Zaloguj się, aby obserwować  
DambialkoX

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

260 postów w tym temacie

Rozszerzenie NeverWinter Nights 2: Storm of Zehir będzie tym razem bardziej nastawione na aspekty ekonomiczne. Gra ma także zapewnić nieliniowe poruszanie się po terenie oraz możliwość tworzenia swojego zespołu od zera.

Fabuła związana jest z Wybrzeżem Mieczy. Po ostatnich wydarzeniach próbuje się ono wyciągnąć z gospodarczej zapaści. Jest to ciężkie chociażby ze względu na syndykaty handlowe próbujące przejąć całkowitą kontrolę nad ekonomią tego regionu.

Gracz, który sam będzie chciał zyskać jak najwięcej dla siebie, może wejść w sojusz z syndykatem bądź też handlować z powstałą szarą strefą. Podczas poznawania działania ekonomii regionu odkrywać się będzie także coraz więcej informacji o działającej w ukryciu, wrogo nastawionej, grupie Yuan-Ti.

No właśnie nie wiem czy kupic teraz podstawkę czy później podstawkę, z tym dodatkiem. Oby był dobry. Lepszy od Maski Zdrajcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Maska zdrajcy akurat byla duzo lepsza fabularnie do podstawki. Aczkolwiek rownie liniowa. Zastanawia mnie w tym dodatku to nieliniowe poruszanie sie. Przeciez w NWN mapki sa ogolnie wielkosci znaczka pocztowego wiec jaka nieliniowosc? Dostep do wszystkich lokacji w grze od razu? A co z lvlscallingiem?
Natomiast podoba mi sie bardzo idea rozbudowanej ekonomii w grze. Juz w podstawce czulem niedosyt spowodowany ograniczeniami w rozwoju twierdzy. Wiec czemu nie, skoro przez cale moje zycie w zapomnianych krainach palilem, kradlem, mordowalem, oszukiwalem i gwalcilem to czuje ze czas sie ustatkowac na stare lata :D Wiec moge zalozyc gildie kupcow :) I dalej zdzierac nieziemskie marze i haracze z biednych wedrownych kupcow. A jak beda stawiali opor to wiadomo co ;)

A co kupic? A nie wiem, jak chcesz juz grac to bierz NWN2 i Maske. Zawsze pograsz na multi i przeczekasz do kolejnego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:17, piecia997 napisał:

Ten Yuan-Ti na jednym ze screenów wygląda dosyć dobrze. Jest podobny do tych z BG 2. No to czekam z niecierpliwością na dodatek. Co do Maski Zdrajcy to fabuła tego dodatku była dobra, a klimat lepszy niż podstawce. Tylko zjadacz dusz przeszkadzał :)

@dambialko
Kupuj razem z "Maską", warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie moge hehe kolejny temat ogólny do gry której jeszcze nie ma w sklepach. Macie jakąś manię :p Poczekajcie spokojnie aż gra wyjdzie.. i można wtedy się wrażeniami... ja czekam na dodatek z niecierpliwością.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 21:03, Terrorite napisał:

Moim zdaniem Maska zdrajcy akurat byla duzo lepsza fabularnie do podstawki. Aczkolwiek
rownie liniowa.


No raczej nie bardzo. Twórcy zaoferowali bardzo ładną alternatywę dla "zuych", w dodatku gra mogła mieć różne zakończenia.

Co do Storm of Zehir - zapowiedź mapy na oko kojarzy mi się z tą z Falloutów i uważam ją za bardzo dobry pomysł. Nareszcie zero skrępowania w tym "gdzie chcę i mogę iść". Wątek ekonomiczny również brzmi świetnie. Tylko te 15 h rozgrywki trochę boli. Mam nadzieję, że z questami pobocznymi czas wydłuży się co najmniej o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 12:54, orzech4 napisał:

ją za bardzo dobry pomysł. Nareszcie zero skrępowania w tym "gdzie chcę i mogę iść".


No to nareszcie mozesz ale poprzednie czesci nie byly liniowe? Oczywiscie ze byly, musiales odwiedzac lokacje w okreslonej kolejnosci a po wykonaniu wszystkiego co w nich bylo do zrobienia nie bylo raczej sensu tam wracac. To nie Fallout gdzie od razu mogles isc do NCR albo New Reno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 13:09, Terrorite napisał:

No to nareszcie mozesz ale poprzednie czesci nie byly liniowe?

Cóż, Maska była liniowa jak cholera, poza jednym momentem, gdzie mogłeś wybrać, czy idziesz do Zatopionego Miasta, czy do Szarej Kniei... ale trzeba przyznać, że dzięki temu gra miała miażdżący klimat.
W Storm of Zehir podobna ma nie być takiej nieliniowości, co dla mnie jest równe już z nie taką świetną fabułą... zresztą sami twórcy już tak mówią. Ale mnie osobiście podoba się małe wspomnienie o Icewind Dale - swoja, własna drużyna... chociaż, że to także może być minus - wystarczy wspomnieć chociaż, że nie będzie można gadać z kimś takim jak Khelgar. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 13:09, Terrorite napisał:

No to nareszcie mozesz ale poprzednie czesci nie byly liniowe?


Pod względem eksploracji mapy? Były. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak nieliniowość wyborów, a Tu Maska spisywała się już bardzo ładnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:56, orzech4 napisał:

> No to nareszcie mozesz ale poprzednie czesci nie byly liniowe?

Pod względem eksploracji mapy? Były. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak nieliniowość
wyborów, a Tu Maska spisywała się już bardzo ładnie.

O to mi wlasnie chodzilo. Mnie sie podoba idea robienia w nowym dodatku czegos innego niz ciagla walka ze zlem/dobrem. W calej serii NWN brakowalo watku ekonomicznego, teraz chca to nadrobic i to swietna wiadomosc. Kolejny powod zeby przejsc cala NWN2 od poczatku :D
Poza tym uwazam ze Maska fabularnie jest duzo lepsza od podstawki, bardziej "egoistyczna" ze tak powiem. Ehhhh, az mi sie Torment przypomnial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 20:08, Terrorite napisał:

Poza tym uwazam ze Maska fabularnie jest duzo lepsza od podstawki, bardziej "egoistyczna"
ze tak powiem.


Heh, racja. ;] Aczkolwiek "egoistyczna" zastąpiłbym słówkiem "osobista". Miejscami czuć powiew z samego Sigil, a wątek Akachiego i jego męki rzeczywiście można przyrównać do Tormenta.
Mimo wszystko jednak był to tylko rozbudowany moduł. To podstawka powinna tak wyglądać, a NwN''y mają to do siebie, że rozwijają się wraz z dodatkami. Miejmy nadzieję, że pomysł mapy ze Storm of Zehir przejdzie do nastepnych części tej serii, podobnie jak i wątek ekonomiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 20:03, orzech4 napisał:

Oo.. dziękuję za link.
Słyszałem, że będzie można jeszcze przyłączyć NPC i nie tracić uroku "żywych" towarzyszy, ale myślałem, że to tylko plotka, w dodatku nieprawdziwa...
W takim razie super, takie rozwiązanie mi się bardzo podoba.... ciekawe, czy "żywi" towarzysze, będą bardziej otwarci np. na naszą czarowniczkę-elfkę, niżeli wojownika-półorka... ciekawe. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 22:08, Don Zorro napisał:

Gra na 15 godzin...mało


Pod warunkiem, że zajmiesz się tylko wątkiem głównym... przynajmniej tak wynika z zapowiedzi Obsydianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli 15 godzin bedzie trwalo ukonczenie jej razem z Q pobocznymi to naprawde krotko,
jezeli fabula bedzie wciagajaca to przeciez gre bedzie mozna ukonczyc w weekend + poniedzialek i wtorek.
Heh, tak czy siak napewno tytul bedzie przedni, BioWare gowna nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No litosci ludzie, 15 godzin to maja niektore "superprodukcje" na konsole, a on powiedzial przeciez wyraznie, 15 godzin do ukonczenia glownego watku. Ale wszystko zalezy od stylu grania. Zapewne chodzac, szperajac, zagladajac w kazdy zakamarek moze wyjsc z tego 30-40 godzin. Zamiast cieszyc sie ze wreszcie dostaniemy do rak jakis rasowy dodatek do gry RPG to zacznijmy plakac ze tylko 15 godzin. Ehhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie dokładnie zapowiedzi, bo to już zaczyna się robić nudne...
15 h ma oferować wątek główny. Z misjami pobocznymi wyjdzie przynajmniej dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować