Zaloguj się, aby obserwować  
querkis

To, czego rynek gier komputerowych potrzebuje najbardziej

202 postów w tym temacie

wydaje mi się, żę w tym endorphine jednak jest już jakiś silnik fizyki, popatrzcie na te filmiki, najlepsze, że behavior jest tak zaawansowany, że autor filmika zapytany jak to zrobił, sam nie wie, po prostu "wygenerowało mu się" lol..

http://www.youtube.com/watch?v=t_zAL3CaoHo

http://www.youtube.com/watch? v=2ZI2OJbbea8&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RavenSoul, litosci, to dziecie Neo nie ma pojecia o czym mowi. Co drugie zdanie przeczy sam sobie. Raz juz programuje w pythonie a za chwile jest modelerem w blenderze zeby za moment awansowac sie na artyste a potem stwierdzic ze euphoria ma wplyw na transfer w mmo. Do tego dorzuca jeszcze radosnie krzywe beziera. No daj spokoj.

Poza tym, co do euphoria, faktycznie, wyglada swietnie, problem polega tylko na tym ze jest daleko poza naszym zasiegiem, to tak samo jakbys nagle stwierdzil ze chcesz gamebryo. To se ne da. Oni wspolpracuja tylko ze studiami developerskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No allright :) ale temat ciekawy i z kolegą nohalem, czy nie po pewnym czasie mogło by się coś z tego wykluć.. Ja zasysam darmową wersję endorphina ( not commercial use) i zaraz się pobawię. Jak się nie mylę, to ty wspominałeś gdzieś o wskrzeszeniu Van Burena :) a ja widziałem gdzieś do zassania cały scenariusz z opisem lokacji i questów, można by się pobawić przynajmniej trochę, bo już mi się nie chce narzekać na TES:FALLOUT 3
tutaj link do wersji freeware:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2692&endorphin+2.7.1.7332+Learn ing+Edition

Pobawmy się trochę, w końcu od Tedda Howarda gorsi nie będziemy na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to endorphin nie euphoria :P

Tez zasysam, to kaman, szukaj tego scenario, popatrzymy w to ;). Zawsze mozna to na jakims nebula engine czy innym ogre popchnac jak sie znajdzie pare chetnych osob. Nawet jesli sie stworzy 1. moba i 1. level i 1. questa to zabawa przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:33, Terrorite napisał:

Ale to endorphin nie euphoria :P

z tego co wyczytałem to endorphin, to nazwa programu a wykorzystuje on technologię euphoria ( czyli to co szukamy?)

edit: być może masz rację, nie wiem ,bo jeszcze ssam, filmiki z Youtuba są dość przekonujące więc i tak pobawić się można. :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:33, Terrorite napisał:

Ale to endorphin nie euphoria :P

Tez zasysam, to kaman, szukaj tego scenario, popatrzymy w to ;). Zawsze mozna to na jakims
nebula engine czy innym ogre popchnac jak sie znajdzie pare chetnych osob. Nawet jesli
sie stworzy 1. moba i 1. level i 1. questa to zabawa przednia.



A masz programistę ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tego kumpla o ktorym wspominalem. Jest naprawde niezly tylko nie wiem jak u niego z czasem a raczej o tej porze nie wypada dzwonic i pytac. Poza tym gdyby zrobic concept arty, rozpisac caly roadmap, machnac pare modeli i zrobic strone projektu to kto wie, moze by sie znalezli jacys chetni volunteers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji, jednej klasy, kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe elementy w patchach :P

Ehh chyba mnie wyobraźnia ponosi ... czas popykać w CoD 4 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maja to wcisniete na jakis external site z czasem oczekiwania wiec teraz juz raczej tego nie sciagne. Jutro posciagam i popatrze, widze ze jest nawet unpacker do van burena. Z tym ze i tak jesli cos robic to od poczatku a nie bawic sie w reverse engineering bo szkoda czasu. Oczywiscie jesli robic to cos co byloby tylko based on: zeby komary i adwokaci nie mieli pozywki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 01:01, nolhal napisał:

Nie będę owijał w bawełnę. Mam zamiar stworzyc wcześniej czy później grę MMO z systemem
walki (jak mi sie wydaje) niespotykanym dotąd nie tylko w grach MMO(czyli massively multiplayer
online. cos jak Wow, Lineage 2), ale w śród wszytkich gier komputerowych, w których występuje
element walki na miecze.


Tak mi dopomóż Bóg :>... A programowałeś kiedykolwiek coś w jakimś języku programowania (Pascal, C/C++, C#) ? Bo takie plany to wielu miało, ale stworzenie gry to niełatwy chleb.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na mmo ( chociaż taką pikselozę Tibię to bym może ukulał, ale kto by kosztowało sporo pieniędzy i nie chodzi o pracę, tylko o masochizm i katowanie zmysłów przy tworzeniu nie będę przecież za darmo cierpiał)nie znam, i nie myślcie, że jestem pod wpływem euphorii ;) ja podchodzę do tego z dystansem i pesymistycznie ( mam przewagę: optymistę może spotkać przykra niespodzianka, a pesymistę tylko miłe zaskoczenie, bo na najgorsze już jest przygotowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:47, k13 napisał:

To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji, jednej klasy,
kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe elementy w
patchach :P


Eeehehehe, jassne :D
Musimy tylko napisac:
1. server
2. login/autenthication server
3. chat server
4. dbserver
5. protokol sieciowy
6. klienta
pikuś, na rano bedzie :P

@lothar-mb, nie zauwazyles ze zalozyciel watku to prawdziwy czlowiek renesansu? Drugi DaVinci, zna sie na wszystkim, jest programista/artysta/modelerem? I nawet umie pisac po serbsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:40, RavenSoul napisał:

Czytając z wielkim zainteresowaniem ten temat stwierdzam niestety że najmniej o tworzeniu
gier wie sam autor ( bez obrazy oczywiście)


No cóż Ameryki nie odkryłeś ;). Niestety nie wystarczy pomysł ale też umiejętności programistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:47, k13 napisał:

To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji, jednej klasy,
kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe elementy w
patchach :P


No co ty , my nie FunCom :D ani ta, ta od LOTRa XD najpierw puścimy tworzenie postaci, świat będzie w drugiej części gry dopiero :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:56, Terrorite napisał:

> To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji, jednej
klasy,
> kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe elementy
w
> patchach :P

Eeehehehe, jassne :D
Musimy tylko napisac:
1. server
2. login/autenthication server
3. chat server
4. dbserver
5. protokol sieciowy
6. klienta
pikuś, na rano bedzie :P

TGEA + free MMO kit :P


@RavenSoul

Obawiam się że do drugiej części byśmy nie doszli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:00, k13 napisał:

> > To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji,
jednej
> klasy,
> > kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe elementy

> w
> > patchach :P
>
> Eeehehehe, jassne :D
> Musimy tylko napisac:
> 1. server
> 2. login/autenthication server
> 3. chat server
> 4. dbserver
> 5. protokol sieciowy
> 6. klienta
> pikuś, na rano bedzie :P
TGEA + free MMO kit :P


@RavenSoul

Obawiam się że do drugiej części byśmy nie doszli ;P


TGEA + free MMO kit=masa snifferow, exploitow botow itd. bo przeciez kazdy moze sobie podejrzec kod :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:04, Terrorite napisał:

> > > To może od razu stwórzcie MMO ... zaczynając od małej malusieńkiej lokacji,

> jednej
> > klasy,
> > > kilku npc''tów, pare potworów .. i zacznijcie rozwijać świat dodając nowe
elementy
>
> > w
> > > patchach :P
> >
> > Eeehehehe, jassne :D
> > Musimy tylko napisac:
> > 1. server
> > 2. login/autenthication server
> > 3. chat server
> > 4. dbserver
> > 5. protokol sieciowy
> > 6. klienta
> > pikuś, na rano bedzie :P
> TGEA + free MMO kit :P
>
>
> @RavenSoul
>
> Obawiam się że do drugiej części byśmy nie doszli ;P

TGEA + free MMO kit=masa snifferow, exploitow botow itd. bo przeciez kazdy moze sobie
podejrzec kod :P

Spokojna twoja głowa .. nolhal by stał na straży ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować