Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Good Old Games - nowa inicjatywa CD Projektu

195 postów w tym temacie

Wiecie o jakiej grze bym marzył ? WARBREEDS! tej gry nigdzie nie moge znaleźć, nie jest dostępna nawet w sieci (nie wspominając już o oryginalnym zakupie). Ta gra to moje początki z komputerem, pierwszy mój RTS, który pozostanie w mojej głowie na zawsze jako demo (no chyba, że macie namiary na te cacko? :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa, ale prawie wszystkie z tych gier można spotkać na przeróżnych aukcjach w konkurencyjnych cenach. Mam nadzieję, że pojawi się również możliwość płacenia złotówkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:50, Sebat1 napisał:

PS. Czy ktoś wie co ta za gra pierwsza od lewej na tym obrazku ?


Giants: Obywatel Kabuto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 13:02, Dreadwock napisał:

Giants: Citizen Kabuto (Polska-> Giants: Obywatel Kabuto). Całkiem fajna gierka, trochę
przypomina mi Sacrifice, ale tylko trochę. Gra była dostępna jakieś 7-8 miesięcy temu
jako dodatek do Gazety Wyborczej -> "Kultowe Gry Komputerowe (nr 5)" (jedna z 4 gier
na płycie) za chyba 5 zł, wiec bez problemu znajdziesz ją (choćby na Allegro) w dość
niskiej cenie.


Dzięki za info , trochę szkoda że nie kupiłem sobie tej gry jak była w Gazecie Wyborczej. Popytam znajomych czy kupili sobie ten numer Wyborczej , a jak nikt nie będzie miał to mówi się trudno , aż tak bardzo mi nie zależy na tej grze żeby od razu kupować na Allegro.

Volvox - Również dziękuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł jak najbardziej popieram. To jest wspaniała okazja uzyskania legalnych kopii genialnych tytułów z przeszłości. Ile to ja się omęczyłem 2 miesiące temu, żeby zdobyć oryginały fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt sprawia, że raduje się moje serce. :) Miło wiedzieć, że poważni wydawcy nie uznają klasycznych tytułów za coś niegodnego uwagi. Dzięki tej inicjatywie młodsi gracze będą mogli zapoznać się z wieloma legendarnymi, wyprzedanymi grami (odpowiedźcie sami: kiedy ostatnio widzieliście MDK na półce sklepowej?).

Co do języka stosowanego na gog, to mam nadzieję, że będzie można ściągać z niej gry również w polskiej wersji językowej, choćby i za dodatkową opłatą. Polscy gracze napewno byliby niebywale wdzięczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam najbardziej na Operation Flashpoint, MDK ... mam nadzieję, że będzie Planescape: Torment, którego tak wielu graczy oczekuje. A jestem ciekaw, czy może znajdą się takie klasyki, jak Total Annihilation, albo stary Midnight Club? Hmm ... było by świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE NIE NIE NIE!!! :((

Po pierwsze: Miałem nadzieje, że "Good Old Games" to gry NAPRAWDĘ STARE, które jednak nie są "Abandon ware" Np. Duke Nukem 3d i tak dalej.
Po drugie: Szkoda, że to $ bo to oznacza, że przez kartę kredytową. Niestety nie wszyscy takie mają :(

No, ale i tak fajnie, że coś na rynku się dzieje, że wydawcy nie siedzą i nie pierdzą w stołki :-) Także "+" dla Was CD Projekt, bo pewnie znajdą się chętni na te gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Oczywiście wolałbym aby gry były w pudełkach, ale i tak dobrze, że powstała taka inicjatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony bardzo prosiłbym o grę Jurassic War. Była to pierwsza gra jaką miałem zainstalowaną, nie wiem, skąd się wzięła na moim komputerze, chyba gościu składający komputer mi ją zainstalował. Pamiętam lato ''98 i gra do upadłego w tą grę. Było tam circa about 9 kampanii i w trójkę z kolegami przechodziliśmy po 3. Grafika beznadziejna, dźwięk jeszcze gorszy, przy każdym ruchu jednostki okropne "Ugaa" z głośników, ale jaka grywalność. Kurde, miałem wtedy 7 lat, aż się wzruszyłem. Ściągnąć z niektórych stron można, ale jakoś teraz mi to nie chce działać. Dołączam się też do prośby o pełne Sanitarium. Grałem w nią niewiele później niż w Jurassic War. Pamiętam, że byłem wtedy jeszcze na etapie wyłączania komputera guziczkiem "Power" i pamiętam, że Sanitarium w pewnym momencie mi się zacinało i żadne Escape''y, Ctrl-Alt-Del ani nawet wyłączanie kompa guzikiem "Power" nic nie dawało. Ale klimacik gra miała, do dziś go pamiętam- a to musiała być jesień ''98. Kurna, przypomniało mi się beztroskie dzieciństwo :) No nic, inicjatywa tak czy siak ze wszech miar słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że CD Projekt ma duże perspektywy co do rozwinięcia swojej firmy i chce podbić cały świat :)

Pomysł na *Good Old Games* jest według mnie bardzo dobry. O ile w Polsce nie ma aż tak wielkiego problemu z zakupem takich tytułów jak Fallout, tak na zachodzie już tak łatwo nie jest. Tam bardziej jest rozwinięty rynek konsolowy, nie ma aż tak wielu serii wydawniczych typu Extra Klasyka, jak to jest w naszym pięknym, zacofanym kraju. Jedno mnie tylko trochę dziwi - Colin McRae Rally 2005, Toca Race Driver 3 - to mają być "stare gry"? Przecież to są dość nowe tytuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 14:24, master matrox napisał:

Widać, że CD Projekt ma duże perspektywy co do rozwinięcia swojej firmy i chce podbić
cały świat :)

Pomysł na *Good Old Games* jest według mnie bardzo dobry. O ile w Polsce nie ma aż tak
wielkiego problemu z zakupem takich tytułów jak Fallout, tak na zachodzie już tak łatwo
nie jest. Tam bardziej jest rozwinięty rynek konsolowy, nie ma aż tak wielu serii wydawniczych
typu Extra Klasyka, jak to jest w naszym pięknym, zacofanym kraju. Jedno mnie tylko trochę
dziwi - Colin McRae Rally 2005, Toca Race Driver 3 - to mają być "stare gry"? Przecież
to są dość nowe tytuły ;)

Chyba sobie żartujesz. W takim UK sklepy są usłane od ziemi po sufit starociami. Nie problem kupić tam zafoliowany hit sprzed kilkunastu lat. Myślisz, że skąd biorą sie na allegro takie aukcje jak Jedi Knight nówka nierdzewka z dodatkiem? Przecież nie z Polski. Wszystko import, a kosztuje grosze (tzn w UK, nie na allegro). W Extra klasyce tak na prawdę nie ma wielu naprawdę starych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Master Matrox >> Nowe, stare- grunt, że jare ;) [zresztą, zestarzeją się póki ta stronka ruszy]

Freespace 2 :) Od tygodni szukam tej gry w dobrym stanie a tu masz- jest i się śmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę Diablo Hellfire, Planescape Tormenta, Blood, Hexeny, Wolfensteina 3D, może Dyna Blaster. W sumie to niemal wszystkie gry ( jeśli nie wszystkie), które zostały ukazane są nadal w miarę łatwo dostępne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh wiedziałem że w końcu ktoś wpadnie na iście genialny pomysł żeby wziąć stare gry przerobić je tak żeby działały pod XP i sprzedawać za niewielką kasę. Cieszę się że tym kimś okazał się CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować