Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darmowy WoW? Paul Sams tak bardzo zaprzecza...

54 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 12:45, Azreix napisał:

Mnie też się te mikropłatności nic a nic nie widzę... Ale abonament obniżony do połowy
tego co jest teraz jak najbardziej. Mogliby by to zrobić z szacunku do tych, którzy kolejny
rok bulą ciężką kasę, ale także dla przyciągnięcia nowych graczy. Moim zdaniem abonament
w WoW''ie raczej nie nigdy nie zniknie, ale kiedyś, kiedyś będzie obniżony...


Raczej polacy w innych państwach to malutko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament ma jeden wielki plus, mimo ze w grze znajduja sie 10 latki ktorym rodzice oplacaja abonament, to mimo wszystko spory procent takowych osob jest eliminowany. ABonament taki jaki jest, jest dobry i trza go zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczeze to nie chciał bym aby abonamen został obniżony nie mówiac juz o całkowicie bezpłatnym WoW''ie... Bo wiem jak to by było... znalazło by sie tylku chetnych, że serwery pekały by w szwach od dzieci i ludzi żyjacych giełdą elektroniczną zrobiła by sie druga Tibia a tego bym nie zniusł (bez urazy dla zwolenników Tibii)... Abonament zniecheca takich ludzi i moim zdaniem bardzo dobrze... Co do polskiego WoW''a również nie jestem co do tego przekonany... A jesli ktos chce tak bardzo polski serwer to moze sie udac na Burning Legion to własciwie polski serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co wy narzekacie? Raptem niecałe 50 zł miesięcznie? Toż to niecałe 2 zł dziennie! A 2 zł dziennie to jakieś 15-30 minut pracy sezonowej (zbieranie owoców...). Pomyślcie sobie ile wydajecie dziennie na papierosy (1 paczka = 5zł-7zł, a niektórzy palą 3 dziennie!), czy inne tego typu rzeczy jak np. butelka coca-coli czy hamburger/lody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaz nie stac mnie na wowa to wolalbym placic abonament za gre i byc na rowni z innymi niz bulic za jakies dodatkowe itemki .M Mikrotransakcje niszczą gry MMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zatym zeby obnizyli ten abonament do tych 30zl zlotych miesiecznie. Bo i tak czerpia tyle kasy wiec na utrzymanie serwerow starcza spokojnie oraz jescze duzo zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pomarzyć zawsze można, aczkolwiek twoje marzenia są nie tyle NIEMOŻLIWE do spełnienia, co kompletnie >śmieszne (bez obrazy) ;). Dajmy na to polskie serwery AoC - gra na nich będzie żałosna. Polska wersja, >mniejsze płatności... To przyciąga rzesze neostradowiczów. Polskie serwery w grach MMORPG to wyjście >niesamowicie głupie - magią tego typu gier jest spotykanie graczy z innych krajów, zawieranie z nimi przyjaźni, >wspólna zabawa


widze ze jestes niezle zorientowany wiesz o rzeczach ktorych jeszcze nie ma "Dajmy na to polskie serwery AoC - gra na nich będzie żałosna" mam nadzieje ze wlasnie takich graczy jak Ty nie bedzie na polskich serwerach bo gra faktycznie moglaby byc zalosna.Ja z niecierpliwoscia oczekuje polskich serwerow AoC i gdyby nie to ze takie beda napewno bym nie kupil tej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:12, Fang napisał:

Wydaje mi się, że po wyjściu trzeciego dodatku (czyli za ok. 2 lata) dadzą możliwość
gry w podstawkę za darmo. Znaczy będzie wymagane jedynie zakupienie pudełka z grą. Przyciągnie


Zakupienie pudełka z grą już w tej chwili nie jest wymagane, nie ma więc powodu by było w przyszłości. O ile mi wiadomo obecnie można spokojnie zarejestrować się i ściągnąć klienta ze strony Blizzarda. Kupując pudełko dostaje się płyty z których łatwiej przeinstalować grę po czyszczeniu systemu i darmowy miesiąc.

Osobiście bardzo się cieszę, że WoW nie ma zamiaru próbować mikropłatności. To kiepski pomysł. Jego obsługa najczęściej jest powierzana firmom zewnętrznym, z którymi nie zawsze dobrze się współpracuje (płatności w innych walutach, konieczność rejestracji u nich, niektóre z metod płatności nie działają). Dużo bardziej pasuje mi, gdy Blizzard sam ściąga pieniądze z konta, albo mogę iść do sklepu i kupić kartę abonamentową. Taki system mógłby działać, gdyby Blizzard obsługiwał go osobiście, a karty ze sklepu np. zasilały nasze konto wirtualnymi pieniędzmi, za które możnaby robić zakupy. Tyle, że w WoW ekwipunek już ma duże znaczenie i udostępnianie najlepszych rzeczy bogatszym podzieliłoby graczy na dwie kategorie.

Osobiście myślę, że jeśli Blizzard kiedyś zrezygnuje z abonamentu, będzie to przy okazji pojawienia się WoW2. Nowy system, nowa grafika, bajerki - wszystko za płatności takie, jak obecnie, a stary system (w którym przecież już teraz część rozwiązań jest anachroniczna) dostępny dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja...Duke Nukem Forever żyje, od czterech lat powstaje Diablo III, brakuje jeszcze tylko darmowego WoWa i samochodów na wodę....Świat by legł w gruzach ! ;p

Przesadzacie z tymi polskimi/darmowymi serwerami. Oczywiście, że będzie na nich zwiększona ilość dzieci wojny i rozpaczy, ale przecież nie będą one stanowiły 100% ludności na serwie...Sam znam kilka osób, całkiem w porządku osób, które grywają w różne darmowe produkcje. Poza tym, kiedy coś jest popularne, nawet abonament nie zatrzyma trolli wszelkich rozmiarów i gatunków. (Tak, dużo starsi idioci też się zdarzają).

@lama123

No popatrz, a ja, czytając niektóre Twoje komentarze już zaczynałem myśleć, że sam jesteś jednym z "dzieci neo"... (Może i nie ma bluzgania, ale są niekiedy durne i w ogóle nierozwinięte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikropłatności w grach są wielkiim błędem, każdy gracz powinien mieć równe szanse na zdobycie np. przedmiotu, a nie kupowanie go ;) Już lepiej wprowadzić abonament dla wszystkich, a twórcy będą chociaż dbać o grę i jej aktualizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pkapis - nie wiadomo kiedy zrobią WoW''a 2, a nawet jeśli go zrobią, to mogą go skopac(wiem wiem, szanse na to są znikome, ale...)i jakaś tam częśc ludzi, powiedzmy 4 melony została przy WoW''ie to raczej by abonament ciągle został... może niższy niż w WoW''ie 2, ale by zapewne został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ilosc czasu jaka spedza sie przy WOW, te 13 euro to sa smieszne pieniadze. Spedzcie tyle czasu w kinie albo na kregielni to zbankrutujecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:59, pkapis napisał:

Zakupienie pudełka z grą już w tej chwili nie jest wymagane, nie ma więc powodu by było w przyszłości. O ile mi wiadomo obecnie można spokojnie zarejestrować się i ściągnąć klienta ze strony Blizzarda. Kupując pudełko dostaje się płyty z których łatwiej przeinstalować grę po czyszczeniu systemu i darmowy miesiąc.



Jest wymagane, bo w pudełku jest cd-key bez niego trialowe konto po miesiącu się wyłącza i nie da się go uruchomić bez jego wpisania… W MMO zawsze tak było że nie płacisz za klienta tylko za klucz.

Edit: Cytowanie się zepsuło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Obecnie miesięczny abonament za dostęp do World of Warcraft wynosi ok. 20 USD. Mnożąc to razy 10 milionów aktywnych subskrybentów dostajemy rocznie sumę... "

miesięcznie, a nie rocznie. 20mln $ miesięcznie. rocznie 240mln.Po co oni jeszcze gry wydają ?! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 15:47, KraBicZ napisał:

"Obecnie miesięczny abonament za dostęp do World of Warcraft wynosi ok. 20 USD. Mnożąc
to razy 10 milionów aktywnych subskrybentów dostajemy rocznie sumę... "

miesięcznie, a nie rocznie. 20mln $ miesięcznie. rocznie 240mln.Po co oni jeszcze gry
wydają ?! ^^



Ekhem... 200 milionow miesiecznie, 2.4 miliarda rocznie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować