Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Good Old Games (GOG.com) - Temat Ogólny [M]

228 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 19:00, kitek0101 napisał:

No wiem po ile mają kosztować. No, ale chyba nie wiadomo dokładnie jak będzie w Polsce...
czy nie? ;)

Wiem tyle co ty ;) Ja wypatruje ciągle newsów od pomysłodawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:04, rybisiu napisał:

> No wiem po ile mają kosztować. No, ale chyba nie wiadomo dokładnie jak będzie w
Polsce...
> czy nie? ;)
Wiem tyle co ty ;) Ja wypatruje ciągle newsów od pomysłodawców.

Ok, a pomysł z okładkami jest całkiem niezły :). Tylko dawno nie widziałem pustych pudełek DVD :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:06, kitek0101 napisał:

> > No wiem po ile mają kosztować. No, ale chyba nie wiadomo dokładnie jak będzie
w
> Polsce...
> > czy nie? ;)
> Wiem tyle co ty ;) Ja wypatruje ciągle newsów od pomysłodawców.
Ok, a pomysł z okładkami jest całkiem niezły :). Tylko dawno nie widziałem pustych pudełek
DVD :P.

Wchodzisz do byle jakiegoś super marketu na spożywkę i tam można bez problemu kupić. Poza tym na allegro można zamówić konkretną ilość ;] Więc kolejny problem z głowy :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że pojawią się tam różne klasyki, także te które w tej chwili są w zasadzie niedostępne(System Shock 2),a strona będzie się odpowiednio rozwijać, bo niestety może się okazać, że będzie to po prostu następna "tania seria" w której będą lądować gry które nie sprzedają się już nawet w XK hicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie GOG lekka stagnacja, ale ja wiąże z tą inicjatywą od początku spore nadzieje.
Teraz się coś powoli rusza, już od jakiegoś czasu działa Early Access Beta i... w tym tkwi mój problem. Na stronce GOG czarno na białym jest napisane, że każdy kto wpisał adres email przed 8 września dostał wiadomość z Early Access Code. Wpisywałem adres co drugi dzień od założenia strony i co? Nie ma. Jestem tym lekko wkurzony. Może ominąłem coś będąc ostatnio dwa tygodnie za granicą?

PS Nie ma żadnych nowych plotek związanych z GOG? Bardzo na to czekam, uważam to za spore wydarzenie, ale widzę, że wookoło cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dokonałem pierwszego zakupu na GOG.com. Kupiłem oczywiście pierwszego Fallouta, bo ostatnio naszła mnie ochota na tę grę, ale tym razem dla odmiany chciałbym zagrać w oryginalnej wersji językowej. Sam zakup był bardzo szybki, przejrzysty i bezproblemowy. Nie ukrywam, że skusiłem się na Fallouta również przez obiecane dodatki jak unikalne tapety, avatary czy ścieżka dźwiękowa z gry. Owe dodatki otrzymałem tak jak mi to obiecywano i jestem z nich zadowolony. Avatary faktycznie nieczęsto spotykane, a na ścieżce dźwiękowej oprócz zwykłych nut, które towarzyszą nam podczas gry znalazł się jeszcze utwór z intra p.t. "Maybe". Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony z zakupu i już planuję kolejne zakupy. Na pierwszy ogień pójdzie Fallout 2, a w przyszłości mam nadzieję na Planescape: Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowej usłudze CDP trochę się zawiodłem. Spodziewałem się czegoś... Lepszego? Na pierwszy ogień poszedł Fallout Tactics. Bezproblemowy zakup, szybki download i fajny instalator. Pograłem trochę i rzuciłem w kąt (o ile to możliwe :D). Trochę się na grze zawiodłem, chociaż to nie wina samej platformy GOG... Pamiętam, że w demo grało się przyjemnie. Cóż, czas robi swoje.

Potem zdecydowałem się na Redneck Rampage. Pamiętam świetne demo przy którym dobrze się bawiłem. A już totalnie się nakręciłem widząc dwa dodatki. Zakup, download i pierwsze problemy. Poprzez "specjalne przygotowanie gry dla XP i VISTA" spodziewałem się SPECJALNEGO PRZYGOTOWANIA GRY, a nie DOSBOXA!
Gra chodzi strasznie wolno, odpowiednia konfiguracja była męcząca (szczególnie dźwięku - w końcu przez te kilka(naście) lat zmieniłem kartę dźwiękową). Niestety, nawet po zabawie z rozdzielczością gra chodziła wolno, do tego była niestabilna. Kolejną bolączką był brak muzyki in-game. Widzę, że dopiero teraz dodano ją w oddzielnej paczcce. No cóż, może później spróbuje jeszcze raz pobawić się konfiguracją, bo na razie kupiłem trochę wybrakowaną grę.

Do samej usługi ciężko się przyczepić. Jest przejrzysta, ładna i porządnie wykonana. Denerwują tylko ceny. 5.99$ powinno być standardem! 10$ za niektóre produkcje to zdecydowanieza dużo (ah, ci łakomi developerzy :/). No i biblioteka gier jest uboga. Znaleźć można kilka perełek, to wszystko. Czekam na wyjście z BETA i lepsze pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 10:50, Budo napisał:

Jak wygląda płatność w gogu? Tylko karta kredytowa, czy jeszcze jakieś inne opcje?

Jest jeszcze PayPal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczeń chyba jeszcze nie ma, ale ponoć mają dołączyć pod koniec kwietnia.

Gry z GoGu do działania nie wymagają żadnych dodatkowych aplikacji. Ot, po prostu staroć się odpala i tyle (czasem do akcji wchodzi dosbox)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MaccCry: po opłaceniu w Twoim profilu pojawi się na wirtualnej "półeczce" okładka z grą, tamże jest opcja ściągania.

@ww3pl: dziwnie, myślałem że gry są tak przygotowane aby nie wymagały DOSBoxa. Problem na Win7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz możesz ściągać instalki przez ich downloadera albo od razu przez przeglądarkę. Każda gra to 1-plikowa instalka, jeśli gry są bardziej ''syte'' instalka jest w kilku częściach i najpierw trzeba ją rozpakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miały Dosboxa (te które go potrzebowały), po prostu są tak zrobione a DB tak zaszyty że go nie widać, czasem co najwyżej moiżna (ale nie trzeba) kilka opcji prostych ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:41, rtyrtyrty napisał:

gdzie wpisać kod na grę do gog.com? pytam bo za 300 CDpunktów wziąłem Drivera: PL


Kupujesz grę na GOGu i będziesz miał tam możliwość wpisania kodu rabatowego bodajże. Po jego wpisaniu kwota do zapłaty wyniesie okrągłe 0.00$ :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:44, SpecShadow napisał:

Kupujesz grę na GOGu i będziesz miał tam możliwość wpisania kodu rabatowego bodajże.
Po jego wpisaniu kwota do zapłaty wyniesie okrągłe 0.00$ :]

ok dzięki :) tylko i tak trochę drogo po przeliczeniu na złotówki, całe 0.00zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować