Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dużo czytania w trzecim Falloucie

115 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2008 o 19:59, Rojcik napisał:

To już nie będzie Fallout :( a szkoda bo poprzednie części były zajefajne :D , a ta część
zapowiada sie na kiepski eksperyment :(



Też tak myślę... Ale jednek wierzę, że będzie inaczej, oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 20:00, Graffis napisał:

A to kto i jakim czasopiśmie co napisał - nie wiem jak bardzo obiektywne to opnie, nie wiem czy w ogóle są
obiektywne.


Wystarczy tę relację przeczytać. Naprawdę, to nie boli.

Autor wskazuje wyraźnie i szczerze, że jeśli ktoś spodziewał się starych Falloutów od innej firmy, to może śmiało odpalać poprzednie części. Jest tekścik o braku wpływu płci bohatera, na to jak będzie przebiegać dalsza rozgrywka, ale jest też napomnienie o narkotykach i niewolnikach. Nie ma tekstów gema, w stylu: "Fallout, ta gra miała być fps''em!" "Będzie zajebiście!"
W beta-teście ujrzałem rzetelne przedstawienie tego jak sprawy stoją. I błagam niech nikt tutaj nie wyskakuje z tekstem, że Bethesda komuś dała w łapę.

Ta firma przejęła tę licencję i to ona tworzy jej dalszą wizję. Black Isle nie istnieje, nie ma żadnych jąder gry, o których kiedyś pisał SoundWave, ba, jej byli twórcy pozytywnie wyrażają się o nowym dziele Beths''y.

Nadejdzie premiera, a w tedy każdy będzie mógł wyrazić swoje jęki podniecenia bądź żalu. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując Graffis, obiektywne jest stękanie na grę, której się nie wdziało, co nie? Obiektywne jest stwierdzenie, że coś będzie do dupy, jeśli nie miało się okazji sprawdzić tego w praktyce? Hehe, dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 19:33, HELMOOT1 napisał:

Skromna różnica. Ja Ciebie nie wyzywam. A skoro takie masz podejście do mojej opinii
to po kiego grzyba odpowiadasz na moje posty (przypominam - pierwszy nie był odpowiedzią
na twoje mowy)?

Ja ciebie tez nie wyzywam. Informuje co mysle o twoich opiniach. Nie wszystko na forum to opinie. Istnieje tez cos takiego jak fakty i to mnie wlasnie interesuje.

Dnia 08.07.2008 o 19:33, HELMOOT1 napisał:

Jakim cudem wiesz czy ta gra jest dobra, chociaż nawet się nie ukazała? Błagam wytłumacz
mi ten fenomen, będzie dobry temat na magisterkę za parę lat. Tylko błagam, nie powołuj
się na poprzedników, nie chce mi się tego powtarzać.

Ten fenomen mozna latwo wytlumaczyc- ja czytam. Sprobuj czasami, fajna rzecz. Czytam wszelkie info jakie wyjdzie o FO3, wypowiedzi tworcow, wywiady z tworcami, previewy i wrazenia dziennikarzy. Potem czlowiek wyciaga wnioski z tego wszystkiego co przeczytal, sprawdza, czy to sie zgadza z tym co widzieli ludzie na pokazach i wyciaga wniosek.
Ach, i jak zwykle podstawowy blad. Nie mogloby mnie mniej obchodzic czy gra bedzie dobra. Obchodzi mnie, czy bedzie to dobry Fallout. Zdajesz sobie sprawe, ze nie kazda gra jest Falloutem?
Ok, tylko sprawdzam.

@qooba
"No ale skąd wiesz, skąd pytam?"
Uh, jesli komus oblivion sie nie podobal to logiczne, ze jego przerobka tez mu sie nie bedzie podobac. I znowu- moje przekonanie. Ale tak to jest jak zasob swoich informacji ogranicza sie do gram.pl. Powiem ci 2 rzeczy. Gram.pl jako zrodlo wiedzy o Falloucie wypada calkiem cienko. To raz. A dwa- sam Todd Howard mowil, ze to "Oblivion z broniami".


@orzech4
"Ano ktoś widział. Choćby ostatnio grupa 16 dziennikarzy i ich realcje wypadły bardzo pozytywnie. Kurcze, nowość."
Och, co za blyskotliwy wniosek! Oswiec mnie prosze, ktore czesci sa bardzo poztywne? To, ze (jak bylo w CDA) FO3 na 1szy rzut oka wyglada jak typowy FPS? A moze " "In fact, at times it feels exactly like Oblivion in terms of mission structure and the way you navigate the world."
Och tak, jak najbardziej pozytywne! W koncu powszechnie wiadomo, ze WSZYSCY kochali Obliviona, Oblivion to najlepszy rpg jaki powstal, a Fallout mial od poczatku byc takim oblivionem z giwerami, ale technologia wtedy na to nie pozwalala.
Mam niespodzianke- dla fana obliviona cos jak oblivion z giwerami bedzie czyms pozytywnym. Ale dla fana Fallouta, ktory obliviona nie polubil, bedzie czyms negatywnym.
Cos jeszcze chciales o pozytywach dodac?

"No przecież Ty już z pewnością grałeś, znasz grę od podszewki i w zasadzie zostało nam czekać tylko na twą relację, czyż nie?"
Oj, gdzie tam. Zrobie z siebie frajera i kupie jak tylko wyjdzie, tylko po to zeby dojsc do wniosku "hej, przeciez to kaszana, a nie Fallout". Tylko, ze wtedy bethesda bedzie miala moja kase i bedzie mogla mnie olac.
Ale masz dobry plan, trzymaj sie go!

@HELMOOT1
I założę się że większość z nich lubiła poprzednie Fallouty. A czy narzekają teraz? Nie. Takie oschłe narzekanie z jakim się spotykamy na każdym kroku na pewno żadnego "prawdziwego" Fallouta nie stworzy.
A ja zaloze sie, ze sa tez ludzie, ktorzy widzieli FO3 i nie podobalo im sie to. I co? I zaloze sie, ze oni tez grali w poprzednie Fallouty.
@I znowu jakze swietnie doinformowany qooba
"No, ale kto by tam słuchał dziennikarzy, przecież oni się nie znają i jak ich Bethesda zaprosiła na pokaz to na pewno też solidnie opłaciła i ufundowała każdemu po nowym ''porszaku''. :)"
Ojej, jakis ty malo wiedzacy. Niektorzy twoi znajacy sie na rzeczy dziennikarze nazywali VATS turowym systemem, a nasze rodzime CDA w 1szej zapowiedzi FO3 powiedzialo, ze Fallout mial byc FPP i podalo troche falszywych informacji. Co jest, przez cale zycie zyles w iluzji, ze dziennikarze z pism o grach to wszystko wiedzacy fachofcy, ktorzy nie moga sie mylic? No coz, chyba czas sie obudzic.

"A fanboye i tak przecież wiedzą swoje. :)"
Jak widac ci fanboye Fallouta maja duuuzo wiecej info i ogarniecia niz fanboye bethesdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc tomowe "sagi rodu" do kupienia za 3zł w kiosku też mają wiele stron tekstu i jakoś mnie to nie rajcuje. Dla mnie istotniejsze jest żeby fabuła, teksty, dialogi stały grubo wyżej od poziomu przeciętnego 13-latka. Na to nadzieja jest jednak nikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"40 tysięcy linii dialogowych"
Aha. Super.
Mam nadzieję, że panowie z Bethesdy wiedzą, iż nie ilość, a jakość się liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dialogów dużo, byleby z sensem...jeśli będą tak rozwiązane jak w morrowindzie, to dziękuję.
patrzenie na tę grę z perspektywy poprzednich falloutów nie ma sensu. to nie jest żadna kontynuacja serii, tak jak kontynuacją Hirołsów nie byłaby platformówka o tej samej nazwie umieszczona w świecie might&magic. fallout3 to zupełnie inna gra umieszczona w dekoracjach z poprzednich części, a nazwa i cyferka "3", to tylko marketing. bo przecież trudniej jest wykreować nowa markę, niż odcinać kupony od starej i dobrze znanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu...
Naprawdę, gdy czytam wasze komentarze, wyglądacie jak stare mohery, z wymalowanym na twarzy "kiedyś to było...". Po pierwsze
> 80% screenów to walka
będzie zainteresowany ładnymi graficzkami z gry, a nie ekranem ze statystyk.Ale co oni mają pokazać? Dobra, fajnie by było zobaczyć ekwipunek itp., ale przeciętny konsument jednak
> Nie będzie tak jak w starym falloucie
Ludzie! Ewolucja postępuje, a wy chcecie, by było tak samo jak kiedyś... no to sobie zagrajcie w fallouta 1, czy 2, Fani jakoś stękali przy premierze tacticsa "to będzie g*wno" a teraz "zachowuje klimat poprzednika"...
> brak seksu i możliwości zabijania dzieci
Akurat żyjemy w czasach PEGI i innego sregi, więc dzięki takim zabiegom gra miała by niską sprzedaż w USA. Czemu ? Dostała by znaczek ''Ao'', a gry z takim oznakowaniem są w większości sieci handlowych niedostępne.
> To będzie szit!
Ludzie, równie dobrze, mógłbym nazwać was piratami, bo gracie w gierkę już przed premierą. Jak ktoś będzie jechał po grze PO premierze, nie będzie problemu.

Ja też się nie godzę, że Ił2 będzie teraz jakąś @! zręcznościówką, ale nie pluję się strasznie bo NIE GRAŁEM I NIE WIEM !
I jak znam życie, będzie za 5 minut "się nie znasz fallout 1(w którego nawet nie grałem/am) jest ekstra a to nie ma tego klimatuuu!!!!!!!!!!!onone211"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 21:20, gogiell napisał:

będzie zainteresowany ładnymi graficzkami z gry, a nie ekranem ze statystyk.Ale co oni
mają pokazać?

Jak to co? Skoro tak sie rozpisuje o tych swoich dialogach (40 tys linii, moj drogi, 40 tys!) to mogliby pokazac jakis rozbudowany dialog. Pod warunkiem, ze istnieje

Dnia 08.07.2008 o 21:20, gogiell napisał:

Ludzie! Ewolucja postępuje, a wy chcecie, by było tak samo jak kiedyś... no to sobie
zagrajcie w fallouta 1, czy 2, Fani jakoś stękali przy premierze tacticsa "to będzie
g*wno" a teraz "zachowuje klimat poprzednika"...

Kocham gdy ludzie uzywaja roznych slow nie znajac ich znaczenia. Tym razem nieszczesliwym slowkiem bylo "ewolucja".
Hej, ludzie! X-Com Enforcer jest ewolucja Enemy Unknown!

Dnia 08.07.2008 o 21:20, gogiell napisał:

Akurat żyjemy w czasach PEGI i innego sregi, więc dzięki takim zabiegom gra miała by
niską sprzedaż w USA. Czemu ? Dostała by znaczek ''Ao'', a gry z takim oznakowaniem są
w większości sieci handlowych niedostępne.

Hej, ekspercie, co ty na to? Deus Ex 2- w szkole mozna bylo zabijac dzieci, gra nie dostala nawet AO.
A mam ci przypomniec jak wygladal seks w Falloutach? Czekaj, przebiore sie w niegrzeczne ciuszki.
...
Ekhm.
No wiec, ekran sie wyciemnial na chwile. I juz. Caly seks w Falloutach.
Ale zawsze to milo uslyszec fakty od osoby, ktora widocznie ma pojecie o tym co by PEGI dalo.

Dnia 08.07.2008 o 21:20, gogiell napisał:

Ludzie, równie dobrze, mógłbym nazwać was piratami, bo gracie w gierkę już przed premierą.
Jak ktoś będzie jechał po grze PO premierze, nie będzie problemu.

Pirat to osoba, ktora gra w gre przed premiera? Ci wszyscy dziennikarze to piraci! Logika- srs bsns

Dnia 08.07.2008 o 21:20, gogiell napisał:

I jak znam życie, będzie za 5 minut "się nie znasz fallout 1(w którego nawet nie grałem/am)
jest ekstra a to nie ma tego klimatuuu!!!!!!!!!!!onone211"

Wiec juz udowodniles, ze nie tylko ci sytuacja na rynku gier jest obca, ale takze zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zaistnieje też możliwość wyposażenia owego kompana w uzbrojenie i broń.

Troche bez sensu, przecież broń jest częscią uzbrojenia.

A Fallout 3 będzie taki jak kazda gra bethesdy - bedzie mial świetny klimat, ale gameplay bedzie zepsuty przez ich filozofię "gracz w grze powinien robić to na co ma ochotę". Preferuję bardziej zamkniętą kompozycję ala Mass Effect albo Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Jak to co? Skoro tak sie rozpisuje o tych swoich dialogach (40 tys linii, moj drogi,
40 tys!) to mogliby pokazac jakis rozbudowany dialog. Pod warunkiem, ze istnieje

Ja widziałem ze 2 skriny z okna dialogowego...
Dodam, że system "tematów" jest w pewnym sensie dobry, bo w innych RPGach dialogi mamy "ustalone" - ale psuje to klimat i jakoś mniej wczuwam się w grę, w której bohater wie lepiej co powiedzieć ode mnie.

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Kocham gdy ludzie uzywaja roznych slow nie znajac ich znaczenia. Tym razem nieszczesliwym
slowkiem bylo "ewolucja".
Hej, ludzie! X-Com Enforcer jest ewolucja Enemy Unknown!

Dla mnie ewolucją Fallouta jest przeniesienie w 3D, a przeniesienie do FPP jest dobre, gdy korzystamy z broni palnej, jakiej jest przecież pełno w falloucie. Tak samo zauważ ile jest porządnych RPGów w rzucie izometrycznym...

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Hej, ekspercie, co ty na to? Deus Ex 2- w szkole mozna bylo zabijac dzieci, gra nie dostala
nawet AO.
A mam ci przypomniec jak wygladal seks w Falloutach? Czekaj, przebiore sie w niegrzeczne
ciuszki.


W Deus Exie 2 większość patałachów z PEGI nie wiedziała nawet o dzieciach w DE2, bo nie chciało im się nawet dojść do tego momentu w grze. Tymczasem jeżeli chodzi o F3, podniosła się wrzawa, a teraz panowie z PEGI wiedzą "o,przeczytałem w Fakcie tam są dzieci i seks - panie Waldku, proszę dać 18+"

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Pirat to osoba, ktora gra w gre przed premiera? Ci wszyscy dziennikarze to piraci! Logika-
srs bsns

O! Witam pana dziennikarza, przepraszam pana, mam pytanie gdzie pan pracuje ?

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Wiec juz udowodniles, ze nie tylko ci sytuacja na rynku gier jest obca, ale takze zycie
:)

Sytuacja na rynku gier jest taka, że sprzedają się tylko uzręcznościowe i casualowe gry...
I ofiarą tego padł Fallout, ale póki w grę nie zagrałem, nie drę się, że gra jest do(_!_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 22:06, gogiell napisał:

Ja widziałem ze 2 skriny z okna dialogowego...

Uch, napisalem przeciez "rozbudowane".

Dnia 08.07.2008 o 22:06, gogiell napisał:

Dla mnie ewolucją Fallouta jest przeniesienie w 3D, a przeniesienie do FPP jest dobre,
gdy korzystamy z broni palnej, jakiej jest przecież pełno w falloucie. Tak samo zauważ
ile jest porządnych RPGów w rzucie izometrycznym...

O, 3D jest ewolucja, ale jakim cudem FPP jest tutaj ewolucja? To sie nazywa zmiana, nie ewolucja, a jak juz wiemy z gimnazjum- ewolucja to nie to samo co zmiana. I jakos nikomu nie przeszkadzalo uzywanie broni palnej w Falloutach, w rzucie izometrycznym. Pewnie dlatego, ze tam wylacznie umiejetnosci postaci decydowaly o tym czy trafisz czy nie. Za to w FPP to juz gracz celuje. Rzeczywiscie, bardzo rpg-owe, ewolucja jak nic.

Dnia 08.07.2008 o 22:06, gogiell napisał:

W Deus Exie 2 większość patałachów z PEGI nie wiedziała nawet o dzieciach w DE2, bo nie
chciało im się nawet dojść do tego momentu w grze. Tymczasem jeżeli chodzi o F3, podniosła
się wrzawa, a teraz panowie z PEGI wiedzą "o,przeczytałem w Fakcie tam są dzieci i seks
- panie Waldku, proszę dać 18+"

Ach, pajace z PEGI odpuscily DE2 bo dobrze ukryl dzieci. Oczywiscie Bethesda nie mogla nawet probowac ukryc swoich dzieci. Litosci- DE2 pokazuje, ze smiertelne dzieci to jeszcze nie material na AO.

Dnia 08.07.2008 o 22:06, gogiell napisał:

O! Witam pana dziennikarza, przepraszam pana, mam pytanie gdzie pan pracuje ?

W Internetach. Jak juz mowilem- srs bsns.

Dnia 08.07.2008 o 22:06, gogiell napisał:

Sytuacja na rynku gier jest taka, że sprzedają się tylko uzręcznościowe i casualowe gry...
I ofiarą tego padł Fallout, ale póki w grę nie zagrałem, nie drę się, że gra jest do(_!_)


Ja tez nie widze, zeby ktos sie darl, ze GRA jest do dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? Kogo obchodzą dialogi? Ja chce tylko mordować supermutanty przenośną wyrzutnią njuków i wysadzać w powietrze ghoule za pomocą wybuchowych samochodów na każdym rogu, chce rzezi niewinniątek dla dobrego żartu, krwi i posoki.... i siorpania wody z kibla... Czy tak dużo oczekuje? Zawiodłeś mnie Todd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Jak to co? Skoro tak sie rozpisuje o tych swoich dialogach (40 tys linii, moj drogi,
40 tys!) to mogliby pokazac jakis rozbudowany dialog. Pod warunkiem, ze istnieje

Oni się rozpisują, bo tacy jak ty żadają "krwi" F3 (czytaj: informacji, chłodnych liczb) no i Bethesda się musi dostosować wciskając ludziom takie głupie już z założenia informacje.

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:


> Ludzie! Ewolucja postępuje, a wy chcecie, by było tak samo jak kiedyś... no to sobie

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Kocham gdy ludzie uzywaja roznych slow nie znajac ich znaczenia. Tym razem nieszczesliwym
slowkiem bylo "ewolucja".
Hej, ludzie! X-Com Enforcer jest ewolucja Enemy Unknown!

No to podaj chociaż TWOJE znaczenie słowa "ewolucja". Ja bym to nazwał postępem. Ty zaraz prosto zripostujesz że to krok wstecz... i możemy tak wymieniać bez końca.

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

Hej, ekspercie, co ty na to? Deus Ex 2- w szkole mozna bylo zabijac dzieci, gra nie dostala
nawet AO.
A mam ci przypomniec jak wygladal seks w Falloutach? Czekaj, przebiore sie w niegrzeczne
ciuszki.
...
Ekhm.
No wiec, ekran sie wyciemnial na chwile. I juz. Caly seks w Falloutach.

I tak bardzo boli tego brak w F3? A znajdź którąkolwiek nowiutką grę (najwyżej sprzed 2 lat) w której seks występuje. Ile z nich było wyczekiwanymi hitami?

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

> Ludzie, równie dobrze, mógłbym nazwać was piratami, bo gracie w gierkę już przed
premierą.
> Jak ktoś będzie jechał po grze PO premierze, nie będzie problemu.
Pirat to osoba, ktora gra w gre przed premiera? Ci wszyscy dziennikarze to piraci! Logika-
srs bsns

A ty jesteś dziennikarzem? Jak nie to jesteś piratem. I to żaden bezsens bo dema nie ma.

Dnia 08.07.2008 o 21:43, SoundWave napisał:

> I jak znam życie, będzie za 5 minut "się nie znasz fallout 1(w którego nawet nie
grałem/am)
> jest ekstra a to nie ma tego klimatuuu!!!!!!!!!!!onone211"
Wiec juz udowodniles, ze nie tylko ci sytuacja na rynku gier jest obca, ale takze zycie
:)

A ty udowodniłeś że jesteś mądrzejszy od wszystkich innych i guru Fallouta. Jaka szkoda że F1 i F2 już były i nikt nie powróci. Taka sytuacja NIE JEST mi obca. widzę że jednak coraz więcej ludzi daje szansę F3 tylko o nazwę się piekli bo nie zasługuje na to by być sequelem. Takie podejście da się zrozumieć, ale logo to nie jest jakiś bóg, żeby tak go czcić. Jak nie chcesz jego profanacji, odkup od Bethesdy.
Offtop:
Ja np. kocham Mercedesy. Jak takiego sobie kupię, będę go kochał jak własne dziecko. Kocham je za luksus itp. co jest powszechnie w nich znane. Ale kiedy zadebiutowała klasa A, myślałem "profanacja". Bo to małe, tanie, niekomfortowe i awaryjne. Nie jak Mercedes. Ale auto ma inne zalety i trzyma się dobrze. I co? Uważam go za chłam? Chociaż nie pojeździłem? Teraz muszę przeprosić małego A i wisi mi to że nosi gwiazdę na masce. Ty jesteś na etapie tuż przed premierą, przejdziesz to samo. Ecce homo.
Koniec offtopu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ale czegoś tu nie chwytam.

"Przedstawiciele Bethesdy poinformowali bowiem, że ich najnowsza produkcja zawrze około 40 tysięcy linii dialogowych, czyli 20 razy więcej, niż w przypadku pierwszej części popularnej serii." (...)

"... Fable 2, może pochwalić się 370 tysiącami wyrazów w dialogach. Zakładając, że w jednej linii mieści się średnio 10 wyrazów, liczby w obu przypadkach są do siebie bardzo zbliżone. "

Jak 370 tys. może być zbliżone do 40 tys. ?!

EDIT. Już chyba rozumiem. W pierwszym wypadku chodzi o całe linie dialogowe a w drugim o poszczególne wyrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować