. :P Jeśli za rok sytuacja nie ulegnie zmianie to wtedy możemy panikować. Mi grafika przypadła do gustu. A grafika pierwszych skrzypiec nie gra. Liczy się też fabuła oraz muzyka, które były bardzo ważnym elementem serii Diablo. Uważam, że Blizzard diabełka nie spierniczy. Podobnie jak Starcraft`a II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także podpisałem się pod petycją. Uważam iż wersja "After" bardziej pasuje do klimatu Diablo. Ale ludzie! Bez przesady... Gdzie Diablo 3 do WoW''a... Bez względu na to, czy grafika będzie mroczniejsza, czy też nie, i tak kupię Diablo 3! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebne zamieszanie.. Gra nawet nie jest w fazie beta, wszystko (jak zapowiedzieli członkowie blizza) może ulec zmianie.. Poza tym nie można ocenić klimatu gry tylko po dwóch lokalizacjach...


P.S - Dzisiaj grałem zarówno w D1, jak i D2- te klimaty są całkowicie inne, lecz mimo wszystko każda z tych gier ma wspaniałą, przyciągającą do monitora moc- i to jest najważniejsze moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie w gameplay te piekną akcje na samym koncu jak glowny boss pozera jednego barbarzynce od glowy do pasa :) mniam cudo :) jak bedą się zdarzały takie zakonczenia to nie mam pytan :)
I niech mi ktos zaraz powie ze ten motyw tez jest za bardzo cukierkowy to wymiękne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanom WoWa na pewno screeny ''after'' to gustu nie przypadaja :P Zapewne sa oblesne, durne i w ogole ble. No i ten brak gnomow, ehh.
Petycja jest po to aby w jakis sposob zakomunikowac Zamieci, ze ''nie tedy droga''. Lepiej zrobic to teraz, nizeli po premierze omawiac na forach swoje gorzkie zale, ze zrobili tak, a nie inaczej. Pokazali malutkie demko, a jako potencjalny nabywca i fan serii moge wyrazic swoje wlasne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować