• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.07.2008 o 17:24, Tyron napisał:

Mam taki problem ztą grą .Otóż kiedy ustawie grę na wysokie detale i tekstury to wcale
nie wygląda tak jak powinna wygladać gra w wysokich detalach.Gram dwurdzeniowcu 2.5 ghz
i 8600 gt .Proszę o pomoc


I się dziwisz...Ta gra chce dużo więcej niż 8600GT. Podejrzewam, że sam problem ma jednak związek z tym, że Mass Effect to nowa gra i Nvidii nie chciało się optymalizować pod nią słabszych kart. Jak pisałem post wcześniej - na 9600GT można bez niczego grać w max. Może zaktualizuj więc chociaż na start sterowniki do karty graficznej do najnowszej wersji.
PS Jakim dwurdzeniowcu? AMD, czy Intel. Jak AMD to zainstaluj Dual Core Optimizer (wpisz w google, aby znaleźć link). Pomóc (raczej) nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powitać...

Wiecie co wam powiem? Ukończyłem grę. Jestem pod wrażeniem (pomijając problemy)... Ale nie o tym chciałem.

Z racji tego że ukończyłem grę, zainstalowałem pakiety z kodekami (dla przetestowania), teoretycznie powinno to powodować problemy. A nie powoduje. Ciekawostka nie? W każdym razie, nastepnym razem będę grał dopiero po wydaniu jakiegoś patcha naprawiającego przynajmniej część z problemów.

Kilka rad:
1. Defragmentujcie dysk, najlepiej programem firmy trzeciej. Polecam Diskeeper.
2. Sprawdzajcie dyski chkdsk z opcją f po restarcie.
3. Jeśli się coś wywala ustawcie na dzień dobry low detail, i wyłączcie wszystkie "podkręcacze", ustawienia w biosie na standard, wyłaczyć OC.
4. Problem z odczytem płyty? Wyłaczyć OC, zaktualizować firmware napędu. Odinstalować Alcohol i podobne.

Na sprzęcie:
P4 3,06GHz/533
2GB Ram DDR
SB Audigy/SB X-fi Gamer
Nvidia 7800 GS BFG podkręconej na 490/1414 (RivaTuner 2.09)
HDD Raptor 73GB
DVD Asusu DRW-2014L1
XP Pro SP3
Gra chodzi praktycznie w najwyższych detalach, nie powoduje większych problemów. Na taki sprzęcie ją ukończyłem.

Powodzenia !


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 24.07.2008 o 18:45, Kajetan Chrumps napisał:

Kilka rad:
1. Defragmentujcie dysk, najlepiej programem firmy trzeciej. Polecam Diskeeper.

Ja tam nie defragmentowałem od 3 miesięcy, a gra chodzi świetnie.

Dnia 24.07.2008 o 18:45, Kajetan Chrumps napisał:

2. Sprawdzajcie dyski chkdsk z opcją f po restarcie.

Też nigdy tego nie robię.

Dnia 24.07.2008 o 18:45, Kajetan Chrumps napisał:

3. Jeśli się coś wywala ustawcie na dzień dobry low detail, i wyłączcie wszystkie "podkręcacze",
ustawienia w biosie na standard, wyłaczyć OC.

Hmmmm, mam procek podkręcony do 3,5 GHz (Q9300) i i tak się nic nie wywala.

Dnia 24.07.2008 o 18:45, Kajetan Chrumps napisał:

4. Problem z odczytem płyty? Wyłaczyć OC, zaktualizować firmware napędu. Odinstalować
Alcohol i podobne.

Mam zainstalowanego Daemon Tools i gra hula.
Wniosek: żaden z wymienionych przez ciebie czynników nie wpływa istotnie na stabilność grania. Prawdopodobnie ma on związek z niedopracowanymi sterownikami do kart graficznych (co ciekawe, Nvidii. A mówi się, że są bezbłędne....), które zwyczajnie sobie z tą grą nie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 17:27, ziptofaf napisał:

I się dziwisz...Ta gra chce dużo więcej niż 8600GT.

O_O? ja mam 8600GT 256mb, i athlona 2x 2.7ghz i chodzi aż miło (all max, 1152x864 = 30++ fps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 19:17, GrooG napisał:

O_O? ja mam 8600GT 256mb, i athlona 2x 2.7ghz i chodzi aż miło (all max, 1152x864 = 30++
fps)

Hmmmm, kumplowi czasem zwalnia na 9600GT w max. Z tym,że gra na słabszym procku i wyższej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 19:12, ziptofaf napisał:


> Kilka rad:
> 1. Defragmentujcie dysk, najlepiej programem firmy trzeciej. Polecam Diskeeper.

Ja tam nie defragmentowałem od 3 miesięcy, a gra chodzi świetnie.
> 2. Sprawdzajcie dyski chkdsk z opcją f po restarcie.
Też nigdy tego nie robię.
> 3. Jeśli się coś wywala ustawcie na dzień dobry low detail, i wyłączcie wszystkie
"podkręcacze",
> ustawienia w biosie na standard, wyłaczyć OC.
Hmmmm, mam procek podkręcony do 3,5 GHz (Q9300) i i tak się nic nie wywala.
> 4. Problem z odczytem płyty? Wyłaczyć OC, zaktualizować firmware napędu. Odinstalować

> Alcohol i podobne.
Mam zainstalowanego Daemon Tools i gra hula.
Wniosek: żaden z wymienionych przez ciebie czynników nie wpływa istotnie na stabilność


Widzisz, Tobie chodzi, innym nie. Żadna z tych rad nie zaszkodzi, a pomóc może.

Co do Twojego wniosku końcowego: jest błędny. Problemy nie zależą od sterownika karty graficznej, skoro gra w wielu przypadkach WOGÓLE się nie instaluje lub nie można jej uruchomić. Na tej samej karcie z tymi samymi sterownikami gra u mnie chodzi, u kilku innych osób nie. U znajomego gra się nie chciała instalować, pomogło uaktualnienie biosu napędu DVD - problemy się skończyły. W innym przypadku problemy znikają po odinstalowaniu Alcohol-u. Sporo graczy zgłasza problemy z kodekami. Przetestowałem - u mnie takich problemów nie ma.Taki to urok tej gry. Nie ma jednej przyczyny. KONIECZNY jest patch, i wydaje mi się że na jednym sie nie skończy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 19:17, GrooG napisał:

> I się dziwisz...Ta gra chce dużo więcej niż 8600GT.
O_O? ja mam 8600GT 256mb, i athlona 2x 2.7ghz i chodzi aż miło (all max, 1152x864 = 30++
fps)


30+ fps to nie jest mile granie :) mile granie zaczyna sie od 60fps-ow w gore a najlepiej w okolicach 125 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 16:50, Wojman napisał:

>
A, ze masz bajzel na kompie to nie moja wina. Zle dzialajace programy,
kodeki, antywirusy moga wplynac na to czy gra dziala czy nie.



A Ty znowu swoje. Over, bez odbioru.


"Kto się wymądrza, tan się wygłupia" - Stanisław Jerzy Lec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 20:20, Kajetan Chrumps napisał:

Widzisz, Tobie chodzi, innym nie. Żadna z tych rad nie zaszkodzi, a pomóc może.

No, czy defragmentacja pomoże w uruchomieniu gry, to wątpię. Ale masz rację - zareagowałem trochę zbyt "ostro".

Dnia 24.07.2008 o 20:20, Kajetan Chrumps napisał:

Co do Twojego wniosku końcowego: jest błędny. Problemy nie zależą od sterownika karty
graficznej, skoro gra w wielu przypadkach WOGÓLE się nie instaluje lub nie można jej
uruchomić. Na tej samej karcie z tymi samymi sterownikami gra u mnie chodzi, u kilku
innych osób nie. U znajomego gra się nie chciała instalować, pomogło uaktualnienie biosu
napędu DVD - problemy się skończyły. W innym przypadku problemy znikają po odinstalowaniu
Alcohol-u. Sporo graczy zgłasza problemy z kodekami. Przetestowałem - u mnie takich problemów
nie ma.Taki to urok tej gry. Nie ma jednej przyczyny. KONIECZNY jest patch, i wydaje
mi się że na jednym sie nie skończy....


Uważam, że to sterowniki z jednego powodu - na nowych kartach problemu nie ma. Nie znalazłem na tym forum nikogo kto ma co najmniej GF8800GT i problemy z tą grą. Te zdarzają się chyba od 8600GTS w dół. Ale z jednym masz rację - patch by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 20:22, 23Slawek napisał:

30+ fps to nie jest mile granie :) mile granie zaczyna sie od 60fps-ow w gore a najlepiej
w okolicach 125 :D

Gratuluję wzroku godnego supermana, i jednocześnie współczuję, bo telewizji sobie nie pooglądasz (tam jest 50 klatek/s z przeplotem (co druga linia), czyli realnie 25)
ps zapomniałem pogratulować układu ramdac na karcie graficznej i monitora, w zwykłych odświeżanie (ilość "ekranów do wyświetlenia"/s) jest zwykle niższe niż 125)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 20:30, sig. napisał:

> 30+ fps to nie jest mile granie :) mile granie zaczyna sie od 60fps-ow w gore a
najlepiej
> w okolicach 125 :D
Gratuluję wzroku godnego supermana, i jednocześnie współczuję, bo telewizji sobie nie
pooglądasz (tam jest 50 klatek/s z przeplotem (co druga linia), czyli realnie 25)
ps zapomniałem pogratulować układu ramdac na karcie graficznej i monitora, w zwykłych
odświeżanie (ilość "ekranów do wyświetlenia"/s) jest zwykle niższe niż 125)



google nie boli:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Frames_per_second
wiem co pisze :) ja mowie o komforcie grania jak chcez zarzuce pare screenow z COD4 - 125 fps jak nie wiezysz mozemy zagrac ty 30 ja 125 zobaczymy komu lepiejpojdzie ;)

P.S. TV a gra to 2 ZUPELENIE inne kwestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 20:59, 23Slawek napisał:

> > 30+ fps to nie jest mile granie :) mile granie zaczyna sie od 60fps-ow w gore
a
> najlepiej
> > w okolicach 125 :D
> Gratuluję wzroku godnego supermana, i jednocześnie współczuję, bo telewizji sobie
nie
> pooglądasz (tam jest 50 klatek/s z przeplotem (co druga linia), czyli realnie 25)

> ps zapomniałem pogratulować układu ramdac na karcie graficznej i monitora, w zwykłych

> odświeżanie (ilość "ekranów do wyświetlenia"/s) jest zwykle niższe niż 125)


google nie boli:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Frames_per_second
wiem co pisze :) ja mowie o komforcie grania jak chcez zarzuce pare screenow z COD4 -
125 fps jak nie wiezysz mozemy zagrac ty 30 ja 125 zobaczymy komu lepiejpojdzie ;)

P.S. sig jak nie mas zpojecia o czym mowisz to lepiej nie mow nic TV a gra to 2 ZUPELENIE inne kwestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/..../
Nie wiem, czy wiesz, ale człowiek widzi do 30 FPS-ów (albo i do 25, dokładnych danych nie pamiętam). Wyższe ilości nie są przez niego postrzegane. Nie wierzysz - włącz Quake 3 i powiedz, ile masz klatek. Teraz uruchom frapsa i zobacz o ile setek się pomyliłeś :)
Fakt, że z tymi 30-60 FPS chodzi o to, aby w najbardziej wymagających momentach gra nie zwalniała (jak masz w normalnym miejscu koło 60, to najbardziej wymagające w grze może mieć np. 28) - jak masz 30 cały czas, to równie dobrze może być i 300, bo różnicy nie widać.
PS Z chęcią udowodniłbym, że mam rację (np. włączyłbym nagrywanie filmiku we Frapsie, co obniża ilość klatek do 30), ale nie mam CoD4 :) I jestem kiepski w FPS-ach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 21:03, ziptofaf napisał:

/..../
Nie wiem, czy wiesz, ale człowiek widzi do 30 FPS-ów (albo i do 25, dokładnych danych
nie pamiętam). Wyższe ilości nie są przez niego postrzegane. Nie wierzysz - włącz Quake
3 i powiedz, ile masz klatek. Teraz uruchom frapsa i zobacz o ile setek się pomyliłeś
:)
Fakt, że z tymi 30-60 FPS chodzi o to, aby w najbardziej wymagających momentach gra nie
zwalniała (jak masz w normalnym miejscu koło 60, to najbardziej wymagające w grze może
mieć np. 28) - jak masz 30 cały czas, to równie dobrze może być i 300, bo różnicy nie
widać.
PS Z chęcią udowodniłbym, że mam rację (np. włączyłbym nagrywanie filmiku we Frapsie,
co obniża ilość klatek do 30), ale nie mam CoD4 :) I jestem kiepski w FPS-ach :)



widze ze naprawde malo grasz w FPS-y :) wieksza ilosc klatek pozwala na wiele zeczy na ktore ktos kto gra na 30-60 sobie nie moze pozwolic - nie bede tego tlumaczyl bo za dlugo to potrwa, poza tym to nie dotyczy problemow z ME ;) poszukaj na googlach i na jakis stronkach klanow np: z CS lub CoD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 21:10, 23Slawek napisał:

widze ze naprawde malo grasz w FPS-y :) wieksza ilosc klatek pozwala na wiele zeczy na
ktore ktos kto gra na 30-60 sobie nie moze pozwolic - nie bede tego tlumaczyl bo za dlugo
to potrwa, poza tym to nie dotyczy problemow z ME ;) poszukaj na googlach i na jakis
stronkach klanow np: z CS lub CoD4

kończąć dyskusję.... słyszałeś kiedyś o efekcie plabeco? Zaś w fps-y nie grywam, wolę ambitną rozrywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2008 o 21:47, sig. napisał:

> widze ze naprawde malo grasz w FPS-y :) wieksza ilosc klatek pozwala na wiele zeczy
na
> ktore ktos kto gra na 30-60 sobie nie moze pozwolic - nie bede tego tlumaczyl bo
za dlugo
> to potrwa, poza tym to nie dotyczy problemow z ME ;) poszukaj na googlach i na jakis

> stronkach klanow np: z CS lub CoD4
kończąć dyskusję.... słyszałeś kiedyś o efekcie plabeco? Zaś w fps-y nie grywam, wolę
ambitną rozrywkę

Nie, ale o placebo slyszalem :D nie grywasz bo moze nie potrafisz ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skończcie już tą dyskusję.
Ja chciałbym spytać, czy rzeczywiście u włascicieli kart 8800 i w górę problemy z ME nie występują. I kiedy wyjdzie patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.07.2008 o 08:58, Serlith napisał:

Ja chciałbym spytać, czy rzeczywiście u włascicieli kart 8800 i w górę problemy z ME
nie występują. ?


Mam 8800GT , problemy są. Koniec. Kropka.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja ma 8800 GTS 320 i wszystkie problemy o których czytam na tym forum mnie również dotyczą. W ME poprostu nie daje się grać! Leży i czeka na patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować