Zaloguj się, aby obserwować  
DambialkoX

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

260 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2008 o 20:23, orzech4 napisał:

Czemu nie? W Falloutach się przyjęło, to i w NwN się przyjmie. Przynajmniej bedzie można
iść gdzie się chce.



Nie z tymi trybami kamery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 20:55, Terrorite napisał:

> > Przerażają mnie trochę te informacje o ''budowaniu imperium kupieckiego''.

>
> Mnie również. Wkońcu to erpeg :/
>

No to mnie rozwalilo kompletnie. Przepraszam, to podaj mi swoja definicje RPG. Moze masz
podobna do:
RPG''s to me is a knight on horseback killing people! Todda Howarda?
RP to Role Playing. Nie Role Playing As A Big Badass z wielkim toporem ktory rozwala
wszystko co staje mu na drodze. Niby czemu nie mozna odgrywac kupca? A wiesz co robi
kupiec? Kupiec handluje, im bardziej egzotyczne towary posiada tym wiecej zarabia. Wiec
jasne ze im wieksze ma wplywy tym lepsze towary. Moze byc takie RP? Czy jest gorsze od
jedynie slusznego RP w ktorym nalezy znowu wytluc tysiace przeciwnikow i na koncu uwolnic
swiat od tyranii Smoka i Poborcow Podatkowych?
Wiesz ze w RP mozesz odgrywac kupcow, zlodziei, prostytutki, ksiazat, magow, nekromantow
i tysiace innych zawodow? Bo w tym wszystkim chodzi o to zeby byc IC. Jesli czujesz sie
dobrze w roli zlodzieja to jest to RP takie samo jak dla kogos kto sie czuje dobrze w
roli Niziolka pogromcy Balrogow. Jakby ktos nie pamietal to w NWN2, w podstawce byl motyw
z rozbudowa twierdzy, i oczywiscie byl niezgodny z LORE RPG. Bo co to ma znaczyc, jaka
twierdza, jakie naprawy, to do Simsow sie nadaje albo innych Settlers, a nie do RPG,
prawda?
Doprawdy, zaczyna byc to irytujace, dostajemy od Obsidian kolejne rozszerzenie dla dobrej
gry cRPG, tym razem mniej walki a wiecej ekonomii, a ludzie zamiast sie cieszyc ze nie
kolejna rzeznia na 10 godzin w stylu Crysisa tylko nowy dodatek do cRPG zaczynaja narzekac
ze łeeee no co to ma byc!. Kurde, ten swiat nie jest zamieszkany tylko przez bohaterow
ratujacych swiat przed kolejnym stoczeniem sie w otchlan piekiel. Wiem ze wielu z was
to zdziwi ale on jest zamieszkaly glownie przez zwyklych ludzi/krasi/elfy (no dobra,
ich to mogloby nie byc, nikt by nie stracil ;>) i inna holote, ktorzy zyja, robia
cos tam, jakies pola uprawiaja, handluja, wytwarzaja przedmioty, buduja domy, pobieraja
sie, bawia sie w polityke i jesli teraz mozemy sie bardziej poczuc jak kupiec niz warrior
to jest oczywscie do bani, bo RPG to topor w lape i haaaadziaaaa.
Zwroccie uwage ze w NWN2 tlem rozgrywki byla rozgrywka polityczna pomiedzy Luskan i Neverwinter.
To tez zapewne jest niezgodne z kanonami RPG. Co by to bylo gdyby w ktoryms z nowych
dodatkow okazalo sie ze musicie grac jako posel Neverwinter ktory ma rozgryzc intrygi
tych padalcow luskanczykow, to by dopiero byl powod do narzekan. Zaczyna mnie przerazac
wasz sposob podejscia do czegos nowego.


A jak wygladalby swiat zamieszkaly przez samych supermanow to mozecie sobie obejrzec
w skeczu Monty Pythona - Mechanik Rowerowy.


Co jak co ale dobrze gadasz!
Ja tam przyjme ten dodatek z otwrtymi ramionami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. Czy nowy dodatek będzie oferował nowe rasy / podrasy / klasy podstawowe / klasy prestiżowe? Jeśli tak to jakie?
2. Czy oferuje awans postaci na wyższy poziom niż 30?

Nie znalazłem w żadnym newsie informacji na ten temat, ale może ktoś gdzieś czytał.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo niepokoi możliwość tworzenia całej drużyny od nowa. Nie lubiłem takiego sytemu ani w Świątyni Pierwotnego Zła ani w ID. Uwielbiałem niespodziewanie napatoczyć się na nowych i ciekawych towarzyszy, jak w NWN 2 i Masce. Ponadto mogliby zrobić dodatek, który opierałby się o wydarzenia po przyłączeniu sie do Króla Cieni w podstawce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 00:52, Vaxinar napisał:

1. Czy nowy dodatek będzie oferował nowe rasy / podrasy / klasy podstawowe / klasy prestiżowe?
Jeśli tak to jakie?


Znam tylko 2 klasy a będzie ich więcej (nie wiem czy to prestiżówka czy podstawowa): Awanturnik (ang. Swashbuckler) i Przewodnik w Zaświaty (ang. Doomguide).

Dnia 20.08.2008 o 00:52, Vaxinar napisał:

2. Czy oferuje awans postaci na wyższy poziom niż 30?


Nie, 30 to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 01:01, Tomicha napisał:

Mnie bardzo niepokoi możliwość tworzenia całej drużyny od nowa. Nie lubiłem takiego sytemu
ani w Świątyni Pierwotnego Zła ani w ID. Uwielbiałem niespodziewanie napatoczyć się na
nowych i ciekawych towarzyszy, jak w NWN 2 i Masce. Ponadto mogliby zrobić dodatek, który
opierałby się o wydarzenia po przyłączeniu sie do Króla Cieni w podstawce.


Damn czy umiejętność czytania ze zrozumieniem kompletnie zanikła?

Twórcy mniej lub bardziej wyraźnie zakomunikowali, że będzie można tworzyć własną drużynę, ale nic nie stoi na przeszkodzie by przyłączać jakichś napotkanych npc''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:07, ArekForn napisał:

Kogo chcieliście by spotkać w Storm of Zehir?
Ja bym chciał spotkać glith.


A ja chciałbym spotkać Khelgara albo Ganna gdyż to byli dwaj moi ulubieni bohaterowie. A co do samej gry to zapowiada się naprawdę fajnie i mam nadzieję że taka właśnie będzie. I oby nie zwiększyli zbytnio wymagań bo mój dość stary już komputer mógłby nie dać rady.No, przynajmniej to dodatek więc prawdopodobnie będzie miał wymagania zbliżone do podstawki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Moze mieć nawet wymagania trochę mniejsze jeśli porządnie zoptymalizują silnik.

Co do gry. Ciekawie zapowiada się motyw z kupiectwem. Ciekawie czy będzie możliwość jazdy na konu. W jedynce w nowym patchu jest, więc może by zrobili i w dwójce.

A wiadomo już kiedy gra wyjdzie??
Mam nadzieję, że już w te święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:40, MetaL2 napisał:

A wiadomo już kiedy gra wyjdzie??
Mam nadzieję, że już w te święta.


Już zapowiadali że koło końca roku czyli pewnie na święta lub troche wcześniej.

Dnia 25.08.2008 o 19:40, MetaL2 napisał:

Kogo chcieliście by spotkać w Storm of Zehir?

Ja chciałbym spotkać Bishopa choć wiem że to niemożliwe bo zginą pod gruzami twierdzy cienia a oprucz niego to Khelgara i Qarę choć ona też zgineła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:58, Thalanthas napisał:

> 1. Czy nowy dodatek będzie oferował nowe rasy / podrasy / klasy podstawowe / klasy
prestiżowe?
> Jeśli tak to jakie?

Znam tylko 2 klasy a będzie ich więcej (nie wiem czy to prestiżówka czy podstawowa):
Awanturnik (ang. Swashbuckler) i Przewodnik w Zaświaty (ang. Doomguide).

>


To ja może troszkę rozwinę - Swashbuckler to klasa podstawowa, stworzona do walki w zwarciu, oparta jednak nie na sile fizycznej i ciężkim pancerzu, lecz szybkości i zwinności (rapiery i te sprawy).
Doomguide to dosyć ciekawa fabularnie prestiżówka dla kapłanów Kelemvora ("Wyznania i Panteony").
Do tego do chodzi jeszcze jedna klasa prestiżowa, specjalnie dla Czarnoksiężników - Hellfire Warlock, o której jednak niewiele wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gamespocie są dwa nowe materiały - trailer i gameplay. Ten pierwszy nie pokszauje w zasadzie nic i na dodatek jest słabej jakości, ale ten drugi... Superasty! Pokazano sporo nowości, tak że kazdy kto nie mógł się zdecydować do zagrania teraz może sam ocenić co poprawiono i co wprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/pc/rpg/neverwinternights2stormofzehir/video/6196575/gc-2008- neverwinter-nights-2-storm-of-zehir-official-trailer

http://www.gamespot.com/pc/rpg/neverwinternights2stormofzehir/video.html?sid=6196650

edeń podał te linki w temacie o NWN 2, więc pomyślałem że wrzuce je tutaj.

EDIT
http://tnij.org/bpdl
Skróciłem pierwszy link bo się rozsypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 21:19, Thalanthas napisał:

Ja chciałbym spotkać Bishopa choć wiem że to niemożliwe bo zginą pod gruzami twierdzy

Zginął, ale to mu nie przeszkodziło wystąpić w Masce Zdrajcy - to tam tak naprawdę jego historia się skończyła i to definitywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 14:45, ArekForn napisał:

ja z najemników najbardziej chciał bym spotkać sanda, moim zdaniem najśmieszniejsza i
najlepsza postać w grze.


Niby jak, skoro koleś wącha kwiatki od spodu, jeżeli mnie pamięć nie myli, hę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 14:54, orzech4 napisał:

Niby jak, skoro koleś wącha kwiatki od spodu, jeżeli mnie pamięć nie myli, hę? :P


wiem, ale po prostu chciał bym go spotkać, nawet jako ducha, przecież w masce spotykasz biohopa i ammona jerro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy CDP się postara i wyda dodatek wogóle w terminie czy czeka nas znów czekanie i gdybanie jak w sprawie Mysteries of Westgate.
...
Nowa mapka bardzo przypomina tą z Bards Tale, a Hellfire Warlock zapowiada się kozacko cztytając opis w codexie http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/ex/20061207a&page=3 stwierdzam ze jest to postać idealna dla mnie tzn. niby zły ale tak naprawdę interesuje go tylko potęga. Oj czuje że przejdę jeszcze raz Maskę Zdrajcy tą klasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 23:42, Krusty napisał:

A wiadomo czy CDP się postara i wyda dodatek wogóle w terminie czy czeka nas znów czekanie
i gdybanie jak w sprawie Mysteries of Westgate.


Emm, sprawa Mysteries of Westgate jest o tyle skomplikowana, że moduł nie został jeszcze nawet ukończony przez Ossian Studios. Tak więc CDP nie ma tutaj nic do rzeczy.

A Storm of Zehir najprawdopodobniej wyjdzie na czas.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować