Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect - pierwsze zdjęcia polskiej Edycji Kolekcjonerskiej!

237 postów w tym temacie

Panowie żeby było jasność-ja do firm kurierskich nic nie mam;zresztą z reguły dzwonią i pytają się kiedy moga dostarczyć i kiedy kogoś zastaną w domu.
Nie będę ukrywał;że jestem rozczarowany postawą cdp-skoro potrafili rozesłać gry do mm i do empików to czemu nie rozesłali tez do nas??
Pewnie powiedzą niektórzy coś o terminach-widzicie jak to wyszło;zostały one złamane.
Co gorsza można spokojnie kupić też ek od ręki.
Czuję się po prostu OSZUKANY zaistniałym faktem.
Zamiast kupować na gram pl i całą marże przeznaczać im;mogłem za podobne pieniądze mieć grę wcześniej kupując ją u pośredników.
Skoro gra jest dostępna w kilku co najmniej miastach (proszę Kolegów o potwierdzenie w których) a cdp obiecywał mi grę przed premierą sklepową to ktoś tu gra wybitnie nie fair.
Wolne wnioski?-wyciągnijcie Sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:10, GuzikzKKG napisał:

@Kajetan, wyjdźcie... teraz można owszem, ale jutro, pojutrze? przecież ktoś musi siedzieć
i czekać na przesyłkę. A z rozrzutu godzinowego w kursach kurierów wynika, że te siedzenie
będzie trwać od rana do wieczora :/


Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że w domu siedzą dzieci z racji wakacji. Odbiorą.
W tej komfortowej sytuacji już nie są dwaj moi znajomi, w sobotę jadą na zagraniczne wakacje. Próbowali "przekierowac" przesyłki na mój adres - oczywiście nie ma takiej opcji..... Ostatnio kurier z zakupami dokonanymi w gram.pl był około 16:30. Próba ustalenia godziny dostarczenia spełzła na niczym "będę pomiędzy 10:00 i 17:00". Koniec kropka. Dodam że w konkurencyjnej firmie kurierskiej można ustalić DOKŁADNIE godzinę dostarczenia, mało tego mozna dogadać się z kurierami żeby podjechali pod inny adres. No ale to może jest urok konkretnego kuriera i jego podejścia do klienta, nie wiem.

W każdym razie życzę wszystkim zamawiającym, w tym sobie, żeby jutro o tej porze znaleźli się na pokładzie Normandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie do sklepu gram.pl nie można się przyczepić zrobili co obiecali wysłali paczki 10 lipca dlatego nie rozumiem sensu dyskusji na ten temat. Firmy kurierskie zawsze podają kilkudniowe "widełki" szczególnie przed weekendem kiedy nie pracują aby uniknąć odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia. Paczki na pewno dojdą firmy kurierskie tak duże jak DPD działają bardzo sprawnie. Także przestańcie marnować przestrzeń na te bezsensowne pojękiwania, jutro na pewno wszyscy pre-orderowcy będą się nasycić grą.... :D Tak jak nam obiecano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoją opinię w 100% Mogliby się trochę lepiej zachować w zaistniałej sytuacji. Mogliby zmienić firmę kurierską np. na niezawodny DHL. Ale jutro się okaże kto dostał grę, a kto nie... W końcu ktoś musi prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:10, GuzikzKKG napisał:

Ziółka się skończyły to sięgnąłem po inne "uspokajacze" ;)

1 Magazyn: przyjęcie od kur. 10/07/2008 19:57:12 Przesyłka wchodząca do sortowni
WA2
2 PRZYJ . NA SRT WAW2 10/07/2008 19:25:00 Przesyłka wchodząca do sortowni

Taka informacja jest teraz :/ Wynika z tego, że jeszcze będą musieli z tego magazynu
przesyłkę wyciągnąć... A znając życie nie jest ich mało, do tego zaraz weekend, więc
i na trasie dużo samochodów. Jak tu można być dobrej myśli?


No dobra, informacja dla ciebie i wszystkich narzekaczy i wznoszących rozpaczliwe okrzyki "jakie to gram okropne, winne całemu złu świata". Zanim zaczniecie narzekać, sprawdźcie jak działa to na co macie zamiar obrzucić błotem. Bo taki status jak ten wyżej to najbardziej normalna sytuacja, jaka mogła się przydarzyć. Bo tak właśnie działają [cenzura] firmy kurierskie. Przecież, nie liczycie, że kurierzy z całej Polski jak jeden mąż stawią się w magazynie gram, żeby prosto stamtąd rozwieźć gry do klientów. Otóż, paczki wchodzą do magazynu takiej firmy przez cały dzień, tam są katalogowane, sortowane, żeby pod koniec dnia, późnym , albo bardzo późnym wieczorem znaleźć się w jednej z ciężarówek zmierzających do innych, lokalnych sortowni firmy. A taka ciężarówka, nocami przemyka się po naszych drogach i jak kierowca nie będzie mieć problemów to rano trafia do kolejnej sortowni, skąd dopiero po kilku godzinach odbiera ją kurier, który puka do naszych domów.

A i Naars, nie zalewaj się łzami, a forum spamem, tylko poczekaj do rana. I jeśli nic się nie zmieni, to zadzwoń do DPD i podaj jej im swój numer przesyłki. Jeśli po takiej rozmowie ci nie podadzą, to wtedy będziesz miał prawo się martwić i narzekać. Bo teraz, to zawalić mogło wszystko. Nawet jeden dodatkowy czy brakujący znak, przy transportowaniu bazy danych magazynów do bazy strony www, przez co nie możesz przejrzeć informacji o swojej przesyłce. A samo gram, nie ponosi przy tym jakiejkolwiek winy.

A narzekanie, że w normalnych sklepach mozna dostać grę od dzisiaj to zal.us To normalne, że sklepy dostają gry wcześniej, żeby je ustawić na półkach czy wysłać do klientów (w przypadku sklepów internetowych jak ten na gram). A że wystawiają je na półki wcześniej, zwykle łamiąc umowy - cóż, taka jest normalna praktyka w naszym. Mamy małą konkurencję, w końcu chodzi o 3 sieci i dystrybutor nie może zagrozić bojkotem, bo nie będzie miał gdzie swoich gier sprzedać. Tyle, że niektórym widocznie wydumana rozpacz blokuje zdolność zdrowego myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panowie-współpracowałem czasem z DHL i o ile przekonacie mnie w końcu;że CDP i gram.pl to aniołki w ludzkiej skórze;którym opinię zszargali mm i empik(co de facto jest prawdą) to nie mydlcie mi oczu o "solidności" DHL-u bo to jest już przesada.Nawiasem mówiąc-w mojej firmie jeżeli komuś przyjdzie coś załatwiać z DHL-em to pozostali mają z niego ubaw-zanim się gość dodzwoni i załatwi co trzeba to duuużo czasu mu się zejdzie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, moment ludzie, o co chodzi? :P Czy jakiś pracownik sklepu może się wypowiedzieć, czy gry (a przede wszystkim EK) zostały dziś (tj. 10.07.08r) wysłane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wszyscy mówią to z gram.pl gry wyszły. tylko kurierzy coś nawalają z dodawanie paczek do swojego rejestru czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to tym bym się nie przejmował. Tyle rzeczy zamawiam przez kurwierów, że już przywykłem, że aktualizacje są cholernie spóźnione albo wręcz na drugi dzień. Jeśli paczka jutro nie dojdzie - trudno, będę miał więcej czasu na piłkę nożną ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez zastanawia fakt, czemu gram.pl oklamalo ludzi piszac "Wszyscy, którzy dokonali lub dokonają zamówienia i wybiorą wysyłkę kurierem, otrzymają grę na dzień przed nowo ustaloną datą premiery!". Dniem premiery jest dzien, kiedy tytul sie pojawia, a poniewaz pojawil sie dzis, to ludzie zamawiajacy przesylka kurierska te gre powinni otrzymac wczoraj. (Dojrzalosc emocjonalna czy sposoby spedzania wolnego czasu osob zamawiajacych nie maja zadnego znaczenia dla faktu, ze zostaly one oszukane, wiec tego typu argumenta ad personam panowie sobie darujcie).

Dodatkowo smuci mnie fakt, ze klamstwem jest rowniez informacja mowiaca: "Co istotne, sklep.gram.pl realizować będzie zamówienia już w czwartek, 10 lipca!" . Zdecydowalem sie na odbior osobisty i liczylem, ze zamowienie bedzie realizowane tak jak pozostale (no, chyba ze pozostale tez nie byly dzis realizowane - jesli tak to tym bardziej brawo dla sklepu gram.pl) ale niestety jak widac - nie jest. Ciekawe wobec tego, czy jutro - czyli dzien po premirze - bede mial mozliwosc odebrania paczki, czy raczej dopiero po weekendzie - czego chcialem uniknac korzystajac z odbioru na miejscu - czyli jakies 3 dni po premierze.

Jaki wobec tego jest sens pisania takich bzdur, jak te przeze mnie zacytowane? Po co dawac mozliwosci pre-orderow, ktore realizowane sa po premierze? Po co oszukiwac ludzi? Dzialanie tego typu przypomina nieco jakas forme wyludzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:12, Heroes1990 napisał:

Aha, no to tym bym się nie przejmował. Tyle rzeczy zamawiam przez kurwierów, że już przywykłem,
że aktualizacje są cholernie spóźnione albo wręcz na drugi dzień. Jeśli paczka jutro
nie dojdzie - trudno, będę miał więcej czasu na piłkę nożną ^^


To się nazywa pozytywne myślenie xD Ja wciąż jednak wierzę, że wszystko dobrze się skończy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 19:08, ACE_2005 napisał:

W moim statusie wyśietla się: "Przesyłka odebrana przez kuriera WA1". Nie bronię tej
firmy kurierskiej, ponieważ nie mam z nimi nic wspólnego, ale mówię Wam, że już kilka
razy otrzymałem przesyłkę za jej pomocą (ze sklepu GRAM.PL dwukrotnie) i zawsze była
na drugi dzień. Niezależnie od statusu paczki. Pewnego razu sprawdzałem po godz. 23:00
i było bez zmian, a zmieniło się coś w okolicach godz. 06:00.

Zastanawiacie się, za co uważa Was ten sklep? Najwyżej za klientów i za nic więcej. Ta
filozofia stosowana jest w każdym sklepie i zawsze. Chyba, że macie jakieś zastrzeżenia.
Wtedy jesteście uważani za natrętnych klientów. Żaden sklep w obecnych czasach niestety
nie traktuje z należytym szacunkiem klientów. Takich czasów dożyliśmy.Te, że Empik dziś
wystawił towar, to tylko załuga tego, iż dzisiaj go otrzymali. Wierzycie w jakieś kary
za wcześniejsze wystawienie towaru na sklepowe półki? Bo ja nie wierzę. Gdyby była to
prawda, to po "wpadce" z Wiedźminem już by takiego numeru nikt nie odstawił.

Co do wysyłki GRAM.PL. Skoro otrzymali 09. lipca Edycję Kolekcjonerską, to z pewnością
otrzymali już cały towar, albo jego znaczącą część i mogli wysłać właśnie tego dnia,
a nie czekać na dzień dzisiejszy. To, że komuś nie wyświetla się status paczki i to,
że możemy otrzymać ją w poniedziałek, grubo po premierze, to będzie już tylko i wyłącznie
zasługą firmy kurierskiej, więc do niej kierujcie w tej sprawie swoje roszczenia. Nie
macie podstaw oskarżać pracowników sklepu, że przesyłka dojdzie do Was w poniedziałek
(chyba, że jeszcze nie nadali przesyłki).


Skoro mamy mieć pretensje do firmy kurierskiej to ja nie wiem po jaką ch****ę gram.pl zapewnia nas, że otrzymamy grę 1 dzień przed premierą? Przecież, zawsze gdy wychodzi jakaś nowa gra i jest możliwość PRE-ORDER to w zamówieniu jest jasno i wyraźnie napisane, że otrzymanie gry przed premierą - tylko kurier. Dlatego nie zgodzę się z Tobą i przyznam racje wszystkim tym, którzy winią gram.pl. Skoro gram.pl podejmuje decyzje nie konsultując tego z Marterlinkiem to już tylko i wyłącznie ich sprawa, aby towar trafił do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest napisane, że wysłano w dniu dzisiejszym to wg mnie nie ma się czego obawiać. Kiedyś spytałem kuriera jak działa cały ten ich system spedycji. Otóż: paczki w dniu wysłania wędrują to jednego zbiorczego magazynu, do którego popołudniem/wieczorem zjeżdżają się kurierzy. Przesyłki są posortowane, każdy bierze towar do swojego regionu i fru, cała noc jazdy do punktu spedycyjnego w danym mieście. Potem przesyłki są rozdzielane do mniejszych wozów i od przedpołudnia następuje rozwożenie paczek. Ruch na drogach w nocy mniejszy, więc spokojnie powinniśmy paczki otrzymać jutro ^^ Trza być optymistą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O witam kolegę! :)

Dnia 10.07.2008 o 18:50, Naars napisał:

W najczarniejszej wizji widzę jutrzejszy dzień, ME nie dochodzi...


A Ty wciąż snujesz te swoje czarne wizje. Cheer up!

Dnia 10.07.2008 o 18:50, Naars napisał:

Gra na półkach sklepowych stoi w cenie, jaką i ja zapłacę gram.pl, ale muszę czekać do poniedziałku...


Ale wiesz, że Empik, MediaMarkt/Saturn czy inny ElektroWorld łamie umowę rozpoczynając sprzedaż gry dzień wcześniej? Wiesz, że to nie zależy od Gram.pl ani CDP? I wiesz, że żądając kar umownych CDP mogłoby zostać zbojkotowane przez powyższe sieci, co oznaczałoby odpłynięcie WIELU klientów? Krótko mówiąc: wiesz, że nic na to nie mogą poradzić?

Dnia 10.07.2008 o 18:50, Naars napisał:

ghhhh... Nawet tego nie próbujcie! :[


I nie wrzeszcz tak, bo sąsiedzi się denerwują. :)


I do innych dwa słowa: zaskakuje mnie błyskotliwość niektórych klientów: zamawiają pre-order, a sami wyjeżdżają na wczasy. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Może po prostu warto używać polskiego słowa PRZEDSPRZEDAŻ zamiast "pre(tfu)order"? Może wtedy do co niektórych dotarłoby, że gdy zamawia się kuriera, warto być w domu, a nie wyjeżdżać do wód. Pomijam sens wcześniejszego zamówienia, skoro się wyjeżdża... LOL, po prostu.

Do reszty: nie gorączkujcie się tak. Jeśli paczka nie dojdzie na czas, to będzie to wina kuriera, a nie Gram.pl. takie jest ryzyko zamawiając przez Internet. Jak Wam się nie podoba, to na drugi raz kupcie w sklepie i po problemie. Po prostu. Dość już wylewania żali - to już nie pierwszy raz, więc czas wyciągnąć wnioski, do ciężkiej cholery. A na razie się uspokójcie. Jeśli nie pijecie piwa, wyjdźcie do parku pooddychać świeżym powietrzem - czekaliście tyle, poczekacie te 3 dni. I nie będziecie zamawiać więcej w sieci. Prawda, Fonfel? :))

Vege i życzę wszystkim miłej drzemki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki status:

1 Magazyn: przyjęcie od kur. 10/07/2008 19:57:03 Przesyłka wchodząca do sortowni WA2
2 PRZYJ . NA SRT WAW2 10/07/2008 19:25:00 Przesyłka wchodząca do sortowni WA2
3 Utworzenie kwitu importowego DPD 08/07/2008 20:54:04 Przesyłka odebrana przez kuriera WA1

Najciekawszy jest punkt trzeci. Widzicie datę?

@krzysiek-xxx:
Oczywiście, masz święte prawo się ze mną nie zgadzać. Gram.pl zapewnia nas, że otrzymamy grę przed premierą, bo ta ustalona jest na 12 lipca. To raz. Dwa: firma kurierska, za pomocą której mamy otrzymać paczkę zapewnia, że dostarczy ją na drugi dzień od dnia nadania, więc idąc tym tropem sklep podał, że otrzymamy paczkę na drugi dzień. Po trzecie: na jakiej podstawie już w tym momencie obwiniasz sklep skoro dzisiaj nadano przesyłkę, a jutro jeszcze nie nadeszło? Więc nie możesz wiedzieć na 100%, że nie otrzymasz jutro gry. Jeśli jej nie otrzymasz, wtedy obwiniaj firmę kurierską, że nie wywiązuje się ze swojego zadania w sposób należyty, a sklep obwiniaj za to, że takimi zapewnieniami wprowadza klientów celowo w błąd. I tylko wtedy będziesz mieć rację, ale jutro! Nie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować