Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Good Old Games - nowa inicjatywa CD Projektu

195 postów w tym temacie

fett

[Aktualizacja] W dniu wczorajszym zachodnie serwisy branżowe obiegła informacja prasowa rodzimego wydawcy – CD Projektu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej temat – zapowiedź intrygującego projektu Good Old Games. Czym jest? Czemu nie wspomniano o nim w Polsce? Szczegóły w rozwinięciu.

Przeczytaj cały tekst "Good Old Games - nowa inicjatywa CD Projektu " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie zda egzaminu. Oczywiście zaraz mnie zjadę jacyś "pro", ale takie są fakty, że ludzie nie lubią wydawać kasy na coś, czego nie moga dotknąć. A poza tym zdecydowana większość z nas woli trzymać swoją kolekcję gier na półce (bo ładnie to wygląda i w ogóle...) niż jako ściągnięte instalatory na dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz. Większości z tych gier i tak już w sklepach nie znajdziesz. Fajnie, że coś takiego w ogóle powstanie.
Mam tylko nadzieję, że w Polsce ceny będą przystosowane na NASZE standardy ;)
Płyty z tymi grami w większości nie przetrwały próby czasu (ba, nawet pleśń na nich urosła, rysy były, itd.), a i supportu XP i Visty też nie było. Nigdy też nie wiadomo czy napędy przyszłościowe (FVD, HVD, LS-R, VMD, itd.) będą miały wsteczną kompatybilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swietny pomysl :)
mam nadzieje ze wrzucicie duzo klasykow, ktorych nie mozna znalezc teraz nigdzie poza auckjami internetowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się to zapowiada ale jednak wolę kurcze pudełkowe wersję a nie pobieranie ich (mają w sobie to coś :P), a poza tym Thompson ma w 100% racje i się z nim zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.Ja bym chciał NFS Porshe unlashed 2005 żeby mi działało!I zapłacił bym te no niewiem nie przeliczałem ale 10zł 15 bym dał aza gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:10, Thompson napisał:

To nie zda egzaminu. Oczywiście zaraz mnie zjadę jacyś "pro", ale takie są fakty, że
ludzie nie lubią wydawać kasy na coś, czego nie moga dotknąć. A poza tym zdecydowana
większość z nas woli trzymać swoją kolekcję gier na półce (bo ładnie to wygląda i w ogóle...)
niż jako ściągnięte instalatory na dysku...


A kolega slyszal kiedys o steamie? :)

I milionach dolarow jakie sa tam wydawane.

Z samych gier na screenie bym kupil Freespace2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżli gry będą potłumaczone na polski, to i cena może być odpowiednio niska. Ja poluję ostatnio na różne klasyki i jednak udaje mi się je zdobyć nowe, nieużywane, a co lepsze - często w angielksiej wersji językowej. Jeżeli już CDP miałby mnie jakoś z tym GOG-iem do siebie przekonać, musiałby zamieścić w swojej ofercie American McGee''s Alice i Rune z 2000/2001 roku. Ale dochodzi tutaj jeszcze jedna bariera - płatności kartą. Może CDP pozwoliłby płacić jakimiś zdrapkami czy czymś, bo jednak nie wszyscy gracze posiadają karty kredytowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zupełnie tak jak myślisz. Niektórych gier po prostu nie ma, bądź są bardzo trudno dostępne. Dlatego na pewno znajdą się osoby które będą ściągać gry z serwisu. Poza tym ma być on nie tylko do dyspozycji Polskich graczy, więc w czym problem? Taki system to przyszłość według mnie. Tylko rzeczywiście szkoda tych fajnych pudełek i instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialne. Tym bardziej, że widzę tam Giants: Citizen Kabuto. Ta gra to cudo, już zapisałem się na betatesty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próba wyciśnięcia jeszcze jakiś zysków ze starych tytułów... Przecież niektóre z tych tytułów, jak np. Fallout 2 spokojnie można by już udostępnić bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Thompsona. Choc inicjatywa to zacna, taka forma dystrybucji czyni,
ze gry nie roznia sie niczym od piratow, tzn. sa nienamacalne. Ja jednak wole
pudeleczko i plytke. Szczegolnie do starych tytulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lamb3rt - > chopie, ty wiesz, że jeszcze oryginalnego Dooma sprzedają?! Jak coś jest popularne, to wydawca lub producent za Chiny nie zrobią z tego abandonware.
Mam nadzieję, że będzie System Shock 2 i Planescape Torment, bo płyty mam w kawałkach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:17, Michaelius napisał:

> To nie zda egzaminu. Oczywiście zaraz mnie zjadę jacyś "pro", ale takie są fakty,
że
> ludzie nie lubią wydawać kasy na coś, czego nie moga dotknąć. A poza tym zdecydowana

> większość z nas woli trzymać swoją kolekcję gier na półce (bo ładnie to wygląda
i w ogóle...)
> niż jako ściągnięte instalatory na dysku...

A kolega slyszal kiedys o steamie? :)

I milionach dolarow jakie sa tam wydawane.

Z samych gier na screenie bym kupil Freespace2.


Owszem, korzystam ze Steamu, ale skoro on istnieje, to dlaczego sklepowe półki i tak się uginają od pudełkowych wersji gier na nim sprzedawanych?

Dnia 11.07.2008 o 11:17, Michaelius napisał:

Lamb3rt - > chopie, ty wiesz, że jeszcze oryginalnego Dooma sprzedają?! Jak coś jest
popularne, to wydawca lub producent za Chiny nie zrobią z tego abandonware.
Mam nadzieję, że będzie System Shock 2 i Planescape Torment, bo płyty mam w kawałkach
:/


Oj tak, System Shock by się przydał. Planescape Torment raczej wyląduje na DVD w eXtra Klasykach i to nieprędko, gdyż już od niepamietnych czasów chcą (a nie mogą) go tak wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inicjatywa bardzo ciekawa, zwłaszcza, że niektórych gier nie da sie uruchomić na viście, a chętnych do grania w nie jest wielu. dobrze, ze w razie zniszczenia płytki będzie miejsce, gdzie można zdobyć ulubiona gierkę, a nie płacić za nią duże sumy na aukcjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 dolców wg obecnego kursu to jest 12 zeta, a 10 to 20 PLN. Wiec to sa ceny jak za gry z koszy w markecie. Fakt, stare ale DOBRE. Bo to co widac na stronie to sa same dobre tytuly.

Ja wierze w powodzenie tej inicjatywy, przede wszystkim dzieki takim ludziom jak ja - ktorzy wychowali sie na grach komputerowych w drugiej polowie lat 90-tych. I za te 6 dolarow to ja BARDZO chetnie, bo bede sobie mogl wrocic do naprawde DOBRYCH rzeczy, gier gdzie liczyla sie fabula, pomysl, pasja ich tworcow. Gry robionych przez graczy dla graczy - tak kiedys bylo.

Jakbym mial zagrac w kolejny odcinek SIMsow albo innego gowna, ktorego teraz jest pelno (dziekujemy ci EA!) to chyba bym zwymiotowal na monitor, a tak bede sobie mogl wrocic za psie pieniadze to rzeczy o ktorych wiem ze sa dobre i mam pewnosc ze bede sie dobrze bawil.

Tak trzymac - tylko moze niech ta witryna www nie "jedzie" tak strasznie Makówką, co? :P w koncu to sa wszystko gry na PC a nie na Maka (eh, nie ma to jak "dezajnerzy", ktorym wydaje sie, ze Mak to 8y cud swiata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna inicjatywa! Po co trzymać obrazy płyt na dysku, w każdej chwili można ściągnąć grę jakiej się potrzebuje i to niezależnie czy jesteś u siebie domu, z laptopem na wczasach (stare gry nie zajmują tyle GB co nowe, zwykle max 1 DVD), lub "u babci" w odwiedzinach :P... Do tego soundtracki, plakaty, poradniki i inne bajery... Nie mówiąc o 100% kompatybilności z Win Vista, a 5/10 $ to nie tak dużo, jak na dzisiejszy kurs do złotego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować