Zaloguj się, aby obserwować  
querkis

To, czego rynek gier komputerowych potrzebuje najbardziej

202 postów w tym temacie

@lothar
Nie wiem za bardzo jakby się silnik tech3 sprawował w grze izometrycznej ... no chyba że to ma być kolejny fallout 3 ^^

@Raven

Ja wstałem o 18:00 także jeszcze długo będę na nogach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:31, lothar-mb napisał:

A nawet na naszym gramie koleś tworzył kiedyś silnik pod OpenGl - bodajże - http://ja.gram.pl/yezu


A dzięki za linka, w zainteresowaniach ma game dev, można by zagadać, ogólnie ja bym to widział ( dżizus, już coś widzę, to znaczy źle ze mną... ;)) coś stylu właśnie van burena, rzut izo ale 3d, sporo pracy by to zaoszczędziło przy wszelakich modelach z powodu ilości szczegółów i oczywiście nie mówię tu o produkcji mogącej się równać grafą z jakąkolwiek dzisiejszą produkcją...Ale klimatem to zmiażdżymy Fallout 3 na bank... XD ( też mi wyczyn w sumie...phi)

Tu filmik z endorphine symulujący fizę w gta IV, cóż jestem pod wrażeniem możliwości tego toola..
http://www.youtube.com/watch?v=SalN1PiwHZU&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:37, lothar-mb napisał:

> @lothar-mb
> do tego potrzebny jest programista ze zmysłem artystycznym :P

co Ty artyzm - czysta matma :), ładnie wzorkami matematycznymi jedziesz po PixelShaderach
:)

i właśnie dlatego kiepski ze mnie programista, bo z matmy miałem max 3+ a moje zdolności programowania ograniczyły się do tekstowego RPG w basicu ( na C64 ofcoz) pod wpływem Hobbita i Gandalfa ( takie stare tekstówki jakby ktoś nie kojarzył) i przepisywania programów/gier z Bajtka XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to skoro juz doszlismy do pixelshaderow i tech3 to ja moze zaczne projektowac boxa do gry? :D Z pieknym napisem Games For Windows z jednej a By gamers for gamers z drugiej :D

"...programowania ograniczyły się do tekstowego RPG w basicu ( na C64 ofcoz) pod wpływem Hobbita i Gandalfa ( takie stare tekstówki jakby ktoś nie kojarzył)..."
Oł dżizaz, gralem w to tylko ze na spectrumnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:42, RavenSoul napisał:

> A nawet na naszym gramie koleś tworzył kiedyś silnik pod OpenGl - bodajże - http://ja.gram.pl/yezu


A dzięki za linka, w zainteresowaniach ma game dev, można by zagadać, ogólnie ja bym
to widział ( dżizus, już coś widzę, to znaczy źle ze mną... ;)) coś stylu właśnie van
burena, rzut izo ale 3d, sporo pracy by to zaoszczędziło przy wszelakich modelach z powodu
ilości szczegółów i oczywiście nie mówię tu o produkcji mogącej się równać grafą z jakąkolwiek
dzisiejszą produkcją...Ale klimatem to zmiażdżymy Fallout 3 na bank... XD ( też mi wyczyn
w sumie...phi)

Tu filmik z endorphine symulujący fizę w gta IV, cóż jestem pod wrażeniem możliwości
tego toola..
http://www.youtube.com/watch?v=SalN1PiwHZU&feature=related

Czemu mi te "maskotki" z filmika przypominają ''I, Robot'' ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że właściwe osoby na właściwym miejscu :D
Osmiobitowcy sie zebrali :). No mój Basic z Bajtka tez był ale na Atari 65 XE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:51, lothar-mb napisał:

No to widzę że właściwe osoby na właściwym miejscu :D
Osmiobitowcy sie zebrali :). No mój Basic z Bajtka tez był ale na Atari 65 XE :)


Ohh God ... nie przypominaj mi o Atari =)
Gry na kasetach magnetofonowych >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:51, lothar-mb napisał:

No to widzę że właściwe osoby na właściwym miejscu :D
Osmiobitowcy sie zebrali :). No mój Basic z Bajtka tez był ale na Atari 65 XE :)


No to mamy wszystkie najwazniejsze kompy dekady. :D Teraz mozemy zaczac wojne ktory byl najlepszy. Btw. pamietasz moda: Przepraszam, ma pan atari? Co pan, ja nie jestem rolnikiem... :D No offence ofc.

Btw. gdziez to uciekl nasz young padawan? Chcialem mu wlasnie pprzypomniec:
Ciemnej Strony Mocy strzeż się. Gniewu, lęku, agresji..., ciemną stroną one są. A on sie zmyl. Nieladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padawan poszedł chyba spać ...
Jestem ciekaw jak bardzo zły jest za to że "Zaspamowaliśmy" mu jego temat :o

O atarynce i rolnikach nigdy nie słyszałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe no smietanka towarzyska tutaj normalnie XD

10 print: "stoisz w pomieszczeniu masz drzwi na lewo i na prawo które wybierasz? L czy P "
20 if "l" goto 40
30 if "P"goto 50
40 print: "drzwi są zamknięte"
50 print:" te drzwi też są zamknięte, ale nie przejmuj się , to tylko test"
end

hahaha, teraz mi się przypomniały czasy młodości XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 02:56, Terrorite napisał:

> No to widzę że właściwe osoby na właściwym miejscu :D
> Osmiobitowcy sie zebrali :). No mój Basic z Bajtka tez był ale na Atari 65 XE :)
No to mamy wszystkie najwazniejsze kompy dekady. :D Teraz mozemy zaczac wojne ktory byl
najlepszy. Btw. pamietasz moda: Przepraszam, ma pan atari? Co pan, ja nie jestem rolnikiem...
:D No offence ofc.


Ja pamiętam: "Pokochałem me Atari, było z węgla i ze stali, z prądem niezbyt to działało węgla sypać należało" :D
Ale to były jeszcze stare czasy z walk z Komodowcami :D Ehh ale już minęło, teraz mamy 2008 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóz zarejestrowałem swojego endorphina, i pierwsze wrażenia są pozytywne, jednak jest to troszkę skomplikowany tool ( albo dla mnie godzina już nie taka na odkrywanie opcji programu) więc odłożę to na jutro i zajmę się lekturą docków van burena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:13, lothar-mb napisał:

> > No to widzę że właściwe osoby na właściwym miejscu :D
> > Osmiobitowcy sie zebrali :). No mój Basic z Bajtka tez był ale na Atari 65
XE :)
> No to mamy wszystkie najwazniejsze kompy dekady. :D Teraz mozemy zaczac wojne ktory
byl
> najlepszy. Btw. pamietasz moda: Przepraszam, ma pan atari? Co pan, ja nie jestem
rolnikiem...
> :D No offence ofc.

Ja pamiętam: "Pokochałem me Atari, było z węgla i ze stali, z prądem niezbyt to działało
węgla sypać należało" :D
Ale to były jeszcze stare czasy z walk z Komodowcami :D Ehh ale już minęło, teraz mamy
2008 ...

hehe dobry text ^^

Dzisiaj mamy wojnę X360 vs PS3 i Konsole vs PC :S

..... ale to nie o tym ten temat :)

@Raven

Szybko się poddałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co? Robimy Fallouta na atari, tak? :D Notabene wtedy sie czlowiek nie przejmowal tym czy mu gra pojdzie, czy nie bedzie mial slideshow itd. Jedyny problem byl tylko czy sie wczyta czy nie wczyta. Ehhhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:17, Terrorite napisał:

To co? Robimy Fallouta na atari, tak? :D Notabene wtedy sie czlowiek nie przejmowal tym
czy mu gra pojdzie, czy nie bedzie mial slideshow itd. Jedyny problem byl tylko czy sie
wczyta czy nie wczyta. Ehhhh....


Haha no wiesz ... wole pokaz slajdów niż żeby mi gra miała nie pójść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:17, Terrorite napisał:

To co? Robimy Fallouta na atari, tak? :D Notabene wtedy sie czlowiek nie przejmowal tym
czy mu gra pojdzie, czy nie bedzie mial slideshow itd. Jedyny problem byl tylko czy sie
wczyta czy nie wczyta.


No i to byl problem, trzeba było wyjść z pokoju bo magnet by odmówił posłuszeństwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, godzina sie robi pozna, albo wczesna, zalezy jak na to spojrzec, wiec udam sie na spoczynek. Jutro nawiedze ten watek zeby bacznie obserwowac postepy tego, ktorego imienia nie wolno wymieniac, czy nie zbacza na ciemna strone i takie tam :D
I pomecze te doce z van burena, chociaz widzac ich wage, 2.2 mb w zipie, to tam musi byc masa tekstow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:17, k13 napisał:

Szybko się poddałeś :P


nie no , po prostu ogarnia mnie ciemnota o tej godzinie już, nie umiem się skupić o takiej godzinie, poświęcę ten czas na rozmowę z wami i zaczytując sie w van burenie, cięższe zadania zostawię na jutro :P

@Terrorite
Ja bym jednak został przy PC bo do każdego egzemplarza gry musielibyśmy dodawać platformę a wtedy nie zarobimy ani my ani kolega nolchal,l tylko jak zwykle Chińczycy XD

EDIT: i przy okazji wiem już ile kosztuje pełna wersja endorphina do zastosowań komercyjnych... tylko 1590 dolarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:24, Terrorite napisał:

Dobra panowie, godzina sie robi pozna, albo wczesna, zalezy jak na to spojrzec, wiec
udam sie na spoczynek. Jutro nawiedze ten watek zeby bacznie obserwowac postepy tego,
ktorego imienia nie wolno wymieniac
, czy nie zbacza na ciemna strone i takie tam
:D
I pomecze te doce z van burena, chociaz widzac ich wage, 2.2 mb w zipie, to tam musi
byc masa tekstow.


Sleep well :)

@Raven

Chyba z ciekawości sam sobie ten program ściągnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować