Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Good Old Games (GOG.com) - Temat Ogólny [M]

228 postów w tym temacie

Dostałem kod na Wiedźmina. Gra pojawiła się na półce jednak gog downloader nie współpracuje. Mam Win 8.1 plus FF lub Opera. Nie pobiera ani na jednej przeglądarce ani na drugiej. Gdy ściągałem pojedynczo niestety niektóre biblioteki uszkodzone;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak GOG zabezpiecza się przed oszustami ?
Mają 30dniowa gwarancję zwrotu [przynajmniej w teorii, nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak to do końca działa], gry jak dobrze wiemy nie mają zabezpieczeń DRM.
Potencjalny "cwaniak" kupuje tytuł XYZ, pobiera na dysk instalator, grę już ma więc zgłasza się po zwrot kasy. Może kupić każdą nowość "za darmo" - przynajmniej w teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano zrobi - bo pobierając pirackie gry masz jednak szansę "wpaść" a tu masz źródło "legalnych piratów".
Generalnie jestem ciekaw czy serwis się jakkolwiek zabezpiecza przed takimi praktykami. Oczywiście nie jestem też przeciw gwarancjom zwrotu - bo to w zasadzie jedyny ratunek jak kupisz kota w worku i dany tytuł okaże się kaszanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 15:04, Zekzt napisał:

Tak się zastanawiam jak GOG zabezpiecza się przed oszustami ?
Mają 30dniowa gwarancję zwrotu [przynajmniej w teorii, nigdy nie korzystałem więc nie
wiem jak to do końca działa], gry jak dobrze wiemy nie mają zabezpieczeń DRM.
Potencjalny "cwaniak" kupuje tytuł XYZ, pobiera na dysk instalator, grę już ma więc zgłasza
się po zwrot kasy. Może kupić każdą nowość "za darmo" - przynajmniej w teorii.


Zabezpieczyli się bodajże w ten sposób, że pomimo prób i wysiłków wsparcia, aby daną grę włączyć, to zwracają pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 15:13, Zekzt napisał:

Ano zrobi - bo pobierając pirackie gry masz jednak szansę "wpaść" a tu masz źródło "legalnych
piratów".

Jeśli ktoś ma tyle oleju w głowie by być w stanie wymyślić taki numer, raczej nie ma też problemów ze znajdowaniem instalatorów goga z "drugiej ręki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma którąś z poniższych gier w wersji pudełkowej to może na gog.com przypisać sobie do konta wersję cyfrową ze wszystkimi bonusami jakie serwis oferuje.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (Cień Czarnobyla)
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (Czyste Niebo)
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (Zew Prypeci)

Trzeba po prostu wpisać numer seryjny gry na tej stronie: http://www.gog.com/reclaim Nieważne gdzie i w jakim kraju grę się kupiło, ważne aby posiadać numer seryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 02:48, Wojman napisał:

...


Dla ścisłości - chodzi o kod GameSpy w formacie XXXX-XXXX-XXXX-XXXX, przy czym nie wszystkie kody działają, ja mam np. Clear Sky na Steam z All Stars Bundle z Bundle Stars i gra aktywowała się na GOG. Ale już po wpisaniu kodu z Shadow of Chernobyl kupionego bezpośrednio na Steam raczony jestem komunikatem "Code is invalid". Póki co czekam na odpowiedź supportu w tej sprawie ale wielkich nadziei sobie nie robię :). A mój znajomy ma jeszcze lepiej, bo klucz z SoC dodał mu Call of Pripyat :D.
Ponadto można aktywować klucze z Eador: Genesis, Mount & Blade: With Fire & Sword oraz Mount & Blade: Warband, ale tu też nie wszystkie działają - wg. FAQ musi być to klucz StarForce w formacie:
XXXX-XXXXX-XXXXXX-XXXXXX-XXXXXX-XXXXXX-XXXXXX
lub
XX-XXXXXX-XXXXXX-XXXXXX-XXXXXX
Ja mam M&B:WF&S w formacie XXXX-XXXX-XXXX-XXXX i GOG go nie akceptuje.
(zanim uderzy się do supportu dobrze zapoznać się z FAQ, jest na stronie, którą podałeś, trzeba tylko w dół przewinąć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 15:17, Blackhand napisał:

Dla ścisłości - chodzi o kod GameSpy w formacie XXXX-XXXX-XXXX-XXXX, przy czym nie wszystkie
kody działają, ja mam np. Clear Sky na Steam z All Stars Bundle z Bundle Stars i gra
aktywowała się na GOG.


Mi bez problemu aktywowała się wersja pudełkowa z Clear Sky oraz Czarnobyl i Zew z CD Action.

Dnia 06.04.2015 o 15:17, Blackhand napisał:

Ponadto można aktywować klucze z Eador: Genesis, Mount & Blade: With Fire & Sword oraz
Mount & Blade: Warband, ale tu też nie wszystkie działają - wg. FAQ musi być to klucz
StarForce w formacie:


Przeczytaj FAQ do końca na stronie masz wyraźnie podane, że w przypadku tych gier klucz może być zarejestrowany wyłącznie jeżeli pochodzi z Rosji oraz krajów rosyjskojęzycznych. Nic dziwnego, że klucz z Polski albo ze Steama Ci nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 16:38, Wojman napisał:

...
Przeczytaj FAQ do końca na stronie masz wyraźnie podane, że w przypadku tych gier klucz
może być zarejestrowany wyłącznie jeżeli pochodzi z Rosji oraz krajów rosyjskojęzycznych.
Nic dziwnego, że klucz z Polski albo ze Steama Ci nie działa.


Wiem, wiem, czytałem :). To o FAQ to było tak ogólnie, jako uzupełnienie do Twojego posta, żeby się ktoś narwany nie zaczął pieklić, że mu klucz się nie aktywuje :).
A tak na marginesie - kumplowi, temu samemu, któremu klucze ze Stalkerów GOG "pomylił", bez problemu aktywował się M&B: With Fire & Sword z polskiego wydania :D. Więc wygląda na to, że to trochę loteria jest czy klucz zadziała czy nie :D (ewentualnie miał fuksa i dostał M&B w wyniku buga jakiegoś :D). Mnie tam specjalnie nie boli, że moje klucze z SoC i M&B: WF&S nie zadziałały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.gog.com/reclaim

"My game version is listed and I''m doing everything right. Why can''t I reclaim my game?
We''ve done our best to acquire the most complete, up-to-date key databases of retail versions for the eligible titles, and we have nearly everything covered. Still, sometimes data can go missing, backups can be outdated, and (since we''re dealing with pretty old databases here) plenty of things can simply go wrong. If your game key should be eligible but doesn''t work, you can always try again in the future."

Wiec jak teraz cos komus nie dziala to powinien (s)probowac w przyszlosci, a moze sie uda.

Mnie sie wszystkie trzy Stalkery dodaly, CoP ze Steama, SoC w wydaniu THQ Classic kupiony we Francji, CS wydanie premierowe CD Projekt. Jakby ktos jeszcze nie wiedzial to kody Wiedzminow 1 i 2 ze Steama oraz pudelkowych wersji takze mozna aktywowac na GOGu (a przynajmniej u mnie sie aktywowaly w listopadzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma tu ktoś jakieś doświadczenie z supportem GOGa? Nie chodzi o tego nieszczęsnego Stalkera, mam gorszy problem... PayPal zeżarł kasę, a gier na GOG nie ma... I to stało się w sobotę (wiem, wiem, w weekendy mało kto pracuje, ale dzisiaj jest już poniedziałek wieczór...), do dziś żadnej odpowiedzi od supportu, a promocja, na której chciałem kupić gry, kończy się za niecałe 9 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gog.com/galaxy

GOG Galaxy wszedł w faze otwartej bety. Można się zapisać, wg. GOLa na zaproszenie w najgorszym wypadku poczekamy kilka dni. Bardzo fajne jest to, ze można samemu zdecydować czy gra będzie zaliczała acziki czy nie, albo czy będzie dostępny czat. Wszystko (łącznie z samym klientem) jest opcjonalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nie ma o tym newsa skoro PC Gamer napisał o tym na swoim FB >:D. Może informacja musi nabrać wagi urzędowej, jak to nieraz na gram.pl bywało ;P.

Ok, dość żartów, Warhammery parę dni temu zadebiutowały na GOG:
Warhammer: Shadow of the Horned Rat
Final Liberation: Warhammer 40,000 Epic
Warhammer 40,000: Chaos Gate

Co ciekawe, jako wydawca figuruje GOG Ltd., wygląda, że nabyli pełne prawa do tych tytułów (póki co są "only on GOG.com" i wolałbym, żeby tak zostało :)), co dobrze wróży w kwestii supportu (może nawet mają dostęp do kodu źródłowego, ChG ma jakieś problemy, nad których rozwiązaniem ponoć pracują, dobrze to wróżyłoby na przyszłość, bo jakby jakieś jeszcze problemy wynikły, to byłaby spora szansa na patche) a może i nawet w kwestii pojawienia się na GOGu innych gier spod znaku młotka ;).
Osobiście jaram się jak Johnny Storm na Chaos Gate, ale poczekam, aż się sprawa wyjaśni z tymi problemami z czarnym ekranem po załadowaniu misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 23:38, Niflheim napisał:


Ech, uczucia nieco mieszane. Shadow of the Comet polecam z całego serca (choć to trudna gra, nie wiem, czy bez solucji kiedykolwiek bym ją ukończył), Prisoner of Ice natomiast... Początek jest świetny, końcówka przyzwoita, jednak tzw. "środek" to niestety rozczarowanie - klimat gdzieś ulatuje, zagadki nudzą, niewiele się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 00:08, Principes napisał:

Ech, uczucia nieco mieszane. Shadow of the Comet polecam z całego serca (choć to trudna
gra, nie wiem, czy bez solucji kiedykolwiek bym ją ukończył), Prisoner of Ice natomiast...
Początek jest świetny, końcówka przyzwoita, jednak tzw. "środek" to niestety rozczarowanie
- klimat gdzieś ulatuje, zagadki nudzą, niewiele się dzieje.


Nigdy nie przeszedłem Prisoner of Ice ale do dziś pamiętam właśnie początek gry. Być może się rozczaruję ale i tak zagram (jeśli naprawią buga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 02:48, Wojman napisał:

Jeżeli ktoś ma którąś z poniższych gier w wersji pudełkowej to może na gog.com przypisać
sobie do konta wersję cyfrową ze wszystkimi bonusami jakie serwis oferuje.


Pytanie na tego posta pada dość późno, ale co tam :)

Rozumiem, że wtedy otrzymujemy cyfrową wersję w języku angielskim. Jeśli tak, to trochę szkoda - polonizacja do Stalkera podkręcała klimat tej serii.

Szkoda, że na GOG''u nie ma polskiej wersji "The Longest Journey" i jej kontynuacji. Naszła mnie chęć na tą przygodówkę, ale wersja w rodzimym języku jest praktycznie nie do zdobycia. A że GOG jest od polskiej firmy, no to to miejsce było ostatnią deską ratunku :P
Żeby nie było, rozumiem że w tej kwestii pewnie trzymają ich przepisy czy umowy z producentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prisoner of Ice spoko, ukończyłem z kilkanaście razy, sam w sumie nie wiem czemu. Na GOG-u nie kupię, bo mam z CD-Action, ale kto wie, może kiedyś?

Znacznie lepszy deal to nowe gry z Warhammera, przede wszystkim Chaos Gate. Wszystko super, tylko czemu aż 10 dolców?!

A propos "save buga", tutaj w recenzjach ktoś o tym pisał:
It appears this isn't an issue with the game itself, but rather with mounting the ISO of the CD-ROM. It seems this has to be done a very specific way or the game will see your entire hard drive as a CD-ROM and thus will be unable to write saves (because it will think the drive is read-only). Apparently this problem did not exist on real hardware of the time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować