Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darmowy WoW? Paul Sams tak bardzo zaprzecza...

54 postów w tym temacie

Zaitsev

Wielu graczy World of Warcraft z pewnością ucieszyłoby się, gdyby Blizzard obniżył cenę wejściówki do Azeroth. Na to się jednak nie zanosi, a o przestawieniu się na system mikropłatności już w ogóle mowy być nie może - tak twierdzi Paul Sams.

Przeczytaj cały tekst "Darmowy WoW? Paul Sams tak bardzo zaprzecza..." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 11:44, Ponet napisał:

Ech. fikać mikropłatności, obniżcie po prostu abonament, i wszyscy będą happy.


dlaczego obniżać? należało by raczej podwyższyć, bo skoro jest 10.000.000 ludzi którzy uważają ze cena jest atrakcyjna i płacą ją co miesiąc, to dlaczego by jej nie podnieść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mogliby zmniejszyć abonament (przynajmniej w Polsce) do 20-30 zł za miesiąc i do ok. 60 za dwa miesiące. Nie zmartwiłoby mnie to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem W WoWie 20mln graczy z czego 19,9 to nooby, które przyjdą z Tibi i RuneScape. A normalni gracze przerzucą się na GuildWars bo nie będzie się dało grać ;].

Obniżenie lub zlikwidowanie abonamentu to byłby wielki błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po wyjściu trzeciego dodatku (czyli za ok. 2 lata) dadzą możliwość gry w podstawkę za darmo. Znaczy będzie wymagane jedynie zakupienie pudełka z grą. Przyciągnie to nowych graczy i zapewne wielu z nich po tym jak osiągną 60 poziom będzie chciało grać dalej i jednak zacznie płacić „haracz”. Podobnie było z innymi MMO (chociażby Anarchy Online) więc dlaczego nie WoW szczególnie, że koszt utrzymania serwerów przez ostatnie 4 lata na pewno znacznie spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:04, Bajta2 napisał:

A potem W WoWie 20mln graczy z czego 19,9 to nooby, które przyjdą z Tibi i RuneScape.
A normalni gracze przerzucą się na GuildWars bo nie będzie się dało grać ;].

Obniżenie lub zlikwidowanie abonamentu to byłby wielki błąd.


Co do GW się nie zgodze grałem i nudne to koszmarnie.

A teraz tak usiadłem chwilkę i pomyślałem nad tym i obniżenie abonamentu byłoby koszmarnym błedęm (likwidacja klęską).

Patrzcie na to tak:
Aktualny popyt przy 12,99 Euro miesiecznie klasuje się na poziomie 10 mln i CIĄGLE ROŚNIE. Taki popyt jest doskonale elastyczny (może rosnąć w nieskończoność przy stalej cenie). A więc możemy spekulować że przy obniżeniu ceny popyt wystrzeli w kosmos, i wiekszość powie że to dobrze, a niekoniecznie. Pam9iętajmy że obniżka abonamentu spowoduje spadek dochodu na każdym kliencie, a nagły wzrost ich liczby spowoduje ze realmy się przepełnią trzeba bedzie uruchamiać nowe, co oznacza rosnące koszty utrzymania gry, w konsekwencji moze dojsc do sytuacji że koszty przeskoczą dochód z abonamentu.

I nasuwa się pytanie które zadał sobie blizzard:
Skoro dochody rosną samoczynnie, to po co ryzykować manipulacjami hipotetyczną sytuacje że się coś spierdoli ?

@Fang

Dnia 02.07.2008 o 12:04, Bajta2 napisał:

szczególnie, że koszt utrzymania serwerów przez ostatnie 4 lata na pewno znacznie spadł.


Tak... Szczególnie że ceny prądu szybują w powietrze tak samo jak koszty pracy

Nie czytałem nigdy o tym (nie wiem czy blizz nawet mówi na czym realmy stoją), ale wydaje mi się żeby utrzymać taki serw trzeba niezłego potwora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Little Maggot
Doskonale wszystko przemyślane :D

@Fang
Masz rację, świetny pomysł.


Moim zdaniem ludzie zaczną powoli odchodzić od WoW`a. Dlaczego? WoW jest już dość długo dostępny więc niektórzy gracze zaczynają się po prostu nudzić. Zresztą obiło mi się o uszy, że Blizzard nie ma zamiaru stać w miejscu i będzie pracował (albo już to robi) nad nowym MMO.

[EDIT]
Dosłownie w tej chwili na stronie CD-Action znalazłem tego newsa:

"Wiceprezes Rob Pardo potwierdził w wywiadzie dla serwisu OnlineWelten, że Blizzard pracuje nad czterema grami. Tą czwartą jest niezapowiedziane jeszcze MMO.

Teraz już wiadomo, że "unannounced next-gen MMO", które pojawiło się jakiś czas temu w ofertach pracy na stronie Blizzarda, to nie było Diablo III. Nie jest to też kolejny dodatek do World of Warcraft. "Mamy jeszcze jedną ekipę", wyjaśnia Pardo. A to ekipa pracuje nad nową grą sieciową.

World of Starcraft? A może coś zupełnie świeżego? W końcu Blizzard od czasów Starcrafta (1998 rok) nie zaproponował graczom żadnego nowego świata... Przedstawiciel Blizzarda zapewnił niegdyś, że firma kiedyś pokaże coś nowego. Czyżby przy okazji tajemniczego "nextgenowego MMO"?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydatek 80 zł co dwa miesiace nie jest tak ogromny... rocznie jest to 480 zł , kupujac papierosy co drugi, trzeci dzien, rocznie zaplacimy prawie 900 zł , nie wpominaja o piwie i innych przyjemnosciach. Abonament, jak dla mnie - osoby pracujacej, zarabiajacej, zyjacej we wlasnym mieszkaniu, placacym za zywnosc, oplacajacym rachunki - niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie mikropłatności w WoW? To kompletnie zniszczyłoby tą grę. Mikropłatności to całkowity bezsens - kto ma kasę ten jest jest lepszym uber-ownerem. Takie rozwiązanie jest żałosne. Zrezygnowanie z płatności comiesięcznych wyszłoby źle dla obu stron (Blizzard''a i graczy). Liczba graczy spokojnie zwiększyłaby się parokrotnie, z czego większość społeczności stanowiliby dzieci i/lub idioci. Granie stałoby się udręką (stanie w kolejkach przy wejściu na serwer, gra z dziećmi...), a Blizzard nie miałby tak wielkich, comiesięcznych dochodów. Niech Blizz zostawi WoW''a w takiej sytuacji w jakiej jest - króluje przez parę ładnych lat i nie ma zamiaru ustąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh...gdyby WoW nie był płatny z chęcią bym pograł żeby porównać z GW i ocenić co jest lepsze. Ale niestety cały czas trzeba płacić. Ile trzeba płacić abonamentu za WoW''a tak na marginesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:36, Pawlo09 napisał:

Moje 2 marzenia.

Polskie Serwery w wowie.
Cena miesięczna 20zł lub darmowa.

Pomarzyć zawsze można, aczkolwiek twoje marzenia są nie tyle NIEMOŻLIWE do spełnienia, co kompletnie śmieszne (bez obrazy) ;). Dajmy na to polskie serwery AoC - gra na nich będzie żałosna. Polska wersja, mniejsze płatności... To przyciąga rzesze neostradowiczów. Polskie serwery w grach MMORPG to wyjście niesamowicie głupie - magią tego typu gier jest spotykanie graczy z innych krajów, zawieranie z nimi przyjaźni, wspólna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się te mikropłatności nic a nic nie widzę... Ale abonament obniżony do połowy tego co jest teraz jak najbardziej. Mogliby by to zrobić z szacunku do tych, którzy kolejny rok bulą ciężką kasę, ale także dla przyciągnięcia nowych graczy. Moim zdaniem abonament w WoW''ie raczej nie nigdy nie zniknie, ale kiedyś, kiedyś będzie obniżony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować