Zaloguj się, aby obserwować  
querkis

To, czego rynek gier komputerowych potrzebuje najbardziej

202 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 02:07, k13 napisał:

>
Spokojna twoja głowa .. nolhal by stał na straży ^^


No wiesz co? Jak mogles, straciles wiare w niego? Przeciez on w 2 tygodnie da rade zwlaszcza ze to jego pasja. :D Nie mozemy go odrywac od jego projektow. Co tam my, on jest przeciez artysta i nie bedzie korzystal z takiego komercyjnego "gie" jak euphoria. Pewnie sam napisze jakas "ecstasy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:56, Terrorite napisał:

@lothar-mb, nie zauwazyles ze zalozyciel watku to prawdziwy czlowiek renesansu? Drugi
DaVinci, zna sie na wszystkim, jest programista/artysta/modelerem? I nawet umie pisac
po serbsku.


No brzydko mówiąc przejebana sprawa:
1. tworzenie modeli
2. tworzenie sceny 3d
3. jakiś animator :)
4. programowanie silnika gry
5. sztuczna intelka dla postaci i stworków
ufff i jeszcze wiele więcej.
Roboty od groma i mnóstwo kasy musi płynąć.
Ehhh chyba zostanę przy aplikacjach dla biznesu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:10, Terrorite napisał:

> >
> Spokojna twoja głowa .. nolhal by stał na straży ^^

No wiesz co? Jak mogles, straciles wiare w niego? Przeciez on w 2 tygodnie da rade zwlaszcza
ze to jego pasja. :D Nie mozemy go odrywac od jego projektow. Co tam my, on jest przeciez
artysta i nie bedzie korzystal z takiego komercyjnego "gie" jak euphoria. Pewnie sam
napisze jakas "ecstasy" :D


Ecstasy ? Ha ! No to już mamy nazwę dla naszego przełomowego MOO ! xD

World of Ecstasy
Age of Ecstasy
Ecstasy: Online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bryce bym sobie glowy nie zawracal, kazdy silnik teraz moze korzystac z map nierownosci przy generowaniu terenu. A jesli juz mialbym wybierac to wolalbym jakis terrain editor do 3dmaxa. Bryce nigdy mi nie podchodzilo, chyba ze wzgledu na fatalnie wolny renderer i ten jakis taki udziwniony interfejs z buttonami na pol ekranu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:11, lothar-mb napisał:

> @lothar-mb, nie zauwazyles ze zalozyciel watku to prawdziwy czlowiek renesansu?
Drugi
> DaVinci, zna sie na wszystkim, jest programista/artysta/modelerem? I nawet umie
pisac
> po serbsku.

No brzydko mówiąc przejebana sprawa:
1. tworzenie modeli
2. tworzenie sceny 3d
3. jakiś animator :)
4. programowanie silnika gry
5. sztuczna intelka dla postaci i stworków
ufff i jeszcze wiele więcej.
Roboty od groma i mnóstwo kasy musi płynąć.
Ehhh chyba zostanę przy aplikacjach dla biznesu :).



Efekty specjalne ( aka parcticle )
Spec od shaderków =)
Dźwiękowiec
Scenarzysta
Concept artists

itd :P

Nie wliczając w to osoby która wszystko kontroluje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:16, Terrorite napisał:

Bryce bym sobie glowy nie zawracal, kazdy silnik teraz moze korzystac z map nierownosci
przy generowaniu terenu. A jesli juz mialbym wybierac to wolalbym jakis terrain editor
do 3dmaxa. Bryce nigdy mi nie podchodzilo, chyba ze wzgledu na fatalnie wolny renderer
i ten jakis taki udziwniony interfejs z buttonami na pol ekranu :/



Ja muszę kiedyś z ciekawości wypróbować ten program od Nvidii :>


Choroba ... znowu dwa posty pod rząd ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2008 o 02:10, k13 napisał:

Bryce jest głownie do tworzenia ( generowania ) terenu :)


No wiem, ale teren by się w grze przydał :)
Cóż, an razie zasysam Bryce i endorphina i tutki do tego, jutro coś pomyślę ( w końcu wypuścimy tech demo do rana, hłehłehłe)
A tak na poważnie, pomyślimy, pobawimy się zobaczymy, kolega lothar-mb ma rację, najgorzej by było w takiej produkcji znaleźć programistów/scripterów którzy by poświęcili swój czas, bo modelowanie 3d to raczej przyjemne jest i sprawia frajdę, czego chyba nie można powiedzieć o skryptowaniu i programowaniu, bo to już ciężka praca w przypadku gry musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:19, RavenSoul napisał:


> Bryce jest głownie do tworzenia ( generowania ) terenu :)

No wiem, ale teren by się w grze przydał :)
Cóż, an razie zasysam Bryce i endorphina i tutki do tego, jutro coś pomyślę ( w końcu
wypuścimy tech demo do rana, hłehłehłe)
A tak na poważnie, pomyślimy, pobawimy się zobaczymy, kolega lothar-mb ma rację,
najgorzej by było w takiej produkcji znaleźć programistów/scripterów którzy by poświęcili
swój czas, bo modelowanie 3d to raczej przyjemne jest i sprawia frajdę, czego chyba nie
można powiedzieć o skryptowaniu i programowaniu, bo to już ciężka praca w przypadku gry
musi być...


Zależy kto co lubi ... rysowanie, modelowanie, texturowanie, animowanie też z czasem staje się męczące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:16, k13 napisał:


Nie wliczając w to osoby która wszystko kontroluje xD

No tu to przesadziles, przeciez jako game directora bierzemy Todda Howarda. No other way. Do tego jeszcze mozemy pogadac z Gaute Godagerem. Todd Howard=success. Howard+Godager=Success do kwadratu.

A tak na marginesie, to zanim bym zaczal mowic o modelach, scenarzyscie, shaderach i animatorach to jednak nalegam zeby zaczac od 1. scenario, 2. roadmap z milestones. Bez tego ani rusz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:16, k13 napisał:

Spec od shaderków =)


No shaderki możnaby wliczyć w programmera :P biorąc pod uwagę że coś tam z jęz. C zna :).
Ale i tak potok pieniędzy i potok profesjonalistów płynie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:21, Terrorite napisał:

A tak na marginesie, to zanim bym zaczal mowic o modelach, scenarzyscie, shaderach i
animatorach to jednak nalegam zeby zaczac od 1. scenario, 2. roadmap z milestones. Bez
tego ani rusz :D


Bardzo słuszna uwaga, więc zaczniemy od wczytywania się w docki z van burena i próbach posklejania tego w całość, potem się pomyśli nad jakimś modelem i pogłówkuje nad jego interakcją ze światem ( a raczej lokacją malutką może)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki tez mialem zamiar. Ciesze sie ze mi sie udalo.

@RavenSoul: no wiem ze bez terenu to troche marnie ale mowilem Ci, teren to mapa nierownosci i silnik niech to liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Terrorite
Scenario w sensie otoczenie, klimat itd, czy o scenariusz ? ;P
Roadmap możemy wziąść z google map ;P ( just kidding ) ... zacznij już rozpiskę :P

@lothar-mb
do tego potrzebny jest programista ze zmysłem artystycznym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Raven pisze, tak już na poważnie.
Jedyna opcja to chyba dołączyć sie do jakiegoś projektu OpenSource, bo jest tego sporo.
Zobaczcie np. OpenArena oparte na uwolnionym Q3 albo Nexuiz.
A nawet na naszym gramie koleś tworzył kiedyś silnik pod OpenGl - bodajże - http://ja.gram.pl/yezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie, nie wiem jak długo tu jeszcze wysiedzicie, ale mnie przez nadmierną liczbę downloadów tak się transfer posypał , że dopiero za jakieś 15 minut zacznę endorphine''a testować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:30, k13 napisał:

@Terrorite
Scenario w sensie otoczenie, klimat itd, czy o scenariusz ? ;P
Roadmap możemy wziąść z google map ;P ( just kidding ) ... zacznij już rozpiskę :P

Nie no scenariusz oczywiscie, przeciez zrobienie modelu i zanimowanie go, nawet zrobienie jakiejs tam walki to ma sie nijak do calej reszty. Musi byc spojna fabula. System questow, MQ, npce i dialogi dla nich, swiat z jakims chociazby podstawowym lore, historia glownego bohatera itd. To sie wydaje wszystkim ze, łaaaaaa, zrobmy gre, no to zrobmy, no to co potrzebujemy? Silnik, grafikow, coderow i jazda, a to nie do konca tak jest. Najpierw musisz wiedziec co chcesz zrobic, bo nagle moze sie okazac ze to co chcesz a to co mozesz to dwie rozne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:30, k13 napisał:

@lothar-mb
do tego potrzebny jest programista ze zmysłem artystycznym :P


co Ty artyzm - czysta matma :), ładnie wzorkami matematycznymi jedziesz po PixelShaderach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować