Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age zmienia nazwę

32 postów w tym temacie

Vapourware Age: Origins będzie miało trailer jutro? Szczerze mówiąc to jestem ciekawy jak to będzie wyglądało w końcu tyle lat już ciągnie się produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:25, Aragloin napisał:

A BG III to kiedy będzie ?? :(



Zmartwię Cię chłopcze. BG III już było. Nie dożyło wydania. Projekt zmarł śmiercią naturalną wiele lat temu i każdy dostatecznie zainteresowany znajdzie na ten temat informację. Od tamtej pory uznano etap Baldurowy za zakończony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:38, Filip41 napisał:

> A BG III to kiedy będzie ?? :(


Zmartwię Cię chłopcze. BG III już było. Nie dożyło wydania. Projekt zmarł śmiercią naturalną
wiele lat temu i każdy dostatecznie zainteresowany znajdzie na ten temat informację.
Od tamtej pory uznano etap Baldurowy za zakończony...

Jakbym nie wiedział :(

A to s moje marzenia, może powierzą to w przyszłości Obsidianowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:39, Aragloin napisał:

A to s moje marzenia, może powierzą to w przyszłości Obsidianowi?


Oby nie. Seria zakończyła się na Tronie Baala i lepiej, żeby nie zamieniała się w tasiemcowaty syf. Została zgrabnie zakończona.
Niepokonanym zejść ze sceny.

Nie zdzierżyłbym czegokolwiek z Baldura na systemie DnD3,5. Fabułą sobie a system sobie. Gdyby wizards of the Coasts nie wepchało swoich dolarów w BG gralibyśmy na autorskim systemie, choć DnD2 nie jest takie złe. Za to DnD3,5 possywa mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGIII autorstwa Obsidian? Profanacja! W życiu bym im nie pozwolił się tym zająć, gdyby to ode mnie zależało. Ale gdyby BioWare...:P

A co do Dragon Age: Origins... miejmy nadzieję, że cały ten szum nie okaże się niepotrzebny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:46, Filip41 napisał:

> A to s moje marzenia, może powierzą to w przyszłości Obsidianowi?

Oby nie. Seria zakończyła się na Tronie Baala i lepiej, żeby nie zamieniała się w tasiemcowaty
syf. Została zgrabnie zakończona.
Niepokonanym zejść ze sceny.

BioWare są mistrzem gatunku i potrafią zrobić coś naprawdę po mistrzowsku, więc się nie obawiam, że jak by "trójeczkę" BG wypuścili to byłby to syf. A najniższą średnią z gier ich ma Shawdows of Undertide- ok 82%...Więc...

Dnia 10.07.2008 o 11:46, Filip41 napisał:

Nie zdzierżyłbym czegokolwiek z Baldura na systemie DnD3,5. Fabułą sobie a system sobie.
Gdyby wizards of the Coasts nie wepchało swoich dolarów w BG gralibyśmy na autorskim
systemie, choć DnD2 nie jest takie złe. Za to DnD3,5 possywa mocno.

Dla mnie nie ma znaczenia w której wersji D&D by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:46, Filip41 napisał:

Oby nie. Seria zakończyła się na Tronie Baala i lepiej, żeby nie zamieniała się w tasiemcowaty
syf. Została zgrabnie zakończona.
Niepokonanym zejść ze sceny.

Nie zdzierżyłbym czegokolwiek z Baldura na systemie DnD3,5. Fabułą sobie a system sobie.
Gdyby wizards of the Coasts nie wepchało swoich dolarów w BG gralibyśmy na autorskim
systemie, choć DnD2 nie jest takie złe. Za to DnD3,5 possywa mocno.


DnD 3/3.5 jest dużo lepsze od AD&D które było wręcz prymitywne pod niektórymi względami uproszczono część mało logicznych rozwiązań (Thac0 czy malejącą klasę pancerza), dodano większą swobodę w rozwoju postaci po ich stworzeniu, umiejętności, atuty itd. Klasy prestiżowe i zmieniona multiklasowość również usprawniły ten system i uczyniły go ciekawszym. Chociaż zgodzę sie z tym ,że autorski system w BG (czy jak by wtedy gra się nazywała) był by o wiele lepszym rozwiązaniem.

EDIT: Co do Tormenta 2 to jest to mało prawdopodobne, bo uniwersum planescape zostało zarznięte przez WotC, a gra była zrobiona przez BI więc prawa do tej serii ma pewnie Interplay który jest w dość specyficznej sytuacji finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:56, Zakharov napisał:

DnD 3/3.5 jest dużo lepsze od AD&D które było wręcz prymitywne pod niektórymi względami
uproszczono część mało logicznych rozwiązań (Thac0 czy malejącą klasę pancerza), dodano
większą swobodę w rozwoju postaci po ich stworzeniu, umiejętności, atuty itd. Klasy prestiżowe
i zmieniona multiklasowość również usprawniły ten system i uczyniły go ciekawszym. Chociaż
zgodzę sie z tym ,że autorski system w BG (czy jak by wtedy gra się nazywała) był by
o wiele lepszym rozwiązaniem.

A co z tego, że była malejąca klasa pancerza? W czymś to przeszkadzało? System był prosty i o to w tymwszystkim chodzi, bo nie trzeba sie uczyć setek różnych testów. Wyobraź sobie, że w WoD robisz testy tylko i wyłącznie k10 i w zasadzie MG ma pełną dowolność kiedy i na co robi test, bez konieczności trzymania sie podręcznika jak dziecko. W trójeczce DD nie da sie nic logicznie i spójnie zrobić bez setek formuł. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:49, flavee napisał:

BGIII autorstwa Obsidian? Profanacja! W życiu bym im nie pozwolił się tym zająć, gdyby
to ode mnie zależało. Ale gdyby BioWare...:P

oczywiście masz świadomość, że obisidian to w dużej mierze ludzie z black isle, bez którego baldurs gate nie byłoby tym czym było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:06, jaceloth napisał:

> BGIII autorstwa Obsidian? Profanacja! W życiu bym im nie pozwolił się tym zająć,
gdyby
> to ode mnie zależało. Ale gdyby BioWare...:P
oczywiście masz świadomość, że obisidian to w dużej mierze ludzie z black isle, bez którego
baldurs gate nie byłoby tym czym było...

Nie przesadzałbym...Chociaż zasługi mają niepodważalne. A co do samego Obsidianu- jeżeli miałoby robić już BG III to niech nawiąże ścisłą współpracę z BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię Wybrzerze Miedczy i okolice, lubię Wrota Baldura ale przecież Faerun jest olbrzymim światem. Nie obraziłbym się gdyby umiejscowiono nową grę z tego uniwersum w innej lokacji równocześnie zachowując epickość baldurowej sagi (byleby nic podobnego do serii Neverwinter).

Osobiście liczę, że Dragon Age okaże się w końcu prawdziwym spadkobiercą BG (o NN też tak pisano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jestem szczególnie wymagający, albo nie znam się na marketingu, ale po napisie "More July 9, 2008" spodziewałem się trochę więcej. Choćby concept art, screenshot, cokolwiek. Oby chociaż ten trailer coś pokazał, zamiast "więcej na E3".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:40, EmperorKaligula napisał:

> A BG III to kiedy będzie ?? :(

to po cholere pytasz jak wiesz ?

Lament zdesperowanego fana BioWare i BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:44, Aragloin napisał:

Lament zdesperowanego fana BioWare i BG.


to na koleczku rozancowym sobie lamenty odmawiaj a nie tu...

aha i nie kieruj sie recenzjami internetowymi - recenzenci wychwalaja CoD4 a mi sie plakac chcialo z zalu przy tej grze - to gorsze niz amerykanskie kino, tak to naciagane i zmyslone... wg mnie skaza na serii CoD, ale co ja tam wiem - recenzenci wiedza lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować