Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 3.11 odejdzie na emeryturę

41 postów w tym temacie

Harpen

Po niemal piętnastu latach służby Windows 3.11 wskoczy w ciepłe kapcie i rozsiądzie się w fotelu, by z boku obserwować poczynania swoich następców. Mimo, iż Microsoft w 2001 zrezygnował ze wsparcia technicznego dla wspomnianego systemu, dopiero w listopadzie tego roku odeśle go na zasłużoną emeryturę.

Przeczytaj cały tekst "Windows 3.11 odejdzie na emeryturę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno przyjemność posiedzieć ciut z Win 3.11 i powiem, że system ten nie był zbyt intuicyjny. Wcale nie ma paska startu (choć jest chyba odpowiedni programik by bardziej przypominał Win 95) i w ogóle posługiwanie się po nim nie było proste. Workbench z Amigi (komp boski jak na tamte czasy :) ) był duuużo bardziej intuicyjny w użytkowaniu dla przeciętnego usera.
Choć jak na tamte czasy system Win 3.11 był chyba dosyć dobrym systemem. Trudno mi powiedzieć, bo nie żyłem w tamtych czasach Amigi, Atari i początków PC :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Windows był najlepszym Windowsem w historii Microsoftu...Spoczywaj w pokoju legendo! Wraz z godną emeryturą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak odrobinkę z innej beczki, to zainteresowało mnie "rozprowadzanie licencji". Wie ktoś, w jaki sposób MS rozprowadza jeszcze Windows 98?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Microsoft jeszcze przez ponad trzy miesiące będzie rozprowadzał licencje systemu operacyjnego Windows"

To ktos to jeszcze kupuje? (z wyjatkiem kolekcjonerow, ktorzy na wiesc o zaprzestaniu sprzedazy ruszyli do sklepu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 17:18, Volvox napisał:

To ktos to jeszcze kupuje? (z wyjatkiem kolekcjonerow, ktorzy na wiesc o zaprzestaniu
sprzedazy ruszyli do sklepu ;)


Najwyraźniej tak - inaczej by się to Microsoftowi nie opłacało, a jak dobrze wiemy, jest on bardzo chętny na pieniądze ;)

Wracając do newsa - cóż, czas najwyższy. Tego systemu już raczej nikt nie używa, dawno większość osób przesiadła się kolejno na Windowsa 95, a potem na Windowsa 98, a obecnie - XP. O Viście nie wspominam.. Heh, ja akurat tego Windowsa słabo wspominam. Owszem, powstał on przed moim narodzeniem, ale mimo wszystko sądzę, że na pewno go gdzieś widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 17:18, Volvox napisał:

"Microsoft jeszcze przez ponad trzy miesiące będzie rozprowadzał licencje systemu operacyjnego
Windows"

To ktos to jeszcze kupuje? (z wyjatkiem kolekcjonerow, ktorzy na wiesc o zaprzestaniu
sprzedazy ruszyli do sklepu ;)


Mysle, ze to calkiem mozliwe. Wyobraz sobie np. jakies 100 bardzo starych kompow w jakiejs firmie. Potrzeba prostego (bardzo prostego) systemu do jakichs bardzo prostych prac typu instant messaging. Biora chlopaki Windowsa 3.11 i smiga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 17:29, SirMike napisał:

Mysle, ze to calkiem mozliwe. Wyobraz sobie np. jakies 100 bardzo starych kompow w jakiejs
firmie. Potrzeba prostego (bardzo prostego) systemu do jakichs bardzo prostych prac typu
instant messaging. Biora chlopaki Windowsa 3.11 i smiga ;)


Myślę że rozsądniej byłoby zainstalować jakiegoś lekkiego Linuksa - nie dość że taniej, bezpieczniej, to pewnie i wydajniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gdzieś na strychu działającego laptopa z zainstalowanym 3.11 :D Wbrew pozorom bardzo fajnie mi się na nim pracowało, a raczej malowało w Paincie, bo tylko tyle wtedy z kompem zrobić umiałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I odchodzi zasłużenie. Choć nie miałem z nim styczności jakoś nie żałuje po przeczytaniu informacji o nim. Mam nadzieję, że XP posiedzi dłużej na stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 17:29, SirMike napisał:

Mysle, ze to calkiem mozliwe. Wyobraz sobie np. jakies 100 bardzo starych kompow w jakiejs
firmie.


Tylko czy takie komputery nie mialyby wlasnego windowsa czy czegos tam? :)

PS. Niedawno pomagalem znajomemu porzadkowac skladzik infromatykow w pewnej firmie. Ilez tam skarbow bylo. Miedzy innymi wlasnie Windows 3.11 na duzych dyskietkach, Office na ok. 20 dyskietkach, a nawet zestaw wersji shareware ''najnowszych'' programow (oczywiscie na 5 calowej dyskietce :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 17:47, Volvox napisał:

> Mysle, ze to calkiem mozliwe. Wyobraz sobie np. jakies 100 bardzo starych kompow
w jakiejs
> firmie.

Tylko czy takie komputery nie mialyby wlasnego windowsa czy czegos tam? :)

PS. Niedawno pomagalem znajomemu porzadkowac skladzik infromatykow w pewnej firmie. Ilez
tam skarbow bylo. Miedzy innymi wlasnie Windows 3.11 na duzych dyskietkach, Office na
ok. 20 dyskietkach, a nawet zestaw wersji shareware ''najnowszych'' programow (oczywiscie
na 5 calowej dyskietce :D)

Sam sobie odpowiedziałeś (przynajmniej po częsci). Nadal istnieją firmy w których np. księgowość używa jakiś strasznie starych systemów do których działania potrzebne jest środowisko w 100% komaptybilne z Win3.11 (czyli win 3.11). Zakup nowego kompa z xp+wirtualna maszyna z legalnym win 3.11 jest znacznie tansze niż zakup/zamówienie nowego systemu księgowego i szkolenie pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować