Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Good Old Games (GOG.com) - Temat Ogólny [M]

228 postów w tym temacie

Tak, fajnie, miło... Ja się jednak boję.
Pamiętam gdy pierwszy raz CDP zapowiedział platformę gram.pl - wielka radość, zachwyt wirtualnymi pieniędzmi, dożywotnią gwarancją, aukcjami użytkowników - strasznie kolorowo. Jak jest teraz? Sklep jest zabójczo drogi - WPLN''y stały się zbędnym bajerem który tylko przeszkadza przy zakupach - nawet po ich użyciu cena jest wysoka w porównaniu do konkurencyjnych e-sklepów. Można powiedzieć, że jedynym plusem są pre-ordery edycji kolekcjonerskich. Oczywiście jest jeszcze forum, gramsajty i newsy. Wszystko to z "otoczki" gramowego sklepu przekształciło się w prawdziwy portal dla graczy. I całe szczęście.

Do czego zmierzam? Boje się, że to całe Good Old Games jest przereklamowane - tak jak gram.pl na początku. Oczywiście sam pomysł strasznie mi się podoba - starsze gry za 5$-10$ - to naprawdę atrakcyjna oferta. Brak zabezpieczeń i możliwość ponownego ściągnięcia gry brzmi świetnie - podobnie jest na steamie, do tego nie potrzeba internetu by grę uruchomić... Brzmi jak bajka :]. Zobaczymy jak te walki z zabezpieczeniami wyjdą w praniu. Do tego poradniki, soundtracki, tapety, edytory... ^_^''

Niestety - obiło mi się o uszy, że część produktów może NIE BYĆ DOSTĘPNA W EUROPIE. No to śliczna zagrywka Europejska firmo. Już myślałem, że znalazłem jakąś alternatywę dla STEAM, które to wyraźne faworyzuje North Americe. Swoją drogą --> Dlaczego developerzy chcieliby wydawać swoje gry w GOG, zamiast na steamie który ma już x milionów użytkowników? Mam nadzieję, że nie zabraknie wam developerów którzy będą chcieli wydawać tutaj swoje gry. I jeszcze sprawa płatności - rozumiem, że złotówki nie wchodzą w grę - w takim razie co z bardzo tanimi dolarami? Mam nadzieję, że nie będę zmuszony do płatności w funtach/euro tylko dlatego, że mieszkam w Europie. Mówię NIE regionalnym podziałom cenowym (lol).

Być może narzekam tylko dlatego, że jestem Polakiem. Być może. W końcu Polacy mogą tylko narzekać. Skończę tego posta krótkim stwierdzeniem: Czuje, że nie będzie kolorowo. Ale jednocześnie mam nadzieję, że pomysł wypali. Powodzenia CDP ^_^

PS: Mam nadzieję, że dostanę się do wersji BETA serwisu >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie ten wywiad z Michałem Kicińskim i muszę powiedzieć że mam mieszane uczucia. Z jednej strony Polacy nie będą mieli jakiś ograniczeń w porównaniu z innymi Europejczykami i to jest plus. Ale z drugiej strony z wywiadu można dowiedzieć się że CDP nie wyklucza w przyszłości wydawania polskich wersji gier , moim zdaniem jest to zwykłe lanie wody , ponieważ wiadomo że nastąpi to tylko wtedy jak inicjatywa ta będzie popularna w Polsce , ale niestety jak na razie nic tego nie zapowiada , a to przez dwie bardzo poważne wady czyli możliwość płacenia tylko kartą kredytową oraz brak możliwości płacenia złotówkami . Uważam że przez te dwie wymienione przeze mnie wady Polscy gracze nie rzucą się na ściąganie gier z GOG.com , a co za tym idzie nie pojawią się polskie wersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystartowala beta Gog podobno sa w niej nastepujace tytuly:

1nsane
Conquest of the New World
Descent + Descent 2
Die by the Sword + Expansion
Evolva
F/A-18E Super Hornet
Fallout
Fallout 2
Fallout Tactics
Freespace + Expansion
Freespace 2
Giants: Citizen Kabuto
Invictus: In the Shadow of Olympus
Jagged Alliance 2: Unfinished Business
Kingpin: Life of Crime
Lionheart
M.A.X. + M.A.X. 2
MDK
MDK 2
Messiah
Operation Flashpoint GOTY
Original War
Sacrifice
SHOGO
TOCA 3

Jak widac imponujaca kolekcja starych hitow na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 15:37, Michaelius napisał:

Original War


Wszystkie gry w porządku, ale tą mogę wam polecić z czystym sumieniem. Wspaniała gra akcji/taktyczna, możliwość tworzenia własnych pojazdów, wybierania do nich uzbrojenia, typu zawieszenia, silnika itd., strasznie wciągająca, bardzo dobry mutliplayer, nawet nawet spora ilość graczy. Polecam, normalnie 10/10! HIT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, "prawie" wszystkie gry z listy Michaeliusa posiadam w swojej kolekcji, mam nadzieję, że gier będzie dużo, dużo więcej... Chociaż chętnie kupię drugą część MDK :). Bo grałem tylko w demo. Ile kosztuje Die by The Sword + dodatek? Podstawkę mam - ale dodatek wygląda smakowicie. Mam nadzieję, że po premierze znajdą się osoby które posiekają się ze mną na arenie? DBTS to jedna z nielicznych gier w których naprawdę liczy się skill ;P

Nie jestem na bieżąco - jakieś nowe info dotyczące startu Good Old Games?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że nie zapisałem się na beta testy Good Old Games. Startowe tytuły są dość dobre , ale większość interesujących mnie gier już posiadam , a na pozostałych interesujących mnie grach nie zależy mi aż tak bardzo żebym od razu je zamawiał. Mam nadzieję że jak wystartuje ta nowa inicjatywa to pojawi się zdecydowanie więcej naprawdę dobrych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może jest szansa na to, że w Good Old Games znajdą się kotory ? :) Nawet jeśli zostaną opublikowane w wersji angielskiej, to w Internecie są dobre spolszczenia i chyba nawet legalne... chciałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:43, Fagno napisał:

Hmm a może jest szansa na to, że w Good Old Games znajdą się kotory ? :) Nawet jeśli
zostaną opublikowane w wersji angielskiej, to w Internecie są dobre spolszczenia i chyba
nawet legalne... chciałbym.


Raczej mało prawdopodobne. KOTORy idą na Allegro po 60 zł, więc wątpię aby była możliwość kupna w tej inicjatywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:52, Kraju92 napisał:

Raczej mało prawdopodobne. KOTORy idą na Allegro po 60 zł, więc wątpię aby była możliwość
kupna w tej inicjatywie.

Tak, ale zauważ że jest ich coraz mniej. Tym sposobem to w Good Old Games nie będzie nic, a ja uważam że i tak 60 zł za kotory to na ten moment dużo ;). Widziałbym je pod złotym szyldem klasyki cedepów, jeśli by oni byli dystrybutorami w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:57, Fagno napisał:

Tak, ale zauważ że jest ich coraz mniej. Tym sposobem to w Good Old Games nie będzie
nic, a ja uważam że i tak 60 zł za kotory to na ten moemnt dużo ;). Widziałbym je pod
złotym szyldem klasyki cedepów, jeśli by oni byli dystrybutorami w Polsce.


Jest ich bardzo mało, a żeby wylicytować to trzeba być szczęściarzem. Za dwójkę to 60 zł nie jest jeszcze tak dużo, ale za jedynkę która ma ładne kilka lat to już przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:59, Kraju92 napisał:

Jest ich bardzo mało, a żeby wylicytować to trzeba być szczęściarzem. Za dwójkę to 60
zł nie jest jeszcze tak dużo, ale za jedynkę która ma ładne kilka lat to już przegięcie.

No i ciężko dostać nówki (dwójkę widziałem na wirtusie). Mi te gry się strasznie podobają, ale sa pewne granice finansowe których nie przekroczę nawet dla Kotorka :).

Mam nadzieję że ktoś z CDP odwiedza ten wątek i zbiera prośby i postulaty graczy, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:00, Modok napisał:

Moim zdaniem to jest nie potrzebne przecież już mamy steam.


Nie każdy ma steam. A taki system jest bardzo fajny według mnie, może i jest podobny do steam, ale myślę że będzie oferował coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry całkiem fajne, tylko, że ceny raczej nie przystosowane do polskiego rynku... Te 10 dolców to nie mało, nawet, gdyby te gierki były wydawane w pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:00, Modok napisał:

Moim zdaniem to jest nie potrzebne przecież już mamy steam.

W Ameryce Północnej jest jeszcze Gametap(tylko tam można założyć i korzystać z konta do niego). Jest tam sporo darmowych starych gier, które bez problemu działają pod nowymi systemami(Metal Slug, Cannon Fodder) oraz parę innych starych gier. Ale liczę na to że GoG będzie godnym konkurentem dla Steam''a i GameTap''a. Mam przynajmniej nadzieje że CDP weźmie całkiem na poważnie polski rynek i będzie można kupować gry w naszym języku i za nasze kochane złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam przynajmniej nadzieje że

Dnia 29.08.2008 o 18:43, rybisiu napisał:

CDP weźmie całkiem na poważnie polski rynek i będzie można kupować gry w naszym języku
i za nasze kochane złotówki.

W zasadzie to nie sądzę, ale jeśli gry byłyby po 6 i 10 zł to byłoby ok. Wtedy też coś bym pewnie zakupił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:47, kitek0101 napisał:

>Mam przynajmniej nadzieje że
> CDP weźmie całkiem na poważnie polski rynek i będzie można kupować gry w naszym
języku
> i za nasze kochane złotówki.
W zasadzie to nie sądzę, ale jeśli gry byłyby po 6 i 10 zł to byłoby ok. Wtedy też coś
bym pewnie zakupił :).


Na pewno będą po tyle bo najtańsza gra ma być po 5$ a najdroższa po 10$. Fajną opcją by było również jakby do zakupionej gierki dołączali by gotowe do wydrukowania okładki na pudełko DVD :) Wtedy bym sobie całe rządki pudełek z tymi grami układał ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować