• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 04.08.2008 o 07:41, Wojman napisał:

Po logosach producentow nie ma intra do gry. Powinen sie pojawic ekran z napisem Mass
Effect a ponizej "nacisnij dowolny klawiisz". Wtedy trzeba nacisnac dowolny klawisz.
:)

proponuję resset, skutek powalający ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 07:43, sig. napisał:


> Po logosach producentow nie ma intra do gry. Powinen sie pojawic ekran z napisem
Mass
> Effect a ponizej "nacisnij dowolny klawiisz". Wtedy trzeba nacisnac dowolny klawisz.

> :)
proponuję resset, skutek powalający ;)

Cóż za bezprzykładny spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 09:56, Wojman napisał:

> Cóż za bezprzykładny spam.

I jeszcze sam sie do tego przyznajesz... Ostrzezenie.

Drogi Wojmanie. Zwróciłem uwagę na powyższy post moderatora sig. dodający do tematu wiele cennych informacji.
Ostrzeżenie przyjęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Mam mały problem, który jest bardzo uciążliwy.
Kiedy wczytuje zapisane save, podczas wczytywania komputer się zawiesza nie może doczytać save. Wtedy zmieniam w ustawieniach grafikę za bardzo wysokiej na wysoką lub średnią albo odwrotnie i wczytuje? Po wczytaniu pierwszy raz po odpaleniu jet już potem OK, ale jak mnie zabije to musze wracać do menu głównego i klikać wszytaj oistatni stran gry, gdyż kiedy chcę kliknąć wcztaj ostatni zapis zaraz po zabiciu to się wszytuje i wiesza w trakcie wczytywania?
Czy ktoś z was miał taki problem? O dziwo na kompie Athlon 2800+, Pamięć 1776 DDR1 i ATI Radeon 1950 Pro chodzi mi na max detalach.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 11:02, flymar napisał:

Ostatnio jednemu z kolegów na problem z sejwami pomógł defrag dysku. Próbowałeś?


Tak próbowalem, ale może jeszcae postawie system lub go szczegółowo przeglądne.

Dzięki flymar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 12:02, michalw877 napisał:

To co zrobić z tym wieszającym się ekranem wczytywania? Bo do tej pory nie znalazłem
konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.


Dołanczam się do prośby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 07:34, sig. napisał:

jaka karta graficzna? może po prostu shadery w zbyt niskiej wersji, brak tekstur/ich
psucie się to jeden z objawów.


GeForce 8800 GT.

Po przeinstalowaniu gry tekstury zaskoczyły, więc możliwe, że to był jednorazowy błąd. Bardziej chciałam się dowiedzieć, czy ktoś jeszcze tutaj miał podobne problemy (bo nie chodziło o jedną konkretną teksturę tylko kilka różnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2008 o 20:07, heaton 1992 bdg napisał:

> > Gra niestety nie uruchamia się na moim sprzęcie a oto on :
> > Pentium 4 D 3,2 GhZ , 1 Gb Ram i Karta GeForce 7300 Gt , czyżby nie za słaby
komputer
>
> > . Gra pożyczona od kumpla ( Oryginał ) , gra się załącza , jest już menu i
od razu
> po
> > pojawieniu się menu wyłącza się gra .
>
> Bodajze geforce 7300 jak i 8500 nie obsluguja tej gry. Przejdz na geforce 6600 ,
mozna
> na niej spokojnie grac.
>
Podejrzewam , że na tej karcie pogram jedynie na minimalnych detalach , dobrze mówię
??:D

Ja gram na 1024x768 z wylaczonymi cieniami i cala reszta maksa i jestem praktycznie po wszystkich zadaniach pobocznych (39 godzin gry) i tylko raz sie gra wywalila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 13:02, Danoo napisał:

> To co zrobić z tym wieszającym się ekranem wczytywania? Bo do tej pory nie znalazłem

> konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.

Dołanczam się do prośby.

Widzę, że jestem kolejną osobą, która ma problem z wieszaniem się gry na ekranie wczytywania. Najzabawniejsze jest to, że angielska wersja gry działa mi bez zarzutu. Grę przeszedłęm i było super. Teraz postanowiłem zobaczyć popisy polaków i za każdym wczytywaniem mam 50% szans, że gra się zwiesi. Tylko twardy reset pomaga. Dyski zdefragmentowane, sterowniki zainstalowane. Dużo razy instalowałem jedną, drugą wersję gry i naprawdę problem dotyczy tylko polskiej wersji. Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - czyżby więc polska wersja miała delikatnie wyższe wymagania, niż podstawowa? Więc spróbujcie chłopaki pograć w angielską z napisami. Może uda się tak jak u mnie. I tak jest lepsza, niż polska (która jest całkiem ok, ale czuć jednak, że ton wypowiedzi nie chwyta kontekstu) więc nawet jakoś bardzo mi nie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2008 o 20:10, Rapha-el napisał:

> > To co zrobić z tym wieszającym się ekranem wczytywania? Bo do tej pory nie
znalazłem
>
> > konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.
>
> Dołanczam się do prośby.
>
Widzę, że jestem kolejną osobą, która ma problem z wieszaniem się gry na ekranie wczytywania.
Najzabawniejsze jest to, że angielska wersja gry działa mi bez zarzutu. Grę przeszedłęm
i było super. Teraz postanowiłem zobaczyć popisy polaków i za każdym wczytywaniem mam
50% szans, że gra się zwiesi. Tylko twardy reset pomaga. Dyski zdefragmentowane, sterowniki
zainstalowane. Dużo razy instalowałem jedną, drugą wersję gry i naprawdę problem dotyczy
tylko polskiej wersji. Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - czyżby więc polska
wersja miała delikatnie wyższe wymagania, niż podstawowa? Więc spróbujcie chłopaki pograć
w angielską z napisami. Może uda się tak jak u mnie. I tak jest lepsza, niż polska (która
jest całkiem ok, ale czuć jednak, że ton wypowiedzi nie chwyta kontekstu) więc nawet
jakoś bardzo mi nie żal.


Przed chwilą zainstalowałem DirectX z płyty z ME, bo wcześniej uznałem, że nie ma to sensu, gdyż i tak mam jeden z nowyszch (wiem jestem głupi :P). No i nagle cud! Zaczęło się wczytywać! :P I chodzić normalne na maksa! :D
Ale...
Teraz gdy znowu włączyłem grę, nadal się zawiesza... I powoli szlag mnie trafia. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak się dzieje na angielskiej wersji gry...
Btw, robiłem defragmentacje. Sterowniki też mam najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli nie tylko mnie to wpienia. Konfig mojego komputera:
- Athlon 64 3000+
- NVidia GeForce Gainward 9600GT Bliss 512MB Golden Sample - specjalnie kupiona dla tej gry !
- 2024 MB RAM
- Windows XP Prof. z SP2
- najnowsze stery NVidii
i niestety totalna kaszanka. Wczytywanie gry z save - 25 % odpala a 75 % zawiecha kończąca się twardym resetem kompa. A jak już szczęśliwie odpali to i tak za krótszy lub dłuższy czas gra się wywala do Windowsa.W życiu jeszcze nie miałem tak wkurzającego koszmarka. Gra fajna, ale co to za granie jak jej lokalizacja czy konwersja jest zwalona jak białoruski paragraf. I najbardziej mnie śmieszy fakt, że CDP podaje coraz więcej domniemanych przyczyn takiej beznadziejnie durnej sytuacji a nie zrobi porządnego patcha poprawiającego ten absurd.Grzebanie w kluczach rejestru, wyłączanie firewalla, przeszkadzające pulpity wirtualne itp.itd. Wystarczy poczytać o problemach z grą na stronie pomocy technicznej a już się odechciewa grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Jedno pytanie - co ma do tego CD-Projekt? Przecież on tylko wydaje grę. A to, że Demiurge Studios i Bioware skopało sprawę, to już inna rzecz.
Swoją drogą kumpel ma identyczny konfig (tylko procek to Athlon X2 3800+) i gra mu śmiga w najwyższych detalach...Mimo tego, że ma napędy wirtualne, antywirusa w tle, i sterowniki sprzed 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 14:13, ziptofaf napisał:

/.../
Jedno pytanie - co ma do tego CD-Projekt? Przecież on tylko wydaje grę. A to, że Demiurge
Studios i Bioware skopało sprawę, to już inna rzecz.
Swoją drogą kumpel ma identyczny konfig (tylko procek to Athlon X2 3800+) i gra mu śmiga
w najwyższych detalach...Mimo tego, że ma napędy wirtualne, antywirusa w tle, i sterowniki
sprzed 3 miesięcy.


Na terenie RP tego bubla wydał CDP. Jestem fanem produktów CDP od czasów powstania tego portalu. Lista zarejestrowanych moich gier jest zaiste imponująca i dlatego mam chyba prawo wymagać od CDP naprawy takiej a nie innej sytuacji w którą się wpakowałem za swoje własne 100 zł. Powtarzam jeszcze raz - nigdy nie trafiłem na taką porażkę jaką jest ME.I dlatego śmieszy mnie sytuacja kiedy zaleca mi się wykonanie wielu absurdalnych czynności na moim komputerze nie dając w zamian obietnicy, że one coś poprawią. To nie mój system jest zwalony tylko gra bo dziesiątki innych, starszych, nowszych lub najnowszych, chodzi stabilnie tylko ten jeden wynalazek ma kaprysy jak stara panna.Jest to gniot w najlepszym wydaniu i wypada wydać jednego lub kilka patchy aby bynajmniej spróbowac to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 14:29, Perkoz_1 napisał:

Na terenie RP tego bubla wydał CDP. Jestem fanem produktów CDP od czasów powstania tego
portalu. Lista zarejestrowanych moich gier jest zaiste imponująca i dlatego mam chyba
prawo wymagać od CDP naprawy takiej a nie innej sytuacji w którą się wpakowałem za swoje
własne 100 zł. Powtarzam jeszcze raz - nigdy nie trafiłem na taką porażkę jaką jest ME.I
dlatego śmieszy mnie sytuacja kiedy zaleca mi się wykonanie wielu absurdalnych czynności
na moim komputerze nie dając w zamian obietnicy, że one coś poprawią. To nie mój system
jest zwalony tylko gra bo dziesiątki innych, starszych, nowszych lub najnowszych, chodzi
stabilnie tylko ten jeden wynalazek ma kaprysy jak stara panna.Jest to gniot w najlepszym
wydaniu i wypada wydać jednego lub kilka patchy aby bynajmniej spróbowac to naprawić.


Ale to nie wina CD-Projektu...Możesz narzekać, że tłumaczenie spartaczyli, albo że pudełko brzydkie (choć tak nie jest, moim zdaniem). Ale nie ma po co wieszać psów na CD-Projekcie na spartoczoną konwersję na PC-ta, bo to nie ich wina....Jak chcesz, żeby ci Mass Effect działał poprawnie, to zadzwoń do Bioware, może coś wymyślą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 16:10, ziptofaf napisał:

> Na terenie RP tego bubla wydał CDP. Jestem fanem produktów CDP od czasów powstania
tego
> portalu. Lista zarejestrowanych moich gier jest zaiste imponująca i dlatego mam
chyba
> prawo wymagać od CDP naprawy takiej a nie innej sytuacji w którą się wpakowałem
za swoje
> własne 100 zł. Powtarzam jeszcze raz - nigdy nie trafiłem na taką porażkę jaką jest
ME.I
> dlatego śmieszy mnie sytuacja kiedy zaleca mi się wykonanie wielu absurdalnych czynności

> na moim komputerze nie dając w zamian obietnicy, że one coś poprawią. To nie mój
system
> jest zwalony tylko gra bo dziesiątki innych, starszych, nowszych lub najnowszych,
chodzi
> stabilnie tylko ten jeden wynalazek ma kaprysy jak stara panna.Jest to gniot w najlepszym

> wydaniu i wypada wydać jednego lub kilka patchy aby bynajmniej spróbowac to naprawić.


Ale to nie wina CD-Projektu...Możesz narzekać, że tłumaczenie spartaczyli, albo że pudełko
brzydkie (choć tak nie jest, moim zdaniem). Ale nie ma po co wieszać psów na CD-Projekcie
na spartoczoną konwersję na PC-ta, bo to nie ich wina....Jak chcesz, żeby ci Mass Effect
działał poprawnie, to zadzwoń do Bioware, może coś wymyślą...


Jasne. Tok myślenia rewelacyjny. Według niego to np. kupując w MM telewizor LCD m-ki LG i stwierdzając, że to bubel to mam sobie do Korei dzwonić a nie do polskiego dystrybutora. Dobre. A jeżeli już tak bronisz CDP to wytłumacz mi dlaczego w wielu postach ludziska piszą, że im wersja angielska ME działa bezproblemowo a wersja polska doprowadza ich do szewskiej pasji? Znowu do BioWare trzeba dzwonić? Zdaję sobie sprawę, że to tylko gra, że nie obsługuje takich a takich np. kart graficznych. Ale żeby mieć takie pisanki za 100 zł. to już kompromitacja.I jako szanujący się dystrybutor nie powinni takiego chłamu dopuszczać do sprzedaży do czasu aż producent tak tego nie dopracuje żeby można było powiedzieć, że nie wywaliło się 100 zł. w błoto.A proponowanie defragmentacji dysku, odinstalowywanie takich czy innych programów, zamykanie pulpitów czy firewali świadczy tylko o skaszanionym produkcie. Może Windę jeszcze mam odinstalować to ten koszmar zacznie chodzić.Jade Empire też jest konwersją robioną przez BioWare i nigdy nie ma z nią żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 18:26, Perkoz_1 napisał:

Jasne. Tok myślenia rewelacyjny. Według niego to np. kupując w MM telewizor LCD m-ki
LG i stwierdzając, że to bubel to mam sobie do Korei dzwonić a nie do polskiego dystrybutora.

Ale jest takie coś jak LG Polska...A MM i tak odsyła niesprawne produkty do producenta...

Dnia 05.08.2008 o 18:26, Perkoz_1 napisał:

Dobre. A jeżeli już tak bronisz CDP to wytłumacz mi dlaczego w wielu postach ludziska
piszą, że im wersja angielska ME działa bezproblemowo a wersja polska doprowadza ich
do szewskiej pasji? Znowu do BioWare trzeba dzwonić?

Nie ma zmian w kodzie źródłowym poza usuniętymi zabezpieczeniami, więc angielska wersja chrzani się tak samo...Marna to pociecha, ale zawsze :)
>Zdaję sobie sprawę, że to tylko

Dnia 05.08.2008 o 18:26, Perkoz_1 napisał:

gra, że nie obsługuje takich a takich np. kart graficznych. Ale żeby mieć takie pisanki
za 100 zł. to już kompromitacja.I jako szanujący się dystrybutor nie powinni takiego
chłamu dopuszczać do sprzedaży do czasu aż producent tak tego nie dopracuje żeby można
było powiedzieć, że nie wywaliło się 100 zł. w błoto.

Chcesz się założyć, że fani gry zjadliby CD-Projekt żywcem, gdyby odwleczono dodatkowo premierę?
>A proponowanie defragmentacji dysku,

Dnia 05.08.2008 o 18:26, Perkoz_1 napisał:

odinstalowywanie takich czy innych programów, zamykanie pulpitów czy firewali świadczy
tylko o skaszanionym produkcie. Może Windę jeszcze mam odinstalować to ten koszmar zacznie
chodzić.Jade Empire też jest konwersją robioną przez BioWare i nigdy nie ma z nią żadnych
problemów.

Em, ale tę konwersje robiło bodajże Demiurge Studios. "Trochę" pokpiło sprawę.
A propos usunięcia Windowsa - pod Linuxem Mass Effect na razie nie chodzi, sprawdzałem :)
Poza tym, ja nie bronię Cd-Projektu, ale tylko ukazuję, że to nie on zawinił. Dobrze, że w ogóle daje jakieś porady, które przynajmniej u niektórych działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powitać...
W oczekiwaniu na działający dodatek zacząłem jeszcze raz grać w ME. Jeśli to komuś pomoże to:
mam działające w tle (podczas gry):

1. gg
2. GetRight (ściąga sobie pliki)
3. oprogramowanie do klawiatury G15
4. oprogramowanie do monitora LCD Eizo
5. oprogramowanie karty SB X-fi
6. oprogramowanie do bluetooth
7. trochę innego oprogramowania (do kalkulatora, dysku zewnętrznego, drukarki, soft do kluczy sprzetowych itp)
8. z antyvirusa to ESET SmartSecurity
9. Diskeeper 2008 (ciągle sobie miesza po dysku)
10. The Bat!
sporadycznie jeszcze Skype.

Plik wymiany ustawiony na 256MB (na stałe). Gra chodzi tak jak opisywałem wcześniej (czyli całkiem nieźle) na raczej mocno przeciętnej konfiguracji sprzętowej (także podawałem wcześniej).... Można przyjąć, że wymienione wyżej oprogramowanie nie powoduje problemów. Dodam jeszcze że oprogramowanie komercyjne jest na legalnej licencji, działanie ewentualnych "szczepionek" może powodować jakieś problemy (teoretycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować