Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect - pierwsze zdjęcia polskiej Edycji Kolekcjonerskiej!

237 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 23:19, ACE_2005 napisał:

Ha, ha... Takich ciekawych teorii jeszcze nie słyszałem. Wiesz, co by było, gdyby każdy
wychodził z założenia, że nie warto jest żądać w sposób w pełni uzasadniony zapłacenia
kar umownych od niedotrzymujących stron warunków umowy? Zastanów się nad tym, co napisałeś.


To jest bardzo specyficzna sytuacja - po prostu nie ma w Polsce alternatywy. Są w zasadzie 2-3 wielkie sieci. Trudno olać jedną z nich. Zastanów się, jakie w Polsce są realia dystrybutorów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie sądzę, że fakt iż ME w MM czy Empiku jest przed premierą było winą gram.pl. Nie mieli możliwości wiedzieć, że inne sklepy odstawią taki numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pięknie. A ja właśnie się dowiedziałem, że firma kurierska dała d..py. Paczkę wywieźli do Rzeszowa:/ a nie do Warszawy. Brawo!!!! Może dostanę ją na poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka odebrana 5 minut temu. W tej chwili odpakowałem z kartonu, a grać będę mógł troszeczkę później. Jednak duże to trochę jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gre mam zainstalowałem, ale nie działa. Pisze, cytuję: Włóż właściwą płytę" Ma ktoś podobny prob???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:37, madfrog napisał:

Wiesz co nie sądzę, że fakt iż ME w MM czy Empiku jest przed premierą było winą gram.pl.
Nie mieli możliwości wiedzieć, że inne sklepy odstawią taki numer.


Myślę, że doskonale wiedzieli, że Empik czy MM na to stać (tak było choćby z Wiedźminem, ale i na pewno wcześniej). Inna sprawa, że nie mogą z tym nic zrobić. Kary, mimo iż zapisane w umowie, nie wchodza w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 10:54, Naars napisał:

Powiem jedno - wielka szkoda, że zamawiający pre-orderem są tak traktowani. Wiem, że
to od gram.pl nie zależy, ale boli, że współpracująca z nim firma, CDP, olewa nas (bo
TEŻ jesteśmy ich klientami) i nic nie robi ze sklepami wystawiającymi grę przed jej właściwą
premierą...


Gdybyś to Ty prowadził ten biznes, to zapewne też nie chciałbyś ryzykować setek tysięcy zł żądając zapłaty kary umownej.

Dnia 11.07.2008 o 10:54, Naars napisał:

To paskudne uczucie wiedzieć, że wyczekiwana od miesięcy gra i zamówiona
wieki temu w pre-orderze stoi na półkach sklepowych, a my musimy czekać jak ciule na
kuriera, który może przyjść kiedykolwiek podczas dnia (więc i musimy wysiadywać w domu
calutki dzionek).


To nie czekaj - zajmij się czymś. Pomijam fakt, że piszesz o tym, jak by Ci wyłamywano ręce ze stawów.

Dnia 11.07.2008 o 10:54, Naars napisał:

Nie wspominając już o tym, że gram.pl wyraźnie pisało, że dostaniemy
grę jako pierwsi... No cóż, taka jest praktyka u nas w kraju - rzucać obietnice na prawo
i lewo, a potem, gdy się ich nie dotrzyma, nabrać wody w usta jakby nic się nie stało.


Ludzie swoje, a Ty swoje - do Ciebie docierają w ogóle argumenty inne niż Twoje własne?

Dnia 11.07.2008 o 10:54, Naars napisał:

Eh...


"Ech" jeśli już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś szczęśliwy (lub nie) posiadacz edycji kolekcjonerskiej mógłby mi podać wymiary koszulki (najlepiej długość i szerokość)? Wiem, że rozmiar to L, ale rozmiar rozmiarowi nierówny, a nie chciałbym przepłacać w empiku, żeby potem podziwiać t-shirt tylko na półce ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas, nie masz nic innego do roboty niż wyszukiwanie każdego mojego posta i komentowanie go, choćby po wielu godzinach? Odwal się, człowieku.

Prawda jest taka, jak widzi każdy rozsądny człowiek - gram.pl rzuca na prawo i lewo obietnicami i hasłami, które się nie sprawdzają, ba, są zwyczajnymi kłamstwami. Obudź się, jeśli tego nie dostrzegasz.

Sam pisałeś we wcześniejszych postach, że MM i Empik łamią reguły umowy i wystawiają gry, kiedy im się podoba, a teraz piszesz, że nikt nie chce ryzykować zapłaty kary... n/c.

''Ludzie'' w dużej ilości uważają tak, jak ja. Co do argumentów - popatrz na siebie.

''Opińja'' - przypominam, Twoja ''stylistyka''? Najżałośniejszy unik od odpowiedzialności, jaki kiedykolwiek słyszałem. A skoro tak bardzo Ci się podoba - ''eh'' jest stylistyką, którą kieruje się mnóstwo osób, nie to, co Twoja ''opińja'' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

Prawda jest taka, jak widzi każdy rozsądny człowiek - gram.pl rzuca na prawo i lewo obietnicami
i hasłami, które się nie sprawdzają, ba, są zwyczajnymi kłamstwami. Obudź się, jeśli
tego nie dostrzegasz.

Jakie kłamstwa masz na myśli?
Mass Effect EK był w naszym magazynie wcześniej - EK we wtorek, podstawowe w środę. Były pakowane od wtorku. CD Projekt pozwolił na sprzedaż dopiero od 12:00 11.07.2008 (oficjalna premiera jest jutro), a nam na wysyłkę 10.07.2008.
Niektóre (nie wiem, ile) "murowane" punkty sprzedaży wyłamały się i wystawiły ME na półki wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SB32:

To cytat wypowiedzi osoby z innego forum:

Mass Effect i DVD na SATA

z tego co sprawdziłem Mass Effect w wersji sprzedawanej przez CD Projekt nie uruchamia się na komputerach które mają wyłącznie napęd DVD podpięte na SATA. Czyli mówiąc po ludzku jak ktoś ma starsze DVD na PATA (szeroka taśma) to jest OK, jak ktoś ma na SATA (wąskim kablu), gra instaluje się poprawnie ale nie przechodzi zabezpieczeń przy uruchamianiu. Pojawia sie komunikat w stylu "włóż poprawny dysk".

Nie chodzi tu o komunikat związany z posiadaniem wirtualnych napędów z programów typu Deamontools.

Wszystkie napędy DVD na SATA do których mam dostęp to ten sam model nagrywarki Pioniera, nie mam więc możliwości sprawdzić tego na innym kompie. Na DVD na PATA działa poprawnie.


Osoba ta jest prawie przekonana, że to jest przyczyną. Zaznaczam, że jest przekonana, a nie pewna. Mój komputer do nowych nie należy. Mam wspomnianą już wyżej szeroką taśmę, a więc u mnie problem nie istnieje.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

Vojtas, nie masz nic innego do roboty niż wyszukiwanie każdego mojego posta i komentowanie
go, choćby po wielu godzinach? Odwal się, człowieku.


Heh, a kiedyś to Ty mnie strofowałeś za odzywki. :)

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

Prawda jest taka, jak widzi każdy rozsądny człowiek - gram.pl rzuca na prawo i lewo obietnicami
i hasłami, które się nie sprawdzają, ba, są zwyczajnymi kłamstwami. Obudź się, jeśli
tego nie dostrzegasz.


OK, każdy ocenia to na swój sposób. Ale dlaczego w takim razie kupujesz na Gram.pl - bo to jak rozumiem nie Twój pierwszy zakup tutaj, prawda? Jest na to prosta rada: skończ swoje męki idąc podczas następnej premiery do Empiku/MM albo kup grę choćby w Ultimie.pl

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

Sam pisałeś we wcześniejszych postach, że MM i Empik łamią reguły umowy i wystawiają
gry, kiedy im się podoba, a teraz piszesz, że nikt nie chce ryzykować zapłaty kary...
n/c.


Nie rozumiesz, że CDP nie ma wyboru? Że płacąc karę Empik jednocześnie wycofa ze swoich salonów gry CDP - przynajmniej na jakiś czas? Jakie straty będzie mieć CDP biorąc pod uwagę rozległość sieci Empik i udział w przychodach CDP? W Polsce jest za mała konkurencja w sieciach salonów medialnych czy marketach takich jak MM.

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

''Ludzie'' w dużej ilości uważają tak, jak ja. Co do argumentów - popatrz na siebie.


Czyli co, jeśli większość powie, że Ziemia jest płaska, to znaczy, że faktycznie jest płaska? Hint: polecam poczytać odpowiedzi pracowników Gram.pl.

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

''Opińja'' - przypominam, Twoja ''stylistyka''?


Zapewne chodziło Ci o stylizację, ale mniejsza z tym.

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

Najżałośniejszy unik od odpowiedzialności, jaki kiedykolwiek słyszałem.


Włącz telewizor i obejrzyj wiadomości - zmienisz zdanie.

Dnia 11.07.2008 o 16:03, Naars napisał:

A skoro tak bardzo Ci się podoba - ''eh'' jest stylistyką, którą kieruje się mnóstwo osób,


"Eh" jest dokładną kalką językową z angielskiego, nie jest stylizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie juz spokój z tym wytykaniem komus błędów. Najważniejsza jest gra a nie kto kiedy dostał i gdzie kupił. Napiszcie jak chodzi gra bo mam tylko GF 7600 GT i boje sie ze bedzie klatkowało.
Awe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

umarłem.
ok, gre juz mam itp wszystko fajnie ALE....

ogladam sobie materialy dodatkowe i wypowiada sie PANI REŻYSER MASS EFFECT iejaka p. Elżbieta...

"to jest gra z tego co pamiętam od 16 roku życia .. yy .. stop. od 18? no to dlaczego my tak mało klniemy..?"

oto jakie pojęcie o reżyserowanej przez siebie w wersji PL ma pani reżyser ... N/C !
serio, ręce mi opadły.

a gram.pl się wywiązało pierwszorzędnie tym razem, dzieki (i bez tekstow ze dali dupy bo w empiku bylo juz wczoraj - nie dali - premiera jest JUTRO a to ze sklepy są nieuczciwe .. coz.. nie ich wina)
pzdr. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak, jak ktoś wcześniej napisał. Problem z graniem po instalacji!
Mam właśnie tylko jeden napęd optyczny i do tego podpięty przez SATA i oczywiście nie mogę grać.

edit:
Dobra. My bad. Grę odpalamy z pierwszej płyty, a nie z drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godzina 16:30 - telefon od kuriera, godzina 16:32 - Mass Effect EK już u mnie :) Wgram dopiero teraz wszak był kuzyn i namówił mnie na partyjkę w HoMM3 ^^ LIZZU dobrze napisał. To, że w MM i w Empikach ME był już wczoraj to nie wina gram.pl tudzież CDP.

Idę odpalić ME, cześć! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować