• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.05.2010 o 00:54, Exelius napisał:

> witam mam następny problem otóż włańczam grę i pokazuje mi sie to
> General protection fault!
> History: Address = 0x111a731d (filename not found) [in C:\Program files\ Mass Effect\Binaries\MassEffect.exe]

> Address = 0x111a731d (filename not found) [in C:\Program files\ Mass Effect\Binaries\MassEffect.exe]

>
> prosze o pomoc
A gra oryginalna jest ? czytałem, że osoby, które napisały w tej sprawie do EA dostały
odp. ,że taki problem pojawia się na pirackich wersjach gry.

A jeśli masz oryginał - najnowsze sterowniki, jeśli masz XP postaraj się o SP3, vista/w7
uruchom grę jako administrator.

Też ponoć najnowsze sterowniki Geforce''a usuwają ten problem - o ile ma się kartę typu
Geforce.


gra jest orginalna z dodatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prozaiczne pytanie. Plik instalacyjny "Bring down the sky" nie chce odpalić. Wszystko jest ustawione pod administratora(Vista). Pojawia się okienko "Installing Wise...." i tyle. Koniec. Nic się nie dzieje. Co mogę zrobić by móc w końcu walczyć z batarianami?? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 16:27, M_S_13 napisał:

Prozaiczne pytanie. Plik instalacyjny "Bring down the sky" nie chce odpalić. Wszystko
jest ustawione pod administratora(Vista). Pojawia się okienko "Installing Wise...." i
tyle. Koniec. Nic się nie dzieje. Co mogę zrobić by móc w końcu walczyć z batarianami??
;/

A instalowałeś, patcha 1.02 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 17:43, Exelius napisał:

> Prozaiczne pytanie. Plik instalacyjny "Bring down the sky" nie chce odpalić. Wszystko

> jest ustawione pod administratora(Vista). Pojawia się okienko "Installing Wise...."
i
> tyle. Koniec. Nic się nie dzieje. Co mogę zrobić by móc w końcu walczyć z batarianami??

> ;/
A instalowałeś, patcha 1.02 ?


tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 18:33, M_S_13 napisał:

/ciach

Ok, dobra czy masz BDtS kompatybilnego z polską edycją wydaną przez CDP ?
Bo są 2 rodzaje kompatybilny i nie :)
Następnie, jeśli już spatchowałeś grę na 1.02 to zrób reinstall ME, BDtS zawiera w sobie patcha 1.01.
A patch 1.02 jest potrzebny do instalacji Pinnacle Stastion - nie wiem czy to może mieć jakiś skutek na nie działanie instalatora, ale zawsze można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 19:22, Exelius napisał:

> /ciach
Ok, dobra czy masz BDtS kompatybilnego z polską edycją wydaną przez CDP ?



Chyba tak. Wszystko kupiłem w Platynowej Edycji, to chyba ustawili wszystko tak by współdziałało ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 19:22, Exelius napisał:

> /ciach


Gdzie jest edytuj;/ Reinstal nie pomógł, dodatek na pewno jest kompatybilny, to jest Platynowa Kolekcja, więc na pewno wszystko z CDP jest kompatybilne. Tyle że instalator nie działa...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 20:13, M_S_13 napisał:

> > /ciach

Gdzie jest edytuj;/ Reinstal nie pomógł, dodatek na pewno jest kompatybilny, to
jest Platynowa Kolekcja, więc na pewno wszystko z CDP jest kompatybilne. Tyle że instalator
nie działa...;/

Żaden błąd nie wyskakuje ? kompletnie nic ?
Spróbuj tego http://meforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=690074&forum=127
http://social.bioware.com/forum/1/topic/131/index/1942301/1#2725405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 20:34, Exelius napisał:

> > > /ciach
>



Nie ma kompletnie nic;/ okienko "installation wise..." słyszę jak płyta chodzi w napędzie, po chwili już nie i NIC nie wyskakuje;/ tym ludziom to przynajmniej wyskakiwało że installation cancelled albo byli na siódemce. Ja mam Vistę. Z tymi rejestrami się pobawię ale nie wiem jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 21:07, M_S_13 napisał:

> > > > /ciach
> >


Nie ma kompletnie nic;/ okienko "installation wise..." słyszę jak płyta chodzi w napędzie,
po chwili już nie i NIC nie wyskakuje;/ tym ludziom to przynajmniej wyskakiwało że installation
cancelled albo byli na siódemce. Ja mam Vistę. Z tymi rejestrami się pobawię ale nie
wiem jak będzie.

Zrób 2 rzeczy spróbuj, ściągnąć z netu odpowiedni BDtS do naszej polskiej wersji, ja ściągnąłem, nie pamiętam skąd chyba ze strony CDP, bo może ten z płyty jest jakiś ''lewy''.
Albo skopiuj o ile możesz instalator BDtS ten z płyty na dysk i z dysku spróbuj uruchomić.

Na dole masz pliki związane z gra i tam BDtS.
http://www.cdprojekt.pl/game/1990/Mass_Effect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2010 o 21:35, Exelius napisał:

> > > > > /ciach

Dnia 26.05.2010 o 21:35, Exelius napisał:




Hm zrobiło się tak, że ściągnięty z CDP patch 1.01 + BDtS miały łącznie ponad 300 MB a na płycie były pliki dość małe. Poza instalatorem, grafiki menu, kilka plików .pdf i patch 1.02 chyba. Dodatku chyba brak. Cóż nie wiem jak oni robili tę płytkę. Poza tym paczka ze strony CDP zainstalowała się na dysku, odpalam ME wszystko gra, tylko nie wiem gdzie się podziała zawartość gry. Menu nie różni się od tego z wersji głównej. Nigdzie nie ma opcji odpal dodatek czy coś w tym stylu. W opcji wczytaj grę najnowszy save to ten z ostatniej końcowej walki z naszym ostatnim wrogiem (co by nie zdradzić fabuły:P). Mimo, że przed ostatnią rozmową z Radą wyskakuje zapisywanie zawartości to żaden nowszy save się w menu nie pojawia. Nie wiem jak to teraz wszystko odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2010 o 00:03, M_S_13 napisał:

/ciach

BDtS możesz rozpocząć po zostaniu Widmem, misja jest zaznaczona na galaktyce, jako jedna z głównych misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2010 o 00:16, Exelius napisał:

> /ciach


OK dzięki, wszystko poszło. Batarianie pokonani:) Aha to nie była kwestia patcha, przed rozpoczęciem rozgrywki, zainstalowałem patcha 1.02 jeszcze raz i normalnie poszło. Po prostu oryginalna płytka oprócz instalatora, grafik i poradnika w .pdf-ie nie zawierała dodatku.... Heh... No cóż tyle tego będzie. Dzięki Exelius za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

mam taki problem:
Jakiś czas temu grałem w ME + BDtS (edycja pierwsza z książeczkami i zainstalowanymi oboma polskimi patchami). Potem musiałem na jakiś czas grę odinstalować. Zostawiłem save''y. Teraz po ponownym zainstalowaniu całości nie mogę odczytać starych stanów gry, pojawia się komunikat "Nie udało się wczytać stanu gry. Brak danych do pobrania. Chodzi o moduł(y): Bring Down the Sky". Próbowałem reinstalacji, ale nic to nie dało. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2010 o 23:45, feniks_pl napisał:

Teraz po ponownym zainstalowaniu całości nie mogę odczytać starych stanów gry, pojawia
się komunikat "Nie udało się wczytać stanu gry. Brak danych do pobrania. Chodzi o moduł(y):
Bring Down the Sky". Próbowałem reinstalacji, ale nic to nie dało. Proszę o pomoc.


Miałem dokładnie ten sam problem.
Reinstalka itp tez nie pomagały.
Ze starych save''ów zadziałał dopiero ten przed rozpoczęciem misji na X57. Więc jeśli masz jakiegoś save''a sprzed rozpoczęcia BDtS to spróbuj go wczytać. Powinno zadziałać i zrobisz tę misję jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra mi niesamowicie laguje. Wkurza mnie to więc mam nadzieje, że ktoś z was może ma jakiś programik, który ją przyspieszy. Chodzi mi o pierwszego Mass Effecta.
Mój PC to: Intel Celeron 3.08 GHz, 1.75 GB Ram, nVidia GeForce 7800 GS.
Wszystkie wymagania spełnione, czasem z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.06.2010 o 11:11, Ardon napisał:

Wie ktoś może czy jest jakiś sposób, żeby uruchomić ME kiedy ma się zintegrowaną kartę
graficzną
?


Zależy jaka to zintegrowana karta graficzna - jeśli coś z serii Radeonów HD3xx/GeForce 8xxx i wyżej, to zapewne nie będzie problemów z uruchomieniem gry, choć na nadmierną płynność bym się nie nastawiał.
Ale jeśli ten układ to jakiś Intel, to zapomnij. Te karty nie mają wsparcia dla 3D, a co dopiero gier. I nie, nie ma żadnej metody, by mimo to uruchomić ME i być w stanie w nią zagrać. Choć jak chcesz bardzo spróbować, to jest taki program 3D Analyze, możliwe, że ci pomoże. Z tym, że tytuł i tak pozostanie niegrywalny jeśli chodzi o ilość klatek na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ta karta to Intel. Chyba jednak będę musiał uruchomić ME na jakimś innym sprzęcie. W każdym razie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mój problem polega na tym, że gra w ogóle nie widzi moich zapisów.
W ogóle nie mam opcji wczytania kariery w menu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować