Zaloguj się, aby obserwować  
bunio38

Alan Wake - temat ogólny

140 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2012 o 11:43, Boguslav4 napisał:

Alan Wake to gra na szynach, czy są też etapy, gdziem możemy sobie pochodzić (jak w ME)
i zagłębiać w świat ;) ?


Jest kilka zakamarków żeby poszukać jakichś znajdziek, ale to wszystko. Poza tym gra jest do bólu liniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest liniowa, ale jest mnóstwo obszarów ze znajdźkami. Tylko nie myl liniowości z głębią gry, bo z ręką na sercu muszę przyznać, że to jedna z lepszych produkcji w jakie ostatnio grałem, a opowieść i fabuła prowadzone są w sposób mistrzowski. Przechodząc pierwszy raz, często nie idzie się oderwać, żeby tylko zobaczyć co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to gra z niby-otwartymi obszarami. Sama rozgrywka główna jest liniowa, ale możesz zagłębiać zakamarki lokacji w poszukiwaniu znajdziek.
Jednak nie to tym, co tworzy Alana. Za to odpowiada mistrzowsko prowadzona fabuła, najlepiej spośród gier, w jakie grałem według mnie. Immersji nie powstydziłby się nawet najlepszy RPG, Alan Wake to gra wciągająca i rewelacyjna w odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie znajdziek w grze.
Otóż zebrałem to co udało mi się znaleźć, jednak nie na 100% wiem że kartki maszynopisu są niektóre dostępne na koszmarnym poziomie trudności i właśnie się do niego przymierzam, teraz moje pytanie czy przy ponownym przechodzeniu gry wszystkie dotychczasowo zebrane znajdźki znowu będą dostępne czy też na przykład przewrócone piramidki z puszek znów trzeba przewracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minął czas na edycję posta. Gra została i tak zakupiona :)

W pierwszym epizodzie pominąłem jeden z "termosów". Jak gra właściwie liczy je do osiągnięć? Czy przejście potem jeszcze raz tego epizodu może pomóc czy jednak muszę zaczynać wszystko od nowa? I przed wszystkim czy jest sens zbierać je teraz dalej...
Same znajdźki psują trochę moim zdaniem immersje (sytuacje zagrożenia życia a ja termosów szukam po kątach ciemnych fabryk :D).

Nawiązując do posta twardego90 w zasadzie mój problem z tą grą jest bardzo podobny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 12:21, Boguslav4 napisał:

Minął czas na edycję posta. Gra została i tak zakupiona :)

W pierwszym epizodzie pominąłem jeden z "termosów". Jak gra właściwie liczy je do osiągnięć?
Czy przejście potem jeszcze raz tego epizodu może pomóc czy jednak muszę zaczynać wszystko
od nowa? I przed wszystkim czy jest sens zbierać je teraz dalej...
Same znajdźki psują trochę moim zdaniem immersje (sytuacje zagrożenia życia a ja termosów
szukam po kątach ciemnych fabryk :D).

Nawiązując do posta twardego90 w zasadzie mój problem z tą grą jest bardzo podobny
:/

Na pewno kartki będą leżeć tam gdzie leżały ale efekt ich podniesienia bedzie inny(nie pojawi sie ikonka do nacisniecia f5 gdyz gra nie wykryje nowej tresci do czytania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skonczyłem gre Alan Wake, zajeła mi 22 godziny wraz z dodatkami Sygnał i Pisarz.
Gra świetna, mroczne, wciagneła mnie ostro, cieżko było się oderwac grajac. Zaskoczyła mnie pozytywnie i smiało moge powiedziec ze nie żałuje wydanej złotówki.
Klimat, muzyka, przerywniki filmowe i fabuła to cos niesamowitego. Jeśli miałbym ocenic gre to 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 01:01, Los_Emilos napisał:

Czy to normalne że na komputerze:
Dual Core e5200
6GB RAM
GF9600GT
Gra przycina mi się na najwyższych detalach?

Nie jest normalne. Gra jest dobrze zoptymalizowana. Ja grałem na kompie z kartą radeon z serii 4000, oraz z 4GB ramu i nie ścinało mi ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 01:01, Los_Emilos napisał:

Czy to normalne że na komputerze:
Dual Core e5200
6GB RAM
GF9600GT
Gra przycina mi się na najwyższych detalach?


Potwierdzą opinię innych- miałem słabszy komp i byłem zdziwony jak bardzo płynie (z wyjątkiem scen z fizyką) gra pokazywana jako next gen chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 01:01, Los_Emilos napisał:

Czy to normalne że na komputerze:
Dual Core e5200
6GB RAM
GF9600GT
Gra przycina mi się na najwyższych detalach?


A ja mam tę samą kartę graficzną i procesor i jedynie mniej RAM, z tego co pamiętam musiałem grać na średnich o ile nie nawet troche mniejszych. Też byłem z dziwiony, ale przy najwyższech nie szło grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Remedy zrobi Alan Wake 2 w 2015. Jedynka buła super jakby nie było że oślep przeciwnika światłem aż zejdzie mu mroczna strona a potem zabij i powtórz 1000 razy Ja miałem 986 kili. Niech bardziej się zajmą fabułom a nie zabijaniem opętanych .

ALAN WAKE 2

REMEDY PLEASE

20141118191029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować