Zaloguj się, aby obserwować  
chmurski

ATI czy Nvidia ? O to jest pytanie :D

52 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2006 o 21:31, Ponet napisał:

no cóż jeże;i wybierać karte graficzną to tylko Nvidia ,czemu tylko? bo nie ma mowy o sraniu
sie z gier z kartą (np Knights of the old Republic i Radeon 9600) a i ostatnio wydajnościowo
i cenowo Nvidia stoi zdecydowanie lepiej...

bUAHAHAHAHAHAHA !!!!! Ale żeś teraz powiedział. Żeby kupic 6600 GT dobrego jak X800 GT 265/256 trzeba wydac z 850 zł albo więcej a X800 GT kosztuje jedynie 750 zł. Wydajnościowo stoi lepiej Geforce 6600 GT ?? Are you funny guy ?? Przeczytaj se porównania np. na pclab. To sie przokenasz. Ludzie ja też miałem Geforce i też myślałem że Ati to syf ale przeczytałem kilka porównań, poczytałem opinie innych ludzi i zdecydowałem się na Ati. I mogę powiedziec teraz że był to wybór bardzo, bardzo dobry. Od teraz zawsze bedę już kupowac ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 22:06, chmurski napisał:

> no cóż jeże;i wybierać karte graficzną to tylko Nvidia ,czemu tylko? bo nie ma mowy o
sraniu
> sie z gier z kartą (np Knights of the old Republic i Radeon 9600) a i ostatnio wydajnościowo

> i cenowo Nvidia stoi zdecydowanie lepiej...
bUAHAHAHAHAHAHA !!!!! Ale żeś teraz powiedział. Żeby kupic 6600 GT dobrego jak X800 GT 265/256
trzeba wydac z 850 zł albo więcej a X800 GT kosztuje jedynie 750 zł. Wydajnościowo stoi lepiej
Geforce 6600 GT ?? Are you funny guy ?? Przeczytaj se porównania np. na pclab. To sie przokenasz.
Ludzie ja też miałem Geforce i też myślałem że Ati to syf ale przeczytałem kilka porównań,
poczytałem opinie innych ludzi i zdecydowałem się na Ati. I mogę powiedziec teraz że był to
wybór bardzo, bardzo dobry. Od teraz zawsze bedę już kupowac ATI.


no cóż jak widać jesteś w tym odosobniony bo jakoś specjalnych narekań na Nvidie nie słychać a na Ati owszem i to dużo... zwłaszcza pare zagrywek tego ostatniego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2006 o 22:06, chmurski napisał:

> i cenowo Nvidia stoi zdecydowanie lepiej...
bUAHAHAHAHAHAHA !!!!! Ale żeś teraz powiedział. Żeby kupic 6600 GT dobrego jak X800 GT 265/256
trzeba wydac z 850 zł albo więcej a X800 GT kosztuje jedynie 750 zł. Wydajnościowo stoi lepiej
Geforce 6600 GT ?? Are you funny guy ?? Przeczytaj se porównania np. na pclab. To sie przokenasz.
Ludzie ja też miałem Geforce i też myślałem że Ati to syf ale przeczytałem kilka porównań,
poczytałem opinie innych ludzi i zdecydowałem się na Ati. I mogę powiedziec teraz że był to
wybór bardzo, bardzo dobry. Od teraz zawsze bedę już kupowac ATI.

gościu, mam 6600 GT 128 mb a chodzi lepiej niż kumpla ATI z 256 mb pamięci, więc nie ściemniaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pierwszego pytania - zdecydowanie polecam nvidię, sam mam ta karte,, trzeba znaleźć tylko autoryzowany punkt serwisowy/sprzedaży, gdzie ją porządnie zamontują i skonfigurują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 13:21, Marcin-91 napisał:


> > i cenowo Nvidia stoi zdecydowanie lepiej...
> bUAHAHAHAHAHAHA !!!!! Ale żeś teraz powiedział. Żeby kupic 6600 GT dobrego jak X800 GT
265/256
> trzeba wydac z 850 zł albo więcej a X800 GT kosztuje jedynie 750 zł. Wydajnościowo stoi
lepiej
> Geforce 6600 GT ?? Are you funny guy ?? Przeczytaj se porównania np. na pclab. To sie
przokenasz.
> Ludzie ja też miałem Geforce i też myślałem że Ati to syf ale przeczytałem kilka porównań,

> poczytałem opinie innych ludzi i zdecydowałem się na Ati. I mogę powiedziec teraz że był
to
> wybór bardzo, bardzo dobry. Od teraz zawsze bedę już kupowac ATI.
gościu, mam 6600 GT 128 mb a chodzi lepiej niż kumpla ATI z 256 mb pamięci, więc nie ściemniaj
:D

Zależy od reszty kompa. Sama karta graf. nic nie zdziała. Każdy iwie jaka firma kart współpracuje najlepiej z jakimi procesorami i pod takim kątem składa się komp. Wiesz mój qmpel ma Ati Radeon X800 GT ( taki co ja ) i Intela i wszystko chodzi mu gorzej. Więc to lepiej ty nie zciemniaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 13:39, Marcin-91 napisał:

A wracając do pierwszego pytania - zdecydowanie polecam nvidię, sam mam ta karte,, trzeba znaleźć
tylko autoryzowany punkt serwisowy/sprzedaży, gdzie ją porządnie zamontują i skonfigurują.


?? Skonfigurują? Zamontują? To do tego trzeba punktu serwisowego :D ??

A serio- sam na razie siedzę na 9600 Pro, ale zamierzam zrobić mały skok na galaxy 6600 (GE) z 128 mb 1,6 ns pamięc GDDR3i. Można go podkręcić ponad poziom zwykłego 6600GT a kosztuje tylko 510 zł. Wadą jest to, ze trzeba się naszukać, bo nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2006 o 14:23, Lone Wolf napisał:

A serio- sam na razie siedzę na 9600 Pro, ale zamierzam zrobić mały skok na galaxy 6600 (GE)
z 128 mb 1,6 ns pamięc GDDR3i. Można go podkręcić ponad poziom zwykłego 6600GT
a kosztuje tylko 510 zł. Wadą jest to, ze trzeba się naszukać, bo nowość.

Wkoncu jakis normalny koles który poszuka i znajdzie. A nie powie tak że ja mam Nvidia to na bank jest lepsze a ATI to syf chociarz nie mialem ati. Tacy ludzie mnie doprowadzaja do szału. Gdybym wiedział że 6600 GT jest lepszy od X800 GT to bym kupił Nvidie chociarz wczesniej mialem 9600 PRo. RESPECT DLA LONE WOLF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

Mam starszą wersję Control Panel, jak ściągałem
"w trzech krokach", mogę przesłać. Gołe sterowniki możesz nadal ściągnąć ze strony ATI. A
Control Panel był jeszcze dwa tygodnie temu i pewnie niedługo znów będzie ;)


Ostatni CP jaki się pojawił to był 5.11 listopadowy(mam go), wydaje mi się że później był już tylko CCC. Regularnie sprawdzałem na stronie ATI. Masz rację spokojnie można siągnąć same stery i wszystko chodzi jak trzeba. A jeszcze można sobie ściągnąć rewelacyjny programik Ati tray tools, który potrafi to samo co CP i CCC, a może nawet jeszcze więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej karcie RADEON X1300 PRO 256MB GDDR2 cena kolo 410zl a oto jej dane:
Model chipsetu
R520 X1300 256BIT
Wielkość pamięci
256 MB
Typ pamięci
DDR2 2.5ns
Taktowanie rdzenia
600 Mhz
Taktowanie pamięci
800 Mhz
RAMDAC
400 MHz
Typ złącza
PCI Express x16
Wyjscia/wyjœcia
CRT, DVI, TV-OUT, HDTV
Chłodzenie
medziany radiator oraz cooler
Wersja produktu
BOX
Obsługiwane standardy
DirectX 9.0c (Pixel Shaders 3.0!)
OpenGL 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem wielu kart w ym ati i nividi powiem że obydwie spisywaly sie (a nawet wciaz spisuja bo mam dwa kompy i gf jest na starszym a ati na nowym) i tak po prawdzie sa w tej chwili niemalże takie same tyle tyko ze ati sa wydajniejsze i tamsze a gf drozsze kiedys lepiej bylo miec gf a teraz bardziej oplaca sie ati sytuacja na rynku wciaż sie zmienia i jest dyhnamiczna wiec to rozmowa wlasciwie bez konca;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować