Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Użytkownicy Wii przesiądą się na X360?

48 postów w tym temacie

Nigdy nie widziałem w Wii czegoś na tyle odjechanego, by skłoniło mnie to do jego kupienia, dlatego nigdy nie zrozumiem Brytyjczyków i Japończyków... W gry gra się myszką i klawiaturą lub padem, a nie deską i pilotem ;P Zawsze za to stałem murem za Xboxem - jakoś najbardziej mi przypadł do gustu spośród next-genów. Życzę zatem tej konsoli najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... nie wiem co zrobią inni, ale mnie M$ przy kasie z nowym XBOXem 360 nie zobaczy. Nie mam zamiaru się przesiadać :P Wii w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt tego wcześniej nie zauważył, ale na obrazku jest... PLUSHOWY MISIO! :D

A co do tematu: Wii > XBox360+PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer zamiera?ale który komputer bo chyba ominięła mnie jakaś premiera "nowego" komputera....
a co do tematu to jeżeli ms jest wyższym poziomem to czym do cholery jest ps3?! skokiem w nadprzestrzeń???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japończy przesiądą się raczej na PS3 niż X360, ale Amerykanie chyba na konsolę Microsoftu ;) Może następcą X360 będzie konsolą łącząca casualów oraz hardcore''owców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 12:30, Miluś napisał:

W czym ;-]?

Rynek gier komputerowych zamiera i jeśli nie jakiś mocny impuls to umrze już na amen.


Heh, ma podstawową przewagę: komputer ma obecnie każdy i nawet jeśli na nim nie gra, to jest to potencjalna platforma do grania, na którą można tworzyć i sprzedawać gry. Tymczasem konsole mają tylko gracze. Komputery nie znikną, co jest dość oczywiste, więc nie znikną również gry na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii dla 9 latków? Oj, coś mi się nie wydaje :)

Konsole Wii kupują przecież również dorośli, w tym i kobiety - jak kilka osób wcześniej wspomniało. Nie sądzę, aby był to sprzęt nastawiony głównie dla dzieci, a wręcz przeciwnie. Heh, czy taka tendencja będzie - to sie okaże. Ja często spotykam się na forach zagranicznych, że jeżeli ktoś ma Wii, to i ma w swojej kolekcji Playstation 2, Xboxa 360 i Playstation 3 - co prawda nie każdy, ale dużo osób ma taki "setup". Rzadko spotykam, aby ktoś miał same Wii - z reguły do tego ma PS3 albo X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 11:28, MadeinHell napisał:

Tyle że to było wiadomo już od dawna i mówili o tym nawet przedstawiciele Nintendo:
"Naszym głównym celem jest większej rzeszy ludzi do elektronicznej rozrywki" (jeżeli
dobrze pamiętam treśc wypowiedzi Takashi Tezukiego), i to się sprawdza, oczywistym jest
że jeżeli jacyś ludzie którzy wcześniej EWENTUALNIE spotykali się z grami na automaty,
zakupili nintendo Wii (nawet jeżeli zrobili to tylko dlatego że znajomi TEŻ mają wii)
i zaczęli grac w proste i nieskomplikowane mini-gierki z użyciem wiimote, to pewnie po
jakimś czasie CZĘŚĆ z nich zechce się sprawdzić w bardziej hardcoreowych grach, chociażby
po to by sprawdzic "z czym to się je".


Z tego, co wiem, hardcore''owe (czytaj trudne i złożone) gry są również na Wii. IMO chyba najpierw pójdą w kierunku kupna tych trudniejszych wiiowych tytułów.

Dnia 06.07.2008 o 11:28, MadeinHell napisał:

Przykładowo rok temu nie śmiał bym pomyśleć że mój ojciec zatwardziały księgowy od 20
lat, będzie kiedykolwiek grał w jakąś grę "bo chce" a nie dlatego że ja go o to poprosiłem,
starczyło zainstalować Tropico i poszło :)


Z moim było podobnie, tyle że nie był księgowym oraz wybrał HoM&M III.

Dnia 06.07.2008 o 11:28, MadeinHell napisał:

tak samo jest z Wii, u niektórych ludzi stanowi zapalnik do prawdziwego grania.


Jestem ciekaw, czy tę rolę spełni również CivRevolution w zbiorze strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 miesiące temu mówiłem nie kupie konsoli za skarby świata a 3 dni temu kupiłem xboxa 360 i naprawdę wciągnął mnie niesamowicie.Myślę i że z Wii bym się przesiadł.(Wybrałem x dla gier pada i gwarancji polecam.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii nigdy mnie nie ciekawiło i to co się z nim dzieje zwyczajnie mnie nie interesuje. Ale pan z MS ładnie podkreśla domniemaną "wyższość" ich konsoli nad Wii. Zbytnia pewność siebie prowadzi do problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 11:01, ranma11 napisał:

"Ci klienci (którzy nabyli Wii) mogą poczuć chęć awansu na wyższy poziom, a taki oferuje
Xbox 360" - niby jestem za XBOX''em ale nie da się ukryć że PS3 jest w tej samej branży
gier co XBOX i ma większe zaufanie konsumentów... ostatecznie XBOX może służyć jako konsola
dla graczy "okazjonalnych" bo ma możliwość gry w cztery osoby (nie ma wiele gier z taką
opcją ale... takie HALO3 we czterech na podzielonym ekranie to musi być coś... osobiście
grałem już na podzielonym ekranie ale tylko w dwie osoby... bo mam tylko dwa pady...)
w każdym razie PS3 tego chyba nie ma... (może się mylę ale nie słyszałem żeby były jakieś
gry na PS3 dla czterech osób... nie jestem pewien ale do PS3 można chyba podłączyć tylko
2 pady...)


Np Haze jest tytułem gdzie może grać 4 graczy na podzielonym ekranie, a do konsoli można podłączyć aż 7 padów, jednak o ile mi wiadomo żadna gra tego nie obsluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 15:10, Seldon napisał:

> W czym ;-]?
>
> Rynek gier komputerowych zamiera i jeśli nie jakiś mocny impuls to umrze już na
amen.

Heh, ma podstawową przewagę: komputer ma obecnie każdy i nawet jeśli na nim nie gra,
to jest to potencjalna platforma do grania, na którą można tworzyć i sprzedawać gry.
Tymczasem konsole mają tylko gracze. Komputery nie znikną, co jest dość oczywiste, więc
nie znikną również gry na nie.


Nauczcie się czytać. Ja nie napisałem KOMPUTER, tylko RYNEK GIER KOMPUTEROWYCH. I sami PC''ciacze do tego doprowadzili. Tworzenie gier na PC teraz po prostu mniej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 22:36, Miluś napisał:

Nauczcie się czytać. Ja nie napisałem KOMPUTER, tylko RYNEK GIER KOMPUTEROWYCH. I sami
PC''ciacze do tego doprowadzili. Tworzenie gier na PC teraz po prostu mniej się opłaca.


To się nazywa znajomość rynku -.-''
IMO to rynek gier komputerowych nie zginie nigdy, a na pewno nie przez najbliższe 25 lat (jak nie 50). Najprędzej to skończy jak Wii, czyli jako platforma do gier casualowych, ale te gry będą. A to za sprawą takiego fajnego ruchu o wdzięcznej nazwie OpenSource, który tworzy gry za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 12:37, Khasim napisał:

Rynek komputerowy zamiera i zamiera, a umrzeć gadzina nie chce ;]

A jak umrze to wszyscy zaczną narzekać i Pececiarza i konsolowcy, bo w najnowszych konsolach są części producentów związanych z przemysłem komputerowym i upadek rynku komputerowego zatrzyma rozwój technologi.

Wracając do tematu:
Ja jakoś posiadam Wii i prędzej bym się przesiadł na PS3 niż X-BOX-a 360 bo ma odtwarzacz płyt Blue Ray i nie będzie problemów z tym że gry za kilka lat nie będą się mieściły na krążku tak jak w przypadku X-BOX-a. A no i mogę odtwarzać na PS3 filmy nagrane w HD na dyskach Blue Ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam wystarcza ps 3 i pc :) x-box jest mi nie potrzebny dlatego go sprzedałem, bo po co mi konsola jak te same gry wychodzą na pc i do tego po Polsku oraz przynajmniej połowę tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 09:45, nerull7 napisał:

Wracając do tematu:
Ja jakoś posiadam Wii i prędzej bym się przesiadł na PS3 niż X-BOX-a 360 bo ma odtwarzacz
płyt Blue Ray i nie będzie problemów z tym że gry za kilka lat nie będą się mieściły
na krążku tak jak w przypadku X-BOX-a. A no i mogę odtwarzać na PS3 filmy nagrane w HD
na dyskach Blue Ray.


Ja tylko wspomnę że to jest Blu-ray a nie Blue-Ray ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2008 o 02:09, KapiX napisał:

To się nazywa znajomość rynku -.-''
IMO to rynek gier komputerowych nie zginie nigdy, a na pewno nie przez najbliższe 25
lat (jak nie 50). Najprędzej to skończy jak Wii, czyli jako platforma do gier casualowych,
ale te gry będą. A to za sprawą takiego fajnego ruchu o wdzięcznej nazwie OpenSource,
który tworzy gry za darmo.


Ty jesteś super zaznajomiony na pewno...

Zauważ, że Open Source i gry to ekhm, że tak powiem nic specjalnego. Gdyby nie dobra wola Wielkich branży gier którzy udostępniają wiele narzędzi o produkcji to Open Source wyglądałby jak gry flash. A wiele patentów i pomysłów gier OS jest wzięta z produkcji komercyjnych. Prawda jest taka, że ten ruch który tworzy gry za darmo nigdy nie dorówna produkcjom tworzonym komercyjnie choćby nie wiem jak się starał. Wolontariat w dziedzinie techniki nigdy nie wypalał.


>A jak umrze to wszyscy zaczną narzekać i Pececiarza i konsolowcy, bo w najnowszych konsolach są części >producentów związanych z przemysłem komputerowym i upadek rynku komputerowego zatrzyma rozwój >technologi.

To wtedy rynek dostosuje się do panujących zasad gdy komputery by zniknęły, a postęp nigdy się nie zatrzymuje. Jedynie działałby o wiele wolniej, ale nie zatrzymał bo elektronika otacza nas zewsząd i teraz jest po prostu częścią cywilizacji. Na pewno nikt ogromnie by na tym nie ucierpiał jeśli chodzi o wielkie firmy jak M$, Sony czy Nintendo. Wtedy to wszystko zależało by od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować