Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dużo czytania w trzecim Falloucie

115 postów w tym temacie

W tekście jest uzasadnienie, bo średnio w każdej linijce jest 10 wyrazów, więc Fable 2 ma 37 tysięcy linii dialogowych. Czytanie ze zrozumieniem całego tekstu się kłania, ale każdemu się zdarza, że nie zauważy czegoś... ;P

@Vojtas
Ano... Jeśli się nie pojawi? Wzywamy kata? ;]

Takie liczby niby dobrze wyglądają, ale dla kogoś kto nie wie w jakich grach mogły być dla porównania, to takie informacje się nie przydadzą... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:12, dark master napisał:

SS''man - znowu będziesz bronił Bethesdy? ;p co z tego że mówią że będzie 40 tys linijek,
skoro nie wiadomo ile wyrazów jest w jednej oraz jak to się rozkłada na dialogi, równie
dobrze połowa z nich moze być ''zapychaczami'' w postaci odzywek trzeciorzędnych NPC''ów
robiących za tło. Już bardziej do wyobraźni przemawiają strony maszynopisu, przynajmniej
jest do czego je odnieść.

ale z drugiej strony facetowi sie nie dziw że już na ciebie skakał że narzekasz na zbyt
dużo tekstu, mało to jest takich co takie komentarze na serio by pisali?


Sent, ja nie bronię Bethsedy. Po tym pierwszym punkcie który napisałem powyżej, przestałem go oczekiwać, tak tylko, ironicznie chciałem pokazać, jak to zaraz ludzie będą jechać na siłę. Ja po prostu wierzę że zrobią dobrą grę, ale nie tak samo dobrą jak dawne Fallouty(teraz tak uważam), ale nie widzę sensu, żeby cały czas tak się do Bethsedy pruć. Z tym należy poczekać do premiery.

A co do tej ironii, w sumie racja. Ciągle mi trudno uwierzyć że społeczeństwo naprawdę jest takie głupie... Ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:14, Gol Galad napisał:

Ano... Jeśli się nie pojawi? Wzywamy kata? ;]


Pojawi się - jeśli nikt się nie odważy, to sam go zrobię. ;) Pamiętam, że jak grałem w MoH Allied Assault, to ściągnąłem mod dodający krew - od razu lepiej się strzelało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:11, Sad Statue napisał:

Po prostu dawno już straciłem nadzieję, że ta gra będzie w duchu poprzedniczek. Ciągle
się zastanawiać, kupić czy nie...

Ja od samego początku jestem pewien, że nie kupię tego chłamu! W zamian zaserwuję sobie maraton - Fallout, Fallout 2 i może Tactics... TESV:Fallout przetestuję dopiero wtedy kiedy będą go rozdawać za darmo albo jak któryś kumpel kupi. Nie mam zamiaru jeszcze za to płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:11, Sad Statue napisał:

Po prostu dawno już straciłem nadzieję, że ta gra będzie w duchu poprzedniczek.


to pewne jak 2x2=4 ..gdyby to był rzut izometryczny można by jeszcze gdybać

Dnia 08.07.2008 o 18:11, Sad Statue napisał:

Ciągle się zastanawiać, kupić czy nie...


dla mnie sprawa sie już jakiś czas temu wyjaśniła.. nie kupie. mam Sagę i w nią będę ciepał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tekstu, jedno krótkie zdanie: czytać chyba każdy umie.

Nieco większy offtop:

Zaskakuje mnie przywiązanie do Falloutowej "tradycji". Ludzie! To nie jest remake! To sequel, i wszystko tu może być nowe poza tytułem. Brak seksu czy zabijania dzieci to nie wina Bethesdy, na którą wszyscy się uwzięli (nikt jeszcze nie grał, ale pomijam) tylko tych chorych systemów rodzicielskich. Jeden towarzysz? W 3D większa liczba tylko by przeszkadzała, ciągle tylko tłoki w pomieszczeniach itp. Jeszcze trochę i fani zażyczą sobie grafiki dwuwymiarowej, oryginalnej z 1998 roku i identycznych misji, żeby przypadkiem klimatu nie stracić. Jak chcę tego klimatu, nie kupuję nowej gry tylko gram w starą. Ja na Fallouta z niecierpliwością czekam, zagram i dopiero potem ocenię, a nie patrzę przez pryzmat poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, że jest to dobre posunięcie?

Owszem, wzbogaci to na pewno mocno fabułę i stworzy swoisty klimat, który będzie można nazwać "książkowym", ale i tak pewnie większość graczy będzie pomijała ten tekst, bo zwyczajnie nie będzie chciało im się czytać. Cóż, mam nadzieję że ten tekst będzie bogaty w treść i z niego będzie można się sporo dowiedzieć. Pomysł na wprowadzenie uzależnień jest niezły, ale ciekawie i odważnie postąpiła Bethesda, wprowadzając do rozgrywki dzieci, dobrze jednak, że zablokowano możliwość ich zabijania, bo inaczej Fallout 3 byłby określany mianem bardzo brutalnej produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sad
W zasadzie już uderzyłem się w pierś przy okazji edita więc nie będe się powtarzał, ale jeśli masz dylemat "brać czy nie" to zakup chyba ci odradzam. Po co wnerwiać się tym jak Beth coś spieprzyła (cała reszta to nie tyle ich zasługa co tego, że od poprzedniego fallouta minęły lata i świat także w kwestii produkcji gier poszedł do przodu) lub wykonała inaczej niż było wcześniej bo przecież oni wiedzą lepiej w co chcesz grać. Możesz sobie potem wmawiać że to dobry RPG, ale przede wszystkim to kultowy w pewnych kręgach fallout, który jak wskazują znaki na niebie i ziemi czeka ostra profanacja, a ty chcesz im jeszcza za to płacić i utwierdzać w przekonaniu, że dobrze robią.
Lepiej poczekać aż będzie w taniej serii lub od kogoś pożyczyć, jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:19, Igor FCBayern napisał:

Ja od samego początku jestem pewien, że nie kupię tego chłamu!

Nie ma to jak dar objawienia :).

Dnia 08.07.2008 o 18:19, Igor FCBayern napisał:

kiedy będą go rozdawać za darmo

Nie licz na to.

Dnia 08.07.2008 o 18:19, Igor FCBayern napisał:

albo jak któryś kumpel kupi.

Już prędzej.

Dnia 08.07.2008 o 18:19, Igor FCBayern napisał:

Nie mam zamiaru jeszcze za to płacić...

Nie ma potrzeby takiej potrzeby, raczej nikomu nie zaszkodzisz. Tylko nie kradnij! Bo do więzienia pójdziesz. I na gram.pl Cię zbanują... Szkoda by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:29, DArkon1990 napisał:

POdobno jest już Demo Fallout 3 na PC, na jakiejś tam stronce je widziałem.

Ta? Ale nie pamiętasz, na której? Jak sobie przypomnisz to daj znać, albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 18:26, HELMOOT1 napisał:

Zaskakuje mnie przywiązanie do Falloutowej "tradycji". Ludzie! To nie jest remake! To
sequel

To nie wyglada na sequel. To wyglada na spin-off!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię serię The Elder Scrolls, ale to jest do jasnej-ciasnej Fallout. Wyobraźcie sobie teraz Wiedźmina w konwencji GTA. Ech, czego nie zrobią dla zysku. Nawet Fallouta "zgwałcą". I co z tego, że ma być więcej dialogów, skoro gra ma być głupsza od poprzedniczek, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:32, SoundWave napisał:

To nie wyglada na sequel. To wyglada na spin-off!

Nazywaj sobie jak chcesz. Choćbym okazał się ostatnim graczem w Fallouta 3, jeśli będzie dobra, będę w nią grał. Nawet jeśli będę musiał zacisnąć zęby i zapomnieć co jest na pudełku. Tak, czy nikt tego nie planuje? Zapomnieć, że to Fallout? Ja tak zrobię. A jak będę chciał "wspaniałych klimatów" i "tego, za co kocham serię" to sobie zmoduję starsze części i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:29, DArkon1990 napisał:

POdobno jest już Demo Fallout 3 na PC, na jakiejś tam stronce je widziałem.


Może pomyliło Ci się z tech-demo zmarłego Fallouta3? Bo dema TES V nie wypuszczą nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:29, DArkon1990 napisał:

POdobno jest już Demo Fallout 3 na PC, na jakiejś tam stronce je widziałem.

To jest odstrzelone demo F3 które jest dziełem Black Isle. Z F3 od Bethesdy nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... ja już dawno wmówiłem sobie, że ta gra nie będzie Falloutem, a jedynie grą cRPG z naciskiem na akcję, osadzona w postnuklearnym świecie. Jako taka pozycja będzie to gra świetna, kto wie, czy i nie wybitna? Więc po kiego grzyba nazywać ją Fallout? Zacytuję trenera polskiej reprezentacji: "For money". Jeżeli Fallout 3 ulegnie zoblivnieniu (jeny... ale neologizm :P), to jedyny nowy element w Falloucie jaki mi się spodoba to dobre wsparcie dla modów. Dlaczego będzie to takie udogodnie? Bo wszyscy wkurzeni maniacy Fallouta przerobią sobie grę na taką jaka im się będzie podobać. :P

Acha i BTW:

Dnia 08.07.2008 o 18:17, Vojtas napisał:

Pojawi się - jeśli nikt się nie odważy, to sam go zrobię. ;)


Ale brutal z Ciebie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 18:49, HELMOOT1 napisał:

Nazywaj sobie jak chcesz. Choćbym okazał się ostatnim graczem w Fallouta 3, jeśli będzie
dobra, będę w nią grał. Nawet jeśli będę musiał zacisnąć zęby i zapomnieć co jest na
pudełku. Tak, czy nikt tego nie planuje? Zapomnieć, że to Fallout? Ja tak zrobię. A jak
będę chciał "wspaniałych klimatów" i "tego, za co kocham serię" to sobie zmoduję starsze
części i po problemie.

Jasne, zapomniec, ze to Fallout, gdy nastepne czesci beda do niego podobne, a ekran powitalny raczy nas napisem "Fallout".
Ja dzisiaj bede jadl kurz, ale zamkne oczy i bede udawal, ze to kielbasa z dzika. I dam temu czemus 10/10.

Brzmi rozsadnie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik: Co to znaczy ze odstrzelone demo black isle? Mozesz przyblizyc mi info w tej kwesti? Black Isle robilo F3 ale zrezygnowalo czy jak?


(prosze nie jechac mnie za bark wiedzy w tym temacie, oraz prosze nie odsylac do google, po prostu nie wiem wiec pytam, a jesli masz mi udzielac porad typu tych dwoch ktore napisalem powyzej to lepiej po prostu mnie zignoruj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to uwielbiam dużo czytać, miedź dużo opcji odpowiedzi do wyboru a do tego fabuła to dla mnie najważniejsza rzecz w grze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować