Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Good Old Games (GOG.com) - Temat Ogólny [M]

228 postów w tym temacie

Jak działa ten downloader gogowy? Jak chce ściągnąć se-sobie wieśmaka który zajmuje ~15gb, to ile musze mieć wolnego na C:? Na drugiej partycji mam +20 giba i niestety jakoś mu się nie chce zacząć ściągać.
Jestem skazany na ściąganie partów? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 00:18, Zgreed66 napisał:

Jak działa ten downloader gogowy?
Jestem skazany na ściąganie partów? xD


Musisz miec tyle miejsca ile zajmuje dana gra, tego nie przeskoczysz.
GoG Downloader i tak pobiera czesci, jedyna roznica polega na tym ze zamiast nadwyrezac sobie palec klikajac siedem razy (w przypadku pierwszego Wieska) to klikasz raz i wszystko wskakuje do downloadera, no i do tego mozesz spokojnie pauzowac pobieranie i je wznawiac kiedy ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 00:18, Zgreed66 napisał:

Jak działa ten downloader gogowy? Jak chce ściągnąć se-sobie wieśmaka który zajmuje ~15gb,
to ile musze mieć wolnego na C:? Na drugiej partycji mam +20 giba i niestety jakoś mu
się nie chce zacząć ściągać.
Jestem skazany na ściąganie partów? xD


Tak, bo on zajmuje od razu 15GB i ściąga party po kolei, z tego co pamiętam będziesz chyba potrzebował jeszcze raz tyle miejsca, żeby te party się połączyły.
Później możesz wyrzucić inne pliki językowe, co zwolni parę Giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To jestem uwalony xD
Spodziewałbym się, że jak wybiorę mu inny dysk, to on na ten inny sobie będzie sciągać, a nie zaśmiecać mi systemowy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakiś babol w najnowszej wersji Downloadera, wcześniej takich cyrków nie odstawiał - ściągał od razu do folderu, który miał wskazany :). Chyba trzeba zaczekać, aż to panowie z GOG naprawią albo obejść się bez Downloadera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2012 o 00:05, Blackhand napisał:

To jest chyba jakiś babol w najnowszej wersji Downloadera, wcześniej takich cyrków nie
odstawiał - ściągał od razu do folderu, który miał wskazany :).

Aaach cudownie. Nie ma to jak moje szczęście ;)

Dnia 30.12.2012 o 00:05, Blackhand napisał:

Chyba trzeba zaczekać, aż to panowie z GOG naprawią albo obejść się bez Downloadera.

Jak się nic nie wysypie to za ~2h będę miał :P (Potem tylko patchuj YYyyy).
Miałbym rano gdyby komp nie "zasnął" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak przeliczane są dolary na złotówki na GOG.com? Chciałbym kupić Wieśka w promocji, ale nie jestem pewny, ile właściwie przyjdzie mi ostatecznie zapłacić. Czy 15 dolarów według nich to rzeczywiście około 45 zł czy jest w tym jakiś koszt ukryty (przeliczenie po drodze na euro lub coś w tym stylu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 20:33, GanD napisał:

Orientuje się ktoś jak przeliczane są dolary na złotówki na GOG.com? Chciałbym
kupić Wieśka w promocji, ale nie jestem pewny, ile właściwie przyjdzie mi ostatecznie zapłacić.
Czy 15 dolarów według nich to rzeczywiście około 45 zł czy jest w tym jakiś koszt ukryty
(przeliczenie po drodze na euro lub coś w tym stylu)?

To chyba zależy tylko od Mastercarda lub Visy. Najlepiej zadzwonić do nich na infolinię. Ale sądzę, że będzie standardowy przelicznik: 1 $ = 3,1 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj pomyślałem. Fajnie by było zobaczyć tam Command & Conquer i podobne wczesne strategie od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Command & Conquer, Red Alert i Tiberian Sun były udostępniane przez EA za darmo. Reszta dostępna na Originie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Windows 8 ma problem z odpalaniem programów 16-bitowych. Nie potrafi odpalić instalatora. Chciałbym, żeby ktoś z ekipy GOG jakoś to zmodyfikował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOGowi nic do tego :). Jeśli zapłacisz kartą, pieniądze przeliczy Twój bank wg swojego aktualnego kursu sprzedaży (+ewentualna opłata za przewalutowanie, czasami naliczana dwa razy, jeśli najpierw przeliczane są złotówki na euro, a potem euro na dolary), jeśli przez PP, to PayPal zajmie się przewalutowaniem. Zauważyłem, że mimo podwójnego przewalutowania, w moim banku (mBank) bardziej się zwykle opłaca płacić kartą, niż przez PP, bo ten drugi ma wyższe kursy i opłaty (plus jest taki, że płacąc przez PP od razu wiesz, ile Cię skroją, w moim banku przy płaceniu kartą najpierw pojawia się blokada środków na karcie, a dopiero po kilku dniach kasa jest ściągana z rachunku, rzadko kiedy na dokładnie tę samą kwotę - czasem taniej, czasem drożej :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, już kupiłem, ostatecznie zapłaciłem kartą kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 21:10, Demagol napisał:

Ta, udostępniali, ale miałem małego zonka gdy się okazało, że multi nie działa :P.


Raczej GOG nic by w tej kwestii nie poprawił, patrz KKND :). C&C i RA to prehistoria, po LANie obsługuje IPX/SPX, którego obsługa wyleciała z Windowsa bodajże podczas premiery Windows 2000, nie wiem, czy z TS nie jest podobnie. Z kolei multi przez Internet opierał się na serwerach, których już nie ma.
Choć tak na marginesie - wydaje mi się, że do C&C i RA istnieją patche dodające obsługę TCP/IP po LAN (zawarte są w nieoficjalnym patchu do TFD).
A, znalazłem http://nyerguds.arsaneus-design.com/cncstuff/0_files.html#cc_dll (C&C95/RA1 Network DLL Patch v1.01 - dodaje obsługę TCP/IP w C&C/RA).
A to nawet lepsze http://cncnet.org/ bo pozwala grać również w TS i RA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadek KKND jest akurat zupełnie od GOG-a niezależny, chociaż może miło dla fanów by było, gdyby mogli sobie przez sieć grać.

Dzięki za linki, ale już nie są potrzebne - dawno odpuściłem sobie TS ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować