Zaloguj się, aby obserwować  
DambialkoX

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

260 postów w tym temacie

Mam pytanie: czy jest możliwy zakup Warowni? Dokonałem już wszelakich możliwych ulepszeń i teraz ta babka mówi, że można jeszcze kupić warownię, ale nie wie, czy Nasher się zgodzi.


Spoiler

W ogóle moje odczucia po tej grze są mieszane, to jest chyba jeden z najgorszych dodatków do serii, tam jest 10% fabuły. Motyw z otwartą mapą jest spoko. I wykonując tylko główne zadania (co tu jest głównym zadaniem? czy tutaj jest w ogóle fabuła?) dochodzi się do walki z Heroldem na 11 levelu, a zadania poboczne są miejscami żalosne (fajna jest akcja w Port Llast). Żałuję, że wątek Samarachu jest dość przeciętnie rozwinięty. Jestem fanem Neverwinter i trochę mi żal się zrobiło, że ten dodatek nie spełnił moich oczekiwań. Dlatego jedyną uczciwą oceną jest 5/10. Plusami jest fajny system handlu (chociaż nie jest rewelacyjnie rozwinięty), mapa świata, interakcja wszystkich postaci z NPC. Głównymi minusami to: postacie nie mają historii i nie rozmawiają ze sobą w ogóle, fabuła jest strasznie przeciętna, za krótka, niektóre ciekawe wątki nie są rozwijane w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 20:58, Aarin_Gend napisał:

Mam pytanie: czy jest możliwy zakup Warowni? Dokonałem już wszelakich możliwych ulepszeń
i teraz ta babka mówi, że można jeszcze kupić warownię, ale nie wie, czy Nasher się zgodzi.

Nie da się jej kupić. Ona mówi to "żartem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam problem z zadaniem "Port Llast - Armia umarłych".
wpadam na cmentarz likwiduje wszystkich umarlaków, koło rzeźby anioła stoi widmowa twarz a gdy z nim zagadam to dostaje tekst "nie pasujesz tu. to miejsce dla umarłych" i koniec.
jak skończyć ten quest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 23:44, Miecz napisał:

Witam
mam problem z zadaniem "Port Llast - Armia umarłych".
wpadam na cmentarz likwiduje wszystkich umarlaków, koło rzeźby anioła stoi widmowa twarz
a gdy z nim zagadam to dostaje tekst "nie pasujesz tu. to miejsce dla umarłych" i koniec.
jak skończyć ten quest

Widocznie przeoczyles pewna nekromantke (neutralna) na cmentarzu. Poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 23:45, SoundWave napisał:

> Witam
> mam problem z zadaniem "Port Llast - Armia umarłych".
> wpadam na cmentarz likwiduje wszystkich umarlaków, koło rzeźby anioła stoi widmowa
twarz
> a gdy z nim zagadam to dostaje tekst "nie pasujesz tu. to miejsce dla umarłych"
i koniec.
> jak skończyć ten quest
Widocznie przeoczyles pewna nekromantke (neutralna) na cmentarzu. Poszukaj.

Wielkie dzięki. Znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączyłem się do karteru kupieckiego "Zapomnianych Władców". W rozmowie z Aster Merris (ich szefową) dowiedziałem się iż jedną z korzyści wynikającej z przystąpienia do nich jest dostęp do ich sklepu, zresztą na koniec rozmowy mówi ona "abym nie zapomniał odwiedzić ich kwatermistrza".
Gdzie mogę znaleźć kwatermistrza Zapomnianych Władców który będzie chciał ze mną handlować?
W Czarnystawie w Neverwinter nie mogę żadnego znaleźć. Spotykam kwatermistrzów Zapomnianych Władców w różnych lokacjach (miedzy innymi w Warowni na Roztajach) ale oni nie chcą ze mną handlować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to system działa tak. Zakładamy faktorię w jakimś mieście lub przyłączamy się do kartelu, a do Warowni zostaje wysłany jakiś kupiec, widzimy jego stoisko, gdy go klikniemy, to rzuci jakiś tekst. A towar od niego można kupić u tego kowala (który w warowni jest od początku). Jego asortyment po prostu powiększa się w miarę sprowadzania nowych kupców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z questem w którym trzeba odegrać utwór w Świątyni Głębin. Widziałem podpowiedzi na poprzednich stronach i ściągnąłem sobie ten fikuśny schemacik który ktoś wrzucił tyle, że nie bardzo go rozumiem, a raczej najwyraźniej rozumiem go źle. Czy ktoś mógłby mi go objaśnić?

I druga sprawa.
Jestem świeżo po ukończeniu NWN2 (drugi raz) i Maski Zdrajcy (też drugi raz), a teraz przechodzę Gniew Zehira (jak się domyślacie pierwszy raz) i ciekawy jestem waszej opinii dotyczącej trzeciego dodatku czyli Wrót Zachodu na tle wszystkich poprzednich odsłon a w szczególności na tle Gniewu z którym równolegle wyszedł. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrota Zachodu to zupełnie inna przygoda.
Przynajmniej ja ją tak odbieram - przeszedłem tę część kilka razy.
Ogólnie bardzo podoba mi się pomysł. Przypomina mi nieprzespane noce przy papierowym :-)
Poza głównym wątkiem, który sam w sobie jest do pewnego momentu zagadkowy, jest spora ilość questów pobocznych, które często zupełnie odbiegają od naszej przygody :D Ale to sam pewnie sprawdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:09, Wookie3e napisał:

Witam.
Mam problem z questem w którym trzeba odegrać utwór w Świątyni Głębin. Widziałem podpowiedzi
na poprzednich stronach i ściągnąłem sobie ten fikuśny schemacik który ktoś wrzucił tyle,
że nie bardzo go rozumiem, a raczej najwyraźniej rozumiem go źle. Czy ktoś mógłby mi
go objaśnić?

Rozumiem, że chodzi o schemat z tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38830&pid=226
Trzeba stanąć 3 osobami naraz na 3 różnych kółkach. Na schemacie jest numeracja 1(1), 1(2), 1(3), itd. Czyli najpierw stajemy jednym ludkiem na 1(1), potem kolejny ma stanąć na 1(2) i następny na 1(3). Mają stać wszyscy trzej naraz.
Nie wiem czy to zrozumiale napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś zrozumiale i okazuje się że jednak ja również dobrze to zrozumiałem. Nie wiem czy nie trafił mi się jakiś błąd bo raz jedyny za pierwszym podejściem udało mi się zapalić lampkę po lewej (stojąc twarzą do TYCH drzwi) natomiast teraz za każdym razem jak wczytuję grę mogę zapalić tylko tą z prawej. Ponadto po wejściu postaciami w kręgi wewnętrzne nie ma żadnego efektu. Tylko te zewnętrze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:59, Wookie3e napisał:

Napisałeś zrozumiale i okazuje się że jednak ja również dobrze to zrozumiałem. Nie wiem
czy nie trafił mi się jakiś błąd bo raz jedyny za pierwszym podejściem udało mi się zapalić
lampkę po lewej (stojąc twarzą do TYCH drzwi) natomiast teraz za każdym razem jak wczytuję
grę mogę zapalić tylko tą z prawej. Ponadto po wejściu postaciami w kręgi wewnętrzne
nie ma żadnego efektu. Tylko te zewnętrze działają.


Schemacik jest poprawny ale stawiając ludków musisz pilnować aby żadna z postaci nie nacisnęła zygzaka na posadzce od innego znaku bo wtedy masz skuchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś gdzie można znaleźć w plikach gry lub na internecie muzykę którą słuchamy podczas eksploracji mapy świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 19:27, Hezo napisał:

Wie może ktoś gdzie można znaleźć w plikach gry lub na internecie muzykę którą słuchamy
podczas eksploracji mapy świata?



Odpal wszystkie pliki w chociażby Windows Media Player i słuchaj dopóki na któryś nie trafisz. Jak tak szukałem pewnego utworu. A jeśli nie odpalisz ich to nie wiem jak jeszcze mógłbyś to zrobić szczerze mówiąc. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie, która linijka w pliku .ini odpowiada za wysokość kamery. Przez prawie całą grę mam buga, który sprawia, że gra wygląda tak jak na zrzutach ekranu.
Szkoda, że czasem ten błąd się naprawia i mam normalną - niższą kamerę.

20100808194328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem questa ze smokami w Zachodnim Porcie, wracam więc do jaskini smoków w celu zwinięcia skarbu, jednakże po kilku sekundach gra wyrzuca mnie z tego obszaru z powrotem na mapę... Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować