Zaloguj się, aby obserwować  
Albii

Gry w trójwymiarze - Nadchodzi rewolucja?

18 postów w tym temacie

Witam!

Przychodzę sobie do empiku oglądam gry i patrzę na pudełko a tu pisze coś o trójwymiarowych okularach... ,że są dołączone i będzie widać w trójwymiarze...
Jak myślicie czy kiedyś we wszystkie gry będzie się grało z okularami 3D na oczach? Czy to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji. ;)

Pozdrawiam.

Ps: Szukałem tematów podobnych ale znalazłem tylko o okularach 3D a to jest o grach w 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:41, albinskia napisał:

Witam!

Przychodzę sobie do empiku oglądam gry i patrzę na pudełko a tu pisze coś o trójwymiarowych
okularach... ,że są dołączone i będzie widać w trójwymiarze...
Jak myślicie czy kiedyś we wszystkie gry będzie się grało z okularami 3D na oczach? Czy
to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji. ;)

Pozdrawiam.

Ps: Szukałem tematów podobnych ale znalazłem tylko o okularach 3D a to jest o grach w
3D.


Może i to dobry pomysł, ale jak będzie można grać przy kompie. Dla konsolowców to będzie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:41, albinskia napisał:

Witam!

Przychodzę sobie do empiku oglądam gry i patrzę na pudełko a tu pisze coś o trójwymiarowych
okularach... ,że są dołączone i będzie widać w trójwymiarze...
Jak myślicie czy kiedyś we wszystkie gry będzie się grało z okularami 3D na oczach? Czy
to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji. ;)

Nom pomysl ciekawy, np pogadac z Diego w cztery oczy. Ja tam wole RPG, tak ze walka w lasach i z roznymi stworkami musiala by byc zajefajna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki cymes zastosowano w najnowszej Track Manii Forever (wiem z recenzji w CDA zeszłym). Autor recenzji, bodajże Qn''ik mówił, że dosyć fajny gadżet, tylko oczy zaczynają szybko boleć, więc na dłuższą metę można sobie popsuć wzrok. Ale jako gadżet może być ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta rewolucja już nas od lat rewolucjonizuje. Kiedyś Asus dawał okulary do swoich high endowych kart graficznych. Okulary były szalenie niewygodne, grafika rzeczywiście robiła wrażenie, zwłaszcza grając w takie tytuły jak AvP, gdzie dosłownie odskakiwało się od ekranu na widok alienowego szpona przejeżdżającego dosłownie po twarzy :). Ale generalnie niewygoda jednak wzięła górę i okulary szybko zniknęły z oferty i tym razem pewnie nie będzie wielkiego odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:41, albinskia napisał:

Witam!

Domyślam się, że była to gra Trackmania United Forever? Mam tą grę i ścigam się czasem w trybie 3D. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale takie fajne jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim denerwuje dziwna paleta kolorów. Kiedy mamy założone czerwono-niebieskie okulary kolory stają się takie ciemne i wyblakłe. Poza tym po chwili zaczynają boleć oczy no i w przypadku TMUF jest nieco ciężej ustanowić jakiś nowy rekord, bo to samochód wypukły i nie wiadomo do końca w którym momencie "wślizgnąć" się w jakieś wąskie przejście itp. Jednak jako taki gadżet tryb 3D sprawdza się świetnie! Fajnie jest sobie od czasu do czasu pojeździć "inaczej" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:41, albinskia napisał:

Przychodzę sobie do empiku oglądam gry i patrzę na pudełko a tu pisze coś o trójwymiarowych
okularach... ,że są dołączone i będzie widać w trójwymiarze...
Jak myślicie czy kiedyś we wszystkie gry będzie się grało z okularami 3D na oczach? Czy
to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji. ;)


Gdzieś słyszałem, że takie gierki zaczynają wydawać... Nie pamiętam chyba IQP coś o tym mówiło.
Jednak wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłyby nie takie okulary a powrót do pomysłu 3D kasku który byłby zaopatrzony w mini ekran/wyświetlacz osobny dla każdego oka.

Pamiętam jak coś takiego przymierzałem na pierwszej Gambleriadzie ale to było daaaawno temu:)
Teraz, w dobie miniaturyzacji byłyby chyba z tym o wiele łatwiej i taniej niż wtedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:53, Phobos_s napisał:

Gdzieś słyszałem, że takie gierki zaczynają wydawać... Nie pamiętam chyba IQP coś o tym
mówiło.
Jednak wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłyby nie takie okulary a powrót do pomysłu
3D kasku który byłby zaopatrzony w mini ekran/wyświetlacz osobny dla każdego oka.

Pamiętam jak coś takiego przymierzałem na pierwszej Gambleriadzie ale to było daaaawno
temu:)
Teraz, w dobie miniaturyzacji byłyby chyba z tym o wiele łatwiej i taniej niż wtedy:)

Problemem jest przyjazność dla oczu. Z takich odległości to można się pożegnać z dobrym wzrokiem w kilka lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym bólem oczu to problem duży jest. Nie opyla się trochę pobawić kosztem dobrego wzroku.
A jak myślicie czy z czasem wyeliminują ten problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:55, hans olo napisał:

Problemem jest przyjazność dla oczu. Z takich odległości to można się pożegnać z dobrym
wzrokiem w kilka lat ;]


Przy zmniejszonej jasności i małej przekątnej takich wyświetlaczy może nie miałoby to takiego niekorzystnego wpływu. Można by też od razu wbudować jakieś filtry czy cuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 12:41, albinskia napisał:

Witam!

Przychodzę sobie do empiku oglądam gry i patrzę na pudełko a tu pisze coś o trójwymiarowych
okularach... ,że są dołączone i będzie widać w trójwymiarze...
Jak myślicie czy kiedyś we wszystkie gry będzie się grało z okularami 3D na oczach? Czy
to dobry pomysł? Zapraszam do dyskusji. ;)

Pozdrawiam.

Ps: Szukałem tematów podobnych ale znalazłem tylko o okularach 3D a to jest o grach w
3D.



Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł i większość graczy raczej by go odrzuciła może być to fajna zabawa ale na krótko i w niewielu typach gier.

W jakich typach gier widzielibyście pełne wykorzystanie 3D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 13:03, makkaii napisał:

W jakich typach gier widzielibyście pełne wykorzystanie 3D ??

W zręcznościówkach. Do zręcznościówek można wszystko wpakować ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 13:03, makkaii napisał:

W jakich typach gier widzielibyście pełne wykorzystanie 3D ??


Na pewno w grach FPP i Gothicach itp. Jeszcze można dorzucić samochodówki z widokiem z kokpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W jakich typach gier widzielibyście pełne wykorzystanie 3D ??
> W zręcznościówkach. Do zręcznościówek można wszystko wpakować ^^

zgodzę się zręcznościówki jak najbardziej trochę frajdy by z tego było :)

> Na pewno w grach FPP i Gothicach itp. Jeszcze można dorzucić samochodówki z widokiem
> z kokpitu.

co do fpp jak sobie wyobrażasz nadlatującą rakietę gdzieś zza rogu po której spadasz z krzesła ??
odnośnie gotika jak dorwie cię stado potworów to nie ogarniesz tego co się dzieje będąc w 3D

takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 13:00, Phobos_s napisał:

> Problemem jest przyjazność dla oczu. Z takich odległości to można się pożegnać z
dobrym
> wzrokiem w kilka lat ;]

Przy zmniejszonej jasności i małej przekątnej takich wyświetlaczy może nie miałoby to
takiego niekorzystnego wpływu. Można by też od razu wbudować jakieś filtry czy cuś :)

Nie. Jasność nic Ci nie pomoże, bo odległość jest masakrycznie mała. Oczy się męczą tak czy siak. I nie jestem pewien czy nie jest to w stanie wywołać astygmatyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować