Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect - pierwsze zdjęcia polskiej Edycji Kolekcjonerskiej!

237 postów w tym temacie

Klatkować będzie na Gf 7600? To dla mnie kosmos przecież jest, bo mam 6600 z 256 MB :) Ja będę miał detale na ultra low i mnie to nie obchodzi :D

No tak, 12:45 adresat nieobecny. :/ Po kiego ja wychodziłem wtedy z domu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotarło. Na 7800 GS/256MB/AGP podkręconej chodzi znośnie.

I teraz tak.
1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem! Jest to wyjątkowo upierdliwe.
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi. To jest też dosyć upierdliwe....

Czyli 3 byki na godzinę grania. Nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może powiem tak, świetnie zapakowane pudełeczko ale...
1) gorzej niż EK Gears of War
2) mniej dodatków niż Ek Gears of War
3) słabsza koszulka niż EK Gears of War
reasumując : ME EK flagowy gorzej wydane niż EK GoW (menadżer produktu się nie popisal)

Materiał filmowy : brak słów że to daliście czyli panią reżyser która nie wie co reżyseruje, oraz kurde i tutaj się dziwie Magdalenie bo wypadł jej dubbing naprawdę nieźle ale ogólnie grała chyba sztuka dla sztuki bo jak już mówiła nie wie o co chodzi kto to są te postacie i cieszyła miskie nonstop. Pan Dorociński dubbing do d... ale za to poważny człowiek chcący coś zrobić. Jednak jeśli oni mają nagrywać głosy z kartki nie widząc tego (bez semsu robota bez pokazywania scenek) to ja się nie dziwie ze wyszła kupa. Pewnie 99,99% nie doceni ich pracy grając w ME w wersji z dub angielskim i polskimi napisami. Sam znam już ponad 20 osób dzisaj co tak grają. Więc chyba wam za bardzo ten dubbing nie wyszedł. Poza tym mówienie, że ME potraktowaliście lepiej niź Wiedzmina jeśli chodzi o podkłady głosowe to chyba jakiś żart. Ogólnie za matariał na płycie bonusowej to powinien ktoś stracić prace bo tylko się nim ośmieszacie :> może i miał być zabawnie ale wyszło żenująco. No nic ME bardzo dobra gra i będę ją teraz kończył tak samo z kilka razy jak na xboxie szkoda tylko, że bez docenienia waszej pracy dźwiękowej. Szkoda... bo liczyłem na dużo więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądaliście już swoje pendrajwy? Macie jakąś diodę na zewnątrz, a konkretnie czerwoną??? Bo ja mam..... ale w środku. Świeci po podłączeniu, a w zasadzie nie świeci, bo jej nie widać :-). Usmiech numeru normalnie. Wiem że tam jest, bo widzę z boku, na złączeniu że tam świeci. ROTFL, ktoś zapomniał wyprowadzić ją na zewnątrz. A do tego pulsuje jak się coś na pena nagrywa. Nie no, poprostu ręce opadają...... Pozostaje wywiercic chyba mały otworek zeby ją było widać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By się nie wyrażać... Żadnej czerwonej diody nie mam, a przynajmniej nie widzę. Nawet jak coś zgrywam to nic nie mruga... :/ Chociaż smyczka i artbook są fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, faktycznie ta dioda tam jest:)
Ale jakbyś tego nie napisał to w życiu bym się nie domyślił, aby ją dostrzec musiałem wyłączyć wszystkie światła + monitor a i tak widać ją tylko pod pewnym kątem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już załapałem. Dioda jest widoczna przez drobną szczelinę wewnątrz tego ustrojstwa, a raczej nie dioda lecz światełko. można zobaczyć na zaaokrąglonym czubku plastyku po okręceniu penka o 90 stopni.

Co do samej gry...
Poucinane dialogi mówione na końcach zdań, teksty w porządku.
To, co mówi męska wersja komandora mnie po prostu rozbraja. Trzeba spróbować zainstalować na nowo po angielsku i zobaczyć, czy save''y działają z wersji polskiej.
Nie wiem, po co jest efekt ziarna tutaj, ale można go bez problemu wyłączyć.

Gra chodzi na max detalach, tzn. wszystkie opcje są załączone i jeśli mają jakieś dodatkowe ustawienia, to są wybrane na najwyższe poziomy, rozdzielczość 1680x1050 + v-sync, wszystko na sprzęcie.
C2duo 2,66 l2 4MB, 2 GB ram800, GF evga SuperClocked 320mb.
Gra automatycznie wykrywa nasz sprzęt i się do niego dostosowuje względem ustawień. U mnie wszystko było na max oprócz szczegółów tekstur, które zostały ustawione na poziom średni, zmieniłem je na max i nie widać żadnej różnicy w płynności gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 01:20, GuzikzKKG napisał:

Nie wiem, po co jest efekt ziarna tutaj, ale można go bez problemu wyłączyć.


Uściślając, to jest to efekt Film Grain, nadający obrazowi większej "filmowości". Po co taki efekt już dopowiedz sobie sam.

Dnia 12.07.2008 o 01:20, GuzikzKKG napisał:

Gra chodzi na max detalach, tzn. wszystkie opcje są załączone


Tak dobra optymalizacja raczej nie powinna nikogo dziwić. Ciekawe jak się teraz czują ci, którzy na ten aspekt wersji PC narzekali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 02:02, Zelgadis napisał:

> Nie wiem, po co jest efekt ziarna tutaj, ale można go bez problemu wyłączyć.

Uściślając, to jest to efekt Film Grain, nadający obrazowi większej "filmowości". Po
co taki efekt już dopowiedz sobie sam.
> Gra chodzi na max detalach, tzn. wszystkie opcje są załączone

Tak dobra optymalizacja raczej nie powinna nikogo dziwić. Ciekawe jak się teraz czują
ci, którzy na ten aspekt wersji PC narzekali ;)


Jednak ten efekt nie za bardzo wyszedł moim zdaniem. Czasem niektóre akcje wyglądają paskudnie z tym, chociaż przy samych dialogach i niektórych krajobrazach wygląda ekstra. Przydałby się klawisz skrótu do włączania/wyłączania efektu ;) <dżołk of kors>
Optymalizacja... sam się zdziwiłem, tyle efektów w takiej rozdziałce... :D W Crysis''ie miałem więcej problemów...
Druga kwestia jest taka, że gram na XP''ku może na Vista jest inaczej, wszystko obcykam dziś po południu i postaram się zamieścić jakieś wartościowe info. Dobranoc. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten film grain na konsoli mial za zadanie tuszowac niedoskonalosci tekstur, na PC jest raczej zbedny z wiadomego powodu CHOCIAZ - na wielkim TV HD z daleka gra z tym filtrem prezentuje sie oblednie,. z bliska juz efekt nestety pryska ;)

PS. OH JAK MNIE WKURZYLO ze nie mozna zapisac raz wyrzezbionej w mękach i cierpieniu twarzy w edytorze przy zaczynaniu kolejny raz gry od nowa zeby ni dlubac znowu ..... i czemu nei ma fryzury domyslnego wizerunku shepharda ??? wiem - szczegol - ale dla mnie istotny :] w ogole fryzury do wyboru wołają o pomste do nieba podczas gdy nawet kumpel jokera z pierwszej sceny ma super hairy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem optymalizacji :D Moj staruszek po przeszczepach (Pentiumn D930, 2GB RAM 667 DC, GF 7600GT SP2 256 GDDR3) zdolal uniesc na wysokich w 1280x1024 :)
A mi akurat efekt ziarnistosci podoba sie, dodaje klimatu, nie wyglada wszystko jak by wyszlo spod zyletki;)
Tak jak juz ktos napisal. najlepszyu efekt daje przy krajobrazach. Ale to zalezy od indywidualnych gust i guscikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 03:21, LIZZU napisał:

ten film grain na konsoli mial za zadanie tuszowac niedoskonalosci tekstur, na PC jest
raczej zbedny z wiadomego powodu CHOCIAZ - na wielkim TV HD z daleka gra z tym filtrem
prezentuje sie oblednie,. z bliska juz efekt nestety pryska ;)

To że tekstury wersji PC są lepsze nie znaczy, że Film Grain jest zbędny ;) Dzięki temu obraz naprawdę zyskuje na jakości. Z daleka, jak już mówiłeś, jest świetny, ale z bliska ma się równie dobre wrażenie.

Przy okazji - Motion Blur też jest świetny ;)

GuzikzKKG: Film Grain w normalnej akcji też jest przydatny, bo nie ma się wrażenia ''przeskoków'' między normalną grą, a cutscenkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było fajne w tej EK do momentu uruchomienia gry. Co prawda nie miałem czasu grać i nie wiem jak się dalej sprawy mają, ale już z samego początku muzyka tak wpadła mi w ucho i zajechało takim fajnym klimatem, że można teraz napisać tylko "szkoda, że nie ma soundtracka zamiast tych wszystkich gadżetów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować