Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Koniec Internetu?

42 postów w tym temacie

Dzisiaj w "Gazecie Wykształciuchów" jest artykuł, który mówi nam jasno: W 2011 internet baaardzo zwolni, albo stanie się wręcz niedostępny. Powodem jest ograniczenie numerów IP. Jego maksimum wynosi około 4 mld. Obecnie "zajętych miejsc" jest 85 %. Czy to kolejne "apokalisy" czy też prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:31, Aragloin napisał:

Dzisiaj w "Gazecie Wykształciuchów" jest artykuł, który mówi nam jasno: W 2011 internet
baaardzo zwolni, albo stanie się wręcz niedostępny. Powodem jest ograniczenie numerów
IP. Jego maksimum wynosi około 4 mld. Obecnie "zajętych miejsc" jest 85 %. Czy to kolejne
"apokalisy" czy też prawda?

To z IP myślę, że jest prawdą, natomiast na pewno znajdzie się jakiś sposób na kontynuację numerów, albo zastąpienie ich czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko! Ludzie potrafią sobie wszystko uroić... Dziwne że już od lat 90 naszej ery internet działał i działa do dziś. Ciekawe, że już tyle przetrwał, a nie przetrwa jednego roku. W ogóle to niby po co ograniczać numery IP? Jakoś wątpię, by internet stał się niedostępny. Tak samo jakoś nie mogę uwierzyć, że niedługo nastąpi okres apokalipsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewno zrobia coś takiego ze IP będzie dłuższe ;)albo calkowicie pozmieniaja z systemem coś, ale przeciez co w tym dziwnego naukowcy zawsze pieprza pierdoly taka praqwda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:46, Alchenik napisał:

pewno zrobia coś takiego ze IP będzie dłuższe ;)albo calkowicie pozmieniaja z systemem
coś, ale przeciez co w tym dziwnego naukowcy zawsze pieprza pierdoly taka praqwda

Ale jest limit :( Mam nadzieję, że coś nowego wymyślą, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:47, Aragloin napisał:

> pewno zrobia coś takiego ze IP będzie dłuższe ;)albo calkowicie pozmieniaja z systemem

> coś, ale przeciez co w tym dziwnego naukowcy zawsze pieprza pierdoly taka praqwda

Ale jest limit :( Mam nadzieję, że coś nowego wymyślą, czy coś.


wiem ze jest limit, ale juz to widze koniec internetu jaasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak jakas asteroida czy cos miala uderzyc w Polske.
Ci ci już mają internet zdaje mi się że nie powinni się obawiać, jedynie Ci co jeszcze nie mają intertnetu mogą zacząć się bać że dla nich nie starzczy numerów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:48, Alchenik napisał:

> > pewno zrobia coś takiego ze IP będzie dłuższe ;)albo calkowicie pozmieniaja
z systemem
>
> > coś, ale przeciez co w tym dziwnego naukowcy zawsze pieprza pierdoly taka praqwda

>
> Ale jest limit :( Mam nadzieję, że coś nowego wymyślą, czy coś.

wiem ze jest limit, ale juz to widze koniec internetu jaasne

Może nie koniec ale baaardzo wolny, że strona będzie się długo ładowała. Szczerze, juz bym wolał tą drugą opcję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten brak to moze tylko w polsce będzie ale przeciez stany albo japonia wymysli cos bo wyobrazacie sobie jakby stany zostaly sparalizowane wolnym netem? nie wierze ze tego nie rozwiaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:55, Alchenik napisał:

ten brak to moze tylko w polsce będzie ale przeciez stany albo japonia wymysli cos bo
wyobrazacie sobie jakby stany zostaly sparalizowane wolnym netem? nie wierze ze tego
nie rozwiaza

No wlasnie Amerykanie cos wymyśla, a my od nich odgapimy jak zawsze i gitara prosze sie rozejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak na innych nie liczył -.-. Szczególnie na Amerykanów ... już oni wiele rzeczy chcieli zrobić dobrze a się okazało że "zacofana" Europa zrobi(ła) to lepiej ... A co do tematu ... na razie możemy chyba być spokojni aczkolwiek jeżeli to prawda wypadałoby coś zrobić w tym kierunku bo jak nie to czekają nas problemy ;D. Bo jak to mówią chyba nie zbyt dobrze jest kopać studnię gdy się pali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pierwszy kwietnia już był... :D:D:D temat zakrawa na żart roku. Żeby internet padł z powodów technicznych, to trzeba być Amerykaninem :D Europejczycy jeszcze coś wymyślą. Zaraz... a czemu akurat nie my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:31, Aragloin napisał:

Dzisiaj w "Gazecie Wykształciuchów" jest artykuł, który mówi nam jasno: W 2011 internet
baaardzo zwolni, albo stanie się wręcz niedostępny. Powodem jest ograniczenie numerów IP.


Co ma szybkosc dzialania internetu do ilosci numerow IP? Zwolni chyba jedynie rozwoj (czyli bedzie wolniej sie powiekszal)

Dnia 08.07.2008 o 10:31, Aragloin napisał:

Jego maksimum wynosi około 4 mld. Obecnie "zajętych miejsc" jest 85 %. Czy to kolejne
"apokalisy" czy też prawda?


Po to od wielu lat wprowadzany jest IP v6 czyli nowa, powiekszona adresacja. Jak zrobi sie "goraco" i bedzie brakowac numerow IP4 to oficjalnie przeejdzie sie na nowy format adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ktoś powiedział coś inny to powtórzył a na końcu opublikował to jakiś redaktor który wie jak zrobić z niczego gazetę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować