• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
sc

Protokół IPX/SPX problem z instalacją

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.07.2008 o 14:19, sc_ napisał:

Witam. Mam identyczny problem jak kolega http://forum.pclab.pl/t352718.html .

Jeżeli chcesz osiągnąć taką sytuację jak na poniższych obrazkach, to musisz zainstalować protokół IPX/SPX. Albo w wersji Microsoft, albo w wersji Novell Netware.

Jeżeli chcesz wersję MS (najprościej), to na właściwościach połączenia sieciowego wciskasz "Zainstaluj", a dalej tak jak na poniższych obrazkach. Jeżeli IPX nie jest już zainstalowany to na ostatniej liście pojawia się pozycja IPX nr 2 z okienek poniżej. Instalacja protokołu powoduje automatycznie instalację Netbiosa dla IPX (pozycja nr 1).

Być może nawet mimo braku instalacji ta pozycja w wersji home lub jakiejś nowszej okrojonej (lub na Viście) nie istnieje. Wtedy trzeba pobrać pakiet instalacyjny ze stron Microsofta (szukaj "protocol IPX/SPX"). Jak go ściągniesz na dysk, to będziesz mógł użyć opcji "z dysku" i wskazać gdzie są pliki instalacyjne protokołu i usługi NETBIOS (zwykle jedno archiwum .cab).

Można też alternatywnie zainstalować klienta Novell Netware i wtedy przy okazji jego instalacji doinstalowuje się protokół IPX w wersji napisanej przez Novella. Działa on identycznie (jako protokół). Tyle, że sam klient jest bardziej upierdliwy i od razu szuka serwera Netware (bo w założeniu tylko taki używa tego protokołu).

Mi się IPX przydaje do bardzo szybkiego sprzęgania kilku komputerów w sieci lokalnej (komputery łączą się i przesyłają dane błyskawicznie) i to tak, że nie straszne takiej sieci żadne śmieci internetowe.

20080705165521

20080705165529

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapomniałem dopisać, żeby nie instalować w jednym systemie protokołów IPX/SPX zarówno od Microsoftu jak i Novella. Przez system traktowane są one jako osobne protokoły, ale z powodu równoczesnego działania będą powodowały konflikty podwójnych dostępów/połączeń do tych samych zasobów. Najprawdopodobniej skończy się to albo niewygodą, albo rozwaleniem danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie nie ma go na liście.
Ściągnąłem i nie chce się zainstalować "klucz rejestru konfiguracji jest nieprawidłowy".
Tak samo z tym Novell''em, nie dodał żadnego protokołu.
Chyba nie ma innego sposobu jak reinstalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2008 o 23:02, sc_ napisał:

Chyba nie ma innego sposobu jak reinstalka.

Raczej tak. Najwyraźniej masz uszkodzoną instalkę, albo wersję windy, która już nie obsługuje tego protokołu (co by jednak było bardzo dziwne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować