Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Good Old Games - nowa inicjatywa CD Projektu

195 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2008 o 11:16, Patryk Mogilno napisał:

Super Inicjatywa! Takich gier nie znajdziemy w sklepach (chyba że w Biedronce) fajnie
bedzie pobierac tylko czy to się sprawdzi....



Ja w biedronce znalazłem Fallout 2 w super dużym pudełku, aż postawiłem sobie na meblu. Żaden inny sklep mi nie przedstawił takiej oferty. Chwała Biedronce... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:03, -=grocal=- napisał:

> Nie wiem, ale może być tak jak z Doomami 1 i 2 - wszyscy mówią, że te abandonware,
a
> tu oficjalnie się płaci.

Gry id Software nie są abandonwarem. Nawet Wolfa można ciągle kupić.
[ http://www.steampowered.com/v/index.php?area=pub&PubId=id&cc=PL ]


Wiem.
Chodzi mi o to, że a np. polskie strony ze starymi grami mają Dooma z dopiskiem abandonware, a tak naprawdę one wciąż są w sprzedaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:57, Ceteris Paribus napisał:

Dzięki wielkie, ale z moim nonstop rozłanczającym się internetem będę musił chyba kogoś
poprosić o pomoc :(
Tak sobie przeglądałem aukcje i na allegro po 80zł prawie sprzedają to gierke.

To przez torrenta? U mnei zblokowany, ale wielkie dzięki za tą stronkę!

Jeszcze mala edycja. To wersja rip wiec pewnei okrojona z filmikow etc, ale i tak dzieki.


Sam kiedys chcialem sciagnac to gierke to pare giga zajmowala...


CD-rip, ale za to 114MB, a jeśli masz Firefoxa 3, to możesz ściągać bez problemów, gdyż serwer HotU obsługuje wznawianie, tylko jak internet rozłączy się na dłuższy czas (ok. 1-2 min), to pobieranie może zostać przerwane, lekarstwem na to jest "przypausowanie" pobierania w oknie pobierania Firefoxa, gdy stracisz połączenie i wznowienia pobieranie, gdy połączenie odzyskasz. Sam lecę na Wi-fi i wiem jakie potrafi to być wkurzające...
Koniec offtopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ciekawy pomysl,w koncu CDP zdecydowal sie na cyfrowa dystrybucje gier,oby w przyszlosci rowniez nowsze gry byly w ten sposob dystrybuowane,podobnie jak w serwisie Direct2Download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę porządna inicjatywa rodzimego wydawcy. Dzięki temu młodsi gracze mieliby możliwość poznać starsze gry które mają to "coś". Widzę zresztą, że jest tam np. Sacrafice - jak dla mnie gra wybitna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:07, Budo napisał:


Nieźle, nieźle.... hmmm Another World..? Chyba marzenia, ale na pewno jakiś tytuł się
znajdzie :)

nie masz Another World? ciągle jest do kupienia w bardzo ładnym wydaniu i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrą stroną jest to, że nie musimy się przejmować, że gierkę zgubiliśmy, porysowaliśmy płytę, usunęliśmy "przez przypadek" obraz płyty z dysku itp., gdyż grę posiadamy na serwerze GOG-a i w każdej chwili możemy ją ściągnąć na dowolny komputer (DRM free) i ile razy chcemy... Nic, tylko raj dla oldskulowych wyjadaczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:01, Budep napisał:

Fajnie. Ale oby nie było płacenia w dolarach :P Płacisz i ściągasz , fajna sprawa , oby
byłą jak najszybciej u nas :P


Czemu ? Karte kredytowa rozliczana w USD mozna bez problemu wyrobic w mbanku w pare chwil. W dodatku jest prepaidowa , wiec zero niebezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz z niecierpliwością będę wypatrywał premiery tej nowej inicjatywy w Polsce. Jak na razie z dotychczas ujawnionych tytułów nic specjalni by mnie nie interesowało oprócz pierwszej części MDK , ale muszę przyznać że liczba planowanych na start tytułów robi bardzo pozytywne wrażenie. Z pośród tych 70-100 starych , dobrych gier z pewnością znalazłbym coś ciekawego dla siebie. Już naprawdę nie mogę się doczekać kiedy to oficjalnie wystartuje w Polsce.

PS. Czy ktoś wie co ta za gra pierwsza od lewej na tym obrazku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znakomity pomysł, jest wiele gier których juz dawno nie można kupić/nie działają, ale jesli bedzie tylko płatnosc kartą to w polsce sukcesu nie odniesie (hehe może będzie płatnosc smsem :D ;) ?), przydałyby sie też polskie wersje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interstate''76 działające bez problemu na XP poproszę!!!!! :) i system shocka 2, który będzie działał na nowych kartach graficznych.

Ps ciekawe czy dosowe gry (np. seria Crusader) też się tam znajdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:50, Sebat1 napisał:

PS. Czy ktoś wie co ta za gra pierwsza od lewej na tym obrazku ?


Giants: Citizen Kabuto (Polska-> Giants: Obywatel Kabuto). Całkiem fajna gierka, trochę przypomina mi Sacrifice, ale tylko trochę. Gra była dostępna jakieś 7-8 miesięcy temu jako dodatek do Gazety Wyborczej -> "Kultowe Gry Komputerowe (nr 5)" (jedna z 4 gier na płycie) za chyba 5 zł, wiec bez problemu znajdziesz ją (choćby na Allegro) w dość niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować