Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Raven Squad - RTS i FPS w jednym?

30 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Firma Evolved Games ujawniła nowy tytuł w swoim portfolio - Raven Squad. Ma on szansę spodobać się zarówno miłośnikom strategicznej kontroli nad sytuacją, jak i tym, którzy stawiają na dowodzenie pojedynczym żołnierzem na polu bitwy - to połączenie RTS-a i pierwszoosobowej strzelaniny.

Przeczytaj cały tekst "Raven Squad - RTS i FPS w jednym?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu mam wrażenie że miłośnicy rts będą narzekać na elementy fpsowe, miłośnicy fpsów na strategiczne, i zadowolona będzie tylko grupa dziwnym trafem lubiąca oba dość różniące się gatunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:10, sig. napisał:

niewiem czemu mam wrażenie że miłośnicy rts będą narzekać na elementy fpsowe, miłośnicy
fpsów na strategiczne, i zadowolona będzie tylko grupa dziwnym trafem lubiąca oba dość
różniące się gatunki.


To zależy - gatunki gier można łączyć z bardzo dobrym skutkiem, tylko musi to mieć sens i być wpisane w mechanikę rozgrywki - nie może być tak, że raz jest misja FPP, a raz RTS, a potem może jeszcze przygodówka. Dowodem na to, że można łączyć "sprzeczne" ze sobą gatunki jest genialny Sacrifice (TPP + RTS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony to całkiem nowe posunięcie w dziedzinie gier. nie przypominam sobie, aby była już na rynku jakaś gra będąca połączeniem FPS i RTS. Czy to dobre? Ciężko mi powiedzieć. Trzeba to po prostu zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:30, marekl1975 napisał:

z jednej strony to całkiem nowe posunięcie w dziedzinie gier. nie przypominam sobie,
aby była już na rynku jakaś gra będąca połączeniem FPS i RTS. Czy to dobre? Ciężko mi
powiedzieć. Trzeba to po prostu zobaczyć.

A Space Rangers 2 to pies? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby miłośnicy pojedynczych gatunków mogli przechodzić całe misje ich ulubionym sposobem. Wydaje mi się, że byłby to strzał w 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//ciach

Dnia 04.07.2008 o 10:20, Vilmar napisał:

Dowodem na to, że można łączyć "sprzeczne" ze sobą gatunki jest genialny Sacrifice (TPP + RTS).


Do Sacrifice można jeszcze dodać elementy RPG - wcielamy się w bohatera, mamy wpływ na obraną przez niego ścieżkę (czyli nota bene szkołę magii) i czasem nawet podwyższamy mu różne współczynniki. Do tego poznajemy dość ciekawą fabułę postaci :). Ech, szkoda że nie posiadam tej gierki.

To tyle w ramach off-topicu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie było już dawno temu, choćby Savage: Battle for Newerth, Savage 2 i parę innych ale tytułów nie pamiętam (Savage:Battle for Newerth jest darmowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:10, sig. napisał:

niewiem czemu mam wrażenie że miłośnicy rts będą narzekać na elementy fpsowe, miłośnicy fpsów na strategiczne, i zadowolona będzie tylko grupa dziwnym trafem lubiąca oba dość różniące się gatunki.


Ongiś było coś takiego jak Battlezone (doczekało się nawet kontynuacji)... Ktoś jeszcze pamięta te gry? Ja usiłowałem przebrnąć przez demo i zrejterowałem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:36, lol94 napisał:

Fajnie by było gdyby miłośnicy pojedynczych gatunków mogli przechodzić całe misje ich
ulubionym sposobem. Wydaje mi się, że byłby to strzał w 10.


Czyli de facto byłyby dwie gry w cenie jednej? Trochę bez sensu - wtedy obie części będą słabo dopracowane i ubogie. Niech już w takim razie lepiej wydadzą dwie dopracowane gry - RTS-a i FPP, tak jak kiedyś zrobiono to w ramach genialnej serii Command & Conquer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie dosyć ciekawe ;). Jednak nie mogę się zgodzić z przykładem Vilmara. Tutaj jednak będziemy mieli dwa różne tryby :). W Sacrifice mieliśmy jednak cały czas widok zza pleców bohatera, co sprawdzało się genialnie ;). Wydaje mi się, że takie połączenie FPS + RTS raczej nie wyjdzie, a gra będzie oceniana słabo. Mówię tak, ponieważ nie wyobrażam sobie sytuacji, w której 8 ludzi ostrzeliwuje ten sam cel, a my mamy się przełączać, żeby w ogóle oddać strzał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, gdy przeglądałem forum zobaczyłem temat "Michał Raven Squad"...
Co do samej gierki, wyjdzie typowy przeciętniak, z dobrym pomysłem, a słabym budżetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że fani FPSów będą niezadowoleni - nie z powodu elementów RTS ale ze względu na grafikę. Nawet najlepsza mechanika gry przy słabej grafice spisuje grę na stratę, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować